تست روانشناسی شروع آشنایی

تست روانشناسی شروع آشنایی
 • تست روانشناسی شروع آشنایی:

  تست روانشناسی شروع آشنایی یکی از محبوب ترین تست های روانشناسی است که به منظور بررسی شخصیت و رفتار افراد در برابر شخصیت های دیگر طراحی شده است. این تست به طور معمول در محیط های کاری، تحصیلی و اجتماعی استفاده می شود.

  تست روانشناسی شروع آشنایی شامل یک سری سوالات است که به صورت فردی و یا در گروه های کوچکی انجام می شود. در این تست، شخصیت های مختلف به صورت تصادفی به همراه شخصیت شخص آزمایشگر انتخاب می شوند و سپس از طریق پاسخ های آن ها به سوالات، شخصیت و رفتار فرد مورد بررسی قرار می گیرد.

  معمولاً این تست شامل سوالاتی است که به شخصیت، انگیزه ها، اولویت ها، رفتارها و نگرش های فردی پرداخته می شود. به عنوان مثال، یکی از سوالات می تواند باشد: “شما چگونه با یک شخصیت خشن و بدجنس رفتار می کنید؟” یا “شما چه کاری را انجام می دهید اگر با یک شخصیت خودخواه و کنترل کننده روبرو شوید؟”

  با توجه به پاسخ های فرد، از طریق تحلیل شخصیت هایی که انتخاب کرده است، تست روانشناسی شروع آشنایی می تواند به شناخت بهتری از رفتار و شخصیت فرد کمک کند. علاوه بر این، این تست می تواند به شناخت بهتری از شخصیت های دیگر نیز کمک کند و در ارتباطات فردی و اجتماعی موثر باشد.

  در نهایت، تست روانشناسی شروع آشنایی یکی از بهترین روش هایی است که به شناخت بهتری از خود و دیگران کمک می کند و می تواند در بهبود ارتباطات شخصی و اجتماعی مؤثر باشد.

  ۱۵ سوال مهم برای سنجش آمادگی ورود به رابطه جدید

   

  بسیاری از افرادی که در جستجوی یک رابطه جدید هستند، احساس می‌کنند روحشان زخمی شده است. اگرچه در روزگار کنونی راه‌های بی‌شماری برای آشنایی با شرکای احتمالی وجود دارد، اما اغلب این راه‌ها نتیجه‌بخش نیستند. با این وجود مردم همچنان این راه‌ها را امتحان می‌کنند و نگرانی‌هایشان قابل‌درک است. افراد ممکن است خود را از قبل شکسته خورده فرض کنند یا برای مقابله با بدبینی‌های خود دچار مشکل شوند. برخی افراد قبل از اینکه احساس مثبت نگری خود را به کلی از دست بدهند، شکست‌های فراوانی را تجربه می‌کنند و خود بر این نکته واقف‌اند که احساس بدبینی هیچ جذابیتی ندارد.

  بی‌اهمیت بودن توصیه دیگران برای آمادگی شروع رابطه

  هر فردی که در جستجوی رابطه است، دلایل خاص خود را برای مجرد ماندن در شرایط کنونی دارد. این دلایل فردی است که مشخص می‌کند شخص چقدر انرژی برای ریسک کردن و آشنایی با فرد جدید خواهد داشت. هیچ‌کسی نمی‌تواند به دیگری بگوید که چه زمانی باید مجددا فرآیند آشنا شدن با فردی جدید را شروع کند، چه زمانی عقب‌نشینی کند، چه تغییری ایجاد کند و یا در دفعه بعدی چه راه‌کاری برای آشنایی در پیش بگیرد.

   

  چرا هنوز مجرد هستیم و آمادگی ورود به رابطه جدید نداریم؟

  فرض کنید شما فردی جذاب و همه‌چیزتمام هستید و ناگهان فردی که گمان می‌کنید قصد ارتباط طولانی‌مدت و ازدواج دارد، رابطه‌اش را با شما به هم می‌زند. در چنین حالتی چه حسی خواهید داشت؟ مطمئنا احساس پریشانی، تضاد، تخریب روحیه، اندوه، ناامنی و خشم وجودتان را فرا می‌گیرد. حتی ممکن است دنبال طرف بیافتید تا با جمع‌آوری اطلاعات، دلیل این حرکت ناگهانی او را بیابید و خود را از دیوانه شدن برهانید. یا ممکن است برای پیدا کردن آرامش موقت، سریعا وارد یک رابطه دیگر شوید. یا حتی ممکن است آن‌قدر تعادل روحی خود را از دست بدهید که دست به رفتارهای خود تخریبی به عنوان راهی برای فرار متوسل شوید.

  یا شرایطی را در نظر بگیرید که باور دارید انتخاب نهایی شریکتان به عنوان همسرش هستید و در ادامه متوجه شوید که محبوبتان با یکی از افراد در روابط قبلی خود، ارتباط برقرار کرده و شما خود را در رقابتی مجدد می‌بینید. شما انرژی و توجه زیادی برای انتخاب آن شخص صرف کرده‌اید و آن‌قدر خسته شده‌اید که حاضر هستید همان‌گونه ادامه دهید. در چنین شرایطی برای خروج از رابطه احساس ناتوانی می‌کنید و این فکر که قرار است تمام ماجرا را از نو شروع کنید، شما را وحشت‌زده می‌کند. مسلما تمایلی به امتحان مجدد شانس خود نداشته و از سوی دیگر به شادی که از این رابطه دریافت می‌کنید، عادت کرده‌اید. آیا از خیر تعهدی که به آن فرد دارید، می‌گذرید و دوباره مجرد می‌شوید یا دوباره در رابطه عاشقانه دیگری فرو می‌روید؟ شاید آن‌قدر سرخورده باشید که فکر آزمودن شانس آشنایی مجدد با فردی جدید را هم به ذهنتان راه ندهید چراکه فردی که از دستش داده‌اید هنوز در قلبتان جای دارد.

  حالت برعکس را در نظر بگیرید که شما آمادگی متعهد شدن به رابطه‌ای را نداشتید و شریکتان این آمادگی را داشته است. شما نمی‌خواستید تا زیر بار قول تعهدی بروید که نتوانید از پسش بربیایید و از طرفی هم نمی‌خواستید شانس داشتن این رابطه را که شاید در آینده مبدل به رابطه‌ای متعهدانه شود را از دست بدهید. به‌رغم اصرار شریکتان، شما از ترس تعهد زودرس رابطه را به هم زده و اکنون حسرت از دست دادن رابطه‌ای را می‌خورید که واقعا مهم بوده است.

  چرا وارد رابطه‌های اشتباه می‌شویم؟

  اغلب افراد به شکل مداوم، پارتنرهای مشابهی را انتخاب می‌کنند که هیچ‌کدام مناسب ارتباط با او نیستند. همچنین اکثریت افراد هیچ‌وقت به این نکته دقت نمی‌کنند که چه چیزی برای ارائه به طرف مقابل دارند، همچنین آیا آن چیزهایی که می‌خواهند را مخاطبشان دارد یا نه؟

  شاید یک دلیل ادامه رابطه‌ای معیوب آن باشد که افراد در ذهن خود خیال‌پردازی‌هایی انجام می‌دهند که هرگز به واقعیت بدل نمی‌شوند. سپس از ترس روبرو شدن با یاس‌ها و آسیب‌های زیاد سریعا خود را به زندگی با کسی راضی می‌کنند که قرار نیست خواسته‌های آن‌ها را در طول زمان برآورده کند.

  احساس تنهایی باعث می‌شود فرآیند تصمیم‌گیری موثر و منطقی دچار اختلال شود.

  سوالات اساسی قبل از ورود به رابطه جدید و آشنایی

  این سؤالات مهم را از خود بپرسید:

  گزینه‌های بالقوه پیش روی شما کدامند؟

  آیا آسیب‌های روحی گذشته‌تان التیام یافته است؟

  آیا حاضرید به شکل واقع‌بینانه نقاط قوت وضعف خود را در بازار رقابت بررسی کنید؟

  آیا واقعا نسبت به احتمالات پیش رو، آمادگی داشته و ذهنتان باز است؟

  آیا از اینکه دوباره بخواهید وارد عرصه آشنایی بشوید در درون خود احساس خوبی دارید؟

  قبل از این‌که به خودتان شانسی مجدد به جهت آشنایی با فردی جدید بدهید، باید در بهترین حالت روحی خود بوده و با تلاش برای اجتناب از اشتباهات گذشته، انعطاف‌پذیری لازم برای پذیرش این نکته را داشته باشید که قرار نیست رابطه بعدی تاوان آسیب‌های روحی قبلی شما را بپردازد.

   

  قبل از ورود به رابطه جدید چه باید کرد؟

  هیچ‌کسی آمادگی لازم برای آشنایی مجدد را ندارد مگر اینکه به اندازه کافی دل‌شکستگی‌های قبلی خود را التیام داده باشد. فرد باید به شکل مناسب در غم رابطه شکست‌خورده خود، سوگواری کرده باشد و درعین‌حال نباید امیدش را برای یافتن عشق جدید از دست بدهد و طالع خود را تیره‌وتار بپندارد.

  افرادی که همچنان در اندوه خود غرق هستند تا زمانی که به شکلی صادقانه در درون خود احساس خوش‌بینی داشته باشند باید صبوری کنند تا بتوانند وارد رابطه‌ای جدید شده و بهترین نتیجه را بگیرند.

  اگر هنوز احساس بدبینی، بد‌گمانی، ناامنی، شکست، اضطراب، خشم، قربانی بودن یا مورد سوءاستفاده قرار گرفتن می‌کنید، در بهترین حالت به شکلی محتاطانه وارد رابطه‌ای جدید خواهید شد. موضوع نگران‌کننده‌تر این است که شما از رابطه بعدی خود این انتظار را خواهید داشت که تمامی درد و اندوهی که تجربه کرده‌اید را جبران کند. در چنین شرایطی شما بسیار حساس و گوش‌به‌زنگ بوده و ممکن است دنبال هر نشانه کوچکی مبنی بر برهم خوردن رابطه باشید و به شکل مداوم از شریک جدیدی که مسئول آنچه بر سر شما آمده، نیست، درخواست اطمینان خاطر کنید.

  تست زیر می‌تواند به شما کمک کند تا دریابید که آیا برای ورود به رابطه‌ای جدید آمادگی دارید یا خیر. به سوالات زیر تا حد ممکن صادقانه پاسخ دهید.

  تست روانشناسی سنجش آمادگی ورود به رابطه جدید

  پرسشنامه آمادگی روابط آشنایی و دوست‌یابی

  با استفاده از این مقیاس به سوالات زیر و در جای خالی امتیاز دهید:

  ۱ = بندرت

  ۲ = برخی اوقات

  ۳ = معمولا

  ۴ = اغلب

  ۵ = همیشه

  ۱. در مورد نفر بعدی که قرار است عاشقش باشم اندیشه می‌کنم. ____

  ۲. فکر می‌کنم در نهایت فرد دلخواهم را پیدا خواهم کرد. ____

  ۳. عقیده دارم که پارتنر ارزشمندی در روابط قبلی بوده‌ام. ____

  ۴. اطمینان دارم که روابط جدیدی که در آینده خواهم داشت بسیار عالی و ماجراجویانه است. ____

  ۵. مردم با درد ناشی از جدایی و روابط شکست‌خورده کنار می‌آیند. ____

  ۶. من معتقدم که از دست دادن این رابطه مهم، شخصیت مرا قوی‌تر کرده است. ____

  ۷. به گفته دوستانم حال من پس از طی دوران جدایی بهبود یافته است. ____

  ۸. من به چیزهای خوبی که در روابط قبلی‌ام انجام دادم فکر می‌کنم. ____

  ۹. معتقدم که دوست قبلی‌ام واقعا به من اهمیت می‌داد. ____

  ۱۰. من هنوز هم معتقدم که افراد ذاتا انسان‌های خوبی هستند. ____

  ۱۱. در روابط صمیمی، قدر چیزهای مثبت را می‌دانم. ____

  ۱۲. معتقدم هر آنچه لازم است قبل از آزمودن شانس آشنایی با فردی جدید یاد بگیرم را فرا گرفته‌ام. ____

  ۱۳. می‌دانم که دفعه بعد چه اشتباهی را نباید مرتکب بشوم و چه کاری را باید به شکلی متفاوتی انجام دهم. ____

  ۱۴. به باور من، اغلب افراد به این دلیل که نمی‌خواهند به مخاطبشان صدمه بزنند، ناگهان از زندگی او خارج می‌شوند. ____

  ۱۵. کارها به همان شکلی که قرار است پیش خواهند رفت. ____

   

  نتایج تست روانشناسی سنجش آمادگی آشنایی با شخص جدید

  اکنون مجموع امتیازات خود را محاسبه کنید:

  ۱ تا ۱۵: شما هنوز آماده آشنایی با فردی جدید نیستید.

  ۱۶ الی ۳۰: احتمالا باید کمی صبر کنید و روی معاشرت با افراد خوب و دوست‌داشتنی تمرکز کنید.

  ۳۱ الی ۴۵: شما در حال التیام هستید.

  ۴۶ الی ۶۰: خیلی نزدیک هستید.

  ۶۱ الی ۷۰: وقتش فرا رسیده که سراغ آشنایی با فرد جدید بروید.

  اگر امتیاز شما نشان‌دهنده عدم آمادگی شما برای بازگشت به آشنایی باشد، نباید ناامید شوید. آشنایی و دوست‌یابی برای همه سخت است چراکه عوامل ناشناخته زیادی در این میان وجود دارد. اگر رابطه قبلی شما به طرز ناگهانی و غیرمنتظره‌ای به اتمام رسیده باشد، این‌که بخواهید با فردی جدید وارد رابطه شوید، ملسما امر راحتی نیست، حتی اگر اوضاع خوب پیش برود. اگرچه اعتمادبه‌نفس از موفقیت حاصل می‌شود، اما می‌تواند برآمده از انعطاف‌پذیری باشد که از خود برای بهبود مداوم روش‌های خود و در طول زمان از خود نشان می‌دهید.

  هرچه بیشتر به خودتان بها بدهید، بیشتر به آنچه می‌خواهید و توانایی عرضه‌اش را دارید آگاهی پیدا کنید و روابط را به عنوان ماجراجویی‌های اسرارآمیزی که می‌توانند خطرناک هم باشند در نظر بگیرند، به طرز موثر‌تری قادر خواهید بود که روابط خوب را از بد تمیز دهید. حفظ اعتماد‌به‌نفس در مواجهه با شرایط ناامیدی پی‌درپی امری دشوار است، اما اگر فردی با نشاط و باهوش باشید در نهایت می‌توانید شریک مورد نظر خود را پیدا کنید. جستجوی معشوق زندگی خود با جستجوی موارد دیگری که در زندگی خواهان به دست آوردنش هستید، تفاوت خاصی ندارد. لازمه دستیابی به هر چیز ارزشمند و بلند‌مدت استمرار و حفظ امیدواری است.

  اکثریت افراد جهان، عاشق شخصیت‌هایی می‌شوند که عاشق زندگی بوده و از پس هر شکست و آسیب بتوانند با تعهد و هیجانی مجدد خود را به مسیر زندگی برگردانند. اگرچه برای فردی که کوهی از شکست‌ها را با خود حمل می‌کند آشنایی با فرد جدید بسیار دشوارتر است، اما می‌توانیم در هر باری که تلاش می‌کنیم تمام سعی‌مان را به کار بگیریم. این نوع شجاعت و خوش‌بینی در بازار آشنایی و دوست‌یابی همیشه از ارزش بالایی برخوردار است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا