شیک اندیش » آکادمی کسب و کار » چگونه فروش لوازم دست دوم خود را انجام دهیم؟

چگونه فروش لوازم دست دوم خود را انجام دهیم؟

فروش لوازم دست دوم همیشه محبوب بوده ‌است. چه برای پرداخت صورتحساب با هزینه کمتر، و چه به عنوان یک شتاب جانبی. و درست مانند هر چیزی که دوباره فروخته و استفاده می‌شود؛ یک داستان پشت سر آن وجود دارد، که می تواند برای خیلی ها جذاب بنظر برسد. برخی از فروشندگان واقعا از فروش لوازم دست دوم سود می برند. و بقیه به عنوان زیر مجموعه از این روش شروع به کار می کنند.

برخی از فروشندگان در این حیطه فقط خواستار تغییر شغل بودند. در حالی که برخی دیگر مجبور به یافتن شغل دیگری شدند. و در نهایت این نحوه کار را انتخاب کرده اند. خریداران لباس‌ ها و دیگر لوازمی که به عنوان محصولات کلاسیک نیز یاد می شود، یک فروش بی انقضا محسوب می شود. چند دهه پیش، ارائه کنندگان معمولا برای فروش لوازم دست دوم خود، باید مغازه و ابزار خاصی را بکار می گرفتند. با این حال، این روزها، از آنجا که همه چیز دیجیتال شده است؛ راه ‌اندازی یک مغازه مجازی برای فروش لوازم دست دوم، در هر جایی آسان بنظر می رسد. اما این موضوع چطور ممکن می شود؟
پس از بررسی فروش لوازم دست دوم کلاسیک در اینستاگرام استراتژی ‌هایی برای منبع یابی و فروش اقلام مختلف، و چگونگی فروش املاک و مستغلات و .. پیدا شده است. اگر به دنبال راه اندازی چنین کسب و کاری برای فروش لوازم دست دوم خود هستید؛ بهتر است استراتژی های یاد شده در ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

سعی کنید برای فروش لوازم دست دوم خود مشتاق و فعال باشید.

شروع بی محابا به هر بخش از کار ممکن است ترسناک باشد. چه برسد به فروش لوازم دست دوم. برخی از افراد قبل از این که وارد این کار شود؛ یک مغازه قدیمی دست و پا می کنند. در حالی که برخی دیگر مجبور می‌ شوند زودتر از آنچه که برنامه ‌ریزی کرده بودند کار خود را آغاز کنند. چه شما این شغل جدید را از نو آغاز کنید؛ یا به عنوان سرگرمی پاره ‌وقت یا تمام‌ وقت تبدیلش کنید؛ تنها راه برای کسب درآمد فقط این است که این کار را به نحو احسن و با رضایت کامل انجام دهید.
این کار برای افرادی که از هر جا بریده اند فرصت مشخص و شاید کوتاهی است که می توانند به واسطه آن امرار معاش کنند. شاید در ابتدا توانایی نداشته باشید تا آن را آنطور که باید جدی بگیرید. اما می توانید برای آن هم برنامه ریزی کنید و تا زمانی که احساس می کنید از پس آن برمی آید، انجامش دهید.

باز پرداخت و انجام خودکار ساخت یک محصول دست ساز را در نظر بگیرید.

یافتن منابع برای فروش لوازم دست ساز، یک کار بزرگ برای افراد خلاق است. افراد خلاق معمولا برای چیزهایی که جالب هستند و بابت آن، از پروژه‌ های خود لذت می‌برند، مشتاق هستند. زیبایی این کسب ‌و کار آن است که شما می‌توانید؛ خودتان محصول مورد نظر را بسازید. بازپرداخت فروش لوازم دست دوم، پیدا کردن و تبدیل آن‌ها به روش های خودتان، یک مقوله دیگر برای توسعه کالاهای در اختیارتان است. به خصوص اگر یک هنرمند یا سازنده فعال هستید.

باید بدانید که کدام فروش با موفقیت بیشتری مواجه می شود.

بسیاری از افراد حرفه‌ای‌ در صورتی که قصد دارند در نهایت محصول خود را به فروش برسانند؛ یک طرح باز را در نظر می گیرند. از آنجا که زمان محدود است؛ و فروش لوازم دست دوم اغلب در اواخر هفته اتفاق می‌افتد، اگر بدانید که محله‌های اطراف یا دوستان و آشنایانتان از آن استقبال می کنند، بسیار کارآمد است. بنابراین در ابتدا روی آنها سرمایه گذاری کنید. و سپس ببینید که فروش کدام محصول طرفداران بیشتری دارد؟!
دنبال کنندگان دائمی و امکانات ایجاد شده در این رابطه می تواند بسیار کمک کننده باشد. آنها می دانند که به دنبال چه محصولی هستند. و اغلب اوقات نیز توجه دیگران به یک محصول می تواند نظر دیگر مشتریان را برانگیخته نماید. این وظیفه ی شما است که این دست محصولات در فروش دست دوم را شناسایی کرده؛ و به واسطه آن در جهت ساخت محصول مشابه تلاش کنید. البته این یک استراتژی کلی نیست؛ اما می تواند بسیار یاری دهنده باشد.

برای فروش بهتر در این زمینه، قابلیت محصولات خود را شناسایی کنید.

در صورت شناسایی بهتر قابلیت های محصول بهتر می توانید آن را در فروش لوازم دست دوم به مشتری ارائه کنید. در نتیجه اگر می‌خواهید آن ها را بفروشید، باید چیزهای بیشتری درباره “لوازم” یاد بگیرید. هر چه بیشتر در مورد اقلام، تاریخچه آن‌ها، متریالی که از آن‌ها ساخته شده‌اند، و میزان ارزشی که دارند، بدانید در تصمیمات مخاطبان برای خرید بهتر نقش موثری ایفا می کنید. این هم چنین چیزی است که باعث می شود اعتبار و یک زیر سیستم را ایجاد نمایید. تا به واسطه آن از شکست خود در فروش لوازم دست دوم جلوگیری کنید.

 

یک نقشه مشخص و برنامه ریزی برای فروش لوازم خود داشته باشید.

وقتی هدف شما این است که کسب درآمد داشته باشید، پس میزان موجودی تان تا حد زیادی به خریداران شما بستگی دارد. به همین سبب همانطور که یک محصول را ارائه می کنید؛ ایده بهتری از آنچه که دیگران می‌خواهند و یا تمایل به خرج کردن بابت آن دارند، خواهید داشت. برای همین منظور یک برنامه بریزید و به آن وفادار بمانید. به همین ترتیب، پس از اینکه برای مدتی، محصولات قدیمی را به فروش می‌رسانید، خواهید دانست که چه چیزی را دور ریخته و چه چیزی را به عنوان ارزش به مشتری نشان دهید.

کاردان و زیرک بودن را در مراحل فروش لوازم دست دوم بکار بگیرید.

برای مبارزه با شکست در فروش، باید آماده باشید. به خصوص اگر فروش شما بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی تان را حل خواهد کرد. علاوه بر این که مسیر فروش خود را مشخص می کنید، به بودجه خود وفادار بمانید. و بدانید که در هر موقعیت به دنبال چه چیزی می گردید.
همیشه لیست قیمت اقلام جدید و نو را داشته باشید تا بتوانید براساس آن ها تصمیم گیری کنید. پس به روز بودن در این رابطه نقش موثری ایفا می کند. چرا که موفقیت در فروش لوازم دست دوم، به معنای دیدن چیزهای جدید است.

قیمت مشاوره شیک اندیش

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا