چرا زن ها مردان بلند قد را بیشتر ترجیح می دهند؟

چرا زن ها مردان بلند قد را بیشتر ترجیح می دهند؟
 • چرا زن ها مردان بلند قد را بیشتر ترجیح می دهند؟

  در جامعه مدرن امروزی، تمایل زنان به پیدا کردن شریک زندگی بلند قد و با قد بلند بین مردان رایج است. در حالی که دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند این تمایل را توجیه کند، اما به طور کلی می‌توان گفت که این تمایل به دلیل فرهنگ و تمایلات زنان در جامعه تبدیل به یک الگوی اجتماعی شده است.

  دلیل اصلی این تمایل زنان به مردان بلند قد، تمایل به پیدا کردن شریکی قد بلند و قدرتمند است. این تمایل به دلیل تمایل به ایمنی و حفاظت از خود و نیز تمایل به شریکی است که قدرت بدنی و اعتماد به نفس بالایی داشته باشد، رایج است. در برخی موارد، این تمایل به دلیل تمایل به پیدا کردن شریکی مشابه خودشان در ارتفاع و قدرت بدنی نیز ممکن است باشد.

  همچنین، برخی زنان معتقدند که مردان بلند قد، جذابیت بیشتری دارند و از نظر ظاهری جذاب تر هستند. در حقیقت، برخی از مطالعات نشان داده است که مردان بلند قد، از نظر ظاهری جذاب تر هستند و این جذابیت می‌تواند به دلیل تعادل بدنی و اندام های بلند و تناسب اندام های بدنی با هم باشد.

  همچنین، برخی زنان معتقدند که مردان بلند قد، احساس امنیت و آرامش بیشتری را به آنها ارائه می‌دهند. در حقیقت، این تمایل به دلیل تمایل به شریکی که توانایی حمایت و محافظت از خود و خانواده را دارد، ممکن است باشد.

  در نهایت، می‌توان گفت که تمایل زنان به پیدا کردن شریک بلند قد، بر اساس تمایلات شخصی و فرهنگ جامعه است و ممکن است با توجه به شرایط و محیط زندگی هر فرد متفاوت باشد. هر چند که تمایل به پیدا کردن شریکی با ویژگی های بلند قد، در جامعه مدرن امروزی به عنوان یک الگوی اجتماعی شناخته شده است.

  اگر به زوج های پیرامون تان توجه کنید، متوجه خواهید شد که قد مردها از زن ها بلندتر است. این نشانه حاکی از آن است که زن ها در انتخاب مردان بلندتر از خودشان وسواس نشان می دهند و ترجیح می دهند قدشان از یار یا همسرشان کوتاه تر باشد. طبق بررسی دانشمندان در سال ۱۹۸۰ از ۷۲۰ زوج، آنها پی بردند تنها یکی از زن ها بلند قدتر از همسرش بوده است و بقیه مردها بلند قدتر از همسران شان بوده اند.

  چرا مردان بلند قد انتخاب اول زنان هستند؟

  از نظر زن ها، قد بلند یک مرد شخصیت او را مقتدر جلوه می دهد. این همان عاملی است که زن ها در مردها جستجو می کنند. زن ها از مردها انتظار حمایت، پشتیبانی و حفاظت در جامعه را دارند. زن ها بعلت ظریف بودن و احساسات زنانه شان مایل اند زنانه رفتار کنند و وظیفه ایجاد امنیت و حفاظت را به عهده مردها واگذار کنند.

  زن ها در مورد فرزندان آینده شان محافظه کارانه می اندیشند و گمان می کنند یک مرد بلند قد و تنومند بر روی سلامتی و جثه فرزند آینده شان تأثیر مثبت خواهد گذاشت و این نیز یک دلیل دیگر برای انتخاب مردان بلند قد از طرف زن ها است.

  جامعه نیز در این مورد نقش مهمی ایفاء می کند. در جامعه ایرانی که چشم و همچشمی در بین زن ها فراوان است، قد بلند بودن همسر ارزش محسوب می شود.

  در هر صورت، جنس مونث در تمام گونه ها در جستجو جنس مذکر با توانایی های بیشتر است. بلند قد بودن نشانه بهتر بودن مردها نیست. مردها بیشتر در جستجو زنان جوان و تندرست هستند و زنان بیشتر در جستجو مردان تندرست با پتانسیل زیاد هستند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا