ازدواج موفق با مربیگری |کوچینگ ازدواج

کوچینگ ازدواج
 • ازدواج موفق با مربیگری |کوچینگ ازدواج

  ازدواج موفق یکی از مهمترین انتخابات زندگی ماست که تاثیری عمیق بر زندگی شخصیت و روابط او با دیگران دارد. بنابراین، مربیگری یا کوچینگ ازدواج می‌تواند به شدت مفید باشد.

  مربیگران ازدواج متخصصانی هستند که با تجربه و دانش خود به افراد در انتخاب همسر و برقراری روابط خوب و سالم کمک می‌کنند. آن‌ها با شما به صورت فردی کار می‌کنند و با توجه به نیازها و مسائل شما، راهکارهایی را برای شما پیشنهاد می‌دهند.

  کوچینگ ازدواج به شما کمک می‌کند تا با شناخت بهتری از خود و مسائل خود، بهترین انتخاب را در همسر داشته باشید. همچنین، این کوچینگ به شما کمک می‌کند که روابط خود را بهبود بخشید و به روابط سالم و موفقی دست یابید.

  اگر شما به دنبال ازدواج موفق هستید، کوچینگ ازدواج می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیمات را بگیرید و در زندگی عاطفی خود موفقیت بیشتری داشته باشید. بنابراین، اگر شما به دنبال ازدواج موفق هستید، بهتر است با یک مربی ازدواج حرف بزنید و از تجربه و دانش او بهره‌مند شوید.

  خانواده یکی از مهم ترین نهادهای اجتماعی محسوب می شود که نقش عمده ای در تکامل جامعه بر عهده دارد.حفاظت از این مجموعه کوچک اما مهم و استحکام بنیان آن، از جمله موضوعاتی است که اغلب روانشناسان، همواره به دنبال روش هایی جهت تقویت آن هستند.
  شاید بتوان ازدواج را به خصوص در سال های اولیه به نهالی شکننده و ضعیف تشبیه کرد که برای تبدیل شدن به درختی تنومند، ضروری است شرایط مناسب جهت رشد را مهیا ساخته و عوامل آسیب رسان و مشکل ساز را یکی یکی برطرف نمود.

  ازدواج آسان با کوچینگ ازدواج

  به طور حتم، با اهمیت ترین موضوع در زندگی های زناشویی، احساس خوشبختی و رضایت طرفین از یکدیگر است که این موضوع تحت عنوان سازگاری زناشویی شناخته می شود.

  مفهوم سازگاری زناشویی از جنبه های مختلفی همچون شخصیتی، روان شناختی و اجتماعی قابل بررسی بوده که هریک از این جوانب در رضایت زوجین نقش ویژه ای دارند.

  • اساسی ترین ریشه مشکلات زناشویی
  • کوچینگ ازدواج یا مربیگری ازدواج چیست؟
  • مهارت های مربیگری ( کوچینگ) ازدواج
  • اهداف کوچینگ ازدواج چیست؟
  • فواید کوچینگ ازدواج
  • آیا کوچینگ ازدواج همان مشاوره ازدواج است؟

  اساسی ترین ریشه مشکلات زناشویی

  عمومأ مشکل افرادی که در زندگی زناشویی خود احساس موفقیت و رضایت نمی کنند،

  پملا

  در ازدواج های مدرن مهم ترین علت مشکلات زوجین به نحوه رابطه آنها درسه زمینه زیر برمی گردد: خودمحوری زوجین،فقدان اعتماد عمیق، تعهد نسبت به مسائل شخصی طرف مقابل .

  این دسته از افراد در هنگام بروز هر نوع مسئله تهدید آمیزی برای زندگی مشترک، همسر خود را مقصر دانسته و هیچگاه تلاشی برای ریشه یابی و حل مشکل به صورت بنیادی نمی کنند.

  یکی ازبهترین روش هایی که می تواند در حل مشکلات زناشویی نقش اثرگذاری داشته باشد،آموزش های پیش از ازدواج است.

  این موضوع در تحقیقات صورت گرفته در این زمینه، اثبات شده است، به طوری که، زوج های شرکت کننده در جلسات ۱۲ ساعته آموزش های پیش از ازدواج، حدود ۵ سال دیرتر از سایر افراد، تصمیم به طلاق می گیرند.
  اما برای بهبود این رقم، استفاده از برخی شیوه های جدید در زمینه مشاوره ازدواج و روابط زناشویی، تاثیرات قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
  این شیوه های نوین روانشناسی و مشاوره، تحت عنوان کوچینگ یا مربیگری ازدواج، به خانواده ها و زوج های جوان ارائه می گردد.

  کوچینگ ازدواج یا مربیگری ازدواج چیست؟

  بر طبق آمارهای کسب شده از جوامع غربی، از هر سه ازدواج اول، دو ازدواج و از هر چهار ازدواج دوم، سه ازدواج با شکست روبه رو می شوند.
  این آمار بسیار نا امید کننده است و با استناد به آن می توان گفت که اغلب زندگی های زناشویی در معرض خطر جدایی قرار دارند. اما چاره چیست و چه راه حلی وجود دارد که بتوان این آمار را به حداقل رساند؟

  همواره در طول تمام دوران تاریخ، وجود یک رهبر، معلم یا مربی برای آموزش امور مختلف امری ضروری و مورد نیاز بشریت بوده است. در امر ازدواج نیز که مسئله ای بسیار مهم و اساسی است، وجود یک مربی می تواند احتمال هرگونه خطا و اشتباه را به حداقل برساند.

  کوچینگ ازدواج، نیاز مهم تمام اقشار و خانواده های موجود در یک جامعه است که می تواند در حفظ چارچوب خانواده و بهبود روابط میان زوجین، بسیار موثر عمل نماید.

  به طور کلی و از نظر معنایی، کوچینگ یک نوع اصطلاح است که برگرفته از دنیای ورزش و مربیگری ورزشی است، به این صورت که هدایت هر تیم ورزشی، برعهده یک مربی خواهد بود.

  آیا کوچینگ ازدواج همان مشاوره ازدواج است؟

  همه ما این روزها با واژه مشاوره و راهنمایی گرفتن از روانشناس، جهت رفع برخی مشکلات خانوادگی و یا دیگر مسائل، آشنا هستیم، اما موضوع مشاوره با کوچینگ دارای تمایزهای آشکاری است.
  این دو موضوع از لحاظ ساختار، بسیار به یکدیگر شبیه هستند و هردوی این شیوه ها، ریشه و زمینه ای روانشناختی دارند، اما در اجرا و نوع مهارت ها، دارای تفاوت های اساسی می باشند.

  در کوچینگ، اساس کار،تمرکز بر روی آینده و عبور از گذشته است و این خود شما هستید که شیوه صحیح برخورد با مسائل را تنظیم می کنید. درحالی که در فرآیند مشاوره، این مشاور یا روانشناس است که با تعیین خط مشی، سعی در رفع موضوعات مشکل آفرین دارد.

  فرآیند کوچینگ، در حال حاضر برای اغلب افراد، امری ناشناخته و مبهم به نظر می رسد و لزوم آموزش های گسترده جهت آشنایی با مهارت های آن در زمینه ازدواج، بسیار با اهمیت خواهد بود.

   اهداف کوچینگ ازدواج چیست؟

  وجود چالش های مختلف در زندگی های زناشویی، امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است. اما وجود این چالش ها نباید دلیل و توجیهی برای طلاق و جدایی زوجین باشند.

  یکی از مهم ترین اهداف مربیگری(کوچینگ) ازدواج، نحوه برخورد با این مسائل و کنار آمدن با آنها است. درواقع برخورد صحیح با موضوعات چالش برانگیز پس از ازدواج، بهترین راه برای پیشگیری از طلاق و سلب اعتماد طرفین خواهد بود. در این صورت است که آنها توانایی درک متقابل را به دست آورده و روابط شکل بهتری پیدا خواهند کرد.

  در کوچینگ ازدواج، این امکان وجود دارد که زوج ها، پیش از ازدواج و یا در طول دوران زناشویی خود، بهترین رابطه را با شریک خود داشته و شانس یک زندگی موفق و طولانی مدت را داشته باشند.

  فواید کوچینگ ازدواج

  مربیگری (کوچینگ) ازدواج را نمی توان مجموعه قواعد خاص و تعیین شده ای دانست که نسخه پیچیده شده و از قبل آماده ای برای برخی مشکلات موجود در زندگی مشترک داشته باشد.
  در حقیقت، مربیگری یا کوچینگ ازدواج، مجموعه ای از مهارت ها و فرآیندی است که از قابلیت تاثیر بر روی انواع مختلف مسائل برخوردار بوده و می تواند برای موارد گوناگون در زندگی مشترک، مورد استفاده قرار بگیرد.
  از آنجایی که هیچ دو ازدواجی شبیه به یکدیگر نیستند و هر کدام از آنها در شرایط خاص خود بوده و با مجموعه ای از مسائل مختلف در ارتباط می باشند، مربیگری یا کوچینگ برای هر کدام، راه حلی مناسب و متناسب با شرایط آنها خواهد داشت.
  با فرآیند مربیگری (کوچینگ) ازدواج به کلیه مهارت های ارائه شده، اعتماد و اطمینان لازم را پیدا می کنید و در زمینه های مختلف، پیش یا پس از ازدواج، اهداف مشخص و از پیش تعیین شده ای خواهید داشت.
  اگر در زندگی مشترک، هریک از طرفین برخوردار از انگیزه های لازم جهت رشد و تغییر بوده و علاقمند به پذیرش مسئولیت های مربوط به خود باشند، می توانند با فراگیری مهارت های اولیه در زمینه مربیگری که شامل ساده ترین کارها مانند؛ گوش دادن، پرسیدن، مشخص نمودن اهداف، حمایت از بهبود شرایط و رشد و تغییر است، بهره لازم را کسب و ازدواج خود را در مسیری صحیح هدایت نمایند.

  مهارت های مربیگری ( کوچینگ) ازدواج

  به طور کلی، تمرکز مربیگری (کوچینگ) ازدواج بر روی زمان حال و با هدف حرکت رو به جلو، طرح ریزی و زمان بندی شده است. در واقع با این زمانبندی، امکان درک بهتر زوجین از یکدیگر و توانایی حل مسائل و مشکلاتی که به مرور زمان برای آنها به وجود می آید، بیشتر می شود.
  به این صورت که، مربیان کمک می کنند تا در ابتدا، مسیری که زوجین در پیش دارند را مشخص کرده و جایی که هم اکنون در آن قرار دارند و جایی که قصد دارند به آنجا برسند را از قبل تعیین کنند.

  این مهارت، نوعی آینده نگری به همراه توجه به حال و شرایطی است که در آن به سر می برند.

  در مربیگری یا کوچینگ، مربیان، چیزی را به شما تحمیل نمی کنند و به شما نمی گویند که چه باید بکنید، آنها شما را برای برنامه ریزی صحیح و ایجاد زمینه های مناسب جهت ازدواج موفق، یاری خواهند کرد.

  مربیگری (کوچینگ )ازدواج، آموزش های لازم در رابطه با نحوه صحیح ایجاد ارتباط را به شما ارائه خواهد داد. همچنین مهارت های مورد نیاز جهت شناخت بیشتر از یکدیگر با کمک جدیدترین شیوه ها و نیز راه های بنیان گذاری یک ازدواج ایده ال و موفق، مهم ترین راهکارهای کوچینگ ازدواج به شمار می رود و به شما کمک خواهد کرد تا زندگی مشترک خود را نجات دهید.
  در مقاله های بعدی کوچینگ ازدواج، کلیه مهارت های مورد نیاز برای پیش از ازدواج و داشتن یک زندگی زناشویی باثبات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  آماده سازی پیش از ازدواج به اندازه ای در شکل گیری یک ازدواج، اثرگذار است که می توان آن را اولین قدم برای کاهش آمار نگران کننده طلاق در زندگی های امروزی دانست.

  کوچینگ ازدواج:نقشه راه ازدواج

  بر اساس تحقیقات صورت گرفته در این زمینه، آموزش افراد، پیش از ازدواج در کیفیت و دوام ازدواج کاملا موثر است و وجود یک نقشه راه و یک مربی برای رسیدن به مقصد که همان زندگی آرامش بخش و بادوام است، ضروری خواهد بود.

  مربیگری (کوچینگ) ازدواج را می توان نقشه راه زوجین برای رسیدن به مقصد دانست که در صورت عدم توجه و آگاهی از آن، موجب دور شدن از مسیر و چشم پوشی از هدف نهایی، خواهد شد.

  • نقش مربیگری یا کوچینگ در آمادگی پیش از ازدواج
  • سازگاری در زندگی های گذشته و امروز
  • دلایل تغییر سازگاری در زندگی های امروزی
  • مربیگری (کوچینگ) پیش از ازدواج چیست؟
  • مزایای کوچینگ پیش از ازدواج
  • مهارت های کوچینگ پیش از ازدواج

  نقش مربیگری یا کوچینگ در آمادگی پیش از ازدواج

  بهره مندی از مهارت های مربیگری (کوچینگ) برای آمادگی زوجین پیش از ازدواج، زمینه ساز روابطی قوی و پایه هایی محکم در زندگی زناشویی می شود.

  موضوع یافتن فردی مناسب برای ازدواج، یکی از موضوعاتی است که امروزه اغلب افراد به نحوی نگران آن هستند و شاید همین احساس نا امیدی از یافتن یک فرد با ویژگی های مناسب و مورد نظر، سبب انتخاب هایی عجولانه و گاهأ اشتباه می شود که پیامد آن بروز ناسازگاری در زندگی زناشویی خواهد شد.

  کوچینگ ازدواج کمک می کند که این ناسازگاری ها به حداقل رسیده و ازدواج هایی را که پس از چند سال زندگی در آستانه فروپاشی قرار می گیرند را نجات می دهد.

  سازگاری در زندگی های گذشته و امروز

  عمومأ زندگی های زناشویی در گذشته از سازگاری بیشتری برخوردار بودند و اغلب خانواده ها بدون هرگونه نگرانی از عدم سازش فرزندان خود، در تلاش برای شکل گیری یک ازدواج مناسب برای آنها بودند.

  اما در زندگی های امروزی، تفاوت های گسترده ای در تمام زمینه ها وجود دارد و نوع دیدگاه خانواده ها و خود زوجین برای ازدواج و سازگاری با همسر خود، کاملا تغییر کرده است.

  باربارا دی آنجلیس

  یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما در رابطه با روابطمان تجربه می کنیم این است که که هرگز تصویر ذهنی سالمی از نتیجه و مقصد روابطمان نداریم ونمی دانیم که به کجا می خواهیم برویم. بسیاری از زوج ها هرگز این تصویر ذهنی را در ذهن خود نپرورانده اند .

  این تفاوت در نوع دیدگاه و سازگاری زندگی های امروزی و گذشته، مسئله ای پایه ای است که ریشه در عوامل مختلف اجتماعی و فرهنگی دارد و درصورتی که برخی خانوادها همچنان، الگوهای سابق را برای ازدواج فرزندانشان در نظر بگیرند، قطعأ ضریب اشتباه آنها بیشتر خواهد شد.

  دلایل تغییر سازگاری در زندگی های امروزی

  کاملاً بدیهی است که بسیاری از ملاک ها و معیارهای ازدواج های امروزی با گذشته متفاوت باشد، چراکه انسان همواره به صورت ناگزیر در حال پیشرفت و تغییر است.
  اما صرف نظر از تغییر معیار و الگوی های ازدواج، دلایل زیادی برای کاهش سازگاری در زندگی های امروزی وجود دارد که برخی از مهم ترین این عوامل، از قرار زیر است :

  • برخلاف سادگی زندگی های گذشته، امروزه پیچیدگی های زیادی را در تمام جوانب زندگی شاهد هستیم که این مسئله یکی از عوامل اصلی در ناسازگاری های زندگی زناشویی محسوب می شود .
  • در گذشته تقویت روابط خانوادگی از اهمیت بالایی برخوردار بود اما اکنون روابط خانوادگی به طرز چشمگیری کاهش یافته است .
  • یکی از دلایل مهم کاهش سازگاری در زندگی های امروزی، کم شدن قبح و زشتی طلاق است. این موضوع در گذشته از اهمیت بالایی برخوردار بود به طوری که واژه طلاق یک واژه وحشت انگیز برای هر دو طرف محسوب می شد .
  • کمبود وقت و عجله داشتن برای انجام همه امور،به نوعی با زندگی های امروزی عجین شده است. همین مسئله باعث کاهش توجه زوجین به مسائل مهم در زندگی های زناشویی شده است .
  • اقتضای زندگی در عصر حاضر به رغم برخورداری از امکانات گسترده، تنش ها و نگرانی هایی است که همه مردم به نوعی با آن درگیر هستند .

  کلیه دلایل و عوامل ذکر شده برای ناسازگاری های موجود در زندگی های امروزی، لزوم اهمیت آماده سازی مناسب پیش از ازدواج را افزایش می دهد.

  کسب آمادگی های مناسب و مورد نیاز برای یک ازدواج خوب، با نکات مثبت و مزایای زیادی همراه خواهد بود.

   مربیگری (کوچینگ) پیش از ازدواج چیست؟

  علاوه بر کلیه عواملی که در بخش قبل مورد ارزیابی واقع شدند، مهم ترین دلیل عدم ثبات در زندگی های امروزی، نبود شناخت از زندگی مشترک و نادیده گرفتن فاکتورهای لازم برای زندگی زناشویی است.

  مربیگری (کوچینگ) پیش از ازدواج این فرصت را به وجود می آورد که زوجین بتوانند، ارزیابی صادقانه، واقعی و درستی از شرایط همسر خود داشته باشند.

  این ارزیابی می تواند در زمینه های مختلف و مهم آشنایی های پیش از زندگی مشترک مانند؛ شخصیت فرد، نوع وضعیت اجتماعی هریک از زوجین و خانواده آنها، میزان تحصیلات هریک از طرفین، نوع سرگرمی های مورد علاقه آنها، سلایق شخصی و بسیاری دیگر از مسائل مهم در انتخاب همسر، صورت بگیرد.

  مزایای کوچینگ پیش از ازدواج

  همه افراد، قبل از ازدواج با چالش های مختلف و متعددی مواجه هستند که مربیگری پیش از ازدواج، امکاناتی را برای غلبه بر بر این چالش های پیش رو، فراهم می کند.
  وجود برخی خواسته های غیرمنطقی، ایده های فانتزی و دور از واقعیت، عادات اشتباه و انتظارات غیر واقعی هریک از زوجین، عواملی هستند که در صورت عدم توجه و رفع آنها، آغاز درگیری هایی خواهد بود که حاصل آن، طلاق و جدایی است.

  زوج هایی که برای ازدواج خود از مهارت های دوره های مربیگری (کوچینگ) بهره می برند، توانایی بیشتری برای حل اختلافات زناشویی دارند و قادر خواهند بود برخی مشکلات و مسائل پیش آمده را تحت کنترل خود درآورند.

  مهارت های کوچینگ پیش از ازدواج

  • بهبود مهارت های ارتباطی میان زوجین یکی از مهارت هایی است که کوچینگ پیش از ازدواج به زوجین ارائه می دهد. اغلب افراد آموزش دیده توسط این فرایند، تغییرات مثبت و قابل ملاحظه ای را در ایجاد روابط سازنده میان خود و همسرشان را شاهد بوده اند.
  • یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد پس از اینکه وارد زندگی مشترک شدند، با آن مواجه و دست به گریبان هستند، عدم آگاهی و درک صحیح از حقوق و وظایف هریک از طرفین است. آشنایی از این حقوق و وظایف، اساس هرنوع احترام، علاقه، روابط عاطفی میان زوجین و … است که علاوه بر جنبه انسانی و شخصیتی، کاملا مطابق با اصول و آموزه های دینی نیز خواهد بود. به این ترتیب، یکی دیگر از مهارت هایی که در جلسات آموزشی کوچینگ پیش از ازدواج، ارائه می گردد، آشنایی و درک درست حقوق و مسئولیت های مربوط به هریک از زوجین می باشد.
  • احساس شادی و امنیت فرزندان یک خانواده نیز می تواند به عنوان یکی از مهارت های مربیگری(کوچینگ) پیش از ازدواج شناخته شود. دوست داشتن و علاقه منطقی که میان زوجین وجود دارد، موجب می شود که فرزندان خانواده بتوانند احساس امنیت را تجربه کرده و زندگی شادی داشته باشند. درواقع مربیگری (کوچینگ) پیش از ازدواج باعث افزایش حس اعتماد و خوشبینی کودکان در خانواده می شود.

  در ادامه این مقاله و در قسمت سوم، به معرفی یک مربی یا کوچ برای موضوع مهم ازدواج خواهیم پرداخت و نقش و وظیفه ای که این فرد در تشکیل زندگی مشترک بر عهده دارد را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. همچنین برای اطلاع و آگاهی شما، کلیه مزایای مربیگری (کوچینگ) ازدواج را نیز به صورت کامل برشمردیم.

  یکی از طبیعی ترین جریانات زندگی مشترک، وجود مشکلات زناشویی است. این موضوع مسئله ای طبیعی است و در میان تمام زوج‌ها نیز قابل مشاهده می باشد. مشکلات زناشویی دربرگیرنده هرنوع کنش و رابطه میان زوجین است و شامل موارد متفاوتی می شود که در صورت عدم توجه به موقع و رفع این مسائل، ممکن است به ریشه دار شدن آن در زندگی و بروز آسیب های جبران ناپذیر به زندگی منجر گردد.

  با کوچینگ ازدواج مشکلات زناشویی خود را حل کنید

  مشکلات زندگی مشترک می تواند نارضایتی شغلی را نیز به دنبال داشته باشد که اثرات آن به صورت افسردگی و اضطراب نمایان شده و موجب گرایش فرد به سمت سوء مصرف الکل و یا مواد مخدر خواهد شد.

  در این شرایط، میانجیگری های اطرافیان، بی اثر بوده و هرگونه راهنمایی از سوی اطرافیان در این زمینه، نتیجه ای نخواهد داشت و تنها حضور و مشورت با یک مشاور که بتواند از بروز بحران های بعدی و یا طلاق جلوگیری کند، کاملاً احساس می شود.

  بر طبق اصول و مهارت هایی که در مطالب گذشته در رابطه با مربیگری (کوچینگ) ازدواج بیان شد، وجود یک مربی یا کوچ می تواند برای حل مشکلات زناشویی، کمک موثری محسوب شود.

  • مربی(کوچ)ازدواج کیست؟
  • وظایف مربی یا کوچ ازدواج(H4)
  • نتایج استفاده از مربیگری یا کوچینگ ازدواج
  • مزایای مربیگری (کوچینگ) ازدواج
  • چه زمانی به مربیگری(کوچینگ)ازدواج احتیاج داریم؟

  مربی(کوچ)ازدواج کیست؟

  همانطور که پیش از این به صورت کامل اشاره شد، کوچینگ ازدواج فرآیندی جهت بهبود شرایط و عملکرد افراد در ازدواج است به طوری که، زمینه پیشرفت در تمام جنبه های ارتباطی و عاطفی را فراهم می سازد.
  در این روند، به فردی که وظیفه کمک به حل مسائل زناشویی را بر عهده دارد، مربی یا کوچ گفته می شود.

  در شرایطی که زوج ها به تنهایی توانایی حل برخی مسائل را ندارند و نیاز به وجود یک راهنما برای برطرف کردن مشکلات زناشویی احساس می شود، فرآیند مشاوره می تواند موثر واقع شود. اما مربیگری یا کوچینگ، فرآیندی است که با تغییر در نوع عملکرد باعث ایجاد تغییرات مثبت خواهد شد.

  در واقع اگر شما در یک زمینه خاص از زندگی زناشویی خود احساس کردید دارای مشکلات و مسائلی هستید، با بهره گیری از تجربیات یک مربی یا کوچ ازدواج این امکان را خواهید داشت که مشکلات به وجود آمده را برطرف نمائید.

  وظایف مربی یا کوچ ازدواج

  به طور کلی، یک مربی (کوچ) ازدواج این توانایی را دارد که هرگونه گره یا مسئله به وجود آمده در زندگی های زناشویی را برطرف کنند.
  این افراد به صورت بالقوه معتقدند که می توانند زندگی هایی را که در معرض خطر جدایی و طلاق قرار دارند را نجات دهند. همچنین با استفاده از مهارت ها و تجربیات مربی ازدواج و فرایند مربیگری(کوچینگ) ازدواج، هرگونه مسئله مربوط به ازدواج، قابل حل می باشد.

  مربی(کوچ) از راهکارها و مهارت های لازم برای رسیدن به شفافیت ذهنی جهت حل مشکلات استفاده می کند.

  همچنین این فرد، باورها و عقاید زوجین را برای مسائل زندگی مشترک، ساماندهی خواهد کرد.
  کمک به زوجین برای استفاده از روش های منحصربه فرد برخورد با مسائل، از دیگر وظایف مربیان ازدواج محسوب می شود. درک معنای زندگی مشترک و هدف از ازدواج، یکی دیگر از اقداماتی است که یک مربی یا کوچ ازدواج، برای نجات یک زندگی انجام می دهد.

  استفاده از ابزارهایی مانند تیپ شناسی رفتاری دیسک برای شناسایی الگوی رفتاری زوجین و دلچسب کردن زندگی مشترک، از جمله روش هایی است که مربی یا کوچ ازدواج برای بهبود شرایط زندگی زناشویی ارائه می دهد.

  نتایج استفاده از مربیگری یا کوچینگ ازدواج

  مربیگری(کوچینگ)ازدواج، ابزاری جهت کمک به رفع مشکلات و بهبود شرایط زندگی مشترک برای زوج ها است.
  این شیوه جدید روانشناختی، برای حل مسائلی که همواره در طول زندگی زناشویی، ناگزیر از مبارزه با آن هستید، کاربرد دارد.

  • نتایج حاصل از برخی ارزیابی های صورت گرفته در زمینه استفاده از کوچینگ ازدواج نشان دهنده این است که چیزی در حدود ۸۵ درصد از افرادی که تحت آموزش های مربیگری (کوچینگ) ازدواج قرار می گیرند، از تصمیم خود برای طلاق، منصرف می شوند و تلاش می کنند با استفاده از آموزش های این فرایند، اشتباهات زندگی خود را برطرف کنند.
  • همچنین نزدیک به ۹۰ درصد از زوج هایی که در این پژوهش، مورد ارزیابی قرار گرفته اند، اذعان داشته اند که (کوچینگ) ازدواج، بیش از حد انتظار و تصور آنها بوده و دارای تاثیرات انکارناپذیر و چشمگیری در نحوه ارتباطات زوجین با یکدیگر بوده است.

   مزایای مربیگری (کوچینگ) ازدواج

  • به طور کلی شرکت در جلسات مربیگری (کوچینگ) ازدواج، دارای مزایای متعددی است و در موارد زیر به زوج ها کمک می کند :
  • درک بهتر و صمیمی تر زوجین از یکدیگر
  • درک صحیح هر یک از زوجین به امور مالی در زندگی
  • شناخت و درک بهتر در مورد مسائل جنسی
  • نحوه صحیح تصمیم گیری و مدیریت درگیرهای موجود در زندگی زناشویی و حل مشکل
  • تعیین هدف و ماموریت برای آینده زندگی مشترک
  • احترام به تفاوت ها و نقاط قوت به صورت متقابل
  • افزایش اراده مشترک و پشتکار زوجین در رفع مشکلات
  • عدم واهمه از رویارویی با حقیقت و پیشرفت هر یک از زوجین
  • فراگرفتن نحوه حل مشکلات و اتخاذ تصمیمات مشترک به عنوان یک تیم
  • آشنایی با شیوه های حل مسائل، توانایی تشخیص راهکارها و راه های جدید گوش دادن
  • نحوه بیان احساسات به شریک زندگی خود و احترام متقابل
  • گسترش صلح و بهبود رضایت زوجین از یکدیگر
  • نجات زندگی مشترک و جلوگیری از طلاق

  چه زمانی به مربیگری(کوچینگ)ازدواج احتیاج داریم؟

  • از مربیگری (کوچینگ) ازدواج، می توان در مواقع و زمان هایی که در ادامه به آن اشاره می شود، استفاده نمود:
  • در مواقعی که با چالش های گوناگون در زندگی مشترک خود روبه رو هستید .
  • کوچینگ ازدواج در زمانی که یک زندگی مشترک یک حادثه بزرگ را پشت سرگذاشته است بسیار موثر خواهد بود .
  • هنگامی که در برقراری ارتباط با شریک زندگی خود دچار مشکل هستید.
  • وقتی شریک زندگی خود را یک دشمن می پندارید .
  • درمواقعی که زندگی زناشویی دچاریکنواختی شده است.
  • وقتی احساس می کنید عشق وشادی در زندگی مشترک شما کمرنگ شده و تلاش می کنید که مجدداً آن را به زندگی بازگردانید .
  • در شرایطی که زندگی شما دچار چالش شده و نگران جدایی و طلاق هستید .
  • وقتی فکر می کنید روابط عاطفی شما خدشه دار شده و صمیمیت و مهربانی سابق با همسر خود را ندارید .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا