داشتن زندگی شاد با کوچینگ | مربیگری شادی

کوچینگ شادی
 • داشتن زندگی شاد با کوچینگ | مربیگری شادی

  زندگی شاد و خوشبخت یکی از مهمترین هدف‌های هر فرد است. اما اغلب به دلیل مشکلات و فشارهای مختلف زندگی، این هدف به‌روزرسانی نمی‌شود و به سختی قابل دستیابی می‌شود. در این مواقع، کوچینگ و مربیگری شادی می‌تواند به شما کمک کند تا به زندگی شاد و خوشبخت دست یابید.

  کوچینگ است که شما را راهنمایی می‌کند تا با شناسایی مهارت‌ها و قابلیت‌های خود، برنامه‌ریزی مناسبی برای زندگی شاد و خوشبخت داشته باشید. با کوچینگ شادی، شما می‌توانید به شناسایی عواملی که شادی را برای شما به همراه دارد و دست یافتن به آن‌ها بپردازید. برای مثال، شناخت ارتباطات خود با دیگران، تعیین اهداف شخصی و حرفه‌ای، تغییر الگوی فکری منفی به مثبت و غیره.

  مربیگری شادی نیز به شما کمک می‌کند تا با شناسایی تعادل در زندگی، رهایی از استرس، تغییر الگوهای منفی و به کارگیری الگوهای مثبت، به شادی دست یابید. این روش مبتنی بر فرآیندی است که با ارائه تمرین‌های مختلف، به شما کمک می‌کند تا در زندگی شاد و خوشبختی داشته باشید. با این روش، شما می‌توانید به شناسایی عواملی که شادی را برای شما به همراه دارد و دست یافتن به آن‌ها بپردازید.

  داشتن زندگی شاد با کوچینگ و مربیگری شادی، به شما کمک می‌کند تا مسیر زندگی خود را بهتر درک کنید و با رشد شخصی و حرفه‌ای، به شادی دست یابید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا با به کارگیری تمرین‌های مختلف، به شناسایی نیازهای شما بپردازید و از این راه به زندگی شاد و خوشبخت دست یابید.

  زندگی سراپا شادی ، نشاط و شور و شوق است. شاد زندگی کردن و شادمانه از زندگی لذت بردن حق طبیعی هر انسانی است. همه ما زندگی شاد و پر از نشاط را دوست داریم.

  افراد نسبت به شادی و سرور علاقه ای فراوان نشان می دهند و از رنج ها و مشکلات زندگی گریزان هستند.

  زمانی که فرد توان دوری کردن از غم ها و غصه ها را داشته باشد و نگرانی ها، یاس ها و دغدغه ها را از روح خودش بزداید، آرامشی حاصل می شود که هدیه آن شادی خواهد بود.

  زندگی شاد داشتن با رسیدن به اهداف مهم  فردی و زندگی متعادل ایجاد می شود. هر انسانی بنا بر نگرش و باورهای خویش هر گاه به خواسته های مورد علاقه خویش دست می یابد در درون خویش حالتی را احساس می کند که شادی نام دارد.

  مارک تواین می نویسد: شادی احساس رضایتی است که وقتی همه نیازهای جسمی، فکری، هیجانی، روانی و معنوی یک فرد برآورده می شود ایجاد می شود.

  پل مکنا می نویسد: من عقیده دارم دو نوع شادی در جهان وجود دارد. بهترین آن احساس خوبی است که شما در بدنتان دارید. نوع دیگر هماهنگی کامل با زندگی، کهکشان و هر چیز دیگری است. این چیزی است که روان شناسان به آن جریان می گویند.

  شادی بستگی به پر بودن ذهن شما از افکار غنی و قلبی سرشار و لبریز از احساسات متکی است. شادی به اتفاقاتی که خارج از وجود شما رخ می دهد بستگی ندارد، اما بستگی به آن چیزی دارد که در درون شما به وقوع می پیوندد. آن به وسیله قدرت روحی شما به هنگام رویارویی با مشکلات زندگی اندازه گیری می شود.

  شادی در هارمونی ارتباط با دیگران با تکیه بر رفتارهایی چون نیت پاک، بردباری، تفاهم و عشق رشد می یابد.

  بزرگ ترین راز شادمانی رویارویی با مصاف هر روز تازه همراه با ایمانی روشن و پاک است که : همه چیز برای خوبی و کم به کسانی که خدا را دوست دارند، دست به دست هم می دهد.

  هلن کلر می نویسد: شادی و موفقیت شما در وجود خودتان نهفته است. تصمیم بگیرید شاد بمانید. در این صورت ، شما و شادی وجودتان به نیروی شکست ناپذیر در رویارویی با دشواری ها تبدیل خواهد شد.

  شادی یک نتیجه نیست بلکه یک حالت در مغز و بدن است.

  ریچارد دیوید سون معتقد است که شادی فقط یک احساس مبهم و غیر قابل توصیف نیست، بلکه یک حالت جسمانی است که شما می توانید به طور عمدی آن را ایجاد کنید.

  راهی که مغز و بدن با هم ارتباط برقرار می کنند به ما اجازه می دهد که احساس خوب را در هر زمان سلول به سلول داشته باشیم. یک پیغام شیمیایی از یک سلول خارج می شودکه به شکل آندروفین است و یک ارتعاش ایجاد می کند و به سلول کنار این سلول می رود. اوه چه آرامشی منتقل می شود و به همین ترتیب تشدید شروع می شود. سپس این پیام از سلول به سلول دیگر می رود مثل یک موج شادی.

  کوچینگ (مربیگری) شادی راهی برای دریافت پشتیبانی و راهنمایی سطح بالا در ایجاد عادات جدید است که از شادی حمایت می کند.

  شادی را با کوچینگ شادی تجربه کنیم

  شادی یک اتفاق نیست، شادی یک حالت روحی و احساسی است که نیازی به دلیل ندارد.

  پس به جای آنکه بپرسیم چرا باید شاد باشیم، بهتر است بپرسیم چگونه می توانیم شاد باشیم؟

  مرا عهدی است با شادی که شادی آن من باشد          مرا عهدی است با جانان که جانان جان من باشد
  به دست خویشتن فرمان به دستم داد آن سلطان         که تا تخت است و تا بخت است او سلطان من باشد
  مولانا

  از دالایی لاما نقل است که: هدف از زندگی، شادی است و شادی جوهر زندگی است.

  طبق گزارش سازمان ملل متحد، کشور ایران، از لحاظ شادی، در بین ۱۵۶کشور دنیا در سال ۲۰۱۶ در رتبه ۱۰۵ قرار داشته است؛ که در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۱۰۸ رسیده است.
  به گفته محققان،دو رویکرد کوچبنگ (مربیگری) و روانشناسی مثبت گرا، از جمله راهکارهای موثر برای افزایش شادی می باشند.

  فرد شاد، کیست؟

  افراد شاد، با رهایی از دغدغه ها و مشکلات ذهنی و فکری، با رهایی و آرامش، به جای مقابله با چالش های زندگی، هر شرایطی را به عنوان یک فرصت می بینند،حتی وقتی دیگران چیزی را منفی می شمارند، فرد شاد، این توانایی را دارد که استعداد فی القوه نهان در بطن اتفاقات منفی را ببیند و از آن ها به عنوان یک فرصت خوب، استفاده نماید.
  فرد شاد باور دارد که، شاد بودن، رسالت او و هدفش از زندگی است .بنابراین در نظر خود، همه چیز را مثبت و مایه ایجاد شادی بیشتر در خود و در افراد دیگر می داند.
  لذا،با افکار مثبت و خیری که، بر مبنای احساس شادی درونی، در ذهن خود دارد، می تواند جهانی زیبا را در ذهن خود و نیز در زندگی تجربه نماید.

  فرد شاد،درهرشری،خیری بینهایت،می بیند.

  برای شاد بودن، چه باید کرد؟

  • باور داشته باشید که شایسته شادی هستید.
  • باید آگاه باشید که شاد بودن، ممکن و میسر است.
  • به یاد داشته باشید که شاد بودن، تعهد و مسئولیت شما در زندگی است.

  شادی درونی امری است که به مهارت شما در نگرشی که نسبت به خویش دارید،وابسته است.

  • چه تعریفی از خود دارید؟ در این جهان، چه جایگاهی برای وجود خویش، در نظر دارید؟ نگرش شما نسبت به خودتان، سطح اعتماد به نفس، کیفیت روابط،تاثیر گذاری تعاملات و موفقیت های شما را در زمینه های مختلف، تعیین می کند.
  • نحوه حضور شما در این جهان، توانایی شما را برای ایجاد شادی، در جهان را تعیین می کند.نگرشی که شما نسبت به خویش دارید و تعریفی که از حضور خویش در جهان،در ذهن و درک خویش متصور هستید،بر ادراک و تعریفی که دیگران، از شما دارند نیز موثر است، زین روی، تعریفی که از خود دارید، تصویر شما برای جهان و توانایی شادی بخشی شما را تعیین می کند.

  تعریفی که شما از خویش، دارید، مانند قطب نمای زندگی شما است!

  وقتی از خویش رضایت دارید، به خود عشق می ورزید و خود را لایق شادی می دانید، تاثیرات مثبت وجود خود را در نظر دیگران، تقویت می نمایید.

  ارزش های شخصی، به زندگی انسان ها، هدف و جهت می بخشد.

  ارزش های شما،به زندگی و حضور شما، معنا می بخشد و با دریافت معنای هستی خویش،می توانید تصور زیباتری نسبت به خود داشته باشید.

  شما ارزش های خود هستید!

  ارزش های شما،خویشتن درونی شما است. وقتی معنای درونی خود را در می یابید، در واقع ارزش وجودی خویش را می یابید.این ارزش ها،همان تعاریفی هستند،که شما از خویش دارید.

  باشناخت این ارزش ها،اولین گام برای تحقق آن ها را بر می دارید.
  درهنگام تصمیم گیری،در هنگام ایجاد روابط تان، ارزش های خود را در نظر می گیرید.

  ساده ترین و بهترین راه شاد بودن، رها کردن خواسته های خودخواهانه است!

  بسیاری از دلایلی که در این جهان، برای شادی خود انتخاب می کنیم و می خواهیم، فقط موجب شادی های لحظه ای و سطحی می شود و نه یک شادی حقیقی و پایدار درونی.

  به قول اریک فروم، فیلسوف و روانشناس انسان گرا، سعادت حقیقی در “داشتن” نیست، بلکه در “بودن” است.

  آنچه انجام می دهید، بخشش ها و مهربانی های شما، روابط و دوستان شما، شادی های حقیقی شما هستند.

  شادی درونی، فرصتی برای بهبود کیفیت زندگی است.

  جستجوی معنای حقیقی وجود خویش

  ویکتور فرانکل، روانپزشک اتریشی،می گوید:

  انسان برای شاد بودن، به یک وضعیت بدون تنش نیاز ندارد، بلکه آنچه برای شادی نیاز دارد، تلاش برای رسیدن به هدفی است که شایسته او باشد.
  آنچه برای شاد بودن، احتیاج دارد، تخلیه تنش ها و دغدغه هایش به هر قیمتی نیست؛ بلکه، فراخوانی معنای بالقوه ای است که از خود انتظار دارد.

  شاید بتوان گفت که، محبوب ترین اثر منتشر شده ویکتور فرانکل، کتاب درجستجوی معنی باشد.
  فرانکل در کتاب خود، نتیجه گیری کرده است که:

  کسانی که چرایی زندگی را می دانند، می توانند با چگونگی آن بسازند.

  فرانکل،تاکید نموده که: ” معنا، به عنوان یک مفهوم گسترده، نمی تواند برای همه زنان و مردان، به صورت مشابه و یکسان، باشد.”
  وی، توضیح داد:” معنای زندگی، همواره برای هر لحظه از حال انسان، متفاوت است. بنابر این، آنچه
  اهمیت دارد، معنای زندگی، به طور کلی نیست، بلکه، معنای خاص زندگی یک فرد در یک لحظه معین است“.

   

  افراد شاد، متکی به نفس و مستقل هستند.

  شادی و اثرات آن در زندگی چیست؟

  تعداد کمی از مردم، در انزوا زندگی می کنند، اغلب ما، همسر، خانواده ، شریک، دوست، فامیل و همکاران و همسایگانی داریم، که در ارتباط با آنها هستیم. شادی ما، موجب خوشحالی آن ها نیز می باشد. پس اگر ما شاد باشیم، معمولا جهان اطراف ما نیز، شاد خواهد بود و جهان اطراف آن ها نیز، و این سلسه، زنجیر بار ادامه می یابد و اینگونه شادی ما، شادی جهان خواهد بود.

  پس شاد بودن، مسوولیت ما در قبال جهان است.

  افکار منفی را رها کنید.
  به مشکلات زندگی، به عنوان مسائلی بنگرید که راه حلش در اختیار شما است.

  ازشر نگرانی ها، ترس ها، مباداها، استرس ها و احساسات منفی و ناامیدی خلاص شده و افسردگی را دور سازید.

  شاد بودن، احساسی است که تاثیرش بر تمام جنبه های زندگی می باشد.

   

  شادی، باعث می شود توانایی های خویش را در برقراری ارتباط تقویت نموده، فرصت های تازه کسب کنید، موفقیت های بیشتری را به دست آورید، بر زندگی دیگران تاثیرات مثبت بگذارید، شخصیت جذاب و معتمدی داشته و دیگر، نگران “از دست دادن” ها، نباشید.

  شادی در زندگی انسان اثرات زیادی دارد ، از جمله:

  • مهارت های تفکر انتقادی ، توانایی حل مسئله و خلاقیت را دو چندان می کند .
  • سیستم ایمنی و سلامت قلب و عروق را تقویت می کند .
  • امید به زندگی را افزایش می دهد .
  • روابط مناسب تر و ماندگار تری را ایجاد می کند .
  • تعادل بیشتری در زندگی ایجاد می کند .
  • در گیرهای ما در محل کار و با سایر افراد کاهش می یابد .
  • با شادی خود باوری و عزت نفس خود را تقویت می کنیم .

  کوچینگ شادی چیست ؟

  کوچینگ (مربیگری) شادی برای کسانی است که برای ایجاد زندگی با سعادت و آرامش بیشتر آماده اقدام هستند . کوچینگ شادی پشتیبانی و راهنمایی هایی برای کمک به شما در دست یابی به چشم انداز جدید و کنترل شادی ارائه می کند .

  روشی که ما دنیا را می بینیم کل تجربه زندگی ما را تکمیل می کند، مبتنی بر سیستم های برنامه نویسی و اعتقادات دوران کودکی ما می باشد .

  یک کوچ(مربی) شادی می تواند به شما در تغییر سیستم اعتقاد ات و باورها و کمک به ایجاد دیدگاه جدید در زندگی کمک می کند .

  همه ما برای ایجاد تغییر و تحریک نیاز به حمایت و انگیزه داریم ، کسی که وقتی شرایط سخت می شود ما را تشویق کند و ما را به خاطر ایجاد تغییر در این امر پاسخگو نگه دارد .

  مربیگری (کوچینگ) شادی یک رویکرد منحصر به فرد برای کوچینگ (مربیگری) زندگی است .
  این سبک از کوچینگ (مربیگری) به جنبه های روانشناسی مثبت توجه دارد .

  کوچینگ (مربیگری) روی اهداف و آرزوهای شما متمرکز است . این یک فرآیند فعال برای تمرین مهارت هایی است که می خواهید کسب کنید : خواه مهارت های ارتباطی ، مهارت های کاری یا مهارت هایی باشد که به طور کلی زندگی شادتری را ایجاد می کند .

  کوچینگ به دنبال این است که افراد بهترین ها را در درون خود بیابند و نقاط قوت و توانایی های خود را توسعه دهند، به همان اندازه که یک ورزشکار یا یک موسیقیدان ممکن است به دنبال ارائه بهترین عملکرد خود باشد .

  داشتن یک زندگی شاد تر به معنی درست کردن همه چیز بی نقص و بی عیب نیست . این در مورد آگاهی بیشتر است و به دنبال بهتر کردن کارهایی است که در گذشته انجام داده اید تا بتوانید تصور کنید و به اهداف خود برسید .

  از طریق کوچینگ (مربیگری) شادی شما :

  • یک چشم انداز برای زندگی خود تنظیم کنید که برای شما الهام بخش باشد .
  • اهداف روشن و متمرکز را تعین کنید .
  • برنامه پایدار برای زندگی سالم و متعادل تدوین کنید .
  • موانع جلوگیری از پیشرفت خود را کشف کنید .
  • یاد بگیرید که چگونه از قدرت ذهن خود برای ایجاد زندگی مورد نظر خود استفاده کنید .
  • یک چارچوب تصمیم گیری ایجاد کنید .
  • اولویت های خود را تعیین کنید.
  • برای رسیدن به اهداف خود پاسخگو باشید .

  در کوچینگ (مربیگری) شادی مراجعین به خواسته های خود نگاه می کنند و آنچه برای آنها مهم است را تعریف می کنند . سوالات مشروط مانند :
  ” چرا این خواسته ها را می خواهید ” و
  :” رسیدن به این خواسته ها برای شما چه معنایی خواهد داشت ؟”
  با مراجعه به راه های تاثیر گذاری این خواسته ها بر زندگی مراجعین ، مراجعین می توانند دریابند خواسته هایشان واقعاً از کجا سرچشمه می گیرد ؟

  کوچینگ (مربیگری) شادی همه چیز در کمک به شما در یافتن بهترین شماست . شما در زندگی سرنوشت و هدف بی نظیری دارید . شما باید درس زندگی را یاد بگیرید و استاد شوید .

  کوچ (مربی) شادی کیست ؟

  کوچ (مربی) به مراجعین خود کمک می کند تا ذهن های شاد و پر بارتری را ایجاد کنند تا بتوانند به اهداف زندگی و شغلی خود برسند .

  یک مربی (کوچ) شادی قلب و ذهن شما را به هم نزدیک می کند تا بتوانید شادی واقعی روح را کشف کنید .

  شادی یک انتخاب است . بنابر این انتخاب یک رویکرد هدفمند برای ساختن شادی درونی ضروری است .
  کوچ (مربی) شادی به شما کمک می کند از طریق گفتگوی حمایتی و تمرینات اقداماتی را برای ساده سازی و بهبود کیفیت زندگی خود تنظیم کنید .

  کوچ (مربی) شما ، برای یافتن شادی فرصت های جدیدی را به سوی شما باز می کند .
  یک کوچ (مربی) شادی به شما قدرت می دهد تا به اهداف خود برسید .

  این امر با اتصال به احساسات مثبت امکان پذیر می شود . شاید یک اتفاق ناخواسته تمام انرژی شما را به یک فضای منفی کشانده باشد .

  اگر مطمئن نیستید که چگونه شادی را احساس کنید کوچ (مربی) می تواند به شما در رسیدن به شادی و سبکی که به آن نیاز دارید کمک کند .

  هنگامی که به دنبال شادی هستید خودتان را فراموش می کنید ، استرس بالا می رود و روابط رنج آور می شوند . با کوچینگ (شادی) نیروهای مثبت را در آغوش می گیرید و زندگی هماهنگ تری را ایجاد می کنید .

  بخش بسیار بزرگی از کوچینگ (مربیگری) افزایش آگاهی است به گونه ای که مراجع آگاهانه اختلافات در گفته ها و انتخاب هایی را که نمی دانسته است درک کند .

   

  کوچ (مربی) می تواند پلی بین تجربه داخلی و خارجی ما از شادی و راهی را که ما به طور فعال انتخاب می کنیم ایجاد کند تا روزانه شاد شویم .

  نقش کوچ (مربی) درک شما و راهنمایی و ترغیب شما می باشد . برای کمک به شما در تسلط بر روانشناسی و خلق و خوی منحصر به فرد ، به گونه ای که بتوانید اتفاقات خوب بیشتری را در زندگی خود به دست آورید .

  یک زندگی آگاهانه و موفق کاری است که شما شخصاً از درون و خارج انجام می دهید. تنها تمرکز یک کوچ (مربی) کمک به یافتن جواب هایی است که درون شماست .

  او به شما نمی گوید چه کاری را باید انجام دهید او به شما کمک می کند گزینه هایی را انتخاب کنید که می توانید انجام دهید تا امور بهتر شوند . او مانند یک آینه عمل می کند و آنچه را که می شنود و حس می کند بازتاب می دهد و قدم به قدم شما در مسیر شادی حرکت می کنید و اعتماد به نفس بیشتری را احساس خواهید کرد .

  با انجام اقدامات عملی برآمده از هر جلسه کوچینگ (مربیگری) شما راهی برای دست یابی به شادی که در عمق فریاد بیرون آمدن دارد خواهید داشت .

  کار کردن با یک کوچ (مربی) به شما کمک می کند تا نقاط کور خود را ببینید زیرا شما شروع به دیدن جهان به گونه ای دیگر خواهید کرد و دنیای شما تغییر می کند .

  کوچینگ (مربیگری) مسئولیت پذیری ، پشتیبانی با کیفیت بالا و تشویق مثبت را فراهم می کند .

  کوچینگ شادی در چه زمینه هایی به افراد کمک می کند ؟

  کوچینگ (مربیگری) شادی می تواند در زمینه های ذیل به شما کمک کند :

  • برنامه ریزی برای زندگی
   برنامه ریزی به شما کمک می کند تا دقیقاً به آنچه می خواهید در طول عمر خود در این سیاره خلق کنید ، آگاهی دهید و به شما کمک می کند تا تمرکز کنید تا بتوانید از زندگی خود بیشتر استفاده کنید .
  • ابزارهای زندگی
   کوچینگ (مربیگری) به شما کمک می کند تا ابزارهای زندگی که باعث ایجاد شادی واقعی ، آرامش درونی و موفقیت در زندگی می شوند را یاد بگیرید .
  • تشویق و پشتیبانی
   کوچینگ (مربیگری) یک فضای امن و غیر قضاوتی فراهم می کند که به شما اجازه می دهد احساسات خود را ابراز نموده و حمایت ها و پشتیبانی های لازم برای ایجاد شادی در زندگی خود دریافت کنید .
  • انگیزه
   هر جلسه کوچینگ (مربیگری) جرقه درونی در شما روشن می کند که باعث می شود که نقاط کور ذهن خود را با افزایش آگاهی شناخته و اقدامات لازم را برای از بین بردن آنها تنظیم کرده و به کار بندید .

  اثرات کوچینگ( مربیگری) شادی

  کوچینگ (مربیگری) شادی اثرات مستقیمی بر زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  ۱- با اطمینان بیشتری به خواسته های خود در زندگی فردی و شغلی خود دست یابید .
  ۲- بهره وری بیشتری داشته تا بتوانید در زمان کمتری به موفقیت بیشتری برسید .
  ۳- اعتماد به نفس بیشتری در مورد این که چه کسی هستید داشته باشید .
  ۴- استرس و اضطراب را با شادی و تفکر مثبت از بین ببرید .
  ۵- عادات بد خود را با عادات مثبت جایگزین کنید تا بتوانید در زمان کمتری به موفقیت بیشتری برسید .
  ۶- خود را دوست داشته باشید تا بتوانید به دیگران اجازه بدهید شما را دوست داشته باشند .
  ۷- یک سبک زندگی را ایجاد کنید که برای ذهن و بدن شما موثر باشد .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا