افزایش جذابیت درونی با شگردهای ماکس وبر ( معنابخش کاریزما )

افزایش جذابیت درونی
 • افزایش جذابیت درونی با شگردهای ماکس وبر ( معنابخش کاریزما )

  افزایش جذابیت درونی با شگردهای ماکس وبر (معنابخش کاریزما) یکی از راه‌های موثر برای بهبود جذابیت و آرامش درونی است. چارلز داروین، معروف‌ترین نظریه‌پرداز در زمینه تکامل انسان، معتقد بود که انسانها در برابر فریب و سرنوشت‌شان، قدرت خودباوری خود را از دست می‌دهند. اما با استفاده از شگردهای ماکس وبر و تقویت معنابخش کاریزما، آنها می‌توانند بر بدن خود ویرانگربودن سریع‌تر و مدت‌زمان خشم خود را کنترل کنند.

  ماکس وبر، روانشناس آلمانی، ایده‌های خود را درباره جذابیت درونی در کتابش “کاریزما و جادوی خودباوری” توضیح داده است. او معتقد بود که جذابیت درونی یک نوع خودباوری است که به فرد اجازه می‌دهد تا از خودباوری خود بهترین استفاده را بکند و از اشتباهات خود بیاموزد. وی همچنین معتقد است که کسانی که بیشترین میزان جذابیت درونی را دارند، دارای اجازه خودباوری بیشتری هستند و قادرند تا با عزت نفس خود و ارتباطات درونی خود بهتر کنترل شود.

  با استفاده از شگردهای ماکس وبر، فرد می‌تواند مهارت‌های ضروری در تحقق جذابیت درونی را بیاموزد. این شگردها شامل تمرین‌های خودباوری، ایجاد ارتباطات بیشتر و توسعه ارتباطات قوی‌تر با دیگران، ارتقاء مهارت‌های ارتباطی، تقویت عزت نفس و تغییر نگرش اند. با استفاده از این شگردها، فرد می‌تواند ارتباطات خود را با دیگران بهبود بخشد و به فراخور موقعیت‌های مختلف نقش‌های مختلف در زندگی را ایفا کند. همچنین، این شگردها ابزارهای مناسبی هستند برای کسب آگاهی در مورد خود و بدست آوردن ارزیابی مثبت از خود.

  با تمرین و تحکیم معنابخش کاریزما، فرد قادر است تا جذابیت درونی خود را به خود ثابت کند و به دیگران نشان دهد که در برابر اشتباهات و نگرانی‌ها قادر است با خودباوری مقابله کند و به آرامش درونی دست پیدا کند. در واقع، تقویت معنابخش کاریزما تاثیرات مثبتی در روابط فردی ایجاد می‌کند و به فرد کمک می‌کند تا به عنوان یک پرسشگر واکنش‌های خود به دنبال رفع مسایل و حل مشکلات باشد.

  در نتیجه، افزایش جذابیت درونی با شگردهای ماکس وبر (معنابخش کاریزما) می‌تواند به فرد کمک کند تا پتانسیل‌های درونی خود را کشف کند، با تمرین و تقویت معنابخش کاریزما، فرد می‌تواند به خودباوری بیشتری دست پیدا کند و رابطه قوی‌تری با خود و دیگران برقرار کند. این شگردها به فرد کمک می‌کنند تا ارتباطات پویا و موثرتری را با اطرافیان خود برقرار کند و در شغل و رابطه شخصی خود موفق‌تر باشد. بنابراین، با استفاده از شگردهای ماکس وبر، فرد می‌تواند جذابیت درونی خود را بهبود بخشید و زندگی موثرتری داشته باشد.

  داشتن جذابیت درونی یا به اصطلاح دیگر داشتن شخصیت کاریزماتیک برای مردی که می‌خواهد قدرتمند باشد، بسیار  حیاتی و ضروری است. شاید دیده باشید که برخی از افراد هستند که در طول ارتباط خود با دیگران انرژی خوبی را انتقال می‌دهند، آن‌ها می‌توانند به دیگران القا کنند تا آنچه را که می‌گویند انجام دهند و عملی کنند.

  با همین جذابیت شخصیتی است که فرد کاریزما می‌تواند دنیای اطراف خود را با آدم‌هایش در مشت خود نگه دارد و هر روز به خود نزدیک‌تر کند. این احاطه کردن و تسلط داشتن بر اوضاع و شرایط زندگی چه از نظر کاری، چه در روابط اجتماعی و به خصوص در روابط شخصی و عاطفی تاثیرات مثبت بسیار زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

  خبر خوبی که برای شما داریم این است که جذابیت درونی ژنتیکی نیست و شما در هر شرایط و موقعیتی که باشید این توانایی را خواهید داشت که بتوانید یک شخصیت کاریزماتیک در خود پرورش دهید و قادر خواهید بود که یک مرد آلفا جذاب باشید که هر زنی را به خود جذب می‌کند.

  برای رسیدن به این شخصیت شما باید کار‌های مهم و اساسی را انجام دهید تا شخصیت درونی خود را به  مرحله کاریزما برسانید. در این مقاله هدف ما آشنایی با همین روش‌هاست. اگر مدت‌هاست که قصد دارید به بهترین شکل ممکن جذابیت درونی خود را به درستی تربیت کنید، ولی سهل‌انگاری کرده‌اید و تا اکنون عملی نشده است، بهتر است اکنون با خواندن این مقاله این مقصود خود را عملی کنید.

  تا قبل از ماکس وبر کسی نمیدانست دلیل جذابیت برخی از افراد چه چیزی است، جامعه شناس آلمانی ماکس وبر برای اولین بار به معنای کلمه کاریزما پی برد و گفت کاریزما ترکیبی از چندین مورد درونی و بیرونی است که وقتی در کنارهم باشند کاریزما شکل میگیرد.

  اعتماد به نفس ستون اصلی جذابیت درونی

  در سال‌های اخیر یک تحقیقی در دانشگاه کارنگی ملون در حال انجام است که نتیجه این تحقیق به این مرحله رسیده است، که اعتماد به نفس مولد اعتماد و اطمینان فردی و اجتماعی است. این موضوع بیش از گذشته به قوت خود پایدار است و امتحان خود را در همه شرایط پس داده است. به خاطر اینکه میزان فریب کاری و دروغ در بین روابط فردی و اجتماعی افزایش یافته است و افراد به دنبال انسان‌های با اعتماد به نفس و صادق هستند تا حس اعتماد و اطمینان بیشتری پیدا کنند.

  بنابراین اعتماد به نفس را جز اولین ویژگی‌های جذابیت درونی ذکر کردیم، چون اهمیت فوق‌العاده بالایی دارد و یک مرد قدرتمند بدون چون و چرا باید این ویژگی سازنده را در خود تقویت کند.

  توجه همه جانبه داشته باشید

  مردم دوست دارند؛ کنار فرد کاریزماتیک باشند، چون احساس ارزشمند بودن می‌کنند، چون این افراد به درستی و به موقع به اطرافیان خود توجه می‌کنند. بخشی از این توجه به واسطه ارتباط چشمی برقرار می‌شود. شما برای کسب نتایج مثبت در روابط فردی و اجتماعی، بهتر است به سراغ تقویت تماس چشمی بروید که در سایت مرد برتر مقاله‌ای با عنوان راه‌های برقراری ارتباط چشمی ارائه شده است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

  طی تحقیقات روانشناسانه علمی زیادی به این نتیجه رسیده‌اند که ارتباط چشمی بر قابلیت اطمینان، اعتماد و جذابیت درونی به قدری موثر است که نباید آن را نادیده گرفت و یا تصور کرد به راحتی بدون مطالعه قابل انجام است، یک سری شگرد‌های مخصوص به خود را دارد که در مقاله مذکور ارائه شده است.

  به طور کلی توجه همه جانبه به اطرافیان خود، موجب افزایش جذابیت‌های درونی می‌شود. که این توجهات ویژه با روش‌های زیر بدست می‌آید:

  • توجه گفتاری (استفاده از القاب و صفات مناسب برای صدا زدن و صحبت کردن)
  • ارتباط چشمی
  • توجه احساسی (در ادامه مقاله)
  • بادی لنگویج مرد آلفا (زبان بدن یا ژست بدن)

   

  لبخند زدن از جذابیت‌های درونی

  به طور کلی خوشرویی موجب حس گرما و دوستی می‌شود. همان طور که می‌دانید در همه ادیان الهی و علم روانشناسی لبخند زدن و خوشرویی را جز ویژگی‌های مثبت فردی قلمداد کرده‌اند که برای جذابیت درونی یک مرد بسیار مورد نیاز است.

  لبخند زدن شما را فردی خوش اخلاق معرفی می‌کند و  فردی صمیمی و قابل اعتماد که مردم دوست دارند به او نزدیک شوند و بیشتر با او در ارتباط باشند.

  حتی موجب می‌شود شما را فردی با صلاحیت بیشتر جلوه دهد. از همه مهمتر بر روی لبخند زدن تحقیقات زیادی صورت گرفته است که به وقت لبخند انقباض نسبی عضلات صورت موجب انتقال خون به مغز می‌شود و دمای مغز را متعادل می‌کند.  همین تعادل دمایی موجب حس لذت بیشتر در وجود شما می‌شود که روحیه خوش بینانه‌تری را منتقل می‌کند.

  پس لبخند زدن هم برای خود فرد و هم برای اطرافیانش خوشایند است چون لبخند زدن مسری است.

  با شرایط سازگار باشید

  فراموش نکنید که زندگی و آینده زندگی همیشه کامل و اطمینان بخش نیست. ممکن است برای فردا و یا ماه آینده برنامه‌ریزی کرده باشید، ولی با یک اتفاق غیره منتظره رو به رو شوید که اصلا فکرش را نمی‌کردید. شما باید مثل یک درخت تنومند و پربار باشید که با وزش باد تند خم می‌شود اما نمی‌شکند.

  بنابراین با هر برنامه‌ریزی سعی کنید شرایط مالی و یا موقعیت شخصی را هم در نظر بگیرید که در صورت به هم خوردن شرایط یک برنامه منعطف و جایگزین داشته باشید.

  وقتی شما متناسب با هر اتفاق و اوضاعی یک فکر چاره داشته باشید و خود را نبازید، بیشتر مورد اعتماد مردم قرار می‌گیرید.

  چون روی شما حساب می‌کنند و می‌دانند که مرد عمل هستید و به راحتی شانه خالی نمی‌کنید. این صفت مردانه برای جذابیت درونی آنقدر گیرا و مجذوب کننده است که دل هر مرد و زنی برای شما خواهد رفت.

  شور و هیجان را انتقال دهید

  افراد کاریزماتیک پرشور و هیجان هستند و این هیجان در خود انرژی بی‌نظیری دارد که اطرافیان شما به این انرژی نیاز دارند، به خصوص در دنیای کنونی که خبر از طروات و هیجان نیست. به این دلیل که مدام مشغول کار هستیم و یا در وقت استراحت با گوشی همراه خود در  شبکه‌های مجازی زمان را سپری می‌کنیم که همین شبکه‌ها عامل اصلی افسردگی و کسالت هستند.

  وقتی شما این انرژی را داشته باشید و شور و هیجان را در محیط کار و در جمع دوستانه انتقال دهید بیشتر به شما جذب می‌شوند ؛ چون انگیزه تحرک و نشاط هستید.

  جالب است بدانید که دانشمندان علوم رفتاری از هیجان به عنوان شناخت عاطفی یاد می‌کنند که مسری است و شما را تشویق به مثبت‌گرایی می‌کند. البته عکس این موضوع نیز صادق است، یعنی اگر همکار شما فاقد شور و هیجان باشد و منفی نگر هم باشد این حس به شما منتقل می‌شود و موجب دوری شما از او خواهد شد.

  نام اشخاص را به خاطر بسپارید

  اگر تا الان به هر دلیلی نمی‌توانستید، نام همکاران و یا دوستان دور و نزدیک را به درستی صدا بزنید و یا فراموش می‌کردید، توصیه می‌شود این فراموشکاری را بگذارید کنار و سعی کنید، آدم‌ها را با نام شخصی خودشان با احترام صدا بزنید. روانشناسان معتقدند زیباترین نام در زندگی هر فردی اسم خود اوست به شرطی که به درستی ادا شود.

  وقتی شما در جایگاه یک رییس، یک همکار، یک دوست و یا یک همسر به درستی اسم افراد را صدا بزنید، حس با ارزش بودن و برتری به آن‌ها دست می‌دهد و با شما صمیمت بیشتری برقرار می‌کنند. همین امر موجب جذابیت درونی در شما می‌شود و فردی کاریزماتیک خواهید بود.

  علاقه واقعی داشته باشید

  علاقه واقعی داشتن یعنی اینکه با جان و دل کار کنید، با محبت رفتار کنید، با صمیمت برخورد کنید و خوش اخلاق باشید. هیچگونه فعالیت یا رفتار شما نباید تصنعی باشد. اگر قرار است در محیط کار با همکار خود کار کنید پس واقعا وقت بگذارید و علاقه نشان دهید و با احترام انتقاد کنید.

  در یک رابطه عاطفی از موضع منافع شخصی وارد نشوید، سعی کنید واقعا علاقه و اشتیاق داشته باشید، در غیر اینصورت اولین فردی که آسیب خواهد دید، خود شما هستید.

  شخصیت خود را به مرد برتر ارتقا دهید

  یک مرد قدرتمند بدون شک یک فرد کاریزماتیک است. چون در همه مراحل و مسائل زندگی خود می‌داند چه کاری درست است و چه کاری اشتباه که نباید آن را انجام دهد. اگر اشتباه می‌کند، خود را سرزنش نمی‌کند، چون به یک ارتقای شخصیتی رسیده است که بداند، اشتباه کردن بخشی از موفقیت است و بدون آن پیروزی امکان‌پذیر نخواهد بود.

  پس برای رشد ارتقا شخصیتی جهت رسیدن به جذابیت‌های درونی باید دو نیروی مهم مثل اعتماد به نفس و عزت نفس را در خود تقویت کنیم. با این دو نیرو خودتان را با همه استعداد‌های درونی می‌پذیرید و به نتیجه خواهید رسید که بالاخره از آینده چه می‌خواهید. همین روشن بودن خواسته‌ها و نیاز‌های زندگی شما را به شخصیت کاریزماتیک نزدیک می‌کند.

   

  استقلال مالی و شغلی داشته باشید

  شک نکنید که یک مرد برای رسیدن به قدرت شخصیتی و جذاب بودن باید استقلال مالی داشته باشد. اگر در مورد اقتصاد و پول نیازمند باشید، پس چگونه خواسته‌های خود را برآورده می‌کنید و کسی که نتواند خواسته‌های خود را برآورده کند، آیا توانایی پرورش ویژگی‌های شخصیت کاریزماتیک را دارد؟

  طبیعتا ندارد. در غیر اینصورت برای داشتن شغل و حرفه مناسب باید فکر چاره کرد، چون بدون پول به دست آوردن جذابیت درونی سخت میشود.

  قدرت تصمیم‌گیری در خانواده داشته باشیم

  یک مرد قدرتمند دارای قوه تصمیم گیری است و در حدی جذبه دارد که حرف‌هایش به دل می‌نشینند و آنقدر معقولانه و منطقی هستند که اعضای خانواده دوست دارند، به حرف‌هایش گوش کنند و آن‌ها را انجام دهند. همه این موارد زیر شاخه اعتماد به نفس و استقال مالی قرار می‌گیرند که مجموعه این صفات سازنده جذابیت درونی هستند.

   جذابیت درونی و جذابیت ظاهری

   

  درست است که ما به دنبال جذابیت درونی هستیم، اما بخشی از همین جذابیت به کمک ظاهر و نوع پوشش ما بدست می‌آید. پس بهترین کار این است که بدانیم در هر موقعیت زمانی و مکانی چه نوع لباسی قرار است بپوشیم. به گونه‌ای که پوشش ظاهری ما در یک هماهنگی کامل و بی‌نقص باشد.

  خواندن این مقالات برای رسیدن به یک تعریف درست از وضعیت خود و کسب جذابیت درونی بسیار مفید و ضروری هستند.

  مقاله های تکمیلی جذابیت درونی

  برای رسیدن به یک شخصیت کاریزماتیک نمی‌توان تنها با یک مقاله به هدف خود رسید. این مقاله می‌تواند روشن کننده مسیر‌های دیگر جهت ساختن شخصیت کاریزماتیک باشد. جهت داشتن جذابیت شخصیتی نیاز است چند کار مهم انجام دهید که در جهت رسیدن به هر کدام یک مقاله کلیدی به شما توصیه می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا