۸ راز مهم برای داشتن یک ازدواج شاد!

ازدواج شاد
 • ۸ راز مهم برای داشتن یک ازدواج شاد!

  ازدواج یکی از اهم و تاثیرگذارترین رویدادهای زندگی انسان است که ممکن است همراه با چالش‌ها و مشکلاتی نیز همراه باشد. با این حال، می‌توان با داشتن برنامه‌ریزی و دانش مناسب، این رویداد را به یک تجربه شاد و خاطره‌ای دوست‌داشتنی تبدیل کرد. در این مقاله به بررسی رازهای داشتن یک ازدواج شاد و موفق می‌پردازیم.

  ۱. انتخاب همسر مناسب: از اولین و مهم‌ترین مراحل برای داشتن یک ازدواج شاد، انتخاب همسر مناسب است. انتخاب همسری که با شما در بسیاری از مسائل و نگرش‌ها مشترک باشد، برای داشتن یک روابط زناشویی پایدار و خوشبختی بسیار مهم است.

  ۲. ارتباطات سالم: برقراری ارتباطات سالم و صادقانه بین شما و همسرتان، یکی از اصلی‌ترین رازهای داشتن یک ازدواج شاد است. باید درک داشت که در هر رابطه‌ای، اختلاف نظر و مشکلاتی وجود دارد، اما مهم این است که این مشکلات با بحث و گفتگوی سالم و مسئولانه، حل شوند.

  ۳. احترام و توجه به نیازهای همسر: احترام به نیازها و خواسته‌های همسر شما، برای داشتن یک ازدواج شاد و موفق، بسیار مهم است. باید به نیازهای همسر خود توجه کنید و سعی کنید تا حد امکان آنها را برآورده کنید.

  ۴. هم‌فکری در تصمیم‌گیری‌های مهم: تصمیم‌گیری‌های مهم و پراهمیت در روابط زناشویی، باید با هم‌فکری و توافق همسر شما انجام شود. این کار می‌تواند باعث افزایش اعتماد و تعهد هر دو طرف به رابطه شود.

  ۵. مشارکت و همکاری در کارهای روزمره: همکاری و مشارکت در کارهای روزمره، یکی دیگر از رازهای داشتن یک ازدواج شاد است. در اینجا مهم است که هر دو طرف به نحوی متعادل در امور روزمره شرکت کنند و هیچ یک از آنها حس نکند که بر عهده کارهای سختتر و دشوارتر است.

  در نهایت، داشتن یک ازدواج شاد، نیازمند تحمل، صبر و توجه به نیازهای همسر شما است. با انعطاف پذیری و همکاری با همسرتان، باور داشته باشید که می‌توانید یک رابطه زناشویی پایدار و پراز خوشبختی داشته باشید.

  زندگی فقط یک هنر نیست، بلکه علم هم هست. زوج های خوشبخت از این ۸ راز را برای گسترش روابط، افزایش رضایت در زندگی، و نیز بالا بردن شانس خوشبختی طولانی مدت شان پیروی می کنند.

  ۱.        مناسبت ها و اتفاق های خوب را با هم جشن می گیرند

  بنا بر تحقیقات انجام شده در یکی از مهمترین رازهای ازدواج های موفق جشن گرفتن ۲نفره رویدادهای خوب می باشد. محققان دریافتند که زوج های خوشبخت فقط رخدادهای بزرگ مثل تولد، سالگرد ازدواج و … را جشن نمی گیرند. آنها تمام اتفاق های کوچک روزانه مثل پیدا شدن یک شئی گم شده را نیز جشن می گیرند. آنها شادی هایشان را محدود به اتفاقات خاص نمی کنند.

  ۲.       انتظارات خود را بالا نگه می دارند

  در گذشته محققان زوج ها را تشویق می کردند سطح انتظارات خود را پایین بیاورند، در غیراینصورت دچار افسردگی می شوند. اما تحقیقات جدید نشان می دهد اگر از ازدواجتان توقع اتفاقات خوب داشته باشید، حتما شاهد آن خواهید بود.

  در تحقیقات سال ۲۰۰۴ که در ژورنال روانشناسی شخصیت و جامعه چاپ شد، عنوان شده است زوج ها احساس خوشبختی بیشتری می کنند وقتی انتظاراتشان با مهارت هایشان تطبیق دارد و به موفقیت های مورد نظرشان می رسند. زوج هایی که از یکدیگر توقعات بالا دارند الزاما محکوم به ناامیدی نیستند، بلکه زمانی که همسرشان انتظارات زوجش را برآورده می کند، رضایت زناشوئی بالا می رود.

  ۳.       حفظ روابط با دوستان

  زوج های خوشبخت می دانند همیشه نمی توانند پاسخگوی نیازهای یکدیگر باشند. آنها روابطشان را با دوستان و فامیل حفظ می کنند تا از این طریق به برخی از نیازهای خود برسند. زوج های خوشبخت می دانند چگونه از یکدیگر به قدر نیاز حمایت کنند و سپس به همسر خود اجازه می دهند تا در زمان نیاز از دیگران نیز حمایت بطلبد. زوج های خوشبخت به پدر، مادر، برادر، خواهر و دوستان و فامیل اجازه می دهند همواره نقش خود را داشته باشند و زندگی را محدود به خودشان ۲نفر نمی کنند. از طرف دیگر به دیگران اجازه نمی دهند بیشتر از نقش خود در زندگی دو نفره شان تاثیرگذار باشند.

  ۴.       از زندگی صمیمی و خودمانی شان لذت می برند

  یک رابطه جنسی فعال بخش مهمی از زندگی زوج های خوشبخت را شکل می دهد. زوج هایی که فعالیت های جنسی کمتری دارند، رضایت کمتری از زندگی زناشوئی خود دارند. زوج هایی که مکررا درگیر روابط جنسی هستند، احتمال رضایت و شاد بودنشان بیشتر است. روابط جنسی زوج های خوشبخت با افزایش سن شان کم نخواهد شد. در حقیقت مردها با افزایش سن از رابطه جنسی لذت بیشتری می برند. در تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۶ مردهای ۵۰ ساله بیشتر از مردهای ۳۰ یا ۴۰ ساله از روابط جنسی لذت می برند.

  ۵.       به دنبال انگیزش یکدیگرند

  زوج های خوشبخت درصدند خستگی و کسالت را از یکدیگر دور کنند. خستگی رضایت از زندگی را کاهش می دهد. همیشه در زندگی هیجان ایجاد کنید. قرارهای ناگهانی، فعالیت های دو نفره جدید. رابطه تان را مثل روز اول پرشور نگه دارید و از این طریق مدت خوشبختی خود را طولانی تر کنید.

  ۶.       مشکلات را در قالب تیم حل کنید

  کلماتی که زوجین هنگام مخالف با یکدیگر عنوان می کنند بسیار مهم است و ممکن است به شدت روابطشان را تهدید کند. زوج های خوشبخت در تمام شرایط از لغات پیوند دهنده مثل “ما” “مال ما” و … استفاده می کنند. تمام کلماتشان یاد آور مشترک بودنشان است. زوج هایی که از چنین کلمات تیمی استفاده می کنند در هنگام بحث استرس کمتری دارند. آنها در کل رفتارهای منفی کمتری از خود بروز می دهند.

  ۷.       بگویید “متشکرم”

  تشکر کردن کار خیلی کوچک و ساده ای است که تاثیر بزرگ و مستقیمی بر رابطه تان می گذارد. تحقیقات در سال ۲۰۰۷ نشان داده است زمانی که از شریک زندگی تان برای انجام کارهای روز مره تشکر می کنید استرس او کمتر کرده و آرامش بیشتری به او خواهید داد. نمایش قدردانی از یکدیگر نکته بسیار مهمی در حفظ یک ازدواج موفق است.

  ۸.       خداحافظی با بوسه در صبح ها

  بوسیدن و خداحافظی در صبح باعث می شود روز خود را خوب و سرشار از انرژی مثبت آغاز کنید. تحقیقات دانشمندان آلمانی اثبات کرده است مردانی که هنگام رفتن سرکار همسران خود را می بوسند و سپس خانه را ترک می کنند متوسط ۵ سال بیش از سایر مردان زندگی می کنند و ۲۰ تا ۳۰ درصد بیش از مردان دیگر در کارشان موفقند. احتمال تصادف اینگونه مردها در مسیر خانه تا محل کار کمتر است. زوج های خوشبخت از مسائل کوچک نیز چشم پوشی نمی کنند. مسائلی مانند همین بوسه کوچک قبل از خداحافظی، زیرا به مزایای آن آگاهند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا