۱۰ مورد از بهترین عادت ها برای کاهش استرس روزانه

کاهش استرس
 • کاهش استرس ۱۰ مورد از بهترین عادت ها برای کاهش استرس روزانه

  چکیده مطلب

  زندگی ما انسان‌ها در عصر جدید دچار تشویش‌ها و نگرانی‌های بیش از حد شده است. رسانه ها با انتشار اخبار استرس زا سعی در جلب توجه ما برای کسب درآمد خودشان دارند. فشارهای اقتصادی از سوی دیگر و مسائل محیط کار و شلوغی شهرها همه باعث شده اند استرس زیادی را روزانه متحمل شویم. اما با فعالیت هایی شما باید این فشارهای روانی را کاهش دهید تا سلامت روانی خود را تضمین کنید. در اینجا ده روش برای کاهش استرس روزانه را بخوانید و در زندگی خود بکار ببرید.

  عادت های مختلفی وجود دارد که با آنها می‌توانید استرس روزانه خود را کاهش دهید. در سبک زندگی امروز بیش از هر وقت دیگری استرس و فشار روانی ایجاد شده است و بسیار مهم و ضروری است که بتوانید این شرایط را کنترل کنید. شما برای کاهش استرس روش های مختلف و آسانی پیش روی خود دارید. در اینجا لیستی از ۱۰ عادت عالی برای کاهش استرس روزانه برای شما آماده کرده ایم. فواید هرکدام را بیاموزید و سعی کنید در زندگی روزانه از این روش ها بهره بگیرید.

  ۱.باغبانی

   

  باغبانی یکی از بهترین راه ها برای کاهش استرس است. هوای تازه، نور خورشید و رسیدگی به درختان و گیاهان باغ به صورت روزانه همگی باعث کاهش استرس و افزایش آرامش در شما خواهند شد.

  فرقی نمی کند شما گلخانه کوچکی داشته باشید و یا باغی در خارج از شهر، رسیدگی به گیاهان و طبیعت به خودی خود باعث افزایش آرامش در شما خواهد شد. در تحقیقاتی از گروهی از افراد خواسته شد تا فعالیت استرس زایی را انجام دهند و پس از آن برای ۳۰ دقیقه به فعالیت باغبانی و یا مطالعه کتاب بپردازند. هر دو گروه کاهش استرس و بهبود خلق و خو را تجربه کردند اما افرادی که باغبانی را انتخاب کرده بودند استرس آنها به میزان بیشتری کاهش یافت و خلق و خوی آنها به میزان بیشتری انرژی مثبت را نمایان می‌کرد. معیارهای اندازه گیری این پژوهش سطح هورمون کورتیزل برای اندازه گیری میزان استرس بوده است.

  کاهش استرس با نور خورشید

  قرار گرفتن در زیر نور خورشید خلق و خوی شما را بهتر می‌کند. (به همین دلیل وقتی در فصل پاییز و زمستان نور کمتری به شما می‌رسد احساس خستگی و افسردگی و بی حالی بیشتری دارید.) یکی از راه های جلوگیری از آن مصرف ویتامین دی و تنفس هوای تازه است. برای فعالیت های خارج از خانه ی خود برنامه ریزی کنید.


   

  زندگی با طبیعت

  زندگی با طبیعت یکی از بهترین راه ها برای کاهش استرس روزانه است. سعی کنید حتی اگر فعالیت های شما ارتباط کمی با طبیعت دارد از عناصر طبیعی بیشتر در محیط کاری و زندگی خود استفاده کنید تا احساس ارتباط دوباره با طبیعت در شما زنده شود.

  فعالیت را همین امروز شروع کنید

  به یکی از فعالیت هایی که به آن علاقه مند هستید فکر کنید و زمان مناسبی را به آن اختصاص دهید. سعی کنید فعالیتی باشد که با طبیعت سروکار داشته باشد مانند باغبانی و یا فعالیتی بیرون از خانه و سپس ایده های مختلفی برای انجام کار خود پیدا کنید و کار خود را شروع کنید. با این کار احساس آرامش در شما افزایش خواهد یافت و از سرگرمی خود لذت خواهید برد.

  ۲.عکاسی

   

  فرقی نمی کند که سعی دارید تبدیل به عکاس بهتری شوید و یا واقعا به عنوان حرفه به عکاسی می‌نگرید. این کار می‌تواند سرگرمی عالی برای شما باشد. وقتی که سعی می‌کنید از دید یک عکاس به دنیا بنگرید احتمالا دنیا را به گونه متفاوتی خواهید دید. نتیجه چه می‌شود؟ نه تنها سرگرمی خوبی برای خود تدارک دیده اید  همچنین دنیا را با دید بهتری می‌بینید و آرامش بیشتری خواهید یافت.

  ۳.ساخت دفترچه خاطرات

   

  فرقی ندارد فقط چند عکس دارید و عکس های زیادی دارید، ساخت دفترچه خاطرات سرگرمی عالی برای کاهش استرس خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید خاطرات خود را بروی کاغذ به همراه عکس هایی بنویسید و داشته باشید و به فرزندانتان در آینده هدیه دهید.

  ساخت دفترچه خاطرات یکی از فعالیت های مورد علاقه دخترها است. اگر به فکر کاهش استرس روزانه خود هستید این یکی از بهترین کارهایی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  ۴.ساخت و نگهداری آکواریوم

   

  نگاه کردن به ماهی ها در آکواریوم در افزایش سلامت موضوعی اثبات شده است، کاهش فشار خون و رها شدن از استرس های مختلف از نتایج آن خواهد بود. تهیه آکواریومی از ماهیان زیبا سرگرمی جالبی برایتان خواهد بود. البته حواستان باشد که توجه بیش از حد به آن نداشته باشید. ترکیب ماهیان مورد علاقه خود را به مرور زمان پیدا کنید.

  ۵.پازل

   

  تکمیل کردن پازل های چندهزار تکه یکی دیگر از سرگرمی های جذاب است که تمرکز شما را افزایش می‌دهد و همچنین استرس را از شما دور می‌کند و قدرت ذهنی شما را زیاد می‌کند. وقتی که مسائل مختلف ذهن شما را خسته می‌کند سرگرم شدن با پازل می‌تواند به کاهش استرس و فشار روانی به شما کمک کند.

  ۶.نقاشی کشیدن

   

  نقاشی کشیدن یکی از راه های اثبات شده برای کنار گذاشتن افکار منفی و مزاحم هست. همچنین برای مدیریت استرس یکی از بهترین روش هایی است که اتفاقا لذت بخش و سرگرم کننده است.


   

  ۷.رسم کردن

   

  رسم با مداد یا خودکار یکی دیگر از راه های سرگرم کننده برای کاهش استرس روزانه است. می‌توانید در هرجایی که هستید خودکار یا مدادی بردارید و بروی کاغذ رسم های مختلفی برای افزایش تمرکز و فراموش کردن مشغولیات ذهنی خود داشته باشید. همچنین بروی تبلت نیز می‌توانید با قلم هوشمند طراحی های مختلفی داشته باشید و آن ها را نگهداری کنید و پیشرفت خود را در این زمینه دنبال کنید.

  ۸.بافندگی

   

  جدا از اینکه می‌توانید با یادگیری بافندگی هدیه های کوچک و جالبی برای اطرافیان خود درست کنید همچنین فرصتی برای رهایی از استرس و تنش های مختلف بدست خواهید آورد. حرکت های منظم و تکراری باعث افزایش تمرکز ذهنی شما خواهد شد و انرژی عصبانیت از شما دور خواهد شد.

  ۹.نواختن پیانو

   

  موزیک فواید زیادی در کاهش استرس و افزایش سلامتی دارد. گوش دادن به موزیک یکی از سرگرمی های پرطرفدار است. نواختن و ساختن موزیک از آن هم می‌تواند جذاب تر باشد و در افزایش آرامش شما تاثیر بیشتری داشته باشد زیرا که تمرکز شما را به طور کامل به سوی خود جلب می‌کند.  یادگیری یک ساز موسیقی مانند پیانو برای رهایی از استرس کمک زیادی به شما خواهد کرد.

  ۱۰.نوشتن

   

  بسیاری از افراد نویسندگی را یکی از بهترین راه ها برای کاهش استرس می‌دانند، تمرین نویسندگی در مدیریت استرس و مزایای زیادی در افزایش سلامتی شما دارد. فرقی نمی کند نویسنده تازه کار باشید و یا نویسنده ای متبحر و حرفه ای، این سرگرمی جذاب باعث ایجاد آرامش درونی شما خواهد شد که می‌توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا