معنی اکس فرند «ex-friend» چیست؟ و چطور باید دوست قبلی را فراموش کنید؟

اکس فرند معنی اکس فرند «ex-friend» چیست؟ و چطور باید دوست قبلی را فراموش کنید؟

چکیده مطلب

شما در زندگی خود دوستان مختلفی در سنین مختلف خواهید داشت. پس از مدتی از آن‌ها احتمالا جدا می‌شوید اما خاطرات آن‌ها باعث نمی‌شود که آن‌ها را به طور کامل فراموش کنید. یادآوری خاطرات، آن‌ها را همیشه در یاد شما زنده نگه می‌دارد و شاید با خود بگویید ای کاش دوباره دوستی گذشته بازگردد. دوست گذشته یا همان اکس فرند را چگونه فراموش کنید؟ در این نوشته با معنی اکس فرند و روش‌های فراموش کردن روابط گذشته برای ساختن زندگی برای خود را از مجموعه تکامل من بیاموزید.

می دانیم که پایان دادن به رابطه عاطفی چقدر دردناک به نظر می‌رسد و حتی می‌تواند تا یکسال ضربه عاطفی شدیدی به شما وارد کند. در ابتدای این مطلب درباره کلمه اکس فرند توضیحاتی داده می‌شود و سپس روش‌های فراموش کردن رابطه عاطفی گذشته را برای شما بیان می‌کنیم.

معنی اکس فرند چیست؟

 

شاید از دوستان خود شنیده باشید که می‌گویند فلانی اکسم بود.این اکسم به چه معنی هست؟ به دوست قبلی و رابطه عاطفی با فردی که در گذشته بوده و حالا تمام شده است در اصطلاح زبان انگلیسی ex-friend می گویند. پیشوند ex به معنی «قبلی» هست و اکس فرند «ex-friend» به معنی «دوست قبلی» است.

چطور اکس فرند خود را فراموش کنید؟

شاید به این فکر می‌کنید که خاطرات گذشته را رها کنید و دیگر به خاطرات گذشته بازنگردید و زندگی تازه‌ای را شروع کنید. در ادامه روش‌های فراموش کردن دوست قبلی یا همان اکس فرند را بخوانید.

۱.به خودتان زمان بدهید

 

شاید در ابتدای پایان دادن به رابطه عاطفی خود همه چیز واقعا سخت باشد. کسی که تا دیروز واقعا عاشقش بودید حالا رفته است و شما باید با نبود او کنار بیایید و کم کم او را اکس فرند خود بنامید. بهرحال شما نیاز به زمان دارید تا بتوانید این ضربه عاطفی را درک کنید و آن را کنترل کنید.

۲.فضای زندگی شخصی خود را در نظر بگیرد

هرکسی در زندگی خود یک فضای شخصی برای فکر کردن در تنهایی دارد ، این فضا شاید خانه شما باشد و یا حتی اتاق خواب شما و یا حتی تختخواب شما … . فکر کردن کوتاه در تنهایی به شما کمک می‌کند ذهن خود را کمی منظم کنید و با خودتان کنار بیایید.

اگر فضای شخصی در خانه ندارید نزدیک ترین پارک هم فضای مناسبی برای فکر کردن به خود است.

۳.در مقابل تماس گرفتن مجدد با اکس فرند خود مقاومت کنید

 

حالا که دوست شما رفته است و به او اکس فرند می‌گویید، اگر برای مدت طولانی با او دوست بوده باشید احتمالا تماس نگرفتن با وی برایتان بسیار دشوار است.

سعی کنید تا جایی که می‌توانید از او دور بمانید. زیرا اگر رابطه عاطفی شما پایان یافته است، دوباره نزدیک شدن به اکس فرند خود فقط به پیچیده تر شدن شرایط می‌انجامد.

و یا حتی اگر اکس فرند شما تمایل به برقراری ارتباط دوباره دارد و اگر می‌دانید که رابطه عاطفی شما کارایی دیگر ندارد بهتر است با او واضح صحبت کنید و از وی درخواست کنید به سخنان شما احترام بگذارد و مسائل گذشته را ادامه ندهد.

۴.افکار و احساسات خود را بنویسید

نوشتن یکی از بهترین راه‌ها برای خلاصی از افکار پریشان و مزاحم هست. فرقی نمی کند کوتاه بنویسید و یا طولانی ، به محض اینکه شروع به نوشتن کنید متوجه خواهید شد که چقدر طولانی خواهد بود.

نگران دستور زبان و کلماتی که انتخاب می‌کنید نباشید. نوشتن یکی از راه‌های عالی برای کنار آمدن با شرایط هست که از لحاظ روانشناسی اثبات شده است.

در ضمن به یاد داشته باشید که نوشته های خود را برای اکس فرند خود ارسال نکنید. هر حرکتی به سمت رابطه گذشته باعث آزردگی خاطر و سردرگمی خود و اکس فرند شما خواهد شد.

۵.علایق و چیزهایی که دوست دارید را بنویسید

 

لیستی از علایق و چیزهایی که دوست دارید را بنویسید و سپس سعی کنید درباره آن‌ها بیشتر بنویسید و ببینید که چطور می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید و برای آن‌ها برنامه ریزی داشته باشید. حالا که تنها شده اید زمان بهتری برای رسیدن به خواسته خودتان هست.

۶.با یک دوست معتمد صحبت کنید

اگر دوست معتمدی دارید بسیار عالی است. چنین دوستانی به شما کمک می‌کنند که بار احساسی خود را کاهش دهید. اگر کسی را ندارید که به او اعتماد کنید بهتر است پیش یک مشاور روانشناسی بروید.

۷. زندگی عاطفی خود را مجددا بنا کنید

 

حدود روابط خود را به صورت جدی برای خود مشخص کنید. حالا دیگر با تجربه شده اید. روابط گذشته شما درس های مهمی به شما داده اند. حالا باید بدانید روابط خود با دیگران را چطور تنظیم کنید. رابطه خود را با اکس فرند را در فاصله مناسبی قرار دهید و اگر آزرده خاطر می‌شوید کاملا راه های ارتباطی با وی را قطع کنید.

۸.روتین های روزانه مشخص کنید

برای استفاده بهینه از تمام ساعات روزانه بهتر است روتین روزانه داشته باشید. در زمان مناسب بخوابید و صبح را در ساعت مشخصی شروع کنید. بعد از روتین کردن برنامه روزانه به سراغ هفته های خود بروید و برای هفته های خود برنامه روتین و مشخصی داشته باشید.

مثلا ثبت نام در باشگاه بدنسازی به شما نظم خوبی برای روتین هفتگی خواهد داد.

۹.روابط اجتماعی خود را گسترش دهید

 

یکی از بزرگترین مشکلات وقتی رابطه خود را با اکس فرند خود به پایان می‌رساند تنهایی خواهد بود. سعی کنید با دوستان دیگر خود ارتباط برقرار کنید.

بجای اینکه منتظر بمانید دوستانتان سراغ شما را بگیرند بهتر است شما به سمت آن‌ها بروید و نشان دهید که به آن‌ها توجه دارید.

پذیرای دوستان جدید باشید و سعی کنید روابط خود را گسترش دهید. با این کار ارزش بالاتری در خود احساس خواهید کرد و می‌دانید که هنوز می‌توانید دوستان جدیدی بدون اکس فرند خود بیابید.

۱۰. گذشته را فراموش کرده و رو به جلو حرکت کنید

بعد از انجام دادن کارهایی که گفته شد به زندگی خود نگاه کنید، سرگرمی های خود را دارید، برنامه ریزی روزانه و هفتگی منظمی دارید و حتی می‌توانید دوستان جدیدی پیدا کنید. بین کار و علایق خود توازن برقرار کرده اید. شما باید به خودتان ببالید و ارزش خود را بدانید.

۱۱. فاصله خود را با دیگران تنظیم کنید

 

اگر دوباره احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا کردید و کمتر به اکس فرند خود فکر می‌کنید حالا زمان آن رسیده است که زندگی جدیدی را شروع کنید اما اینبار اشتباهات گذشته در انتخاب افراد را انجام ندهید. کسی را پیدا کنید که واقعا به شما و خواسته‌ها و آرزوهای شما توجه کند. در این راه ابتدا باید بتوانید فاصله خود را با افراد جدیدی که می‌بینید تنظیم کنید.

۱۲. در زندگی رو به جلو حرکت کنید

زندگی همیشه باید دائما به سمت بهبود و رشد باشد و از آن لذت ببرید. اگر برای زندگی خود زمان و تلاش بگذارید بهتر خواهد شد. به این فکر نکنید که خوشبختی و زندگی خوب در آینده وجود دارد، امروز هم می‌توانید خوشبخت باشید اگر بخواهید.

۱۳. با فرد جدیدی آشنا شوید

 

زندگی شما بعد از اکس فرند و گذشتن از آسیب های روحی و روانی و زمان زیادی که از آن گذشته است حالا نیاز به فرد جدیدی دارد. شما درس های زیادی کسب کرده اید می‌دانید که چه فردی با چه شرایطی را باید پیدا کنید. چگونه با وی صحبت کنید و چگونه به اهداف مشترک در زندگی فکر کنید و برنامه ریزی کنید.

از گذشته خود درس گرفته و قدم بردارید و به جلو حرکت کنید. با فرد مناسب جدیدی آشنا شوید. دوست و همراه خوبی برای وی باشید، بیشتر لبخند بزنید، حتی در کارهای کوچک به فرد جدید کمک کنید.

۱۴. سریعا رابطه عاطفی خود را شکل ندهید

این نکته را فراموش نکنید که عاشق شدن دوباره می‌تواند بسیار سریع باشد، از تجربه خود کمک بگیرید و احساسات خود را کنترل کنید. قبل از دوست شدن آنی با فرد جدیدی ابتدا شرایط را خوب بررسی کنید. آیا او فردی هست که می‌خواهید در آینده با او باشید؟ آیا می‌توانید زمان کافی برای دوست بودن با وی بگذرانید و به کارها و اهداف شخصی شما آسیب جدی وارد نمی کند؟

در انتها باید بگوییم که شما باید اکس فرند خود را در گذشته بگذارید و به سمت زندگی جدیدی حرکت کنید. زندگی برای شما هست و باید از آن لذت ببرید. افراد زیادی هستند که علاقه مندند با شما دوست شوند و لحظات خوبی را در کنار شما بگذرانند. پس برخیزید و زندگی جدیدی برای خود بسازید.