موفقیت در روابط عاشقانه رو با آقا و خانم ۹۹ تجربه کنید. حتما واستون سواله که آقا و خانم ۹۹ کین؟ این خانم و آقا تصمیم گرفتن هر کدومشون ۹ تغییر که باعث تقویت رابطه عاطفی میشه رو در خودشون به وجود بیارن. اونا با این کار به هدفشون رسیدن و تونستن یک رابطه عاشقانه فوق العاده رو با هم تشکیل بدن. حالا هم اومدن تا ۹ تا تغییری که داشتن رو به ما هم بگن که ما هم خودمونو تغییر بدیم و روابط عاطفی زیبا و خوبی رو برای خودمون بسازیم. همراه ما باشید تا تغییرات این خانم و آقا رو با شما به اشتراک بزاریم.

 ۹۹

موفقیت در روابط عاشقانه به سبک آقا و خانم ۹۹

خب از اونجا که خانم مقدم ترن، اول میریم به سراغ خانما ۹۹ که ببینیم ایشون چیکار کردن که تونستن رابطه عاطفی خوب و زیبایی رو با شوهرشون بسازن. هر کدوم از این ۹ تغییر رو خود خانم ۹۹ بهتون میگن.

تغییر اول: غر زدن رو گذاشتم کنار

غز زدن یکی از ویژگی های بارز بعضی از خانم های ایرانیه. این کار خیلی شوهرشون رو میرنجونه. من میدونستم که این خصلت توی من وجود داره و مانع موفقیت در روابط عاشقانه من میشه. پس تمام تلاشم رو کردم که اون رو از بین ببرم.

من برای از بین بردن این ویژگی بدی که داشتم، سعی کردم که اول مسائل رو خوب توی ذهنم تجزیه و تحلیل کنم و بعد اگه دیدم که واقعا جای غر داره، با در نظر گرفتن شرایط حرف دلم رو به آقامون میزدم. البته حرفایی که میزنم غر نیستن، خیلی منطقی ازش میخوام که بیاد و با من در مورد موضوعی که ناراحتم کرده حرف بزنه.

تغییر دوم: موفقیت در روابط عاشقانه ام با مقایسه نکردن

همیشه عادت داشتم که زندگی خودمون رو با زندگی بقیه مقایسه کنم. خب میدونید که مقایسه کردن هم دشمن روابط عاطفی هست و میتونه یک رابطه عاشقانه رو خیلی زود سرد و بی روح کنه.

من به جای اینکه زندگیمون رو با بقیه مقایسه کنم و بگم که بقیه چی دارن و من چی ندارم، اومدم و تمرکزم رو گذاشتم روی داشته های زندگیم. از هر چی که داشتم سعی کردم خدا رو شکر کنم. موفقیت در روابط عاشقانه با این کارتون میتونه حتمی باشه. به جای اینکه مخ شوهرتون رو با چیزهایی که شاید هیچ وقت نتونه براتون فراهم کنه بخورین، بیاین و داشته هاتون رو با اون مرور کنین. اینجوری واسه اونم عزیزتر میشین.

تغییر سوم: دیگه تحت فشار نزاشتمش

میدونین که ما خانما وقتی که یک چیزی رو بخوایم، ممکنه شوهرمون رو به بدترین شکل تحت فشار بزاریم. خب اونم تا یه جایی تحمل میکنه دیگه! این ویژگی بد رو متاسفانه من داشتم؛ مثلاً واسه یه خرید ساده مدام اونو تحت فشار میزاشتم و میگفت که الا و بلا باید برام بخریش.

الان دیگه اینجوری نیستم و اگر هم باشم، خدا رو شکر توی من این ویژگی خیلی کمرنگ شده. من برای موفقیت در روابط عاشقانه خودم و همسرم سعی میکنم که اول شرایط رو بسنجم، بعد ببینم اصلا اون شوهر بیچاره میتونه فلان چیز رو برام تهیه کنه یا نه؛ بعد اگه شرایطش رو داشت، حرفم رو با لحن خیلی خوبی بهش میزنم.
اگه اون نتونست برام بخره، منم به جای تحت فشار گذاشتنس، صبر کردن رو انتخاب میکنم که بتونم روابط عاطفی خودم رو خیلی بهتر از قبل کنم.

الان ممکنه بگین شوهر من با اینجور کارا پرروتر میشه. اگه شما قلق شوهرتون دستتون بیاد، هیچوقت این اتفاق نمیفته.

تغییر چهارم: بیش از حد چک نکردمش

متاسفانه این اخلاق رو بیشتر ما خانما داریم که همیشه دوست داریم شوهرمون رو چک کنیم و ببینیم که مثلا توی گوشی اون چی میگذره یا با کیا در ارتباطه. این به یک رابطه عاشقانه خیلی میتونه صدمه بزنه! مثلاً طرف فکر میکنه توی زندان هست و ما هم زندان بان اونیم.

من به جای این کار سعی کردم بیشتر اعتماد کنم. وقتی که اعتماد وجود داشته باشه، دیگه دلیلی نداره که بخوای مدام طرف رو چک کنی. من برای موفقیت در روابط عاشقانه ام اعتمادم رو نسبت به قبل به شوهرم بیشتر کردم. حتی به یک روانشناس و مشاور روابط عاطفی خوب هم مراجعه کردم که بتونم این خصلت بد خودم رو کنار بزارم.

تغییر پنجم: سعی کردم بیشتر به خودم برسم

قبلنا شاید حتی سالی یک بار هم به بر و روی خودم نمیرسیدم. خب این واسه شوهرم زیاد خوشایند نبود. من داشتم میفهمیدم که که همین شلختگی من داره کار دستم میده. پس اینو هم گذاشتم کنار.

الان حتی اگه آرایشم نکنم، حداقل دیگه یه دست کوچیکی به بر و روی خودم میکشم. شاید بگین که خودتو واسه یه مرد اینجوری اذیت نکن؛ جواب من اینه که آخه کی دلش میخواد شلخته باشه؟ من واسه موفقیت در روابط عاشقانه ام حاضر بودم هر کاری بکنم و این هم بخشی از اون کارها بود. لپ کلامم اینه که به خودتون برسین. این شما رو جلوی شوهرتون خیلی عزیز میکنه.

تغییر ششم: موفقیت در روابط عاشقانه ام با کنار گذاشتن تنبلی

من شاید توی هر هفته فقط یک بار خونه رو مرتب میکردم. با خودم میگفتم که آره منم حق زندگی دارم و کلفت که نیستم مدام توی این خونه بخوام کلفتی آقا رو بکنم. اما اگه وضع زندگیم رو میدیدید، متوجه میشدید که اونجا بیشتر بازار شام بود تا یک خونه. خب اون مرد بیچاره شبا وقتی میومد این وضعیت رو میدید اصلا دیگه با من حرفم نمیزدم.

فهمیدم که یه جای کارم میلنگه! پس سعی کردم این تنبلی رو بزارم کنار. الان خیلی بیشتر از قبل به وضعیت خونه و زندگیمون رسیدگی میکنم. نمیزارم که حتماً عید بیاد تا خونه تکونی کنم یا یک مناسبت خاص سر برسه. مناسبت خاص برای من هر روزه! چون قراره شوهرم بیاد خونه و من میخوام خونه رو مرتب و منظم ببینه.

این هم یکی دیگه از رازهای موفقیت در روابط عاشقانه من بود که تونست رابطه من با همسرم رو نجات بده.

تغییر هفتم: خودمو مثل مردا نکردم

واسه اینکه به شوهرم بفهمونم که منم حق و حقوقی دارم، سعی نکردم که مثلا مردا رفتار کنم. البته منم سر این موضوع خیلی حساس شده بودم؛ واسه هر اتفاقی فکر میکردم که چون من زنم، داره حقم رو نادیده میگیره.

این ویژگی بدم رو کنار گذاشتم و سعی کردم که در عین حفظ زنانگیم، به شوهرم بفهمونم که توی بعضی جاها داره حقم نادیده گرفته میشه و باید به این موضوع رسیدگی کنیم. این یه بخشش به سیاست های زنانه خودتون برمیگرده که چجوری بخواین به همسرتون حرف دلتون رو بگید. پس در عین حفظ  لطافت زنانگی تون، خواسته خودتون رو بیان کنین. اینجوری جذابیت تون هم واسه آقاتون بیشتر میشه.

آخه اون اگه قرار بود که شما باهاش مثل یه مرد رفتار کنین، چرا باهاتون ازدواج کنه؟ همسرتون با رفتارهای زنانه شماست که علاقه اش بهتون بیشتر میشه؛ نه با رفتارهای زمخت و مردونه ای که قرار میزارین از خودتون نشون بدین.

تغییر هشتم: توقعات خودم رو آوردم پایین

شاید یه چیزی که خیلی باعث رنجش همسرم میشد، توقعات خیلی بالای من بود. یعنی هر بار که بیرون می رفتیم، من توقع داشتم که فلان چیز رو برام بخره؛ هر بار توقع داشتم که فلان هدیه رو برام بگیره و کلی از این خواسته های اینجوری داشتم.

اما بعد کم کم فهمیدم که چرخ زندگی اینجوری نمیچرخه. پس میزان توقعات خودم رو پایین آوردم. اول وضعیت زندگیمون رو نگاه کردم و دیدم که تو چه سطحی هستیم و بعد به همون اندازه خواسته هام رو میگفتم. این موضوع متقابل بوده و هست و همیشه به اندازه از هم توقع داریم. فکر میکنم این یکی از مهمترین نکات موفقیت در روابط عاشقانه هست که من و همسرم بعد از پی بردن به اون، سعی کردیم همیشه اون رو رعایت کنیم.

تغییر نهم: رازداری

خیلی خوبه که حرف های زن و شوهر فقط بین خودشون بمونه. من یه اخلاق خیلی بدی که داشتم این بود که در مورد مسائل خصوصی خودمون، با مادرم یا هر کسی  که بهم نزدیک بود صحبت می کردم. خب این باعث میشد که حرمت همسرم کم کم جلوی اونا کم بشه.

بعد از یه مدتی فهمیدم که حریم خصوصی زن و شوهر خیلی مهمه و اگه حفظ بشه، رابطه عاشقانه اونا هم همیشه جریان داره. الان هم که به موفقیت در روابط عاشقانه با همسرم رسیدم، فکر میکنم که رازداری مهمترین مسئله ای بود که باعث شد هم اون به من احساس بهتری داشته باشه و هم من به اون.

خب تا به اینجا صحبت های خانم ۹۹ رو در مورد موفقیت در روابط عاطفی خوندیم. بریم سراغ آقای ۹۹ و ببینیم که ایشون چیکار کردن که تونستن به یک موفقیت چشمگیر توی روابط عاطفی شون برسن.

تغییر اول: موفقیت در روابط عاشقانه ام با عصبانیت کمتر

یه اخلاقی که ما مردا داریم، اینه که ممکنه خیلی زود به خاطر مسائل بیهوده عصبانی بشیم. من این ویژگی رو داشتم و همیشه میدیدم که همسرم به خاطر این ویژگی بد من داره عذاب میکشه.

از یه جایی به بعد دیدم که اگه بخواد همینجوری پیش بره، طولی نمیکشه که رابطمون تموم میشه و دیگه من همسرم رو کنارم نخواهم داشت. پس کم کم روی خودم کار کردم و اون عصبانیت هایی که داشتم و بیهوده بودن رو به حداقل رسوندم. تلاشم این بود که به جای اینکه بگم من حق دارم که عصبانی بشم، دنبال راهی برای آروم کردن خودم بگردم. این شد که موفقیت در روابط عاشقانه رو با همسرم خیلی بیشتر از قبل تجربه کردم.

تغییر دوم: توجه به نیازهای عاطفی همسرم

خب همونجور که هممون میدونیم، خانما نسبت به ما مردا خیلی خیلی عاطفی ترن و شاید به خاطر مسائلی که ما اونها رو بیهوده بدونیم، ناراحت بشن. من همیشه جوری بودم که این ناراحتی رو حتی مسخره هم میکردم.

اما بعدها، متوجه شدم که این طبیعت همسر من هست. من باید به طبیعتی که داره احترام بزارم. پس از محبت کردن خودم دریغ نکردم و تا تونستم به زبون آوردن عشق رو توی رابطمون جدی گرفتم. این تا جایی بود که این برام تبدیل به عادت شد و من به موفقیت در روابط عاشقانه با همسرم رسیدم.

تغییر سوم: بیشتر برای خانواده ام وقت میزارم

قبلاً جوری بود که زیاد برای خانواده ام وقت نمیزاشتم. همیشه با دوستام بودم و بهونه ام هم این بود که با اونا بیشتر خوش میگذره.

اما فهمیدم که برای رسیدن به موفقیت در روابط عاشقانه و عاطفی، این کار اشتباهه. نمیگم که دور رفیقام رو خط کشیدم؛ ولی از اون همه زمانی که برای اونا گذاشتم، بخشیش رو هم به خانواده ام و همسرم اختصاص دادم. این کمک زیادی کرد که روابط عاطفی من با همسرم خیلی بهتر از قبل بشه.

تغییر چهارم: منم مقایسه نکردم

یه خصلت بدی که ما آقایون داریم اینه که ممکنه همسرمون رو با فلان بازیگر یا فلان شخص خاص مقایسه کنیم.

من این عادت بد رو داشتم. اما می دیدم که چقدر دارم روی همسرم تاثیر منفی میزارم و اون عزت نفسش روز به روز داره به خاطر این عادت بد من کمتر و کمتر میشه. به جای این کار توجه ام رو گذاشتم روی ویژگی های خوب همسرم. اینم بگم که منظور من فقط ویژگی های ظاهری نیست! خیلی وقتا از لحاظ اخلاقی هم این اتفاق پیش میومد که دیگه جلوش رو گرفتم. این کار میتونه به موفقیت روابط عاطفی تون با همسرتون خیلی کمک کنه. پس مقایسه نکنید.

تغییر پنجم: خساست رو گذاشتم کنار

بعضی از آقایون انگار دنیاشون فقط داراییشون هست و به هیچ چیزی جز اون توجه نمیکنن. منم همینجوری بودم. یعنی خیلی به پولام وابسته بودم و هر خرجی که خانمم میکرد، من کلی بابتش ناراحت میشدم و با اون دعوا میکردم.

اما بعد دیدم که این باعث کمرنگ شدن رابطه عاشقانه من و همسرم شده بود. خب جلوش رو گرفتم! سعی می کردم کمتر ناراحت بشم یا از دید همسرم به قضیه نگاه کنم. مثلا با خودم میگفتم شاید فلان حتما خرید رو لازم بوده که انجام داده و شاید نیاز داشته به اون خرید. این کمک کرد که به موفقیت در روابط عاشقانه ام با همسرم برسم.

تغییر ششم: موفقیت در روابط عاشقانه ام با عدم تبعیض جنسیتی

خب راستش توی همه ی آقایون یک رگ غیرت هست. منم خیلی غیرتی بودم؛ جوری که اصلا اجازه نمیدادم که همسرم اون پوششی که دوست داره رو داشته باشه یا با اون کسایی که میخواد ارتباط برقرار کنه. من دائما کنترلش میکردم و دلیلمم این بود که چون اون زنه و ضعیف تره من باید مراقبش باشم.

این دیدگاه که قبل از هر چیزی، انسان بودنمونه که مهمه، تونست نظر من رو عوض کنه. اونم مثل من انسان هست و خواسته هایی داره و دوست داره که از فرصت زندگیش بیشترین استفاده رو ببره. پس دیدگاه های تعصبی رو کنار گذاشتم و تا تونستم روی خودم کار کنم که به مسائلی که منجر به تبعیض جنسیتی میشد، کمتر توجه کنم. اگه بتونید تبعیض جنسیتی رو کمرنگ کنید، موفقیت در روابط عاشقانه تون حتمیه.

تغییر هفتم: دیگه مسائل کار رو تو خونه نیاوردم

هر آدمی باید اونقدر قدرت داشته باشه که بتونه مسائل کار رو از خانواده اش جدا کنه. بعضی وقتا خیلی سخته، اما این به مهارت آدم بر میگرده که بتونه این اوضاع رو مدیریت کنه. خب من اینجوری نبودم. به خاطر کوچکترین مسئله ای در سر کارم با همسرم بحث میکردم و این خیلی به رابطه عاشقانه و روابط عاطفی من و اون ضربه میزد.

اما با خودم گفتم که اگه موفقیت در روابط عاطفی رو میخوای، پس باید این کار رو هم انجام بدی. دیگه مصمم شدم که این تفکیک رو انجام بدم. الان حتی وقتی هم که خیلی راجع به یک مسئله ی کاری اعصابم خورده، سعی میکنم که سکوت کنم تا اینکه به بحث و … بپردازم یا اصلا کاری رو انجام بدم که این عصبانیت رو کمتر کنه. این خیلی تونست به من برای زیباتر کردن رابطه ام کمک کنه.

تغییر هشتم: به تصمیمات همسرم توی زندگی بها دادم

بعضی مردا یک دیکتاتوری خاصی توی خونه و خانواده شون برقرار میکنن و فقط حرف، حرف اوناست. منم متاسفانه جزو همین مردا بودم و کسی جرات نمیکرد روی حرف من حرف بزنه!

کم کم دیدم که اگه قرار باشه که اینجوری باشم، همون بهتر که تنها زندگی کنم و نخوام زندگی یکی دیگه رو خراب کنم. خب من همسرم رو دوست داشتم! پس تصمیم گرفتم به تصمیمات و خواسته های اون هم بها بدم. الان بیشتر کاری رو انجام میدیم که درسته! نه کاری که نظر منه یا نظر همسرم. اگه موفقیت در روابط عاشقانه رو میخواین، یکی از ارکان مهم عشق در رابطه همین اهمیت دادن به خواسته ها و تصمیمات همدیگست.

تغییر نهم: به خودم میرسم

همیشه این دیدگاه رو داشتم که چون من مرد هستم، پس نباید به خودم برسم. همین باعث میشد که رنجش همسرم رو ببینم. خب همینجوری که من توقع داشتم اون همیشه جوری که من میخوام باشه، اونم توقع داشت که منم حداقل تمیز و مرتب باشم. اما کاری که من میکردم، بی توجهی به این مسئله بود.

اما بعدش دیدم که اگه به خودم برسم، اول از همه خودم نتیجه اش رو میبینم و خودم حس بهتری دارم؛ بعد از تمام اینها نوبت به احساس رضایت همسرم میرسه! پس دیگه مرتب بودن و تمیز بودن رو به زن و مرد بودن ندونستم و همیشه سعی کردم که بهترین باشم. همین باعث میشه که به موفقیت در روابط عاطفی یک گام نزدیکتر بشید.

موفقیت در روابط عاشقانه با خصلت های آقا و خانم ۹۹

هر کدوم از این تغییرات، شما رو یک قدم به موفقیت در روابط عاشقانه با همسرتون نزدیک تر میکنه. پس به این ها اهمیت بدید و الکی از کنارشون نگذرید. هر کدومشون میتونن رازی باشن برای بهبود هر چه بیشتر رابطه. برای خودت برنامه بچینید و سعی کنید که توی هر کدوم از این زمینه هایی که آقا و خانم ۹۹ گفتن، خودتون رو قوی تر کنید. اگه این کارها رو بکنید، طعم یک زندگی خوب و بی نظیر رو با همسرتون میچشید.

نظر شما درباره موفقیت در روابط عاشقانه

تنها آقا و خانم ۹۹ نیستن که با عوض کردن خصلت هاشون تونستن به زندگیشون رنگ و جلا دادن. شمایی هم که داری این مقاله رو میخونی، قطعا تا حالا بعضی از ویژگی های منفی خودت رو تغییر دادی که منجر به بهتر شدن رابطه ات شده. چه خوبه که اون خصلت هایی که دوست داری بگی رو توی نظرات درج کنی و بگی که چجوری تغییرشون دادی تا بقیه هم از راهنمایی تو استفاده کنن و گام به گام به موفقیت در روابط عاشقانه شون نزدیک تر بشن.