آنچه در این مقاله می‌خوانید نمایش

۱۵ موضوع کلیدی برای حرف زدن با دوست پسر

موضوع برای حرف زدن با دوست پسر ۱۵ موضوع کلیدی برای حرف زدن با دوست پسر (موضوع بحث دوستانه)

چکیده مطلب

برای بسیاری از ما باز کردن سر صحبت با دیگران ممکن است کار بسیار دشواری به نظر برسد و همین مشکل احتمالا باعث می شود که نتوانیم آنگونه که باید در جامعه خود را نشان دهیم و یا احساسات یا افکار خود را به دیگران منتقل نماییم. مانند بسیاری از مهارت های دیگر که قابل یادگیری است این مورد نیز می تواند با کمی تمرین و تکرار به افراد آموزش داده شود.

یکی از کارهایی که برای دخترها بسیار استرس‌زا و پرتنش محسوب می‌شود پیدا کردن موضوع برای حرف زدن با دوست پسر یا فردی است که به‌ تازگی با او آشنا شده‌اند. خصوصا اگر این فرد اولین کسی باشد که با او رابطه برقرار کرده‌اند کار را تا حدودی مشکل‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید از این تنش‌ها دور شوید و به راحتی سر صحبت را با دوست پسرتان باز کنید. توصیه می‌کنیم با ما همراه باشید تا با چند موضوع پیشنهادی که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره شده‌است دیگر نگران کم‌ صحبتی خود یا نداشتن موضوع برای حرف‌زدن نباشید.

۱- در مورد خودش سوال کنید

 

یکی از موضوع‌هایی که همه ما می‌توانیم ساعت‌ها درمورد آن حرف بزنیم “خودمان” است. برای این کار می‌توانید از دوست‌پسرتان بخواهید بیشتر در مورد خودش بگوید و علایقش را با شما درمیان بگذارد. از او سوال بپرسید که چه اهدافی دارد یا این که خیلی ساده حالش را جویا شوید.

این کار علاوه بر این که او را مدت‌زمان بیشتری مشغول حرف‌زدن می‌کند باعث می‌شود احساس کند برای شما مهم است و شما می‌خواهید درمورد او بیشتر بدانید. البته توجه داشته‌ باشید که صرفا پرسیدن این سوالات مهم نیست، این که بتوانید شنونده خوبی برای حرف‌های او باشید نیز یک مسئله بسیار مهم به حساب می‌آید زیرا بسیاری از افراد برخلاف آن چیزی که تصور می‌کنند نمی‌توانند شنونده خوبی باشند.


 

۲- حرف زدن با دوست پسر با پیدا کردن نقاط مشترک

از بهترین موضوعاتی که می‌توانید در مورد آن صحبت کنید نقاط و علایق مشترکی است که با یکدیگر دارید. این موضوعات می‌تواند برای هر دو شما بحث‌برانگیز و جذاب باشد. اگر هنوز این نقاط مشترک را پیدا نکرده‌اید، فرصت بدهید و روی مورد ۱ بیشتر تمرکز کنید تا با او و علایقش بیشتر آشنا شوید. برای شناخت بیشتر می‌توانید از سوالات زیر استفاده کنید:

  • آیا به خواندن علاقه داری؟
  • برای صرف یک وعده غذایی خوب کدام رستوران را می‌پسندی؟
  • به آشپزی علاقه داری؟
  • از تماشای چه فیلم‌هایی بیشتر لذت می‌بری؟

۳- درمورد علایق شخصی او حرف بزنید

 

هر کسی یک‌سری علایق و خواسته‌ها دارد که ممکن است برای افراد دیگر چندان جذاب نباشند. همان‌طور که شما به انواع رنگ و طرح لباس یا خواندن رمان علاقه‌مند هستید امکان دارد دوست‌پسرتان نیز به چیزهایی مانند انواع ورزش علاقه داشته‌ باشد که برای شما جذابیتی ندارد. با این‌ وجود سعی کنید این موضوعات را کاملا کنار نگذارید و درمورد آن‌ها نیز صحبت کنید. به طور مثال از او بخواهید تا اگر به ورزشی مثل فوتبال علاقه دارد گاها از قوانین آن برای شما بگوید یا این که نتیجه بازی‌هایی که می‌بیند را از او بپرسید. این مسئله برای او بسیار ارزشمند است زیرا نشان می‌دهد با این که شما علاقه‌ای به این کار ندارید اما چون جزو علایق او به حساب می‌آید دوست دارید در مورد آن بیشتر بدانید.

۴- خبرها و اتفاقات روزمره را مرور کنید

هروقت موضوعی برای حرف‌زدن نداشتید می‌توانید به اتفاقات و اخبار روزمره پناه ببرید. این اتفاقات و اخبار می‌تواند شامل اخبار روز دنیا یا برنامه و سریال‌های مختلف تلویزیونی باشد. با این که همه ما در گفتگوهای روزمره با دوستان، خانواده، همکاران و … این کار را انجام می‌دهیم در حرف زدن با دوست پسر نیز مطرح‌ کردن این موضوعات می‌تواند سرگرم‌کننده و بحث‌برانگیز باشد.

۵- محل کار و تحصیل را هدف گفتگو قرار دهید

 

موضوع دیگری که می‌تواند شما و شخص مقابل را به صحبت بیشتر وادار کند حرف‌زدن درمورد محل کار یا دانشگاه است. اگر با یکدیگر همکار هستید یا در یک دانشگاه تحصیل می‌کنید پس حرف‌های بیشتری برای گفتن دارید. می‌توانید از خوبی‌ها و بدی‌های محیط کار یا دانشگاه خود حرف بزنید و به صحبت‌هایتان ادامه دهید.

۶- نگاه‌کردن به اطراف

در صورتی که موضوعی برای حرف‌زدن پیدا نکردید می‌توانید نگاهی به دور و بر خود بیاندازید و اگر چیزی مشاهده کردید که ارزش حرف‌زدن را داشت درمورد آن حرف بزنید تا مکالمه طولانی‌تر شود. معمولا اتفاقاتی که در اطرافتان رخ می دهند یا وسایل اطرافتان به راحتی می توانند به شما کمک کنند تا سر صحبت را با فرد مقابل باز کنید.

۷- شوخی و خنده را فراموش نکنید

 

کمتر کسی پیدا می‌شود که حس شوخ‌طبعی را دوست نداشته‌باشد. پس می‌توانید با مطرح‌کردن یک موضوع خنده‌دار حس شوخ‌طبعی خود را نشان دهید. با تعریف‌کردن یک جوک یا مطلب خنده‌داری که در جایی شنیده یا خوانده‌اید می‌توانید او را بخندانید تا در مقابل، او نیز صحبت‌های شما را تکمیل کند و به این صورت قسمتی از روز را کنار یکدیگر خوش بگذرانید. علاوه بر این، شوخی و خنده در اوایل رابطه باعث می‌شود خیلی زودتر کنار هم احساس راحتی کنید. اما دقت کنید که در این کار زیاده‌روی نکنید و حرفی که می‌زنید موجب ناراحتی و رنجش فرد مقابل نشود.

۸- از او تعریف کنید

می‌توان گفت تقریبا هیچ فردی وجود ندارد که از شنیدن تعریف و تمجید درمورد خودش بدش بیاید. پس می‌توانید از این موضوع هم برای حرف زدن با دوست پسر تان استفاده کنید. به‌ عنوان‌ مثال بگویید لباسی که پوشیده یا ادکلنی که استفاده می‌کند را می‌پسندید در ادامه از او بپرسید که آن را از کجا خریداری کرده‌ است و سپس درمورد آن فروشگاه، قیمت‌ها یا زیبایی اجناس آن صحبت کنید و به این صورت مکالمه خود را طولانی‌تر کنید. شما با این کار، هم می‌توانید او را خوشحال کنید و به او اعتماد‌به‌نفس بدهید و هم این که موضوع مناسبی برای صحبت‌کردن پیدا خواهیدکرد. البته فراموش نکنید که یک تعریف کاملا صادقانه و بدون ریا از او داشته‌ باشید.

۹- گفتن خاطرات موضوع جذابی خواهد بود

 

بدون شک همه ما در طول چند سال زندگی، خاطرات و تجربیات بسیار زیادی داریم. این خاطرات و تجربیات می‌توانند یکی از بهترین موضوع‌ها برای حرف زدن با دوست پسر باشند. با این کار او نیز برای تعریف‌کردن خاطرات خود و درمیان گذاشتن تجربیات خوب و بد ترغیب می‌شود و درنهایت می‌توانید به نقاط و تجربیات مشترک نیز دست پیدا کنید. می‌توانید مکالمه خود را با بازگوکردن جذاب‌ترین و خنده‌دارترین خاطراتتان شروع کنید.

۱۰- وضع هوا را بهانه کنید

وضعیت آب‌و‌هوا موضوع مناسبی برای شروع یک مکالمه است. اما چطور؟ منظور این نیست که از عبارات کلیشه‌ای مثل «امروز هوا چطور است؟» یا « هوا خیلی سرد شده‌ است» استفاده کنید. بلکه می‌توانید به جای این کار بگویید «در این هوای سرد خوردن یک فنجان قهوه داغ خیلی می‌چسبد». با گفتن این جمله به احتمال زیاد گفتگویتان را در بیرون از خانه و همراه با خوردن قهوه ادامه خواهید داد.

۱۱- سوال‌ کردن اصولی و سنجیده

پرسیدن سوال نیز می‌تواند برای شروع حرف زدن با دوست پسر مناسب باشد. پس سوالاتی که در ذهن دارید را به زبان بیاورید تا به شناخت بیشتری نسبت به دوست‌پسرتان دست‌ پیدا کنید. می‌توانید از سوالاتی مثل سبک موسیقی موردعلاقه یا برنامه او برای تعطیلات استفاده کنید. در ادامه خواهید دید که مدت‌زمان طولانی درمورد این موضوعات صحبت خواهید کرد و زمان با سرعت بیشتری طی خواهد شد البته دقت کنید اگر او برای جواب‌دادن به سوالاتتان علاقه‌ای نشان نمی‌دهد زیاد سوال نپرسید.

در پرسیدن سوال به موارد زیر دقت کنید:

  • از پرسیدن سوال‌هایی که جواب‌های یک کلمه‌ای دارند یا با بله و خیر جواب داده‌ می‌شوند خودداری کنید. زیرا شما سوالات را تنها برای گرفتن جواب موردنظر نمی‌پرسید بلکه می‌خواهید یک مکالمه ادامه‌دار را شروع کنید.
  • سوال‌های باز بپرسید. برای مثال می‌توانید از این سوالات استفاده کنید:

از این مکان خوشت می‌آید یا نه؟

برای زندگی کجا را ترجیح می‌دهی؟

آیا شغلت را دوست داری؟ در مورد شغلت بیشتر تعریف کن.

با وجود این‌ها فراموش نکنید که قرار نیست شخص مقابل خود را سوال‌پیچ یا بازجویی کنید پس تعداد سوال‌هایی که می‌پرسید زیاد نباشد.

۱۲- در مورد خانواده و آینده‌اش بیشتر حرف بزنید

یکی از موضوعاتی که برای حرف زدن با دوست پسر پیشنهاد می‌شود صحبت‌کردن درباره خودش، خانواده‌اش و برنامه‌هایی است که برای آینده دارد. پس با استفاده از این سوالات می‌توانید به شناخت بیشتر درمورد او و خانواده‌اش وهمچنین برنامه‌هایی که برای آینده دارد دست‌پیداکنید. اجازه بدهید از خاطراتش با خانواده و کسانی که در فامیل بیشتر از همه به آن‌ها علاقه دارد با شما حرف بزند.

۱۳- از او درخواست کمک کنید

 

یکی از کارهای موردعلاقه پسران راهنمایی‌کردن دیگران است. پس می‌توانید برای طولانی‌ترکردن مکالمه خود درمورد چیزهای مختلف از او کمک بگیرید و نظر بخواهید. این مسائل می‌تواند شامل مسائل شخصی، کاری و یا هر چیز دیگری باشد که در آن‌ها با مشکل روبه‌رو شده‌اید.

۱۴- در مورد دوستانش سوال بپرسید

معمولا پسرها روابط دوستانه صمیمی دارند. درمورد این روابط از دوست‌پسر خود سوال بپرسید و از او بخواهید در مورد تجربه‌های جالب و جذابی که با آن‌ها داشته‌ است با شما حرف بزند. علاوه بر این که پسرها از بازگوکردن خاطرات خوبی که با دوستانشان داشته‌اند لذت می‌برند این کار به شما کمک می‌کند که با دوستان او نیز بیشتر آشنا شوید.

۱۵- فناوری‌های جدید ابزار مناسبی برای گفتگو هستند

پسران علاقه زیادی به فناوری‌های جدید دارند و عاشق حرف‌زدن درمورد ابزارهای الکترونیکی جدید هستند. کافی است فقط نظرش را درباره فلان گوشی موبایل که جدیدا وارد بازار شده‌ است بپرسید یا اگر قصد خرید لپ تاپ دارید از او بخواهید به شما کمک کند در ادامه خواهید دید که چگونه اطلاعات کاملی را همراه با جزئیات در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 سایر موضوعات برای گفتگو

در این مقاله ده مورد از موضوعات برای گفتگو با عشق تان را هنگامی که صحبتی برای گفتن پیدا نمی کنید را مورد برسی قرار می هیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

معمولا انجام دادن اکثریت کارها همانند انجام اولین کارتان ، فارغ التحصیل شدن ، گرفتن گواهینامه  و همچنین صحبت کردن با عشق تان آمیخته و توام با استرس بوده اند.

اصلا ما چه دلیلی برای صحبت کردن با عشق خود داریم ؟ بهتر است نگرانی خود را کنار بگذارید و با ده پیشنهادی کلیدی که ما در این مطلب  به شما می دهیم عادات عصبی بد خود را در هنگام گفتگو به کل کنار بگذارید و گفتگو های خود با شخص مورد علاقه ی خود را به درستی و اصولی شکل دهید.

ده مورد از موضوعات برای گفتگو با عشق خود

۱- صحبت کردن در مورد عشق تان

آیا می دانید اکثریت انسان ها در شرایط مختلف علاقه دارند در چه موضوعی صحبت نمایند؟ پاسخ این است که آن ها دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند؛  شما با صحبت کردن در مورد همسرتان به او نشان می دهید که علاقه دارید در مورد او بیشتر بدانید و مضاف بر این باعث سرگرمی و لذت بردن او به مدتی طولانی خواهید شد، در نتیجه سعی کنید با سوالاتی مانند بزرگترین هدف زندگیت چیه ؟ یا سوال امروز حالت چطوره ؟ و نمونه هایی از این دست که بسیار هم بی شمار هستند دلایلی برای صحبت کردن او در مورد خودش پیدا کنید.

شما با صحبت کردن در مورد همسرتان به او نشان می دهید که علاقه دارید در مورد او بیشتر بدانید

۲- از علایق مشترک خودتان صحبت کنید

یکی دیگر از موضوعات برای گفتگو با عشق تان صحبت کردن در مورد علایق یکدیگر است، ممکن است صحبت کردن در مورد موتور سواری یا چیزی مشابه به این جزو علایق او باشد ولی برای شما چندان جذابیتی ندارد، می توانید با صحبت کردن در مورد موتور سواری و امثالهم با او در حالی که صد البته چندان برایتان جذاب نمی باشد به او نشان دهید با این که به این موضوع علاقه ای ندارید باز هم برای دانستن و علاقه مند شدن او در حال تلاش هستید.

۳- در مورد اتفاقات چندی قبل صحبت کنید

در صورتی که اصلا موضوعی برای گفتگو کردن وجود ندارد بهترین و ساده ترین کار صحبت کردن در مورد چه چیزی می باشد؟ قطعا موافق هستید که در چنین شرایطی بهترین حالت صحبت کردن در مورد یکی از وقایع جالب اخیر، پیرامون خودتان می باشد؛ از موضوعات طنزآمیز گرفته تا موضوعی جدی که در اخبار یا تلویزیون مشاهده کرده اید این ها همگی موضوعاتی برای صحبت کردن و سرگرم شدن شما و عشق تان هستند.

در صورت وجود نداشتن موضوعی برای گفتگو می توانید با عشق خود از وقایع چندی قبل صحبت کنید

۴- صحبت کردن در مورد آب و هوا

منظور ما در این جا از آب و هوا این است که با صحبتی هوشمندانه در مورد آب و هوا بهانه ای برای بیرون رفتن یا صحبت با او را پیدا کنید، مثلا می توانید بگویید « این هوا خیلی گرمه جون میده واسه خوردن یه بستنی سرد و شکلاتی و … » خواهش می کنیم که با سوالات بی مورد و کلیشه ای  در مورد آب و هوا مانند الان هوا چطوره؟ یا از این دست سوالات بی مورد، حوصله سر بر بودن خود را به اثبات او نرسانید سعی کنید در مورد آب و هوا سوالات  شما هوشمندانه و با تدبیر باشد.

۵- صحبت کردن در مورد تجربیات زندگی

از دیگر موضوعات برای گفتگو با عشق تان این مورد است که شما می توانید با صحبت در مورد تجربیات جالب و مهیج  و همچنین بامزه زندگی که با هم داشته اید موضوع داغی را داشته باشید که باعث سرگرمی  یکدیگر شوید؛ همچنین این احتمال نیز وجود دارد که به اتفاقات مهم و جذاب زندگی خود نیز برخورد نمایید در هر صورت تعریف کردن تجربیات فوق العاده ی زندگی موضوع جالبی است که برای آن هیچ حدی را نمی شود قابل تصور بود.

تعریف کردن تجربیات فوق العاده ی زندگی موضوع جالبی است که برای آن هیچ حدی را نمی شود قابل تصور بود

۶- تحسین و تمجید صادقانه در مورد عشق تان یا چیزی در وجود او

قطعا همه ی ما از این که مورد تحسین و تمجید دیگران قرار بگیریم خوشمان می آید؛ تحسین و تمجید صادقانه از دیگران نه تنها باعث بوجود آمدن احساسات خوب در آن ها می شود بلکه فرصتی جهت باز کردن بحث های جالب و جذاب دیگر نیز خواهد شد مثلا شما می توانید از پیراهن عشق تان که  جذاب و مورد پسند شماست بپرسید از که از کجا خرید کرده است ؟ یا از پاساژ مورد علاقه ی شما خرید کرده یا نه؟ خواهید دید که تعریفی ساده و صادقانه از او هر دوی شما را به علایقی مشترک سوق می دهد و باعث صحبتی طولانی در آن مورد یا موارد مشابه با آن خواهید شد؛ همچنین متذکر می شویم که علاوه بر آن به او حس ارزشمند بودن و احساس فوق العاده و به یاد ماندنی ای نیز خواهید بخشید.

۷- شوخ طبعی، خود موضوع جذاب و جالبی برای به صحبت

درآوردن افراد می باشد

از دیگر موضوعات برای گفتگو با عشق تان می تواند طنزپردازی کردن و شوخی کردن باشد؛ از ویژگی هایی که معمولا اکثریت افراد با آن ارتباط خوبی برقرار می کنند و مورد علاقه ی آنان می باشد شوخ طبعی  و طنز پردازی می باشد، می توانید با تعریف کردن جوکی خنده داریا موضوعی خنده دار، بامزه بودن و جالب بودن خود را به عشق تان نشان دهید همچنین هنگامی که او را می خندانید قطعا او نیز چیزهایی پیدا می کند که بحث شما را گسترش دهد و باعث خنده ی شما شود به این صورت اوقاتی دلپذیر و شاد را کنار یکدیگر خواهید گذراند.

از دیگر موضوعات گفتگو با عشق تان می تواند طنزپردازی کردن و شوخی کردن باشد

۸- گفتگو در مورد کار یا دانشگاه

در صورتی که با عشق تان هم دانشگاهی هستید یا همکار می باشید این خود موضوعی مناسب جهت گشودن صحبت های شما می باشد؛ گفتگو کردن در مورد محل کار یا مواردی که در حال پیشرفت کردن در محیط کار هستید  یا فرصت های مناسب جهت ارتقای شغلی که برای آینده ی خود دارید می توانید صحبت کنید؛ همچنین در مورد سختی کارهای دانشگاهی خود می توانید با او صحبت کنید یا می توانید در مورد برنامه های کاری یا دانشگاهی خود برای پنج سال آینده ی خود با او صحبت کنید که خود به موضوعات گفتگویی طولانی و جالب می توانند تبدیل شوند.

۹- سوال کردن از عشق تان

از ساده ترین و مهم ترین موضوعات برای گفتگو با عشق تان سوال کردن از خود او می باشد، جالب است بدانید ۹۹% درصد افراد از این که موردشان سوالاتی پرسیده شود را دوست دارند چون احساس خاص بودن به خود را پیدا می کنند  پس سعی کنید از کسی که خوشتان می آید سوال بپرسید؛ قطعا چیزهای زیادی را از او ممکن است ندانید که خودشان موضوعات گفتگویی مهم خواهند شد سوالاتی مانند شغل مورد آرزویش یا گروه موزیک مورد علاقه اش یا نحوه ی سپری کردن آخر هفته توسط او مواردی هستند که موضوعات خوبی جهت گفتگوی شما خواهند شد.

در پایان به نظر شما چه موضوعات جذاب و جالب دیگه ای وجود داره که میشه از شخص مورد علاقه ی خودمون بپرسیم ؟ لطفا تمامی نظرات خودتون رو در این مورد در زیر همین مقاله جهت استفاده ی ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه به اشتراک بگذارید ممنون.

موضوع بحث دوستانه

بسیاری از افراد در زمان ملاقات به دنبال یک موضوع بحث دوستانه هستند که بتوانند با طرف مقابل ارتباط برقرار کنند.

گاهی اوقات در بین گفتگو سکوت ازار دهنده‌ای حکم فرما می ‌شود، برای جلوگیری از این سکوت هر فردی باید موضوعات آماده ای در ذهن برای شروع یک گفتگوی دوستانه را داشته باشد. به وجود آمدن وقفه در مکالمات گاهی اوقات طبیعی است، این موضوع ناشی از فشارهای اجتماعی در مکالمه است.  بهتر است که هر فردی چند موضوع کمکی را در ذهن خود نگه دارد و در زمان یک ملاقات دوستانه از آن ها استفاده کند. ما در این مقاله می ‌خواهیم درباره موضوع بحث دوستانه مطالبی را عنوان کنیم، به شما پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید.

۵ موضوع برای یک بحث دوستانه

موضوع بحث دوستانه :: فردی که مخاطب قرار می گیرد!

بسیاری از افراد دوست دارند که در زمان بحث و گفت و گو درباره شخصیت و رفتارهای خود صحبت کنند، بسیاری از افراد دوست دارند که درباره آن ها کنجکاوی به خرج داده شود. بر اساس نظر دال کارنیج با کنجکاوی درباره شخصیت طرف مقابل او را به خود علاقمند کرده و دوستی را پایدار کنند. بهتر است که از علایق طرف مقابل آگاه شوید و بفهمید که به چه کاری به غیر از کار اصلی خود علاقمند هستند و همین طور چه چیزهایی او را به هیجان می‌آورد.

بهترین راهکار برای موضوع بحث دوستانه طرح سوالات کوتاه درباره علایق او است، اگر طرف مقابل با رفتار خود اعلام کرد که چندان به پاسخ به این سوالات علاقه ایی ندارد، بهتر است که موضوع سوالات را تغییر دهید. در زمانی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، به دقت به صحبت های او گوش کنید. سعی کنید به موضوعاتی که برای او مهم و هیجان انگیز است واکنش نشان دهید، با این کار به راحتی می توانید فرد مقابل را جذب کرده و با او دوستی پایداری برقرار کنید.

 بسیاری از افراد از گوش کردن زیاد درباره طرف مقابل خسته می شوند، اما این موضوع مقطعی است طرف مقابل زمانی که می بیند علایق او مورد توجه قرار گرفته درباره شما نیز علاقه نشان خواهد داد.

موضوع بحث های دوستانه با مخاطب خاص

موضوع بحث دوستانه :: توجه بیشتر به محیط اطراف

بسیاری از افراد در زمان گفت و گو موضوع مناسبی پیدا نمی کنند، توصیه ما به این افراد این است که بیشتر و با یک دید گسترده به محیط اطراف نگاه کنند. مسائل و موارد بسیاری در محیط اطراف انسان وجود دارد که می تواند یک شروع خوب برای گفتگوی دوستانه باشد، برای مثال افراد می‌ توانند درباره  اکواریوم ماهی ها، موزیک، کتاب ها، فیلم های مورد علاقه، لباس و… صحبت کنند.

موضوع بحث دوستانه :: خبرها و پیشامدهای روز

برای موضوع بحث دوستانه باید به خبرهای روز توجه کرد؛ در طول روز اخبار و روزنامه ها موضوعات متنوعی را در بر می گیرند، پیشنهاد ما این است که به صورت روزانه روزنامه‌ها اخبار چک شده و موضوعات جالب و خنده دار برای گفتگوهای دوستانه انتخاب شود. صحبت درباره موضوعات غم‌ انگیز مانند مرگ، بدبختی و … ایده خوبی نیست، افراد می توانند برای یک طرح یک موضوع بحث درباره فیلم ها سریال های تلویزیونی بازیگران و … صحبت کنند.

موضوع بحث دوستانه :: آرزوها و خواسته ها

معمولاً افراد دوست دارند که درباره خواسته هایی که تا کنون فرصت دستیابی به آن ها را نداشته اند صحبت کنند. صحبت درباره ی ارزو ها جنبه های مختلفی دارد، در این موضوع به هیچ عنوان نیاز نیست که از اتفاق ها و یا مسائلی صحبت شود که در واقعیت وجود داشته باشد. در واقع آن چه به اشتراک گذاشته می ‌شود تنها درباره تجربه ها و احساسات و هیجان به دست آوردن خواسته ها است.

برای مثال برای طرح یک موضوع بحث دوستانه با فردی که به مسافرت علاقه مند است این سوال به این صورت مطرح شود که ” چه چیزی در مسافرت وجود دارد که تو را هیجان زده می کند؟ ” ممکن است در پاسخ این موضوع را بیان کند که برای کشف چیزهای تازه تنها به مسافرت علاقه مند شده است. نیازی نیست که برای برقراری ارتباط با طرف مقابل با او به مسافرت بروید، تنها کافی است که او را برای خواسته ها و آرزوها تشویق کنید و گوش شنوایی برای صحبت های او باشید.

موضوع بحث های دوستانه با همجنس هایمان

این موضوع همانند تجربه سفر رفتن در یک دنیای جدید و هیجان انگیز است. ممکن است بین دو دوست تفاوت های بسیاری وجود داشته باشد، اما همیشه نقاط اشتراکی برای نگه داشتن آن دو نفر در کنار یکدیگر وجود دارد و همین موضوع انگیزه‌ای برای قوی کردن رابطه دوستانه خواهد بود. مکالمه و گفتگو به خودی خود باعث ایجاد حس صمیمیت می شود، حتی گاهی اوقات این موضوع باعث قوی شدن عزت نفس خواهد شد.

موضوع بحث دوستانه :: موضوعاتی که نباید در گفت ‌و گو مطرح شوند!

گاهی اوقات افراد برای پیدا کردن یک موضوع بحث دوستانه، بحثی را مطرح می کنند که نه تنها صمیمیت را بیشتر نمی‌ کند، بلکه باعث دوری می‌ شود گاهی اوقات این موضوعات غیر قابل کنترل می شوند، به همین دلیل باید میزان بحث درباره آن ها بسیار محدود شود. زبان بدن افراد این موضوع را مشخص می کند که از بحث لذت می برند یا هر چه سریع تر می‌خواهند بحث را عوض کنند؛ اگر افراد موضوع بحث دوستانه ‌ای را مطرح کردند و طرف مقابل مدام اطراف را نگاه کرد، مطمئنا از آن بحث خسته شده یا نمی خواهد که این موضوع ادامه پیدا کند، بنابراین بهتر است برای صمیمیت بیشتر افراد از بحث های این چنینی خودداری کنند.

 گفتگوی دوستانه حتماً باید حاوی یک انرژی مثبت داشته باشد، صحبت کردن درباره بیماری، شغل خسته کنندهف افرادی که برقراری ارتباط با آن ها دشوار است مانند رئیس و کارفرما و … می تواند یک بحث را خسته کننده جلوه دهد و افراد را از نظر روانی از یکدیگر دور کند، زیرا بار منفی این بحث ها بسیار زیاد است.

ما در این مقاله سعی کردیم درباره موضوع بحث دوستانه مطالبی را عنوان کنیم، به شما پیشنهاد می کنیم که اگر نظر، پیشنهاد و یا تجربه ایی درباره این موضوع دارید آن را با ما و سایر کاربران زیر این مطلب به اشتراک بگذارید، در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بود.

 موفق باشید.

سخن پایانی

پرسیدن سوال و مکالمه‌های طولانی در شناخت بیشتر موثر است اما اگر رابطه شما جدی شده‌ است و یا در آستانه ازدواج و نامزدی قرار دارید پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب موضوع صحبت و نحوه حرف زدن با دوست پسر تان بیشتر دقت کنید و فقط به سپری‌شدن وقت فکر نکنید. سوالات و بحث‌هایی را مطرح کنید که مربوط به آینده خودتان و او می‌شود. مطرح‌کردن سوالات و نکات اساسی، شما را در داشتن یک زندگی خوب کمک می‌کند.

برگشت عشق