در سال ۲۰۲۵، به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

مهارت‌های آینده
 • در سال ۲۰۲۵، به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

  مهارت‌های آینده

  رهبران آینده کسانی هستند از امروز به دور دست می نگرند. در جهانی که به سرعت در حال تغییر است برای موفق بودن باید سریعاً تغییرات را پذیرفت و با آنها پیش رفت. برای ۵، ۱۰ و ۱۵ سال آینده قطعاً همه ما به مهارت های جدیدی نیاز خواهیم داشت.

  امروز و در این مقاله به همراه یکدیگر، بررسی می کنیم که برای قرار گرفتن در وضعیتی مطلوب در ۵ سال آینده، نیاز به چه مهارت هایی داریم. با ما همراه باشید تا از مهارت های مورد نیاز در سال ۲۰۲۵ آگاه شوید.

  مهارت‌های میان فرهنگی

  در جهانی در هم تنیده، نیروی کار از نظر بین المللی و فرهنگی به طور روز افزون متنوع می‌شوند. جای شگفتی نیست که مهارت‌های میان فرهنگی یکی از مهارت‌های کاری کلیدی در آینده خوانده می‌شوند.

  کارمندان بسیار خوب در آینده درک می‌کنند که رسوم و فرهنگ‌های گونانی وجود دارد. همچنین از گوش دادن و سؤال پرسیدن نمی‌ترسند. مهمتر اینکه، آنها به طور فعال درباره نحوه درک بهتر جهانِ همیشه در حال تغییر در پیرامون آنها به دنبال کسب دانش‌ هستند.

  به فکر یافتن شغل در محیطی بین‌المللی هستید؟ پس یادگیری یک زبان خارجی را به لیست مهارتهای آینده خود اضافه کنید.

  به طور مشابه، مهارت‌ میان نسلی نیز توانایی کلیدی به شمار می‌رود. همانطور که نیروی کار در ۲۰۲۵  دامنه‌ا‌ش از  نسل انفجار زاد و ولد (کسانی که در حد فاصل ۱۹۴۶ و ۱۹۶۴ به دنیا آمده‌اند) تا نسل زد (نسل نت و نسل اینترنت) گسترش می‌یابد، کارمندان برتر باید بدانند شکاف بین نسل‌ها را چگونه پر کنند و  زمینه‌های مشترک را بیابند.

  میان‌رشته‌ای‌ بودن

  یاد روزهایی که می‌توانستیم بلافاصله بعد از دانشگاه شغلی را آغاز کنیم و کاری یکنواخت را هر روز انجام دهیم تا بازنشسته شویم بخیر. محل کار به سرعت تغییر کرده است و دیگر مانند گذشته نیست که در یکجا بمانی و یک تخصص محدود داشته باشی. کارشناسان بر سر این موضوع توافق دارندکه میان‌رشته‌ای‌بودن یکی از مهارت‌های کلیدی در آینده است.

  اگر می‌خواهید تا در میان نیروی کاری که به سرعت تغییر می‌کند موفق باشید، باید افق خود را گسترش دهید و تخصص‌های جدید بیاموزید، نه اینکه فقط در آنچه انجام می‌دهید خوب باشید. کارمندان برتر ۲۰۲۵ تا آخر عمر فراگیرنده هستند و  مایلند که با محیط در حال تغییر خود سازگار شوند. اگر در حال ورود به دانشگاه هستید، شاید ایده خوبی باشد که از میان رشته‌های گوناگون، رشته‌های فرعی را انتخاب کنید. اگر دوست ندارید دوباره به دانشگاه بازگردید، اینترنت پر از دوره‌های سطح بالاست که به شما کمک می‌کند مهارت‌های جدید بیاموزید.

  تفکر انتقادی

  متفکر انتقادی کسی است که قادر است ماهرانه اطلاعات را پردازش، تحلیل و بررسی کند. آنها می‌توانند که راه‌حل‌های مشکلاتی که قبلاً با آنها مواجه‌اند را مفهوم‌سازی کنند. مهمتر از همه ،آنها قادرند که به کار خود و همکارانشان نگاه کنند، اشتباهات را یافته و با حذف آنها پیشرفت کنند.

  چه دانشجو باشید، چه کارورز، چه شاغل، می‌توانید به خودتان تفکر انتقادی را یاد بدهید. کنجکاو بودن درباره شغلتان و صرف زمانی برای مرور وظایفتان و تأمل درباره اینکه چه کاری دفعه بعد بهتر می‌تواند انجام شود یک شروع خوب است. متفکر انتقادی بودن در اصل این است که به خود و شرکتی که در آن کار می‌کنید امکان رشد یافتن بدهید.

  هوش هیجانی(EQ)

  به طور حتم داشتن آی‌کیوی بالا نعمتی است. اما کارمند ایده‌آل، برای رشد و بالندگی در محل کار، نیاز دارد تا نوع دیگر از هوش را داشته باشند- یعنی هوش هیجانی. هوش هیجانی که به مهارت‌های میان فرهنگی و بین نسلی مرتبط است. گروهی از مهارت‌های نرم است که با شناسایی، درک و مدیریت هیجانات و حالات هیجانی دیگران ارتباط دارند.

  حتی در جهانی به شدت دیجیتالی شده، برخورداری از هوش هیجانی یکی از توانایی‌های کلیدی به شمار می‌رود. به باور کارشناسان هوش هیجانی یکی از مهارت‌های لازم آینده است. کارمندانی که با بخش هیجانی خود رابطه دارند از همدلی، کنجکاوی و تمرکز بیشتری برخوردارند. همچنین آنها سخت‌تر کار می‌کنند و  مدیران آنها را «باب میل بازار» می‌دانند.

  مهارت در فناوری

  طبق گفته مجمع جهانی اقتصاد، جذاب‌ترین شغل‌ها با دفمر (دانش، فناوری، مهندسی و ریاضی) ارتباط دارد « انگلیسی آن از این قرار است:  science, technology, engineering and mathematics » . کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که علوم داده، مهندسی و توسعه نرم‌افزار مشاغلی هستند که بیشترین تقاضا را برای ورود دارند. جالب اینجاست که نیاز برای جایگاه‌ها و موقعیت‌های مرتبط با فناوری ‌هم در دیگر بخش‌ها در حال افزایش است. این موقعیت‌ها عبارتند از معلمان و مربیانی که فناوری را تدریس می‌کنند، متخصصان منابع انسانی که به فناوری مدرن وارد هستند و کارشناسان بخش قانونی فناوری نوین. بنابراین خبر خوب برای کسانی که در رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی مشغول هستند!

  توانایی هدایت موفق محیط دیجیتال یکی از مهارتهای کلیدی در آینده است. فناوری به طور فزاینده‌ای در حال افزایش و تلفیق شدن با زندگی ماست. در نتیجه، داشتن مهارت‌های مرتبط با فناوری برای موفق شدن در کار ضروری است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا