۱۱ راهکار عملی برای پایان دادن به خستگی در زندگی

خستگی
 • خستگی ۱۱ راهکار عملی برای پایان دادن به خستگی در زندگی

  چکیده مطلب

  اگر این احساس به شما دست داده است که خسته از زندگی شده اید و دیگر هیچ کاری برایتان هیجان انگیز نیست و انگیزه ای ندارید بهتر است کمی به محیط اطراف خود دقت کنید. بیشتر نیرو و انرژی که ما روزانه دریافت می کنیم از محیط اطرافمان هست. در این نوشته روش هایی برای رهایی از این احساس خستگی خواهید خواند. این نوشته را حتما تا انتها بخوانید.

  آیا با خود فکر میکنید که خسته از زندگی هستید؟ غلبه بر این احساس شاید سخت باشد اما روش‌هایی برای آن وجود دارد. با خواندن این مقاله می‌آموزید که چگونه خلاقیت خود را برای از بین بردن احساس خستگی در زندگی بکار بگیرید و لحظات جذابی را بوجود بیاورید، مهارت‌های تازه ای بیاموزید و حتی به دوستانتان کمک کنید که از این حالت خارج شوند.

  ۱. خلاقیت داشته باشید

   

  خواندن کتاب یکی از راه‌های عالی برای فراموشی خستگی و بی حوصلگی است. کلمات کتاب به ذهن شما استراحت می‌دهد و مانند گردشی خیالی به جاهای دور می‌برد. ژانر کتاب‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و شروع به مطالعه کنید فورا متوجه خواهید شد که وارد دنیای جدیدی شده اید که حس خسته از زندگی بودن را فراموش کرده اید.

  همچنین کارهای دیگری زمانی که حس می‌کنید خسته از زندگی هستید جالب به نظر خواهد آمد، کارهایی مانند نقاشی و رسم کردن، این کارها منشا خلاقیت‌های انسان در طول تاریخ بوده است. مهم نیست که چقدر احساس خستگی می‌کنید کافی است این کارها را شروع کنید تا دنیای شما رنگ دیگری بگیرد.


   

  ۲. لیستی از کارها و اهداف خود بنویسید

  نوشتن لیست‌های مختلف یکی از بهترین کارها برای گذر زمان است. لیستی از مکان‌های مورد علاقه برای دیدن، کتابهایی برای خواندن، اهدافی که می‌خواهید به آنها برسید و حتی لیستی از چیزهای فانتزی و خیالی مورد علاقه تان هم می‌تواند جالب باشد.

  لیستی از چالش‌های مختلفی که می‌توانید انجام دهید را بنویسید و یا لیستی از فیلم‌های مورد علاقه خود که تابحال دیده اید تهیه کنید.

  ۳. برای اعضای خانواده و دوستان خود هدیه تهیه کنید

   

  اگر تعطیلاتی در راه است و می‌خواهید سخاوت خود را به دیگران نشان دهید پس فورا چند هدیه بخرید و برای دوستان و اعضای خانواده ارسال کنید. هدیه شما می‌تواند چیزهای مختلفی باشد از وسایل دست ساز خودتان تا عکس‌های قدیمی دسته جمعی و وسایل تزیینی و …. در اینجا هم حس خلاقیت شما می‌تواند تعیین کننده همه چیز باشد.

  ۴. وقتی خسته از زندگی هستید سعی کنید با بهره وری بالا کار کنید

  وقتی احساس می‌کنید خسته از زندگی هستید این حال و هوای شما بروی بهره وری شما تاثیر منفی زیادی خواهد گذاشت. برای مقابله با آن بروی اهداف خود تمرکز کنید و سعی کنید کارهای عقب مانده خود را با دقت به اتمام برسانید.

  مثلا وقتی می‌خواهید به هدف بزرگی مانند اپلای به خارج از کشور برسید، شاید در طول مسیر تلاش چندساله تان خستگی یک روزه نباید شما را از مسیر تلاش هایتان دور کند.

  ۵. روزانه ورزش کنید

   

  فعال نگه داشتن بدن و حفظ آمادگی فیزیکی آن برای فعالیت بهتر ذهن لازم و ضروری است. وقتی حس می‌کنید خسته از زندگی هستید توجه کنید که آیا بدن شما فعالیت کمی داشته یا خیر؟

  اگر شما به میزان کافی ورزش نمی کنید تعجبی ندارد که بی حوصلگی به سراغتان بیاید. برای ورزش خود برنامه ریزی داشته باشید، شنا، دویدن، بدنسازی، تنیس و … انتخاب کنید و کمی هیجان به زندگی خود اضافه کنید.

  ۶. مهارت جدیدی بیاموزید

  اگر خسته و بی حوصله شده اید شاید به این دلیل هست که سرگرمی و یا مهارت جدیدی کسب نکرده اید، اگر خیلی به کارهای هنری علاقه مند هستید سعی کنید مهارت خود را در این زمینه‌ها افزایش دهید.

  اگر به موسیقی علاقه مند هستید، از خرید یک دستگاه موسیقی جدید تا خرید یک ساز موسیقی می‌تواند ریتم زندگی شما را تغییر دهد. اگر به آشپزی و خوراکی‌ها علاقه مند هستید سعی کنید غذاهای جدید را امتحان کنید. آیا سوشی خورده اید؟

  ۷. برای ماه‌های آینده برنامه ریزی سفر داشته باشید

   

  اگر هیچ کدام از کارهایی که در بالاتر گفته شد برایتان جذاب و دلچسب نبود به شما برنامه ریزی یک سفر عالی را پیشنهاد می‌کنیم. به بازدید از کدام مقصد گردشگری علاقه مند هستید؟ هزینه‌های سفر به چه میزان هست؟ در چه ماهی از سال می‌خواهید به سفر دلخواه خود بروید؟ الان برنامه ریزی سفر بعدی خود را بنویسید و برای آن مهیا شوید.


   

  ۸. خانه خود را مرتب کنید

  گاهی اوقات آشفتگی ذهن ما ناشی از آشفتگی محیط اطراف ما هست. کتابخانه نامرتب، اتاق بهم ریخته و  آشپزخانه با ظروف نشسته اینها همه منجر به خستگی ذهنی ما خواهند شد. به خود فرصتی دهید و خانه خود را مرتب و تمیز کنید. شاید وقتی با خود می‌گویید که خسته از زندگی شده اید کمی به اطراف خود نگاه کنید آیا بهم ریختگی مشاهده نمی کنید؟

  ۹. با دیگران تعامل کنید

   

  اکثر اوقات وقتی با خود می‌گویید خسته از زندگی هستید که تنها و غم زده شده اید. برای برطرف کردن این احساس تعامل با دیگران یکی از بهترین راه‌ها است که با بازی‌های آنلاین می‌توانید با افراد جدیدی آشنا شوید. با دوستان خود تماس بگیرید و برای تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کنید و یا با دوست خود به یک کافی شاپ بروید.

  فیلم‌های قدیمی تان را با دوستان خود دوباره نگاه کنید و یا درباره خاطرات گذشته صحبت کنید. رفتن به خرید و سر زدن به فروشگاه‌های مختلف هم یکی دیگر از راه‌های سرگرم شدن هست. همچنین بازدید از مکان‌های تفریحی و تاریخی شهر را هم می‌توانید مانند یک گردشگر خارجی بگردید و ببینید.

  ۱۰. راه‌هایی برای سرگرمی پیدا کنید

  اینترنت یکی از بهترین فضاها برای سرگرم شدن هست. مثلا یک سایت ویدیویی را باز کنید و کلیپ‌های خنده دار و بامزه را ببینید. ویدیوهای مراسم‌های مختلف موزیک و یا جایزه اسکار و یا تماشای فیلم‌های کوتاه و فیلم‌های سینمایی می‌تواند برای شما جذاب باشد.

  همچنین وقتی با دوست خود صحبت می‌کنید درباره ویدیوها و فیلم‌های جالبی که دیده اید صحبت کنید.

  ۱۱. برای زمان روزانه خود برنامه ریزی داشته باشید

   

  ما وقتی احساس می‌کنیم خسته از زندگی هستیم که روزهای خود را بدون برنامه ریزی سپری کنیم و بدون اینکه اهداف مشخص هفتگی و ماهانه و سالانه داشته باشیم. همه افرادی که احساس رضایت از زندگی دارند برای زمان خود برنامه ریزی و اهدافی را در نظر دارند. شما هم کاغذ و خودکار بردارید و بنویسید که می‌خواهید در روزهای آینده به چه چیزهایی برسید و چه تلاشی برای آنها لازم دارید که انجام دهید.


   

  دوری از احساس خستگی زندگی راه‌های بسیار زیادی دارد اما در درجه اول به این توجه کنید که چه چیزی باعث بوجود آمدن این احساس شما شده است و پیشنهاد می‌کنیم که آن موضوع را در درجه اول حل کنید و همیشه فعال و با هدف و انگیزه بمانید. شما چه راه‌هایی را برای دوری از خستگی پیشنهاد می‌کنید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا