شیک اندیش » آکادمی رشد و تحول فردی » ۳ مورد از مهمترین دلایلی که به خاطر آن شکست میخوریم (و راه غلبه بر آنها)

 

۳ مورد از مهمترین دلایلی که به خاطر آن شکست میخوریم (و راه غلبه بر آنها)

شکست یکی از تجربیات ناخوشایندی است که ما در زندگی داریم. اما باید بدانیم که شکست‌ها به ما کمک می‌کنند تا در آینده بهتر عمل کنیم. در این مقاله، به بررسی سه مورد از مهمترین دلایلی که به خاطر آن شکست می‌خوریم و راه غلبه بر آن‌ها می‌پردازیم.

۱. عدم برنامه‌ریزی و عدم تدارک و تهیه منابع کافی

یکی از دلایل شایع شکست در انجام چیزی، عدم برنامه‌ریزی مناسب است. برنامه‌ریزی، شامل تهیه یک برنامه کاری جامع، تعیین اهداف و مسیر درست برای رسیدن به آن‌ها است. عدم برنامه‌ریزی کافی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود که باعث شکست شما در انجام کار می‌شود.

علاوه بر برنامه‌ریزی، تهیه منابع کافی نیز برای رسیدن به اهداف بسیار مهم است. تهیه منابع مالی، منابع انسانی و منابع فنی و تکنولوژیکی به شما کمک می‌کند تا از شروع کار تا پایان آن با مشکلات کمتری مواجه شوید.

راه‌حل: برای غلبه بر این مشکل، ابتدا باید یک برنامه کاری جامع تهیه کنید و به دقت آن را بررسی کنید. سپس باید منابع لازم را برای انجام کار تهیه کنید. در نهایت، باید برنامه خود را با دقت پیگیری و ارزیابی کنید تا از هرگونه مشکل و ایراد جلوگیری شود.

۲. عدم تمرکز و عدم تمرین کافی

عدم تمرکز و عدم تمرین کافی از دلایل مهم شکست در انجام کار است. تمرین مستمر و تمرکز بر روی اهداف، شما را به سمت پیشرفت و موفقیت سوق می‌دهد. برعکس، عدم تمرکز و تمرین کافی باعث می‌شود که پیشرفت شما متوقف شده و شما با شکست مواجه می‌شوید.

راه‌حل: برای غلبه بر این مشکل، باید به تمرین‌های روزانه اهمیت بدهید. تمرکز بر روی اهداف و انجام تمارین مستمر به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهتر در انجام کار عمل کنید. همچنین، باید برای حفظ تمرکز خود، از روش‌های مختلفی مانند مدیتیشن و یوگا استفاده کنید.

۳. عدم اطمینان به خود و نداشتن روحیه

عدم اطمینان به خود و نداشتن روحیه، باعث می‌شود که شما ترس و استرس بیشتری را در زمان شکست تجربه کنید. این موضوع موجب می‌شود تا شما در زمان بروز مشکلات و مواجهه با شکست، احساس ناتوانی و ناامیدی کنید.

راه‌حل: برای غلبه بر این مشکل، باید به خودتان اطمینان داشته باشید و روحیه خود را حفظ کنید. این موضوع با تمرین و تجربه بیشتر برای شما ممکن است. همچنین، برای افزایش اعتماد به نفس خود، می‌توانید از دوستان و خانواده خود کمک بگیرید و با آن‌ها در مورد مشکلات خود صحبت کنید.

نتیجه گیری:

شکست در زندگی یک تجربه بسیار ناخوشایندی است. اما این موضوع نمی‌تواند باعث ترس و ناامیدی شما شود. برای غلبه بر شکست، باید به برنامه‌ریزی، تهیه منابع کافی، تمرین مستمر، تمرکز بر روی اهداف و اطمینان به خود اهمیت بدهید. این موضوعات باعث می‌شوند که شما بتوانید در زندگی بهتر عمل کنید و از شکست‌ها به عنوان یک فرصت برای پیشرفت استفاده کنید.

چیزهایی در زندگی وجود دارند که فرد را از رسیدن به موفقیت باز میدارند و راه هایی وجود دارد تا بر آنها غلبه کنیم.

در کتاب فروشی ها قسمت کتاب های روانشناسی فردی و موفقیت پر است از کتاب هایی که قرار است شما را موفق کند. تمام گفته ها و توصیه های درونش نیز درست است و کسی نمیتواند ایرادی از آنها بگیرد اما چرا همه بعد از خواندن موفق نمیشوند؟

چرا ما راه موفقیت را که پیدا میکنیم (یا اصلا در پیدا کردن راه موفقیت) تمام کارهایی که باید انجام بدیم را میدانیم اما نمیتوانیم تمام آنرا انجام دهیم؟ برنامه ریزی, هدف گذاری, افکار مثبت, تصویر سازی و … اما در آخر در نیمه راه؛ بوووووووم ! همه چیز بهم میریزد.

باز نا امید میشیم و از هرچی کتاب و سمینار و فرد موفق در دنیا هست بیزار میشیم. اما این نوشته راجع به چیز دیگریست, نکته ای که در هیچکدام از کتاب ها به صورت مستقیم به آن اشاره نشده و اگر هم شده به صورت سطحی و در حد معرفی : ” چرا شکست میخوریم؟ ” این نکته ای است که میخواهیم بررسی کنیم…

همه مان راه موفقیت رو کم و بیش میتونیم پیدا کنیم, اما چه چیزی باعث میشود در راهمان شکست بخوریم؟ چه دلایلی برای شکست وجود دارد؟ چطور میتونیم بر آنها غلبه کنیم؟
این مقاله در برابر نوشته های موفقیت
همانند اختراع چتر نجات در برابر اختراع هواپیما است !

شما قرار است در این نوشته بخوانید و یاد بگیرید که ۱۰ دلیل عمده برای شکست وجود دارد. هر زمانی در هر مکانی هر فردی شکست خورده به خاطر یکی یا چند دلیل از این لیست ۱۰ تایی است، حتی خودتان بعد از خواندن به این موضوع پی خواهید برد که شکست هایتان به خاطر کدام دلیل بوده و چطور میتوانیم اینبار بر آنها غلبه کنیم؟

۳ دلیلی که قرار است مانع راه موفقیت شما شود و روش های غلبه بر آن ها :

موفقیت در هر زمینه‌ای به دنبال داشتن رویکرد درست و تلاش بی وقفه است. اما ممکن است بسیاری از ما در این راه با موانعی روبرو شویم که مانع رسیدن به هدف موفقیت می‌شوند. در این مقاله به بررسی سه دلیلی که می‌تواند مانع راه موفقیت شما شود، و راه‌های غلبه بر آن‌ها پرداخته‌ایم.

۱. افسردگی و استرس

افسردگی و استرس دو موانع بزرگ برای رسیدن به موفقیت هستند. استرس می‌تواند باعث کاهش تمرکز و حوصله شما شود. افسردگی هم می‌تواند باعث کاهش انگیزه و شور و شوق شما برای رسیدن به هدف شود. برای غلبه بر استرس و افسردگی، باید به خودتان زمان بدهید تا استراحت کنید و سعی کنید برای رفع این مشکلات از راه‌های مختلف استفاده کنید، مانند مراجعه به پزشکان و مشاوران. همچنین، شما می‌توانید با یک تغییر در رویکرد خود به موقعیت‌های سخت توانسته وضعیت خود را بهبود بخشید.

۲. عدم تمرکز

عدم تمرکز یک مانع بزرگ برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما نتوانید تمرکز کنید، نمی‌توانید به هدف خود برسید. برای غلبه بر این مشکل، باید سعی کنید به تمرین و تکرار بیشتری در کار خود بپردازید. همچنین، می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف مانند مدیتیشن و تمرینات یوگا به تمرکز خود کمک کنید.

۳. عدم اعتماد به نفس

عدم اعتماد به نفس یک مانع دیگر برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما به خودتان اعتماد ندارید، نمی‌توانید به هدفتان برسید. برای غلبه بر این مشکل، باید به خودتان اعتماد داشته باشید و به خودتان اعتماد بیشتری داشته باشید. برای این کار می‌توانید با یک رویکرد مثبت و با خود صحبت کنید و به خودتان بگویید که شما می‌توانید به هدفتان برسید. همچنین، می‌توانید با موفقیت‌های کوچک در طول راه، اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

در نهایت، باید به خودتان اجازه دهید که با تلاش بی وقفه و رویکرد درست، به هدف موفقیت برسید. با غلبه بر موانع، شما می‌توانید به یک زندگی موفق و خوشبخت دست یابید.

 

۱. مجددا اقدام نمیکنید :

زندگی آسون نیست, اصلا آسون نیست.
مخصوصا وقتی که رویایی دارید و میخواهید بدستش آورید آنوقت است که تمام موانع ذهنی, احساسی و فیزیکی دست در دست هم میدهند تا شما را به جایگاهی که دیروز بودید برگردانند…

ممکن است از شک و شبه های ذهنی که دارید یا احساس ترس و یا حتی موانع فیزیکی مانند رقیبان باعث نشوند شما به خواسته هایتان برسید و نباید هم بگذارند. زیرا شما در حال تغییر هستید و ذهن انسان به شدت نسبت به تغییر حساس است ,نمیخواهد شرایط جدیدی داشته باشد تا با آن سازگار شود

افرادی که شکست میخورند و پیشرفت نمیکنند ,همان هایی هستند که از شکست هایشان نا امید شده اند. شما نباید ازین دست افراد باشید.

جک کنفیلد نویسنده سری کتاب های سوپ جوجه برای روح قبل از فروختن اولین یک میلیون نسخه از کتاب هایش به بیش از ۲۰۰ انتشارات درخواست چاپ داده بود.

سم میکولاک قهرمان ژیمناستیک المپیک سال ۲۰۱۲ لندن ,یک سال قبل از المپیک ۲۰۰۸ زانو هایش آسیب دیدند و نتوانست در المپیک شرکت کند اما مجددا اقدام کرد و نخواست از شکست هایش نا امید شود و در سال ۲۰۱۲ به بالاترین مقام در رشته ژیمناستیک در المپیک ۲۰۱۲ نایل شد.

این افراد فقط مجددا اقدام کردند…

۲. بهانه های زیادی دارید :

همه ما ها که دنبال موفقیت هستیم, هر روز در حال دست و پنجه نرم کردن با انگیزه مان هستیم. باید هر روز انگیزه داشته باشیم.

صبح ها برای زدن دکمه ی Snooze زنگ موبایل یا ساعتمان در یک ثانیه یک عالمه فکر در ذهنمان در جریان است, آیا انگیزه کافی داریم تا نخوابیم؟ یا باید بیدار شویم و سر تمرین برویم؟ زودتر سر کار برویم؟ یک ذره کتاب بخونیم؟ و …

بهانه ,همه جا هست. در گوشه هر اتاقی که هستید,بهانه کمین کرده تا انتخابش کنید. هر زمانی که نیاز داشتید انتخاب کنید بهانه یا کاری که باید انجام دهید یادتان باشد که دقیقا چه چیزی میخواهید از زندگیتان و درحال بدست آوردن چه چیزی هستید و چرا ؟

خیلی از مردم بهانه هایی دارند مانند نداشتن وقت کافی / نداشتن پول / انرژی / و … برای اینکه زندگیشان را تغییر دهند.

فرقی که باعث موفقیت دسته اول (موفق ها) با افراد دسته دوم (بهانه جو) این است که افراد موفق میتوانند بهانه ها جذابی که وارد ذهنشان میشوند را دور بریزند و هدفشان را شفاف ببینند.

ازینکه کسب و کار خودتان را شروع کنید نترسید. دل به دریا بزنید و از شغل کارمندی تان استفاء دهید. اگر نمیخواهید استفاء دهید هم راه هایی برای شروع کسب و کارتان هست که در نوشته های قبلی در مورد آن بحث کردیم

۳. به اشتراک نمیگذارید :

کمک به دیگران بدون چشم داشت بزرگترین و بهترین سکوی پرتاب شما است در زندگی.

افراد موفق ازینکه علم شان ,شبکه شان و یا هرچیز دیگری که دارند را با دیگران به اشتراک بگذاریند هراس


افراد موفق ازینکه علم شان ,شبکه شان و یا هرچیز دیگری که دارند را با دیگران به اشتراک بگذاریند هراسی ندارند. آنها میدانند طیق گفته ناپلئون هیل هر کاری که برای دیگران انجام دهند در واقع برای خودشان انجام داده اند اما به صورت غیر مستقیم.

در دنیا قانونی به اسم کارما وجود دارد : هر کاری انجام بدهید ,عوضش به شما پس داده خواهد شد.

پس اگر میتوانید به دیگران کمک کنید ,کمک کنید. چشمداشت نداشته باشید. اگر فردی را در بین دوستانتان دارید که میتواند برای دوستتان کاری انجام دهد معرفی کنید.

اگر از از دست دادن پول, علم, شبکه فردی و … در هراس باشید زودتر از دست خواهید داد پس همانند افراد ثروتمند ,افکار ثروتمند داشته باشید و همواره بخواید به دیگران کمک کنید

حتی شما, هرچقدر هم مستقل باشید نمیتوانید در این دنیای بزرگ به تنهایی موفق شوید. پس کمک کنید تا کمکتان کنند.

قیمت مشاوره شیک اندیش

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا