چگونه میتوان ارتباط سالم با کارمند هم رده برقرار کرد؟

ارتباط سالم با کارمند هم رده
 • چگونه میتوان ارتباط سالم با کارمند هم رده برقرار کرد؟

  برقرار کردن یک ارتباط سالم با کارمند هم رده، یکی از اساسی ترین عوامل موفقیت در محیط کار است. این ارتباط برای تضمین کیفیت کار و خلاقیت در کار، توانایی انجام کارها و پایبندی به مسئولیت ها را بهبود می بخشد. در ادامه به برخی از روش های موثر برای برقراری یک ارتباط سالم با کارمند هم رده اشاره می کنیم:

  ۱. ارتباط فعال: یکی از مهمترین عوامل برای برقراری ارتباط سالم با کارمند هم رده، به روز بودن با اتفاقات و تغییرات محیط کار است. برای این منظور، باید برنامه های کوتاه و بلند مدت را با هم به اشتراک بگذارید و به روز رسانی های مرتب را پیگیری کنید.

  ۲. احترام و توانایی شنیدن: احترام به نظرات و فرصت دادن به کارمندان برای ارائه نظرات و پیشنهادات، می تواند یکی از اصلی ترین روش های ایجاد یک ارتباط سالم با کارمند هم رده باشد. بهتر است همیشه با وجود اختلاف نظرات، همواره به نظرات دیگران احترام گذاشته شود.

  ۳. توضیحات و شفافیت: توضیح دادن در مورد اهداف و تغییرات محیط کار، می تواند به کارمندان کمک کند تا بتوانند به صورت بهتری در کار خود عمل کنند. برای این منظور، باید توضیحات و شفافیت در برنامه های کاری و اهداف سازمانی فراهم شود.

  ۴. تقدیر و تشکر: تقدیر و تشکر از کارمندان و ارجاع به اینکه چطور کارهای آنها موفقیت سازمان را افزایش داده اند، می تواند باعث افزایش انگیزه و تعهد به کار شود.

  ۵. راهنمایی و پشتیبانی: راهنمایی و پشتیبانی به کارمندان برای انجام کارها و حل مشکلات، می تواند باعث افزایش اعتماد و تعهد به سازمان شود.

  به طور خلاصه، برای برقراری یک ارتباط سالم با کارمند هم رده، توجه به نظرات و پیشنهادات، توضیحات و شفافیت، تقدیر و تشکر، راهنمایی و پشتیبانی و احترام به نظرات دیگران، موثر واقع می شود.

  در این مقاله میخواهیم ارتباط سالم با کارمند هم رده را توضیح دهیم. میتوانید چگونگی ایجاد ارتباط سالم با مدیر و روش ایجاد ارتباط سالم با کارمند رده پایین را نیز مطالعه کنید.

  جهت یادآوری باید گفت که ایجاد ارتباط سالم از بسیاری لحاظ برای محیط کار مفید است. این کار میتواند کیفیت روابط بین افراد در تمام سطوح را بهتر کند. همچنین میتواند کیفیت کار و بهره وری را بالا ببرد. در نتایج تمام اینها، اهداف آن مجموعه به ثمر مینشد و همه راضی خواهند بود.

   

  مفهوم ارتباط سالم با کارمند هم رده

   

  منظور از کارمند هم رده کسی است که نه از ما دستور می گیرد و نه به ما دستور می دهد. احتمالاً مدیری بر دو کارمند هم رده نظارت کند. یا اینکه دو کارمند هم رده هرکدام مدیری جدا داشته باشند. به هر حال هردو کارمند هم رده در یک شرکت هستند.

  ارتباط سالم با کارمند هم ردهبه همان معنایی است که در ارتباطات قبلی وجود داشت. یعنی طرفین باید طوری رفتار کنند که احترام و حقوق طرف مقابلشان حفظ شود. این ارتباط باید طوری باشد که احترام هردو کاملاً رعایت شود. در واقع رعایت احترام و حقوق هر فرد، از اصلی ترین موضوعات یک ارتباط سالم می باشد.

  لزوم ایجاد ارتباط سالم با کارمند هم رده

   

  تمام افراد در محیط کار با همدیگر در تعامل هستند. نحوه برقراری این تعامل تاثیر زیادی در عملکرد فرد در آن محیط می گذارد. در محیط کار، تعامل با یکدیگر بر روی سطح کیفیت کار تاثیر می گذارد. بنابراین اگر بتوان یک ارتباط سالم با کارمندان هم رده ایجاد کرد، می توان محیط کاری با عملکرد بهتر برای خود ساخت. بالا رفتن سطح کیفیت و بهره وری باعث افزایش کارایی و در نهایت باعث افزایش در آمد خواهد شد. وقتی تمام افراد راضی باشند، خود به خود همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

  راه های ایجاد ارتباط سالم با کارمند هم رده

   

  برای ایجاد ارتباط سالم با کارمند هم رده یک سری رفتار ها و راهکار هایی وجود دارد که بسیار کمک کننده هستند:

  ۱- کمک در مواقع فشار کاری

  در بعضی مواقع پیش می آید که همکار تحت فشار کاری قرار دارد و کار های زیادی بر دوش اوست. در این مواقع اگر کار زیادی بر عهده ی ما قرار ندارد می توانیم به کارمنده هم رده خود کمک کنیم. در این صورت او زود تر و راحت تر کارش را انجام خواهد داد.

  این موضوع باعث می شود یک ارتباط سالم با کارمند هم رده به خوبی شکل بگیرد.

   

  البته باید مراقب بود که انجام این کمک ها تبدیل به یک عادت نشود. در این صورت این تصور به وجود میاید که انجام کمک جزو وظایف فرد است.

  ۲- پشت سر کسی صحبت نکردن

  غیبت کردن پشت سر کسی هیچگاه نتایج خوبی ندارد. در فضای کاری این نتایج بدتر نیز هستند. هنگام صحبت کردن پشت سر مدیر و یا هر عضو دیگری چه کارمندان مقام بالا و چه زیردستان، نا خود آگاه این حس به کارمند هم رده منتقل میشود که شما فردی هستید که پشت سر همه صحبت می کنید. یعنی ممکن است که در نبود او، پشت سر او نیز صحبت کنید. همین تفکر باعث می شود که ارتباط شما با همکارتان به مرور خراب شود. در اینصورت دیگر نمیتوان آن ارتباط سالم با کارمند هم رده را ایجاد کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا