برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP و استرس 

NLP و استرس
 • برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP و استرس

  برنامه ریزی عصبی- کلامی یک روش پیشرفته برای پیش بینی و کنترل استرس است. با استفاده از الگوریتم های یادگیری عمیق و داده های زبانی، این روش به افراد کمک می کند تا با شناخت بهتر وضعیت های تنش آور در زندگی، بهبود یابند.

  با توجه به اینکه استرس می تواند اثرات مخربی روی سلامتی فرد داشته باشد، استفاده از برنامه ریزی عصبی- کلامی می تواند در کاهش این اثرات مفید باشد. این روش به افراد کمک می کند تا با شناسایی وضعیت های تنش آور در زندگی، با توجه به داده های زبانی و کلامی، راهکارهایی برای کنترل استرس پیدا کنند.

  با توجه به پیشرفت های زیادی که در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق به وجود آمده است، استفاده از برنامه ریزی عصبی- کلامی به عنوان یک روش مؤثر در کنترل استرس، در آینده همچنان مورد توجه قرار خواهد گرفت. این روش می تواند به عنوان یکی از راه حل های مؤثر برای بهبود کیفیت زندگی افراد در جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

  بیماری رایج قرن بیست و یکم استرس است . این راه بدن برای کمک به محافظت از شماست . استرس یک وضعیت ناتوان کننده است که می تواند ما را در مسیرهای زندگی خود متوقف کند. استرس راه بدن برای پاسخ دادن به یک محرک است. محرک همیشه نباید بد باشد؛استرس می تواند ناشی از عوامل محیطی مانند سرما و گرما، نور خورشید، آلودگی،سر و صدا باشد یا از رژیم غذایی ضعیف یا نادرست،مصرف مواد مخدر یا عدم خواب . استرس می تواند ناشی از کار بیش از حد و یا شرایط کار چالش انگیز و درگیری های مربوط به رابطه باشد.

  -بسیاری از ارجاعات و متخصصان مغز و اعصاب برای سردرد ناشی از استرس است.

  -بسیاری از ارجاع به متخصصان متخصص گوارش برای ناراحتی های روده ای ناشی از استرس است.

  -۴۰ درصد از ارجاع به متخصصان قلب به علت استرس است .

  استرس و اثرات آن بر سلامتی انسان

  استرس می تواند منافعی مثبت داشته باشد از جمله:

  -کمک به شما برای پیشرفت در زندگی

  – عمل به عنوان عامل انگیزشی

  – کمک به شما در تنظیم و دستیابی به اهداف

  – کمک به شما برای پایان رسانیدن پروژه های مهم خود

  – کمک به شما برای تغییر و برگزیدن شیوه ای مثبت

  استرس در حالی که می تواند مفید باشد، سطوح ناسالم استرس می تواند تاثیر بسیار واقعی بر خلق و خو، سلامت، بهره وری و روابط شما داشته باشد. مشکلات فیزیکی ناشی از استرس عبارتند از:

  – سرگیجه

  – سردرد

  – تنش عضلانی (فک و گردن بیشتر حساس هستند)

  – تپش قلب

  – سوء هاضمه

  – مشکلات جنسی و عدم تمایل

  – خستگی

  – ضعف

  – درد ها

  – سیستم ایمنی ضعیف

  اگر استرس طولانی است، می تواند مسائل مربوط به کیفیت خواب، افزایش وزن، مشکلات گوارشی و بسیاری از علائم دیگر را ایجاد کند. به طور معمول، استرس می تواند به قلب آسیب برساند، حافظه را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین می تواند به روابط ما آسیب برساند. اضطراب، استرس و افسردگی همبستگی متقابل دارند و اغلب با یکدیگر ارتباط دارند و بدون کنترل آنها به افسردگی فیزیکی تبدیل می شوند.

  مطالعات اخیر نشان داده است، انگیزه کار سبب کاهش استرس کلی برای کارکنان در یک زمینه کاری می شود. این استرس نه تنها بر احساسات روانشناختی یک کارمند تاثیر می گذارد، بلکه می تواند بر بهره وری یک کسب و کار تاثیر بگذارد.

  محققان در یک مطالعه اخیر تحت عنوان گروه روانشناسی دانشگاه گوتنبرگ دریافتند که انگیزه کاری می تواند عامل تعیین کننده ای در میزان استرس باشد که یک کارمند به خاطر کار خود تجربه می کند. یک سطح بالاتری از انگیزش کار به سطح پایین تر تنش مربوط می شود، در حالی که سطح پایین تر انگیزه کار با سطح بالاتری از استرس مطابقت دارد. این اطلاعات به دلیل اهمیت انگیزه کاری در هر زمینه کسب و کار به دنیای کسب و کار بسیار مهم است. این سطوح بالای استرس، همانطور که در بالا ذکر شده می تواند موجب بروز بسیاری از مشکلات در یک شرکت شود.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی یک ابزار قوی می باشد که شخص را قادر می کند تا منشاء کلمات و گفتار فردی را رمزگشایی نماید. با انجام دادن این کار، مردم احساس می کنند، فکر می کنند، صحبت می کنند و بنابراین قادر به مدیریت خود و تاثیرگذاری بر دیگران هستند. برنامه ریزی عصبی- کلامی رابطه بین تفکر (ذهنی)، گفتار (زبان شناسی) و الگوهای رفتاری (رفتار) است.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی یک اصطلاح است که سه جزء تاثیرگذار را به ارمغان می آورد:

  – عصب شناسی

  – زبان شناسی

  – برنامه ریزی

  فرض اساسی برنامه ریزی عصبی- کلامی این است که کلماتی که ما استفاده می کنیم، انعکاس دهنده ادراکات ناخودآگاه ما از مشکلات ما است.

  راه دیگری برای توصیف آن این است که بگوییم ما همه چیزها را با توجه به تجربیاتی که در زندگی مان داشته ایم، درک می کنیم این بر اساس این فرض است که هر یک از ما واقعیت خود را از طریق برنامه های و درک های قبلی و فعلی خود ایجاد می کنیم.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی یا NLP در اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط یک زبان شناس و یک دانشمند به نام جان گریندر و ریچارد باندلر توسعه یافت.

  آنها کنجکاو بودند که چرا برخی از مردم به نتایج افسانه ای دست یافتند، در حالی که دیگران تنها نتیجه نمی گرفتند. سپس جان گریندر و ریچارد باندلر مطرح کردند که مغز می تواند الگوهای و شیوه های تفکر و رفتارهای سالمتری را که می تواند اثرات مثبت ایجاد کند، یاد بگیرد. نتیجه همه این کارها به عنوان برنامه ریزی عصبی- کاملا شناخته می شود.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی در واقع مجموعه ای از تکنیک هایی است که می تواند در بسیاری از موارد از مدیریت استرس تا توسعه خود استفاده شود.

  NLP بر مبنای تمرین درک چگونگی سازماندهی افکار خود است. ما همه فیلترهای منحصر به فرد داریم که از طریق آن ما جهان را بسته به تجربیاتی که در زندگی مان داشته ایم، می بینیم یکی از روشهای مدرن روان درمانی برنامه ریزی عصبی – کلامی (NLP) است. بسیاری از تکنیک های NLP می تواند به طور مستقیم به کاهش استرس و تغییرات زندگی بزرگتر کمک کنند.

  به جای تمرکز بر وقایع استرس خارجی، برنامه ریزی عصبی – کلامی روی واکنش های فردی نسبت به وقایع استرس زا تمرکز می کند و راهبردهای عملی را برای افزایش ظرفیت انطباق فرد و مقابله با آن فراهم می کند.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی (NLP) می تواند به ما برای کشف و درک علل ریشه ای اضطراب، استرس و افسردگی و شناسایی تغییرات که باید انجام شود کمک می کند. این می تواند هر چیزی از برخورد با ترس و اعتقادات منفی برای حل مسائل گذشته و یا نگرانی در مورد آینده باشد.

  کار با مربی NLP به شما این امکان را می دهد که واقعا به درون مسائل اساسی بروید تا بتوانید زندگیتان را به گونه ای مدیریت کنید و به جلو بروید. تکنیک های ارزشمند NLP به شما شیوه های جدید تفکر معرفی می کند که به نوبه خود باعث تعادل زندگی شما خواهد شد.

  با برخی از ابزارهای عالی برنامه ریزی عصبی- کلامی شما می توانید برای مدیریت بهتر استرس خود از جمله موارد زیر استفاده کنید:

  – رفرمینگ

  – ساب مدالیته ها

  – لنگرهای آرامش بخش

  رفرمینگ

  بازبینی کردن اینکه چگونه استرس را می بینید می تواند به شما در مدیریت استرس کمک زیادی کند. حقیقت این است که استرس همیشه نباید منفی باشد. باور کنید استرس می تواند دوست شما باشد، اگر یاد بگیرید که آن را به عنوان عامل انگیزشی در زندگی تان مشاهده کنید.

  بدون استرس، هیچ چالشی در زندگی وجود ندارد، بنابراین گاهی اوقات تنش یا اضطراب می تواند به عنوان چیزی که باعث ایجاد انگیزه در شما برای رسیدن به اهداف جدید شود یا به بالاترین سطح خود برسد.

  اگر می توانید یاد گرفتید که قدرت استرس و اضطراب را تغییر دهید یا مهار کنید، می توانید از آن به عنوان مرحله ای از زندگی خود استفاده کنید.

  بدن شما اساسا برای بقاء ساخته شده است. قدیمی ترین قسمت مغز شما همیشه برای محافظت از شما تلاش می کند، اما این تمایل طبیعی برای مراقبت از ترس، ممکن است شما را در بلند مدت به عقب برگرداند.

  رفرمینگ یک روش قوی برای کمک به تغییر رفتار شما است. هنگامی که یک اصلاح انجام می دهید، با آن بخش ناخودآگاه از خودتان مذاکره می کنید و تعیین می کنید که چه ثمری ثانویه است. در حیقت، استرس شما واقعا می تواند سعی کند به شما چیزی بگوید، کلید این است که فقط آن چیزی را که در ذهن است، بدانیم. اگر شما سعی می کنید و به این هدف مثبت نگاه کنید، می توانید تغییر کنید که چگونه آن را مشاهده کنید.

  ساب مدالیته ها

  ساب مدالیته های برنامه ریزی عصبی- کلامی به شما امکان می دهد تا تاثیر خاطرات خاصی را تغییر دهید. این کار به دو صورت انجام می شود:

  ۱- شما می توانید یاد بگیرید که خاطرات خوب را بهتر، قوی تر و واضح تر کنید.

  ۲- شما می توانید یاد بگیرید که خاطرات بد را ضعیف تر کنید.

  ساب مدالیته های برنامه ریزی عصبی- کلامی صرفاً به اجزای فردی یک حافظه خاص یا چیزهایی مانند چگونگی بزرگ بودن آن، چگونگی رنگ، چگونگی صدای بلند و یا حتی چقدر دور از تصویر است.

  با استفاده از ساب مدالیته ها می توانید خاطرات خوب را بهتر، بزرگتر، روشن تر و قدرتمند تر کنید. برعکس، شما می توانید خاطرات بد را کاهش دهید و آنها را دور بریزید، بلافاصله آنها را ضعیف تر کنید، و احساسات خود را در این روند بهبود بخشید.

  لنگرهای آرامش بخش

  استفاده از لنگرگاه های آرامشی یکی دیگر از تکنیک های برنامه ریزی عصبی- کلامی برای مدیریت استرس است. لنگرها ساده هستند و همه چیز مورد نیاز است که چشمان خود را بسته و به چیزی در زندگی خود فکر کنید که آرام آرام است. شما می توانید این کار را با انجام چند نفس عمیق و پاکسازی انجام دهید و تمرکز بر حافظه مثبت مانند یک روز در ساحل.

  خودتان را در ذهن خود ببینید و به معنای واقعی کلمه به پیاده روی در کنار ساحل نگاه کنید، لذت بردن از احساس شن و ماسه بین انگشتان خود و خورشید در پشت. سعی کنید ببینید که آیا احساس می کنید که امواج و یا بوی هوا در دریا نیز احساس می کنید. در صورت تمایل در این وضعیت آرام باشید و زمانی که احساس می کنید که حالت آرامش و صلح به شما رسیدن، انگشت شست خود را با لمس شست و اشاره انگشتان خود برای ایجاد لنگر بفشارید .

  همانطور که برنامه ریزی عصبی – کلامی (NLP) با ساختار واقعی ذهن کار می کند، در مقابله با مسائل مربوط به استرس عالی عمل می کند. احساسات منفی که با رویدادهای گذشته مرتبط می شوند می توانند به سرعت و به آرامی منتشر شوند به طوری که زمانی که شما از آن به آن خاطرات مراجعه می کنید نمی توانید احساسات منفی را پیدا کنید. علاوه بر این، با کمک برنامه ریزی عصبی – کلامی ، یک فرد قادر به تغییر صدا، حجم و سرعت گفت و گو داخلی از چیزی است که استرس داخلی را به الگوی تفکر ایجاد می کند که باعث ایجاد اعتماد و آرامش می شود.

  هیپنوتراپی و مدیتیشن هر دو عالی برای یادگیری نحوه جدا شدن از تفکر ثابت که در ذهن بسیاری از افراد اتفاق می افتد. تمرین روزانه مدیتیشن برای برخی افراد کافی است، اما برخی دیگر نیاز به استفاده از ابزارهای هیپنوتیزم برای آموزش بدن برای رسیدن به حالتهای عمیق تر آرامش دارند.

  تسکین استرس با استفاده از هیپنوتراپی و برنامه ریزی عصبی- کلامی به شما کمک خواهد کرد تا:

  – غلبه بر ترس، نا امنی، نگرانی و نا امیدی

  – پایان نا امیدی، بی ارزش بودن و بی کفایتی

  – با آرامش، و وضوح ارتباط برقرار کنید

  – لذت بردن از روابط قدرتمند با خود و دیگران

  – ایجاد عزت نفس و اعتماد به نفس شگفت انگیز

  – احساس زنده، پرانرزی و واقعا پرشور در مورد زندگی دوباره

  – رهبری یک زندگی قدرتمند: دستیابی به رشد شخصی، مادی و معنوی اساس هیپنوتیزم آرامش است. AMAدر سال ۱۹۵۸ هیپتونیزم را به عنوان یک روش موثر درمان علائم استرس یا استرس مورد پذیرش قرار داد. هیپتونیزم آلفا سطح آگاهی است. این حالت روانشناسی موقت است که ما در حال خواب رفتن در شب احساس می کنیم. و هنگامی که دوباره بیدار می شویم، آن را یک بار دیگر احساس می کنیم. راه های مختلفی وجود دارد که ما می توانیم خود را در این حالت آرام، از آرامش گام به گام تا تصاویر بصری و گوش دادن به سی دی های هیپتونیزم هدایت کنیم.

  هنگامی که ما وارد حالت هیپتونیزم می شویم، می توانیم با ذهن ناخودآگاهمان، که نشانه ای از احساسات ماست، ارتباط برقرار کنیم. و به راحتی می توانید دیدگاه های جدید و ایده هایی را که به ما کمک می کند تا از استرس رهایی یابیم، یا حتی از وقوع آن جلوگیری کنیم.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی که یک نوع مدرن از هیپتونیزم است، روشهای بسیار خوبی برای رهایی از استرس ارائه می دهد. شاید تکنیک که به بهترین شکل کار می کند الگوی سویش نامیده می شود. پس از استفاده از الگوی سویش ناخودآگاه به طور خودکار از تصاویر منفی، استرس باعث ایجاد تصاویر ذهنی می شود، به عنوان باعث ایجاد آرامش تصاویر ذهنی است. در غیر این صورت بیان شده است، آنچه معمولا باعث می شود احاس تنش کنید باعث آرامش می شود!

  هیپتونیزم و برنامه ریزی عصبی – کلامی ابزارهایی هستند که امکان تغییر نگرش و دیدگاه ما را به راحتی احساسات منفی من را از بین می برند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا