زمان مناسب برای بازگشت به رابطه

زمان مناسب برای بازگشت به رابطه پس از جدایی
 • زمان مناسب برای بازگشت به رابطه پس از جدایی:

  جدایی از شریک زندگی یکی از تجربیات سخت و دردناکی است که هر کسی ممکن است در زندگی خود با آن روبرو شود. با این حال، بسیاری از افراد پس از مدتی، به دلایلی مانند احساس تنهایی، اشتیاق به داشتن یک رابطه، یا گذشت زمان، به دنبال بازگشت به رابطه با شخص قبلی خود هستند. در این مقاله، به بررسی زمان مناسب برای بازگشت به رابطه پس از جدایی پرداخته خواهد شد.

  از آنجایی که هر دو نفر در یک رابطه مسئولیت دارند، بنابراین پس از جدایی، هر دو نفر باید به خوبی تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند با هم دوباره شروع کنند یا خیر. این تصمیم باید با توجه به چندین عامل اهمیتی مانند میزان علاقه هر دو نفر به هم، دلایل جدایی و تغییراتی که در زندگی آن‌ها رخ داده باشد، گرفته شود.

  به عنوان مثال، اگر جدایی به دلیل یک مشکل کوچکی رخ داده بود، می‌توانید به راحتی به هم بازگردید. اما اگر دلایل جدایی، مشکلاتی مانند بی‌احترامی، خیانت و یا خشونت بود، شاید بهتر باشد در این مورد مکث کنید و به دنبال یافتن یک رابطه جدید با کسی دیگر باشید.

  همچنین، زمان در نظر گرفته شده برای بازگشت به رابطه پس از جدایی، بسیار مهم است. برای مثال، اگر شما و شریکتان به دلیل یک مشکل کوچک جدا شده بودید، ممکن است بتوانید بلافاصله با هم دوباره شروع کنید. اما اگر دلایل جدایی، مشکلات شدیدی مانند خیانت و یا خشونت بود، بهتر است به مدت معینی (مانند شش ماه یا یک سال) این تصمیم را به تعویق بیندازید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود رابطه خود با این شخص باشید.

  در نهایت، در صورتی که تصمیم به بازگشت به رابطه پس از جدایی گرفته شد، بهتر است به صورت آرام و با احتیاط عمل کنید. شما و شریکتان باید با هم صحبت کنید و تلاش کنید دلایل جدایی را برطرف کنید و به راحتی به این فکر نکنید که همه چیز به خوبی قبلی خواهد بود. به جای آن، سعی کنید رابطه خود را در جهت بهبود و تقویت بیشتر ببرید و به یاد داشته باشید که این یک فرآیند پیچیده است و نیاز به زمان و تلاش دارد.

  در این مقاله راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد که زمان مناسب برا بازگشت به رابطه پس از جدایی کی هست و چرا تلاش فوری ما برای بازگشت به رابطه شکست می خورد. و چه زمانی می توانیم به دنبال بازگشت معشوق خود باشیم

  اگر شما برای  مقابله با افسردگی بعد از جدایی و شکست عشقی ناتوان باشید و  دچار احساسات منفی بعد زا جدایی شوید تمایل بیشتری برای بازگشت به رابطه پیدا می کنید. و احساس می کنید برای بازگشته رابطه باید دست به هرکاری بزنید و به سرعت این کار را انجام دهید  که این خودش عامل بسیاری از اشتباهات بعد از جدایی است در این زمان هدف اصلی شما برای اینکه می خواهید به هر قیمتی رابطه از دست رفته خود را برگردانید رهایی از احساسات منفی و اضطراب جدایی است که خود باعث بسیاری از کاهای اشتباه بعد از جدایی است که بازگشته به رابطه را سخت تر می کند و نشان می دهد زمان مناسب برای بازگشت به رابطه پس از جدایی و برگرداندن رابطه از دست رفته  هنوز فرانرسیده است

  دو وضعیت منفی وجود دارد که باعث می شود تلاش شما برای بازگشت به رابطه شکست بخورد ، چون باعث می شود ناخودآگه، شما را به سمت رفتار و اقدامات اشتباهی هدایت کند و در نتیجه سیگنال های منفی را برای شخص مقابل ارسال کنید و احتمال بهبود رابطه کاهش پیدا کند .

  یکی از این وضعیت ها اعتیاد و وابستگی عاطفی به طرف مقابل است:

  چنین افرادی نیاز دارند همیشه شخصی از آن ها محافظت کند و به آن ها احساس ارزشمندی دهد.یعنی در واقع این افراد اعتیاد عاطفی پیدا کرده اند  و شخص معتاد به حضور شخصی می شود که باو احساس خوبی داده و باعث آرامش او شود و اگر او را از دست بدهد دچار احساسات بد و منفی خواهد شد . که در واقع نشان می دهد هنوز زمان مناسب برای درست شدن رابطه شما اتفاق نیفتاده است.

  وضعیت بعدی تلاش برای اثبات ارزش و شایستگی از طریق برگرداندن یک رابطه تمام شده است:

  یکی از مواردی که نشان می دهد هنوز زمان مناسب برای بازگشت به رابطه پس از جدایی فرا نرسیده است موقعی است که شما صرفا برای ثابت کردن ارزش ها و لایق بودن خودتان برای بازگشت به رابطه تلاش می کنید

  اگر به دنبال بازگشت به رابطه بعد از جدایی هستید باید قبل از هرچیز مطمئن شوید که شروع دوباره رابطه به دلیل آسیب های روحی و روانی نیست بلکه دلایل عقلانی برا آن داریم.

  باید توانایی مقابله با اعتیاد عاطفی را در خودتان پرورش دهید و زمانی برای برقراری رابطه تلاش کنید که احساسات شما نسبت به طرف مقابل واقعی هست و هدف شما از ایجاد رابطه ، از بین بردن احساسات ناخوشایند و یا احساس ارزش و شایستگی تان نیست.

  در این صورت نه تنها می توانید رابطه تمام شده خودتان را برگردانید بلکه می توانید از این جدایی به عنوان موقعیتی برای بهتر کردن رابطه و حتی رسیدن به یک رابطه پایدار استفاده کنید

  در واقع پاسخ به این سوال بسیاری از افراد که بعد از جدایی از رابطه عاطفی سوال می کنند بازگشته به رابطه پس از جدایی اقدام درستی است یا خیر و آیا تلاش برای بازگشت ارزش دارد یا نه همین نکته می باشد که به شرطی که هدف شما درست باشد و قبل از آن بتوانید این دو وضعیت منفی را در خود از بین ببرید بازگشت به رابطه پس از جدایی درست است و زمان مناسب برای بازگشت به رابطه موقعی است که بتوانید ابتدا این دو وضعیت منفی را در خود از بین ببرید و سپس برای بازگشت به رابطه تلاش کنید.

  بازگشت عشق

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا