شیک اندیش » مطالب مخصوص آقایان » مرد زن ذلیل کیست و مشکلات این افراد در رابطه چیست⭐

مفهوم مرد زن ذلیل برای همه ما کاملا مشخص و واضح است و به طور طبیعی این معنا چه در گذشته و چه در سطح زندگی امروزی بار منفی زیادی دارد و در شان یک مرد آلفا و قدرتمند نیست به این دلیل که مرد با تفکرات و عقاید نیرومند متولد می‌شود و در جامعه از او انتظار می‌رود که بتواند قدرت مدیریت و جسارت  خود را به نمایش بگذارد تا مسئولیت خودش و زندگی خانوادگی‌اش را به خوبی به مرحله اجرا برساند.

اما چرا برخی از مردان به هویت مردانگی خود اعتنایی نمی‌کنند و دچار ضعف قدرت و اراده می‌شوند که نمی‌توانند  از خودشان و حق و حقوقشان حمایت کنند. شرایط در جایی بد و بدتر می‌شود که یک مرد زمانی که باید با همسرش تعامل خوبی داشته باشد و زندگی عاشقانه همراه با آرامش را تجربه کند، اراده و شجاعت خود را از دست می‌دهد و شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که در جامعه به این دسته از مرد زن ذلیل گفته می‌شود.

شاید برای شما جالب باشد که چرا برخی از مردان به اصطلاح از همسر خود می‌ترسند و یا همان زن ذلیل هستند. عوامل به وجود آمدن این شرایط چیست ؟ در حالی که می‌دانیم نباید اینگونه باشد و یک مرد باید قدرت مردانگی خود را حفظ کند تا بتواند از همسر و خانواده‌اش مراقبت کند.

در این مقاله به دلایل مرتبط با متحمل شدن یک مرد زیر بار فشار زن ذلیلی می‌پردازیم که با خود مشکلات زیادی را به همراه می‌آورد و البته در انتهای همین مقاله به راه‌های موثر خروج از موضع زن ذلیلی می‌پردازیم.

 مرد زن ذلیل منبع درآمد ندارد

اگر بخواهیم از قدرتمندترین عامل استقلال یک مرد حرف بزنیم بعد از داشتن نیروی اعتماد به نفس، این پول است که به او استقلال و آزادی را می‌دهد. اما اگر شرایط به گونه‌ای پیش برود که مرد در صورت توانایی پول درآوردن نسبت به این وظیفه مهم سهل انگاری کند و سودای ناتوانی را بروز دهد، قاعدتا بی‌پولی منجر به فشار اقتصادی و خانوادگی می‌شود که اولین فردی که جلوی همین مرد بی‌پول می ایستد؛ همسرش است. چون بیش از سایرین در حال آسیب دیدن است.

در نتیجه مقابله با همسر منجر به کاهش عزت نفس و اعتماد به نفس فرد می‌شود و او را زیر بار هر نوع حرف و واکنشی می‌برد و چون هیچگونه عامل دفاعی برای خود ندارد، ناچار می‌شود حرف‌ها را تحمل کند و صدایش بالا نیاید.اینجاست که به او زن ذلیل می‌گویند.

پول یکی از مهمترین عوامل قدرت سازی مردانه است که اگر نسبت به آن فراموشکار باشیم، قاعدتا منجر به حقارت مرد خواهد شد.

مرد زن ذلیل ، قدرت تصمیم گیری ندارد

معمولا اینگونه افراد فقط توسط همسرشان تحقیر نمی‌شوند،بلکه به واسطه عدم اراده و عدم قدرت تصمیم گیری نمی‌توانند به خوبی در اجتماع از خود حمایت کنند. عدم تصمیم گیری ریشه‌های فردی زیادی دارد که نیاز به موشکافی و تجزیه و تحلیل فردی دارد. ممکن است فرد در خانواده‌ای بزرگ شده باشد که قدرت اراده و اعتماد به نفس در او به خوبی شکل نگرفته است.

معمولا اینگونه افراد بازمانده یک دعوای خانوادگی همیشگی هستند و یا ریشه‌های روانشناختی دیگر که باید حل و فصل شوند، در غیر اینصورت او در زندگی زناشویی مشکلاتی چون ناتوانی در تصمیم گیری را تجربه خواهد کرد که در نهایت او را مبدل به یک مرد زن ذلیل می‌کند.

عدم توانایی در تصمیم گیری در یک مرد یعنی کشته شدن روح مردانگی که او را زیر سلطه زنانه می‌برد که در هیچ جای دنیا پسندیده نیست و حتی روحیه زنانه این موضوع را نمی‌پسندد.

 مرد زن ذلیل ، سلطه مردانه ندارد

 

قدرت مردانه یکی از جذابیت های یک مرد قدرتمند است که شک نکنید برای زنان بیشترین جذابیت را دارد. زن با احساساتش تعریف می‌شود و مرد با قدرتی که دارد در جامعه اثبات می‌شود.

بنابراین وقتی مردی قدرت دفاع از خود و زندگی را نداشته باشد، در واقع فاقد سلاح دفاعی است. پس او به راحتی شکست می‌خورد چون قدرت و سلطه‌ای ندارد و به شدت آسیب پذیر است.

آسیب پذیری یک مرد به جای ختم می‌شود که او دیگر نمی‌تواند حرفش را اثبات کند، سلطه مردانه خود حفظ کند و مدیریت کافی بر روابط زناشویی داشته باشد. وقتی او فاقد قدرتی باشد که همسرش دوست دارد و از آن لذت می‌برد، خیانت‌های زناشویی آغاز می‌شود که یکی از دلایل زوال خانوادگی است.

در اصطلاح به این قبیل مردان که نمی‌توانند جلوی خیانت را بگیرند، مرد زن ذلیل گفته می‌شود. مردی که قدرت مردانه ندارد، یعنی سلطه زندگی را از دست داده است و آسیبی که این ضعف مردانه با خود به همراه می‌آورد. خیانت‌های زناشویی است.

دروغگویی مداوم از صفات زن ذلیلی است

دروغ گفتن، پول نداشتن، عدم توانایی در تصمیم گیری همگی ریشه در یک عامل مهم مردانه دارند و آن نبود اعتماد به نفس است. ناگفته نماند اعتماد به نفس در دو جنس چه مرد و چه زن مورد نیاز است اما برای مردی که وظایف زیادی بر عهده دارد و با قدرت فکری، ذهنی، اراده و جسمی تعریف می‌شود اگر اعتماد به نفس را نداشته باشد؛ متحمل هر کاری می‌شود.

یک رفتار ناپسند برای یک مرد؛ دروغگویی است. دروغگویی نشان از ضعف و ناتوانی دارد وقتی که فرد نمی‌تواند کار‌هایش را به درستی و بی نقص انجام دهد، به ناچار به دروغ گفتن متوسل می‌شود تا کار‌هایش را به همسرش توجیه کند و اینگونه است که به مردی دروغگو و فاقد اراده تبدیل می‌شود که از سوی همسرش قابل احترام نیست و گاهی ممکن است شرایط به دعوا و ناسزا ختم شود که با از بین رفتن احترام مرد دیگر ابهتی نخواهد داشت و او اکنون مرد زن ذلیل است.

 

فرزندانش از او پیروی نمی‌کنند

شاید دلیل دیگری که منجربه زن ذلیلی فرد می‌شود و اصولا این اصطلاح به معنای ناتوانی مرد در تمام وجوه زندگی است، عدم پیروی فرزندان از پدر باشد. که این موضوع هم به دعواهای زناشویی بر‌می‌گردد؛ زمانی که زن با کمال خونسردی به همسرش توهین می‌کند  و فرزندان که مقلدان بسیار خوب و باهوشی هستند به راحتی این موضوع را با برداشت خوب کپی برداری می‌کنند و دقیقا با پدرشان همانگونه رفتار می‌کنند که مادرشان رفتار می‌کند. پس در نهایت به او زن ذلیل می‌گویند کسی که نه از سوی همسرش و نه از سوی فرزندانش هیچگونه احترام و جایگاهی ندارد.

ذلیل بودن و حقارت کشیدن تنها از سوی همسر نیست گاهی به خاطر روابط غلط زناشویی، تحمل رذالت از سوی فرزندان هم اتفاق می‌افتد.

از رشد کردن زنش میترسد

البته قبل از اینکه راجع به این موضوع مطالبی ارائه شود، بهتر است بدانید که همیشه اینگونه نیست گاهی زن و مردی با این عدم تساوی در حقوق با خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می‌کنند ، چون امتیازات دیگری را طرفین برای یکدیگر دارند و این موضوع بین آنها کاملا حل شده است.

اما در بسیاری از مواقع هست که زن و شوهر به یک ثبات نرسیده‌اند و مرد از سوی همسرش به دلیل کمبود درآمد سرزنش می‌شود. همین سرزنش او را دچار کمبود اعتماد به نفس و قدرت می‌کند تا جایی که نمی‌تواند از خود دفاع کند چون حرفی برای گفتن ندارد و این سرزنش‌ها به دعوا کشیده می‌شود چون اختلاف نظر و اختلاف درآمد بین این زن و مرد زیاد است. در نهایت لقب این مرد زن ذلیل است.

این شخصیت در خانواده و دوستان اعتبار ندارد

 

مردی که عزت نفس ندارد، یعنی ابهت مردانه هم ندارد، این دو نیرو از او یک مرد صاحب کمالات و توانایی‌های لازم را می‌سازد. وقتی فاقد نیرو‌های لازم باشد پس اعتبار و احترامی هم ندارد و زمزمه بی احترامی همسر و فرزندانش در بین عموم و فامیل می‌چرخد و او را ضعیف و ضعیف‌تر می‌کند تا جایی که دیگر در جمع‌های فامیلی هم صاحب احترام نیست چون در خانواده‌اش که رکن اصلی زندگی اوست جایگاهی ندارد چه برسد که در بیرون و اجتماع داشته باشد.

عدم عزت نفس فردی منجر به کاهش قدرت و جذابیت مرد می‌شود و او را به قهقرای پوچی و تنگنا می رساند. که در هیچ جا احترامی ندارد و این مرد زن ذلیل است.

راه های خروج از زن ذلیلی

اما راه‌هایی وجود دارد که اینگونه مردان می‌توانند زندگی خود را نجات دهند. برخی از این روش‌ها به شرح زیر هستند.

افزایش قدرت و اراده مردانه

قدرت مردانه از اعتماد به نفس و عزت نفس نشات می‌گیرد که با این دو نیروی برتر می‌تواند پول خوب بدست بیاورد و حتی ثروتمند شود. پس عدم تساوی درآمد بین زن و مرد از بین می‌ورد و با پول در آوردن می‌تواند از همسر و فرزندانش احترام کسب کند چون خواسته‌های هر یک را قادر است برآورده کند.

استفاده از تکنیک‌های زبان بدن مرد آلفا

یکی از روش‌های موثر برای بهبود روابط زناشویی و البته بهبود روابط اجتماعی این است که ما بدانیم چه موقع باید از زبان بدن استفاده کنیم. زبان بدن یعنی اینکه همیشه ما نباید صحبت کنیم؛ گاهی سکوت به همراه عکس العمل‌های سر، صورت و یا گاهی دست‌ها و یا همان ژست بدنی امکان پذیر است.

که البته کار ساده نیست و نیاز به مطالعه دارد شما می‌توانید از همین سایت مرد برتر مقاله‌ای تحت عنوان زبان بدن مرد آلفا بهره ببرید و این نوع زبان را تقویت کنید که در رفتار و اخلاق مردانه بسیار موثر است.

 

شناسایی ضعف‌های فردی

به طور کلی یک مرد زمانی می‌تواند خود را صاحب قدرت و ابهت بداند که ضعف‌های خود را به خوبی شناسایی کند و سپس درصدد رفع هر کدام برآید. اینکه به عنوان یک مرد بپذیریم که فلان مشکل و ضعف را داریم که موجب آزار زن و فرزندانمان می‌شود، خود نوعی شجاعت مردانه است که هر کسی ندارد به شرطی که تلاش برای رفع هر یک انجام شود.

آشنایی با شخصیت مرد بتا و آلفا

یک سری اصطلاحات روانشناسی وجود دارد که به مرد قوی و صاحب قدرت مرد آلفا می‌گویند و به مردی که ضعیف باشد و نتواند تصمیم گیری کند،مرد بتا می‌گویند. اما اینکه این دو شخصیت چرا و چگونه شکل می‌گیرند فوت و فن‌هایی دارد که باید بخوانیم و آموزش ببینیم تا به مرحله قدرت مرد آلفایی برسیم و هر چه زودتر مرد بتا را ترک کنیم.

مرد زن ذلیل مخالف اقتدار مردانه است

زن ذلیلی در بین مردان قدرتمند هیچگونه جایگاهی ندارد و اگر هم رگه‌هایی از این خصوصیت را حس کند باید هر چه زودتر آن را از شخصیت مردانه خود حذف کنید، چون می‌تواند مانند یک طلسم و یا یک مانع در زندگی عمل کند و تمامی تصمیات زندگی یک مرد قدرتمند را تحت تاثیر قرار دهد. پس یا وجود ندارد و یا اگر هم دارد  سریعا آن را برطرف می‌کند.

برای رسیدن به شخصیت مرد قدرتمند باید چند راهکار انجام داد. ابتدا باید تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس را پیشه برنامه خود قرار دهیم. سپس یاد بگیرم مرد آلفا کیست و چه کارهایی برای زندگی و هدفش انجام می‌دهد. آیا می‌توانیم از خصوصیات شخصیت بتا مثل زن ذلیلی فاصله بگیریم.

قیمت مشاوره شیک اندیش

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا