چطور خستگی ناپذیر باشیم و انرژی روزانه زیادی داشته باشیم؟

خستگی ناپذیر
 •  

  چکیده مطلب

  اگر می‌خواهید هر روز خستگی ناپذیر به انجام فعالیت های خود بپردازید نیاز به یادگیری مهارت هایی دارید، پرانرژی بودن به شما حس رضایت می‌بخشد و احساس بهتری نیز خواهید داشت. در این نوشته به شما می‌آموزیم که چگونه هر روز خستگی ناپذیر بتوانید به کارهای خود بپردازید. برای خستگی ناپذیر بودن باید به اندازه […]

  اگر می‌خواهید هر روز خستگی ناپذیر به انجام فعالیت های خود بپردازید نیاز به یادگیری مهارت هایی دارید، پرانرژی بودن به شما حس رضایت می‌بخشد و احساس بهتری نیز خواهید داشت. در این نوشته به شما می‌آموزیم که چگونه هر روز خستگی ناپذیر بتوانید به کارهای خود بپردازید.

  برای خستگی ناپذیر بودن باید به اندازه کافی غذا بخورید

  ۱. از غذاهای فست فود دوری کنید

   

  اگر می‌خواهید سلامت خود را حفظ کنید باید رژیم غذایی سالمی در پیش بگیرید. میزان انرژی که به طور روزانه از غذا دریافت می‌کنید باید به اندازه نیازهای بدن شما برای فعالیت تامین نماید. غذاهای فست فود و سرخ کردنی به علت پختن و حرارت دیدن و روغن و چربی بالا منبع مناسبی برای تامین انرژی روزانه بدن شما نیستند. گوشت تازه، میوه ها و سبزی جات با کالری مناسب چیزهایی هستند که باید استفاده کنید. غذاهای فست فود باعث می‌شوند چربی و قند بدن شما افزایش یافته و خستگی سریعتر به سراغ شما بیاید.

  ۲. رژیم غذایی متعادلی در پیش بگیرید

  داشتن تعادل در رژیم غذایی بسیار مهم است. تعادل در رژیم غذایی به این معنی است که از تمام گروه های غذایی در برنامه رژیم غذایی خود داشته باشید. در این صورت می‌توانید از تامین انرژی بدن خود در طول روز اطمینان حاصل کنید و به این صورت خستگی ناپذیر به انجام کارهای خود بپردازید.

  به توصیه پزشکان بهتر است نیمی از رژیم غذایی شما را میوه ها و سبزیجات تشکیل دهند. همچنین براساس میزان سن و جنسیت و وزن خود میزان کافی کالری دریافت کنید.

  لبنیات بخش مهم دیگری از یک رژیم غذایی متعادل است.

  ۳. وعده های غذایی را در اندازه مناسب و در زمان مناسب باید میل کنید

  کم خوردن یا بیش از حد خوردن، هردوی اینها به سلامتی بدن شما ضربه وارد می‌کنند و بروی میزان انرژی بدن شما تاثیر مستقیم منفی خواهند گذاشت. اگر می‌خواهید همیشه خستگی ناپذیر باشید سعی کنید هیچ وعده غذایی را فراموش نکنید، زیرا در این صورت بدن به علت دریافت نکردن غذا متابولیسم خود را کاهش داده تا بتواند با غذای کمتری به فعالیت خود ادامه دهد و در این صورت قدرت جسمانی و ذهنی شما نیز کاهش می‌یابد.

  همچنین بیش از اندازه خوردن باعث می‌شود قند خون بدن شما افزایش یافته، هرچند شاید به طور موقت انرژی بدن افزایش زیادی داشته باشد اما این حس خستگی ناپذیری دوام چندانی نخواهد داشت و سریعا دچار احساس خستگی و خالی بودن از انرژی به سراغ شما خواهد آمد.

  بهتر است از میان وعده های غذایی هم استفاده کنید، این میان وعده ها به شما کمک خواهند کرد تا احساس گرسنگی برشما غلبه نکند و بتوانید با توان جسمانی و ذهنی بهتر و به صورت خستگی ناپذیر به انجام فعالیت های خود بپردازید.

   

  بدانید که خوردن بیش از حد غذا راه مقابله با مشکلات روحی نیست

  زمانی که دچار تلاطم روحی و احساسی شده اید از زیاد غذا خوردن بپرهیزید، بعضی اوقات به علت ناراحتی و غم، اندوه و یا عصبانیت، خوشحالی، تنهایی و … باعث می‌شود شما به سراغ غذاخوردن بروید و این عادت خارج از یک رژیم غذایی متعادل است. بهتر است در مواقعی که تحت فشارهای روانی و احساسی مختلفی هستید بجای خوردن غذا، به کارهای دیگری بپردازید تا استرس و فشار روانی شما کاسته شود.

  از زیاد خوردن در هنگام شام هم بپرهیزید، جسم انسان در طول شب به استراحت و تصفیه ذهن و جسم می‌پردازید و بهتر است به قدری غذا بخورید که احساس گرسنگی تان را برطرف کند و سهم بیشتری از انرژی غذایی را برای وعده صبحانه و ناهار بگذارید، به این صورت خواب آسوده ای نیز خواهید داشت. گفته می‌شود یکی از علت های اختلالات خواب ناشی از رژیم غذایی نامناسب در هنگام شب است.


   

  ۴. برای هیدراته ماندن بدن همیشه آب بنوشید

  سعی کنید در طول روز بدن خود را هیدراته نگه دارید، بدن انسان برای دور ماندن از احساس خستگی نیاز به میزان کافی آب دارد. اگر عادت به خوردن آب در طول روز ندارید بهتر است به سراغ مواد غذایی آبدار مانند میوه جات بروید.

  برای مردان سه لیتر آب و برای زن ها دو لیتر آب در طول روز باید نوشیده شود. البته بخشی از این مقدار آب از طریق مواد غذایی مختلف بدست می‌آید.

  ۵. از نوشابه ها و مواد انرژی زا دوری کنید

   

  شاید در نگاه اول گزینه جالبی برای افزایش انرژی و حس خستگی ناپذیر شدن باشد اما باید بدانید که مقدار بالای کافیئن موجود در نوشابه های انرژی زا بروی سلامت قلب تاثیر منفی گذاشته و همچنین قند و کالری بالای این نوشابه ها در بلند مدت باعث می‌شوند به بیماری های مختلفی دچار شوید، پس توصیه نمی شود که این نوشیدنی ها را به عنوان منبعی برای تامین انرژی مورد نیاز بدن به صورت روزانه انتخاب کنید.

  مقالات مرتبط:  چگونه استاد جذب دختران شویم؟ جذب دختر با حرف زدن جذاب

  ۶. از مکمل های غذایی استفاده کنید

  مکمل های غذایی اگر با نظر پزشک متخصص و آزمایش های مربوطه باشد می‌تواند تاثیر بسزایی در به تعادل رساندن نیازهای بدن و رسیدن به حس خستگی ناپذیر بودن شما داشته باشد. مثلا ویتامین ب یکی از مواد مورد نیاز بدن هست که اگر در رژیم غذایی شما کم باشد احساس کم انرژی بودن به شما دست خواهد داد.

  همچنین جالب هست بدانید که مکمل های ورزشی تحت نظر پزشک متخصص به افزایش قدرت و سرعت فیزیکی شما کمک می‌کند و ورزشکاران زیادی در سراسر دنیا از این مواد استفاده می‌کنند البته به علت محصولات تقلبی زیاد در اینگونه مواد حتما با دستور پزشک متخصص و از داروخانه ها تهیه کنید و از خریداری در داخل باشگاه های ورزشی و یا مغازه های متفرقه بپرهیزید.

  باید به اندازه کافی ورزش کنید

  ۱. برای بدست آوردن انرژی کافی باید هر روز ورزش کنید

   

  ورزش کردن در نگاه اکثر افراد کاری خسته کننده به نظر می‌رسد اما اهل ورزش باشید می‌دانید که اینگونه نیست. ورزش کردن به افزایش قدرت ماهیچه ها و آمادگی شما در تمام طول روز کمک بسیار زیادی خواهد کرد و احساس خستگی کمتری خواهید داشت.

  اگر اهل ورزش کردن نیستید، پیاده روی شبانه به مدت ۲۰ دقیقه توصیه مناسبی برای شما است.

  همچنین می‌توانید در هوای بهاری با دوچرخه تا محل کار خود بروید و از دوچرخه سواری صبحگاه و عصر هنگام برگشتن از محل کار لذت ببرید.

  گوش دادن به موزید در هنگام ورزش کردن حس نشاط و شادابی بیشتری به شما می‌بخشد و همچنین برای مدت طولانی تری انرژی بیشتری خواهید داشت. احساس خستگی ناپذیر بودن، قسمتی به روحیه و ذهن انسان باز میگردد که موسیقی های ورزشی به شما در این راه کمک زیادی خواهند کرد.


   

  ۳. برای خستگی ناپذیر بودن محدودیت های خود را بدانید

  فعالیت بیش از حد می‌تواند موجب از دست رفتن کامل انرژی بدن شما باشد و در چنین شرایطی نمی توانید به کارهای خود بپردازید. شما باید بیاموزید که بین خواب، غذا و فعالیت های روزانه خود تعادل برقرار کنید. هرگونه خطا رفتن از این تعادل احساس خستگی و کم انرژی بودن و بهم ریختگی در زندگی روزانه را به شما می‌دهد.

  ۴. به اندازه کافی بخوابید

   

  خواب خود را تنظیم کنید وبرای آن برنامه مناسبی داشته باشید. یک خواب مناسب انرژی مورد نیاز برای فعالیت روزانه شما را تامین خواهد کرد. همچنین از خوابیدن در زمان های مختلف روز بپرهیزید زیرا نظم فیزیولوژیک بدن شما را برهم زده و باعث می‌شوند دچار کم خوابی و حتی اختلالات خواب شوید.

  اگر می‌خواهید احساس خستگی ناپذیر بودن را داشته باشید، بهتر است ابتدا از لحظه شروع صبح به غذاهایی که می‌خورید توجه کنید، آیا میزان انرژی مورد نیاز کافی شما را تامین می‌کنند؟ همچنین به ساعات بیدار شدن و خوابیدن خود توجه ویژه ای داشته باشید، آیا به اندازه کافی می‌خوابید؟ و همچنین از ورزش کردن و آمادگی جسمانی و ذهنی خود غافل نشوید.

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا