آیا عشق خود را به همسرتان اثبات کرده اید؟

آیا عشق خود را به همسرتان اثبات کرده اید؟
 • آیا عشق خود را به همسرتان اثبات کرده اید؟

  عشق یکی از مهمترین و پایه‌ای‌ترین احساسات انسانی است که باعث می‌شود زندگی ما از معنا و طراوت برخوردار شود. در این راستا، ازدواج و تشکیل خانواده به عنوان یکی از مهمترین و پایه‌ای‌ترین اقدامات انسانی شناخته می‌شوند که در آن عشق و محبت، به عنوان پایه و اساس زندگی زوجین، نقش اساسی دارد. اما آیا همیشه می‌توان گفت که عشق و محبت از ابتدا تاکنون بین زوجین حفظ شده و انتقال یافته است؟ آیا همسر شما از عشق شما اطمینان دارد؟

  اگرچه ممکن است برای برخی افراد این سوال به نظر شاید ساده و یا حتی بدون ارزش بیاید، اما در واقع، این سوال یکی از مهمترین و پایه‌ای‌ترین سوالاتی است که باید به آن پاسخ داد. زیرا عشق و محبت، به صورت دائمی و پایدار، نیازمند تلاش، اخلاص، و اراده‌ی قوی از طرف هر دو زوجین است. با این حال، برخی از ما ممکن است به دلایل مختلفی، از جمله شلوغی زندگی، فشار کاری، مشکلات خانوادگی و…، نتوانیم به خوبی عشق و محبت خود را به همسرمان نشان دهیم و در نتیجه، باعث شک و تردید در نظر همسر خود شویم.

  اگر شما نیز به دنبال راهی برای اثبات عشق خود به همسرتان هستید، می‌توانید با رعایت چند نکته، به راحتی این کار را انجام دهید. اولین نکته، این است که باید به همسرتان زمان و توجه کافی را اختصاص دهید. به او گوش دهید و به مشکلات و مسائل او توجه کنید. برای برطرف کردن مشکلات، بهتر است با هم صحبت کنید و هم‌راه باشید. همینطور، باید در تلاش برای رفع استرس و نگرانی‌های او باشید و سعی کنید همیشه به او اطمینان بدهید که می‌تواند به شما اعتماد کند.

  علاوه بر این، می‌توانید با هدیه دادن چیزهایی که همسرتان دوست دارد، احساس عشق و محبت خود را به او نشان دهید. به عنوان مثال، اگر همسرتان عاشق شیرینی است، با هدیه دادن یک جعبه شیرینی، او را شاد و راضی کنید. همینطور، با تعریف و تمجید از وی و نشان دادن احترام به شخصیت او، می‌توانید احساس عشق و محبت خود را به او نشان دهید.

  در ضمن، باید به یاد داشت که این کارها فقط به تنهایی کافی نیستند. برای حفظ عشق و محبت در زوجین، باید با هم مشارکت کنید و تلاش کنید که با همدیگر بهترین روابط را داشته باشید. با این کار، همسرتان از عشق و محبت شما اطمینان خواهد گرفت و باعث خوشبختی و سعادت شما و هم‌راهان خانواده‌تان خواهد شد.

  در نهایت، باید به یاد داشت که عشق و محبت، یکی از مهمترین و پایه‌ای‌ترین احساسات انسانی است که نیازمند تلاش، اخلاص، و اراده‌ی قوی از طرف هر دو زوجین است. با توجه به این نکات و توصیه‌ها، می‌توانید به راحتی عشق خود را به همسرتان اثبات کنید و در نتیجه، به خوشبختی و سعادت خود و هم‌راهان خود برسید.

  در اصول روان‎شناسی یکی از رفتارهای اشتباهی که ممکن است ذهن هر انسانی را درگیر کند مقایسه می‎باشد.گاهی این رفتار در موقعیت‎های متفاوت، نمود بیشتری پیدا می‎کند. به عنوان مثال در زمینه‎ی اقتصادی، کسب موفقیت‎های فردی و تحصیلی، موقعیت‎های کاری و … که ممکن است هر یک از ما دچار این رفتار اشتباه شویم. یکی […]

  اثبات عشق به همسر

  در اصول روان‎شناسی یکی از رفتارهای اشتباهی که ممکن است ذهن هر انسانی را درگیر کند مقایسه می‎باشد.گاهی این رفتار در موقعیت‎های متفاوت، نمود بیشتری پیدا می‎کند. به عنوان مثال در زمینه‎ی اقتصادی، کسب موفقیت‎های فردی و تحصیلی، موقعیت‎های کاری و … که ممکن است هر یک از ما دچار این رفتار اشتباه شویم. یکی از آن دسته مقایسه‎های اشتباهی که ممکن است ذهن شما خانم عزیز را گاهی درگیر کند، مقایسه‎ی همسرتان با دیگر مردان است. از آنجا که همسران در زندگی مشترک خود انتظارات متفاوتی از یکدیگر دارند، زمانی که از جانب همسر خود رفتار اشتباهی را مشاهده کنند، ذهن خود را به سمت و سوی دیگرانی سوق می‎دهند که از دیدگاه آنها فرد ایده‎آل و مطلوبی به نظر می‎رسد. اما غافل از اینکه این مقایسه‎ی ذهنی باعث دور شدن از همسر خود و دلسرد شدن نسبت به زندگی مشترک می‎شود. متأسفانه گاهی در بین بعضی از خانم‎ها دیده می‎شود که آنها از دید خود، برای اصلاح و بهبود رفتار همسرشان، رفتارهای درست دیگر مردانی که شاید در بین فامیل، دوستان و یا همکارانشان هستند را به روی او می‎آورند تا با استفاده از این حربه‎ی نادرست، به همسر خود یادآور شوند که او باید به قول آنها از دیگران یاد بگیرد.

  قسمت دردناک ماجرا آنجاست که یک خانم، در یک جمع فامیلی بدون اینکه به این توجه داشته باشد که با این رفتار چه آسیبی را به روان مردش وارد می‎سازد، شروع به تعریف از آقای X کند. که از نظر او این تعریف باعث می‌شود که همسرش کمی از رفتار شب قبل خود خجالت بکشد و به نوعی با این کار ادب شود!!! این دسته از خانم‎ها مدام حسرت زندگی دیگران را خورده و در خلوت ذهن خود به این فکر می‎کنند که اگر با فلانی ازدواج کرده بودند الان خوشبخت‎تر و سعادت‎مندتر بودند، بهتر درک می‎شدند، بهتر مورد توجه قرار می‎گرفتند و…

  پیش از ادامه مقاله بهتر است سئوالی را مجدد از شما بپرسیم؛ آیا عشق خود را به همسرتان اثبات کرده اید؟ در ادامه خانومانه پاسخی جامع به این پرسش خواهد داد.

  همسرت را بپذیر ؛ پذیرش یعنی دوستت دارم
  اگر شما از آن‎دسته خانم‎هایی هستید که دوست دارید روز به روز به بهبود زندگی زناشویی خود کمک کنید باید بگوییم یکی از نیازهای روانی مرد نیاز به پذیرفته شدن است. دقیقاً همان‎طوری که هست. چه از نظر ظاهری و چه از نظر رفتاری. اگر قصد دارید او بعضی از رفتارهایش را اصلاح کند نباید به هیچ عنوان سر او غُر بزنید که تو همیشه اینطوری هستی و هیچ وقت خودت را اصلاح نمی‎کنی، همیشه من باید کوتاه بیایم. بسیاری از زنان بیشتر وقت زندگی مشترک خود را صرف این می‎کنند تا همسرشان را عوض کنند و وقت خود را بابت این تلف می‎کنند در حالی‎که بعد از سال‎ها ادامه دادن این کار باز هم می‎بینند که سر نقطه‎ی اول خود هستند و همسر آنها هیچ تغییری نکرده است. پذیرش کامل مرد به این معناست که او را براستی دوست دارید. احساس پذیرش یعنی اینکه، من هیچ‎گاه همسرم را تمسخر و تحقیر نمی‎کنم، همان‎گونه که من هم نقص دارم؛ پس به این موضوع واقفم که پذیرش واقعی همراه با درک متقابل است. وقتی پذیرفتن همراه با «درک کردن‌» شود زندگی رؤیایی و زیبا می‌شود. با شرایط و امکانات و روحیات همسرتان کنار بیایید تا تنور علاقه شما روز به روز گرم‌تر شود.

  درگوشی
  خانوم های عزیز؛ پذیرش، یک جاده‎ی دوطرفه است به این معنا که اگر شما همسر خود را با همان اندام و همان رفتار بپذیرید، او نیز در مقابل شما را می‎پذیرد.مطمئن باشید هیچ‎یک از زندگی‎هایی که دور و بر شما هستند ایده‎آل مطلق نیست. لازمه‎ی داشتن نشاط در زندگی مشترک، پرهیز از این مقایسه ‎های ذهنی است.‎ بی‌صبرانه منتظر نظرات و تجربیات شما خواهیم بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا