چطور دوست جدید منحصربفرد پیدا کنیم؟

دوست جدید
 • دوست جدید چطور دوست جدید منحصربفرد پیدا کنیم؟

  چکیده مطلب

  داشتن دوست مهم است اما پیدا کردن دوستان جدید برای افزایش تجربه‌های شما از زندگی و گسترش چشم‌اندازتان بسیار ضروری است. در ادامه به طور دقیق ۱۰ روش اساسی پیدا کردن دوست جدید را توضیح خواهیم داد.

  توماس هیوز وکیل مشهور آمریکایی می‌گوید:

  خوشا به حالا آنان که از نعمت دوست جدید پیدا کردن برخوردارند. این توانایی شامل قدرت‌های زیادی است از جمله بیرون رفتن از پیله‌ای که به دور خود کشیده‌ایم و قدردانی از خصوصیات یک فرد دیگر.

  دوستان قدیمی مثل یک شلوار لی کهنه می‌مانند. آنها به راحتی پوشیده می‌شوند و راحت هستند. ما برای مدت‌های طولانی آنها را در زندگی خود داشته‌ایم و آنها تبدیل به بخشی از زندگی ما شده‌اند.

  اما امروزه ما کمتر در یک محله ساکن هستیم. به عنوان مثال هر آمریکایی در طول زندگی خود در ۱۱ خانه مختلف زندگی می‌کند. افراد برای پیدا کردن کار سراسر کشور را طی می‌کنند یا برای تحصیل از شهر خود مهاجرت می‌کنند.

  با هر بار مهاجرت، دوستان جدیدی پیدا می‌کنیم. بعضی از آنها تبدیل به دوستان قدیمی می‌شوند و بعضی دیگر در حد آشنا باقی می‌مانند.

  این دوستی‌های قدیمی ارزش پرورش دادن، مراقبت و رشد کردن را دارند. اینها افرادی هستند که با وجود تغییراتی که پیدا می‌کنیم اما بهترین جنبه از شخصیت ما را مشاهده می‌کنند.

  فرقی نمی‌کند که در کنار آنها یا دور از آنها باشیم دوستی‌شان تغییر نمی‌کند. در طول زندگی ممکن است چند تا از این دوستی‌ها را داشته باشید.

  گاهی اوقات همین تعداد محدود دوست هم کفایت می‌کند. در کنار آنها بودن آنقدر لذت بخش است که پیدا کردن دوست‌ جدید کاری بیهوده و حتی ترسناک به نظر می‌رسد.

  از همه اینها گذشته ما دوستان زیادی در شبکه‌های اجتماعی داریم. اما با اینکه روابط از راه دور خیلی خوب به نظر می‌رسند اما نمی‌توانند جایگزین نیازهای اولیه ما به عنوان انسان بشوند. اینجاست که اهمیت پیدا کردن دوست جدید مشخص می‌شود.

  گسترش حلقه دوستان

   

  گاهی اوقات ترجیح می‌دهیم تا دوست جدید پیدا نکنیم. ایجاد دوستی نیاز به تلاش دارد. بنابراین چرا باید وقت خود را صرف گسترش حلقه دوستان‌مان کنیم و با افراد جدید آشنا شویم؟ دلایل مختلفی وجود دارد:

  هر چند کسی نمی‌تواند جایگزین دوستان قدیمی شود اما افراد جدید می‌توانند فرصت‌های جدیدی در زمینه‌های: فکری، حرفه‌ای، فیزیکی و روحی را برای شما ایجاد کنند. دوست جدید شما را در معرض افکار، ایده‌ها، سرگرمی‌ها، چشم‌انداز و فرصت‌های جدید قرار می‌دهند.

  دوستان جدید اجازه می‌دهند به قسمت‌هایی از خودتان که پنهان بوده‌اند و باید کشف شوند، آشنا شوید.

  دوستان جدید حوزه اثر شما را بیشتر می‌کنند. آیا چیز با ارزشی دارید که می‌خواهید به دنیا آن را نشان بدهید؟ نیازی نیست تا یک ایده‌، خدمت یا محصول بزرگی باشد. حتی کوچک‌ترین عواطف مثل: مهربانی، عشق و سخاوت را می‌توان با دیگران به اشتراک گذاشت چرا که اثر بزرگی را ایجاد می‌کند. یک دوست جدید می‌تواند نقطه شروع نشان دادن آن باشد.

  یک دوست جدید می‌تواند شبکه‌ای از دوستان جدید را در اختیار شما قرار بدهد. شما با دوستان، دوست جدید خود آشنا می‌شوید. حلقه دوستان‌تان گسترش خواهد یافت.

  دوستان جدید، شما را مجبور می‌کنند از منطقه راحتی خود عبور کنید و خود را قوی‌تر کنید. در ابتدا شاید ناراحت کننده به نظر برسد اما نتیجه آن بسیار با ارزش است. خودتان را در معرض دید دیگران قرار بدهید. اجازه ندهید خجالت و سکون شما را لذت بردن اشتراک ارزش‌های خودتان با دوستان جدید، محروم سازد.

  می‌توانیم توافق کنیم که پیدا کردن دوست جدید بخش با ارزشی از رشد شخصیتی ما است. بنابراین اجازه بدهید به مرحله بعدی که همان پیدا کردن دوستان جدید است، برویم. پیدا کردن دوستان یک فرایند منفعلانه نیست، کارهایی است که شما می‌توانید انجام بدهید.

  پیدا کردن دوستان جدید در طی ۱۰ مرحله

  ۱. به دنبال چه کسی هستید؟

   

  کمی زمان بگذارید تا ببینید باید از کجا شروع کنید. هر چند پیدا کردن دوست یک فرایند طبیعی است اما اگر فعالانه به دنبال پیدا کردن دوستان جدید هستید باید از قبل برای آن نقشه بکشید. آیا به دنبال گسترش شبکه دوستان حرفه‌ای و شغلی خود هستید؟


   

  آیا به دنبال فردی هستید که با او خوش بگذرانید؟ آیا به دنبال فردی هستید که در حلقه دوستان کنونی‌تان جای بگیرد؟ مشخص کنید که به دنبال چه دوستی هستید چرا که این امر کمک می‌کند تا پیدا کردن این دوست جدید آسان‌تر شود.

  ۲. کجا می‌توانید آنها را پیدا کنید؟

  به مکان‌هایی فکر کنید که می‌توانید این دوستان جدید را پیدا کنید. به گروه‌هایی بپیوندید که این افراد در آنجا قرار دارند. این گروه‌ها می‌تواند شامل: سازمان‌های خیریه، تئاتر,باشگاه های فرهنگی یا ورزشی, کافی شاپ ها یا مکانهای تفریحی  گروه های مد نظر شما باشد. اگر فردی درونگرا هستید این فعالیت می‌تواند برای شما مشکل باشد اما آن را انجام بدهید. سراغ این افراد بروید و یک مکالمه را آغاز کنید.

  ۳. هنر مکالمه را یاد بگیرید

   

  این هنر برای عده‌ای کاملاً طبیعی است اما عده‌ای دیگر نیاز به یادگیری دارند. کلید موفقیت در این مهارت داشتن علاقه و کنجکاوی واقعی نسبت به مردم است چرا که هر کسی یک خصوصیت منحصر به فرد دارد.

  هنر مکالمه با یک فرد دیگر می‌تواند با پیدا کردن زمینه‌هایی مشترک که به آنها علاقه دارید شروع شود. از این افراد جدید سوال بپرسید تا بتوانید تجربه‌های مشترک را پیدا کنید.

  مستقیم به چشمان طرف مقابل نگاه کنید و به حرف‌هایی که آنها می‌زنند علاقه واقعی نشان بدهید. به اطراف اتاق نگاه نکنید. در طول مکالمه چندین بار از اسم آنها استفاده کنید. این کار کمک می‌کند تا نام آنها را به یاد بسپارید. حتماً کارت ویزیت، آدرس ایمیل یا شماره تلفن با هم رد و بدل کنید.


   

  ۴. از ارتباطات غیر منتظره استفاده کنید

  اگر به یک مهمانی دعوت شده‌اید از این فرصت استفاده کنید تا به جای اینکه با افراد آشنا هم کلام شوید با افراد جدید آشنا شوید. خودتان را معرفی کنید و مکالمه را آغاز کنید. گشاده‌رو و صمیمی باشید تا دیگران راحت‌تر با شما صحبت کنند.

  ۵. ارتباط دهنده باشید

   

  بعد از اینکه با فردی آشنا شدید که دوستان دیگری هم دارد، دست به کار شوید. تماس بگیرید و آنها را به یک شام یا فعالیتی که هر دو نفر لذت می‌برید، دعوت کنید. فعالیتی را انتخاب کنید که به شما اجازه می‌دهد تا با دوستان جدیدتان صحبت کرده و بیشتر با هم آشنا شوید.

  اگر نمی‌خواهید که تحت فشار یک رابطه ۲ نفره قرار بگیرید می‌توانید دوستان قدیمی خود را هم به این مهمانی یا رویداد دعوت کنید. برای مدتی لازم است تا شما برای برقراری ارتباط پیش قدم باشید تا دوستی شکل بگیرد.

  ۶. همسایه خوبی باشید

  گاهی اوقات بهترین دوستان احتمالی دیوار به دیوار ما زندگی می‌کنند. جای تعجب است که خیلی‌ها اسم همسایه‌های خود را نیز نمی‌دانند. همسایه‌های خود را برای صرف چای یا قهوه دعوت کنید. می‌توانید یک مهمانی ترتیب بدهید تا با افرادی که در کنارتان هستند بیشتر آشنا شوید. این می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین روابط شما بشود.

  ۷. از طریق وب اقدام کنید

   

  موقعیت‌های خوب زیادی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد تا با دوست جدید آشنا شوید. گروه‌ها و انجمن‌های زیادی در سطح وب وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند. ارتباط را برقرار کنید اما حتماً در محیط واقعی با هم ملاقات داشته باشید.

  ارتباط واقعی، صورت به صورت شکل می‌گیرد نه از طریق صفحه نمایش رایانه. البته بهتر است اولین ملاقات خود را در یک فضای عمومی ترتیب بدهید.

  ۸. دوستی خود را پرورش دهید

  وقتی یک رابطه دوستی جدید شکل گرفت باید برای ادامه پیدا کردن آن تلاش کنید. تماس تلفنی برقرار کنید. روز تولد را به خاطر بسپارید. شنونده خوبی باشید. در موقعیت‌های خوب و بد در کنار دوستان خود باشید. مخصوصاً وقتی آنها به شما نیاز دارند.

  ۹. ادب را از یاد نبرید

   

  وقتی دوستی‌ها قوی‌تر می‌شود ممکن است رعایت ادب و احترام چندان اهمیت پیدا نکند. رابطه‌ای که اینقدر سخت تلاش کرده‌اید ایجاد کنید را با عدم رعایت ادب و احترام به خطر نیندازید.

  قابل اعتماد، وقت شناس، صادق و راستگو باشید. در مورد دوست خود دروغ یا شایعه پراکنی نکنید. رازهای آنها را با کسی در میان نگذارید. قدردانی خود را نسبت به آنها نشان بدهید تا بدانند که چقدر برای شما ارزش دارند.


   

  ۱۰. اولین کسی باشید که جبران می‌کند

  دوستی شما ممکن است به جایی برسد که با او بر سر مسئله‌ای توافق نداشته باشید یا آسیبی به رابطه‌تان وارد کرده باشید. منتظر نمانید تا فرد مقابل پیش قدم شود. حتی اگر معتقدید که شما مقصر نیستید. به سرعت دست به کار شوید تا رابطه را بازسازی کنید قبل از اینکه به مشکل بزرگ‌تری تبدیل بشود.

  اساس و پایه دوستی

  وقتی دوست جدید پیدا کردید حتماً آنها را با دوستان قدیمی خود آشنا کنید. از مراحلی که در بالا به آنها اشاره شد برای اضافه کردن دوستان جدید به زندگی‌تان استفاده کنید و با ارتباط برقرار کردن بین آنها و دوستان دیگرتان یک رابطه قوی‌تر را ایجاد کنید.

  از گستره علایق دوستان جدیدی که در زندگی شما قرار دارند لذت ببرید. این شبکه می‌تواند به مرور زمان بزرگ‌تر هم بشود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا