۵ نشانه تفاهم در رابطه عاطفی

نشانه های تفاهم
 • ۵ نشانه تفاهم در رابطه عاطفی

  در روابط عاطفی، نشانه تفاهم (یا علامت توافق)، یک نشانه مهم از این است که دو نفر در رابطه، به مسائلی که برایشان مهم هستند، توجه می‌کنند و با یکدیگر همدلی می‌کنند. این نشانه می‌تواند به شکل متنوعی از بیانیه‌های کلی تا علامت‌های خاصی در گفتگوهای زندگی روزمره، به کار گرفته شود.

  معمولاً، نشانه تفاهم شامل تعهداتی است که دو نفر می‌پذیرند که برای رسیدن به هدفی مشترک، با یکدیگر همکاری کنند. این تعهدات می‌توانند شامل مواردی مانند توافق برای رسیدن به هدف مشترک، حمایت از یکدیگر در زمان‌های دشوار، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و دانش، احترام به نظرات و ایده‌های همدیگر و … باشند.

  یکی از مهمترین ویژگی‌های نشانه تفاهم، این است که این نشانه باعث افزایش اعتماد و احساس امنیت در رابطه می‌شود. زیرا زمانی که دو نفر در رابطه، توافقی را امضا می‌کنند، هر دو طرف از وجود مسئولیت شخصی و مشترک خود آگاهی دارند و این باعث می‌شود که پذیرش این تعهدات به عنوان یک ارزش مشترک در رابطه، تأییدیه برای برخورد با هرگونه مشکل و ناهماهنگی در آینده باشد.

  به علاوه، نشانه تفاهم می‌تواند به شکلی کمک کننده در پایداری رابطه باشد. زیرا برخی از توافقات ممکن است به صورت طبیعی تغییر کنند یا در برابر شرایط مختلف محک بزنند. اما وجود نشانه تفاهم، باعث می‌شود که هر دو نفر متعهد شوند که با یکدیگر تماس بگیرند و مسئله را مورد بررسی قرار دهند و در صورت نیاز توافق را به روز رسانی کنند.

  در نهایت، باید گفت که نشانه تفاهم دو نفر را به یکدیگر نزدیکتر می‌کند و باعث می‌شود که رابطه‌ی آن‌ها قوی‌تر شود. این نشانه، باعث می‌شود که دو نفر در رابطه با هم همدلی کنند و به دنبال رسیدن به هدف مشترکی باشند که برای هر دوی آن‌ها مهم است. این نشانه، به عنوان یکی از اصول اساسی در روابط عاطفی به شمار می‌آید و می‌تواند به شکل قابل توجهی در بهبود روابط کمک کند.

  موضوع این مقاله درباره نشانه‌های تفاهم و سازگاری در رابطه است.

  تا حالا از خودتان پرسیدید چه چیز باعث ماندگاری یک رابطه می‌شود؟ در این مقاله به بررسی علائم و نشانه های تفاهم در روابط عاطفی که منجر به ماندگاری رابطه می شود می پردازیم

  ماهیت درونی فرد و جاذبه‌های جنسی اغلب ما را جذب شخصی می‌کند.

  اما فراتر از جذابیت اولیه، کارشناسان رابطه معتقدند که سازگاری و تفاهم یک پیوند بادوام را به وجود می‌آورد.

  این نشانه‌ها از تفاهم و سازگاری کمک می‌کند تا جنبه‌های مهم از یک رابطه سالم و بادوام را بشناسید.

  ۱-از اینکه خودتان باشید راحت هستید و احساس رضایت دارید:

  وقتی نزد همسر یا نامزدتان هستید چه حسی دارید؟

  آیا هردو سعی می‌کنید چیزی که هستید را پنهان کنید و تظاهر به چیزی کنید که شریک عاطفی‌تان دوست دارد؟

  یکی از نشانه‌ های تفاهم در رابطه عاطفی است که همان‌طور که هستید راحت هستید.

  چه وقتی‌که حس شوخ‌طبعی دارید چه وقتی‌که جدی هستید، شخصی که مناسب شماست همه ویژگی‌هایی که شخصیت شمارا ساخته تحسین می‌کند. همان‌طور که شما هم تمام ویژگی‌های شخصیتی او را تحسین می‌کنید.

   

  ۲-اصول اعتقادی و ارزش‌هایتان را باهم به اشتراک می‌گذارید:

  اگرچه این عادی است که بین شما و همسرتان در طول یک رابطه اختلافاتی پیش بیاید اما داشتن یک رابطه سازگار درگرو این است که اصول و ارزش‌های مهمتان را به اشتراک بگذارید.

  مثلاً مهم است که تیم ورزشی موردعلاقه و یا علاقه‌ای که به قهوه دارید را به اشتراک بگذارید.

  داشتن دیدگاه مشترک درباره پول، خانواده، زندگی و چیزهای دیگر کمک می‌کند تا پیوند عمیقی ایجاد شود که ماندگار است.

  مطالعات محققان ثابت کرده است که داشتن شباهت‌ها باعث ایجاد جذابیت می‌شود و نقاط ارتباطی بیشتری را کشف می‌کند.

  در یک رابطه لازم نیست شما نسبت به همه‌چیز هم‌عقیده باشید اما باید بتوانید به عقاید یکدیگر احترام بگذارید و به یک نقطه اشتراک برای سازگاری برسید.

  و این‌یکی دیگر از نشانه‌های تفاهم در رابطه عاطفی وزندگی مشترک است.

   

   

  ۳-می‌توانید از زمانتان به‌طور جداگانه لذت ببرید:

  از نشانه‌های تفاهم این است که از گذراندن زمان به‌تنهایی برای امور شخصی لذت می‌برید.

  یک رابطه سالم همه‌چیزش باید متعادل باشد، شما زمان باهم بودنتان را مغتنم می‌شمارید اما شما می‌توانید با حفظ رابطه و مسئولیت‌ها برای خودتان زمان تنهایی نیز داشته باشید.

  یک رابطه سالم به شما امکان رشد و پیشرفت در درس، کار و رابطه دوستانه و خانوادگی‌تان را می‌دهد.

  اینکه بتوانید به‌طور جداگانه یک‌زمانی را بگذرانید همچنین باعث می‌شود دل‌تنگ همسرتان شوید و بیشتر قدردان اوباشید.

   

  ۴-شما به هم متعهد هستید:

  از نشانه ‌های تفاهم می‌توان به این موضوع اشاره کرد که هر دو نفر نسبت یکدیگر کاملاً متعهد هستند و به متعهد بودن یکدیگر اهمیت می‌دهند.

  در یک رابطه سازگار حس روشنی از تعهد وجود دارد. خیلی‌ها درگیر عاشقانه‌های یک‌طرفه بوده‌اند؛ اما در یک رابطه سازگار هر دو نفر به هم متعهد هستند.

  زوج‌هایی که دیدگاه یکسانی درباره رابطه دارند و تلاش یکسانی می‌کنند که رابطه سازگار و شادی بسازند. دریک رابطه سازگار لازم نیست بپرسید جایگاهتان کجاست.

  ۵-شما بهترین‌ها را برای هم به ارمغان می‌آورید:

  یکی از بهترین قسمت‌های یک رابطه سازگار این است که شما می‌توانید به رشد هم کمک کنید.

  مطالعات نشان داده است که زوج‌هایی که از اتفاقات و خبرهای خوب هم حمایت می‌کنند تأثیر مثبتی در بهبود رابطه داشته‌اند.

  چه وقتی‌که در رؤیا به انجام کاری فکر می‌کنید و چه زمانی که واقعاً به موفقیت جدید رسیدید شما و شریک عاطفی‌تان به هم ارزش و اعتبار می‌دهید.

  موفقیت‌های هم را جشن می‌گیرید و در کارها به یکدیگر کمک می‌کنید تا به بالاترین حد از توانایی‌هایتان برسید.

  سازگاری به این معنا نیست که رابطه‌تان عالی است بلکه به این معنی است که شما می‌توانید از یک رابطه سالم لذت ببرید و در کنار همسرتان رشد کنید و یک رابطه پایدار بسازید.

  [irp]

  شما فکر می‌کنید چه نشانه ‌های تفاهم در یک رابطه سازگار مهم است؟.

  https://shikandish.com/%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac/

  اگر احساس می‌کنید برای شروع یک رابطه عاشقانه و یا برای جذب و تداوم آن و همچنین برای بالا بردن هوش عاطفی‌تان نیاز به آموزش‌ها و مشاوره تخصصی دارید از طریق لینک زیر اقدام به مطالعه معرفی آکادمی شیک اندیش و ثبت‌نام نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا