خجالت کشیدن از دختر مشکل همیشگی رضا!

 • خجالت کشیدن از دختر مشکل همیشگی رضا!

  خجالت کشیدن از دختر یکی از مشکلات شایع مردان است. شاید در روز تعداد زیادی از دوستان از مشکل خجالت کشیدن از دختر گلایه می کنند و دنبال راهکاری جادویی برای درمان خجالت کشیدن از دختر هستند! در واقع حل مشکل خجالت کشیدن از دختر، بدون ریسک های کوچک امکان پذیر نیست! زندگی به یک زبان تقریباً تماماً ریسک است با این تفاوت که برخی از ریسک‌ها بسیار جدی و مهم ولی نادر و برخی از ریسک‌ها بسیار محتمل ولی غیرجدی و غیرخطرناک هستند. برای مثال، احتمال اینکه در طول زندگی دچار برق‌گرفتگی شده و بمیریم حدود یک در میلیون و احتمال تصادف رانندگی در روز حدود ۱ تا ۵ درصد است. ولی ما هیچگاه به این دلایل از رفتن به بیرون یا رانندگی خودداری نمی‌کنیم (هرچند که نتایج و عواقب آن بسیار جدی و حتی کشنده است). اما بیشتر ریسک‌های ما در زندگی از نوع دوم است. یعنی احتمال وقوع حادثه و خطر نسبتاً بالاست ولی عواقب جدی یا چندان مهم و مخربی ندارند و یکی از رموز خوشبختی و موفقیت در زندگی، پذیرش چنین ریسک‌هایی است. برای درمان خجالت کشیدن از دختر هم باید ریسک کرد تا موفق شد.

  خجالت کشیدن از دختر

  بعد از مطالعۀ مطالب خجالت کشیدن از دختر مشکل همیشگی رضا، لیستی از کارهایی که دوست دارید انجام دهید (یا انجام آنها در حالت معمول چندان مسئله‌ساز نیست) ولی خجالت و ترس دارید را تهیه کنید و آنها را از نظر خجالت و نگرانی به سه گروه خفیف، متوسط و شدید تقسیم کنید.(برای درمان “خجالت کشیدن از دختر” این کارها لازم است. لطفا بهانه در نیاورید). مثلاً در گروه کم‌خجالت پرسیدن آدرس، بستنی خوردن در حال راه رفتن در خیابان و …). آنگاه از گروه کم‌خجالت هر روز یکی را انجام دهید تا اینکه به گروه بعدی برسید. هر بار پس از اینکه آن کار را انجام می‌دهید، بطور عقلانی و واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنید. آیا آنچنان که تصور می‌کردید ترسناک بودند و با عواقب شوم و بدی همراه بودند؟ (سعی کنید مخاطب شما بیشتر دختران باشند تا کم کم  بر مشکل خجالت کشیدن از دختر غلبه کنید).

  خجالت کشیدن از دختر

  به مرور که اضطراب و نگرانی‌تان تخفیف یافت هرازگاهی یک کار بچه‌گانه انجام دهید. مثلاً به جای قاشق با دست غذا بخورید، یا همانند بچه‌ها لباس‌های رنگی جیغ بپوشید و به خیابان بروید یا حتی لباس‌های پاره و پینه‌دار به بانک رفته و قبض خود را پرداخت کنید. چه اتفاق خواهد افتاد؟ حداکثر ممکن است دیگران چپ چپ به شما نگاه کنند و با خود بگویند که فقیر یا دیوانه هستید. خوب چه می‌شود؟ آیا به شما صدمه و آسیبی می‌رسد؟  شما در درمان خجالت کشیدن از دختر هستید، پس نباید نگران باشید. آیا ماهیت، شخصیت و هویت وقعی شما خدشه‌دار خواهد شد؟ ارزشهای کاذب را دور بریزید و چندان بها ندهید. همان لباس نخ‌نما یا پینه دار برای بسیاری از افراد و موقعیتها به عنوان آخر مد تلقی شده وقیمتی چند برابر لباس نو دارند.

   

  خجالت کشیدن از دختر

  چند سناریو زیر را برای خجالت کشیدن از دختر تجربه کنید:

  مورد اول برای درمان خجالت کشیدن از دختر:

  شرکت یک میهمانی برای هفته بعد ترتیب داده است و ذهن حمید را تماماً به خود جذب کرده و از همین الان دچار اضطراب و نگرانی است!

  روانکاو: فکر می‌کنی چه اتفاقی ممکنه رخ بده که از اون می‌ترسی؟

  حمید: نگرانم که چیزی برای گفتن نداشته باشم و نتونم با کسی صحبت و گپی داشته باشم. آنجا همه با هم در مورد خانواده و بچه‌هاشون صحبت خواهند کرد و در حالیکه من مجرد هستم و چیز مشترکی برای گفتگو نخواهم داشت.

  روانکاو: چقدر مطمئن هستی که چیزی برای گفتن نخواهی داشت؟

  حمید: احتمالاً بیش از ۹۰%

  روانکاو: یعنی از ده باری که چنین موقعیت مشابهی پیش آمده تو ۹ بار نتونستی با کسی حرفی بزنی و تا آخر تنها بودی؟ آیا این واقعیت داره؟ در میهمانی شرکت (یا مشابه آن) در سال گذشته چه اتفاقی افتاد؟

  حمید: من کارم رو تو این شرکت سال پیش شروع کردم و اتفاقاً در گردهمایی در سال پیش شرکت کردم. در ابتدا من یک گوشه‌ای ایستاده بودم ولی بعد از یه مدتی با چند نفری شروع به صحبت و گفتگو کردم. هرچه می‌گذشت کمی احساس راحت‌تری داشتم ولی صحبت چندانی نکردم و بیشتر شنونده بودم.

  روانکاو: آیا همه با همسرشان آمده بودند؟ آیا همه در مورد بچه‌ها و زندگی‌ خانوادگی‌شان صحبت می‌کردند؟

  حمید: نه اتفاقاً چند نفری هم مجرد بودند و بیشتر صحبتها نیز در مورد کار و شرکت بود و کمتر صحبتی از بچه‌ و همسر و خانواده پیش آمد.

  روانکاو: خوب! حالا با توجه به تجربه سال گذشته‌ات، فکر می‌کنی این بار چیزی برای گفتن و مکالمه با دیگران نخواهی داشت؟

  حمید: خوب! من مثل بقیه که راحت سر حرف رو باز می‌کنند نیستم، ولی با توجه به اینکه یک سالی اینجا کار می‌کنم و بقیه رو بیشتر می‌شناسم، فکر می‌کنم می‌تونم راحت‌تر با بقیه ارتباط برقرار کنم و گپ بزنم.

   

  خجالت کشیدن از دختر

  مورد دوم برای درمان خجالت کشیدن از دختر:

  رضا سال دوم دانشگاه است و به یکی از دختران همکلاسی‌اش شدیداً علاقه‌مند شده است ولی هیچگاه به خود جرأت نداده است که برای آشنایی بیشتر از او دعوتی به عمل آورد و از او خواستگاری کند! مشکل دائمی او خجالت کشیدن از دختر است. او برای درمان خجالت کشیدن از دختر به یک روانکاو مراجعه کرده است.

  روانکاو: اگه از اون دعوت کنی می‌ترسی چی بشه؟

  رضا: اول از همه می‌ترسم از من خوشش نیاید و جواب رد بده (منفی نگری، پیش داوری) و فکر کنه که چقدر آدم احمق و بازنده‌ای هستم(ذهن‌خوانی)

  روانکاو: آیا هیچ دلیل و مدرکی که اون از تو خوشش نیاد داری؟ تا حالا شده تو برخوردهای معمولی روزانه وقتی متوجه می‌شه به اون تمرکز کردی ناراحت بشه یا واکنش منفی نشون بده؟

  رضا: نه اتفاقا تو این مورد دیدم اونم به من توجه داره. ولی می‌ترسم نه بگه.

  روانکاو: پس دلیلی نداری. حالا فرض بگیریم به تو جواب رد بده، چی میشه؟

  رضا: خوب خیلی بد میشه. یه شکست بزرگه و فکر می‌کنم آدم خوب و دوست داشتنی نیستم (ذهن خوانی، تعمیم دادن و عدم واقعیت بینی)

  روانکاو: خوب، یکی از دلایای که می‌تونه جواب رد بده اینه که فکر کنه تو آدم ساده یا احمق یا غیرجذابی هستی. اما می‌تونه دلایل دیگری هم داشته باشه. مثلاً اونم آدم خجالتی باشه و رفتار و گفتار این افراد با اون چیزی که درونشون می‌خواد تفاوت داشته باشه؛ یا اینکه اصلاً تو یه رابطه دیگه باشه و نامزد داشته باشه؛ یا تورو بخوبی نمی‌شناسه و یا اطلاعات غلطی در مورد تو داره و نمی‌خواد ریسک کنه؛ یا اینکه در اون زمان خاصی که از او دعوت می‌کنی مسئله و مشغله ذهنی جدی داشته باشه و نتونه جواب درست بده یا وضعش رو بدتر کنه؛ یا اینکه برای برقراری ارتباط باور داشته باشه که بایستی بطور رسمی عمل بشه و دهها دلیل دیگه.

   

  خجالت کشیدن از دختر

  رضا: آره به اینها فکر نکرده بودم.

  روانکاو: حالا فرض بگیریم که حدس و گمان شما در مورد اینکه ممکنه فکر کنه آدم ساده، دل نچسب، و غیرجذابی هستی، درست باشه. چی میشه؟ قرار نیست که همه از همه خوششون بیاد. هر کسی یه سلیقه، افکار و باورهای خاص خودشو داره. مگه خودت به همه دخترهای همکلاسی علاقه و کشش داری؟ به دلایل بسیار زیادی در ذهن بعضی، یک فرد ممکنه دل‌نچسب، دوست نداشتنی و یا حتی ناراحت‌کننده به نظر بیاد و این مسئله کاملاً طبیعی است ولی این دلیلی نمیشه که اون آدم غیر دوست‌داشتنی و بد باشه. آیا همه کسانی که تورو می‌شناسند، فکر می‌کنند تو آدم احمق، بدترکیب و یا بی‌ارزش هستی؟

  رضا: تا اونجایی که می‌دونم نه. بسیاری از دوستام و افراد خانواده این چنین فکری نمی‌کنند.

  روانکاو: احتمالاً با آدمهای زیادی برخورد کردی که نظرات خاصی در مورد خودشون داشتند ولی تو اصلاً قبول نداشتی، تا چه برسه به نظراتشون در مورد دیگران و دوم اینکه نظر یکی دو نفر در مورد کسی فقط نظر اونهاست و نه نظر همه.

  رضا: درسته، ولی اگه رد کنه احساساتم خیلی جریحه‌دار می‌شه و احساس شکست و بدبختی می‌کنم.

  روانکاو: بدیهی هستش که ما در زندگی به خیلی از خواسته‌هامون نمی‌رسیم. در واقع یکی از واقعیت‌ها این هستش که دنیا و بسیاری از چیزهای زندگی به خواسته و میل ما عمل نمی‌کنه و برای خودش قاعده و مسیری داره. هیچ کسی دوست نداره پیر بشه ولی روند طبیعی اینه. تنها اصل اساسی برای رسیدن به خوشبختی اینه که ما تلاش عقلانی، انسانی و اخلاقی خود را برای رسیدن به هدف‌هامون بکار ببندیم و آنگاه نتیجه را هر چه بود، بپذیریم. در ضمن برای هر فرد در دنیا صدها یا هزاران فرد وجود داره که می‌توانند جفت و زوج مناسب و دلبندشان باشند و شکست در یک یا چند مورد آخر دنیا نیست. در واقع افراد در طول زندگی بهترین عزیزان خود را از دست می‌دهند و غمگین و ناراحت می‌شوند ولی پس از چند هفته تا چند ماه حال و زندگی‌شان به قبل باز خواهد گشت. در حالیکه در مورد تو فقط یک شیفتگی و جذب احساسی (و یا جن .سی) وجود دارد و هنوز سایر اجزاء عشق (صمیمیت و تعهد) شکل و رنگی نگرفته‌اند که بتواند تمام وجودت را منقلب و آشفته نماید (مگر اینکه بخوای با افکار منفی و نتیجه‌گیری های غیرمنطقی خودت رو در آن غرق کنی).

   

  خجالت کشیدن از دختر

  از طرف دیگر، تمامی اینها فرضیات ما در بدترین حالت ممکنه. در حالیکه این احتمالش هم هست که اون جواب رد نده. پس با در نظر گرفتن تمامی این جوانب و قضایا باز هم همچنان ترس و نگرانی شدید برای درخواست کردن داری؟ آیا دادن چنین شانسی به خودت همچنان خطرناک و ترسناک به نظر می‌رسه؟ حتی اگر مطمئن باشی که تناسخ و تناسبی بین شما دو تا وجود نداره و به احتمال قوی جواب رد خواهی شنید، ابراز احساسات و نظرت به صورت محترمانه و بدون تجاوزبه حریم خصوصی طرف مقابل (مثلاً با گفتن این که شما بسیار زیبا، باوقار و دوست داشتنی هستید) نه تنها بار سنگینی از دوشت برداشته میشه و احساس راحت‌تری می‌کنی و میتونی راحت‌تر جواب رد طرف مقابل کنار بیای و پرونده‌اش رو ببندی بلکه اگر طرف مقابل انسانی طبیعی باشه با وجود عدم تمایلش به برقراری رابطه از تمجید و تعریف شما خرسند و سپاسگزار خواهد شد.

  خجالت کشیدن از دختر در بسیاری از مردان شایع است که به راحتی با تغییر دیدگاه قابل حل شدن می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا