شیک اندیش » همه مقالات » کدام کشور ها برای یک سفر ارزان مناسب هستند؟ 

کدام کشور ها برای یک سفر ارزان مناسب هستند؟

داشتن یک سفر ارزان همواره مورد توجه کسانی است؛ که می خواهند با کمترین خرج و هزینه، بهترین تجربه را نصیب خود و خانواده شان کنند. حقیقت جالبی وجود دارد که می گوید: “اگر شما در یک شهر بزرگ زندگی می کنید؛ سفر به دور دنیا نسبت به ماندن در یک خانه، ارزان‌تر حساب می شود!” اما این حرف بر چه اساسی وجود دارد؟ سفر ارزان به بسیاری از کشور ها جالب توجه است. و خیلی ها از آن خبر ندارند. این هزینه ها مربوط به اقامت و خورد و خوراک می شوند.

مقصد های زیادی وجود دارد که می‌توانید با نگه داری بخش اعظمی از پول خود، تجربه تماشای نزدیک آن ها را نصیب خویش گردانید. این کشور ها نه تنها ارزش زیادی برای دیدن دارند؛ بلکه چشم اندازها و تجارب فراموش‌ نشدنی را برایتان فراهم می کنند. ترفند موجود در یک سفر ارزان این است؛ که بدانید کجا باید بروید و پولتان را چطور عاقلانه خرج کنید. برای آشنایی بیشتر با این مقاصد در این مطلب و مطلب آتی، با ما همراه باشید.

 

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به ویتنام

سفر ارزان به ویتنام همواره مورد توجه بسیاری از توریست های فعال است. چرا که یکی از بهترین مقصد های توریستی در جنوب شرقی آسیا به شمار می آید. این امکان وجود دارد که یک گردشگر تا ۲۵ دلار در روز خرج کند؛ و در عوض بهترین تجربه ها را نصیب خود گرداند.

لازم به ذکر است که، بسیاری از ملیت‌ها به ویزای توریستی برای ورود به ویتنام نیاز دارند. شما می‌توانید یک اتاق یک تخته در یک هتل ارزان ‌قیمت در شهرهای بزرگ‌، یا حداقل ۱۰ دلار در یک شب در مناطق روستایی آن، پیدا کنید. غذای خیابانی در ویتنام غالب تر از غذاهای دیگر است.

بنابراین یک کاسه سوپ ، یک بشقاب از غذای banh cuon یا هر یک از غذاهای خوش‌مزه دیگر آن، بطور کلی کم‌تر از ۲ دلار خرج دارند. همچنین بین ۵ تا ۳۵ دلار برای یک اتوبوس بین‌شهری و یا بلیت قطار بسته به فاصله، باید هزینه کنید. یکی از دلایل قیمت های پایین در کشور ویتنام، سیاست اقتصادی آن است.

البته دلایل خوب دیگری برای سفر ارزان به ویتنام وجود دارد. این کشور فوق‌العاده متنوع است. از پیاده ‌روی در تپه‌ های باشکوه ” Ha Giang”، تا قایق‌سواری در مکونگ دلتا، می تواند جالب توجه باشد. یک راه عالی برای تجربه این کشور سفر بین هانوی و سایگون در قطار سریع‌السیر Reunification است؛ که مسیر آن از سواحل، شهرهای تاریخی و پارک ‌های ملی می گذرد.

 

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به میانمار

میانمار که به نام برمه نیز شناخته می‌شود، شبیه هیچ کشور دیگری در جنوب شرقی آسیا نیست. بنابراین یک سفر ارزان به آن می تواند فراموش نشدنی باشد. بازدید کنندگان با صدها معبد، و صومعه‌، و البته مهربان و دوستانه ترین مردم آشنا خواهند شد.

میانمار می‌تواند کمی گران‌تر از برخی از همسایگان جنوب شرقی خود باشد. اما بیشتر خدمات آن، هنوز هم بسیار ارزان هستند. این خدمات شامل محل اقامت، حمل و نقل و تورهای مسافرتی آن هستند. پرداخت ۳ دلار برای یک وعده غذای اصلی، ۲ دلار برای یک بطری آبمیوه، ۱۰ دلار برای محل اسکان و ۲ دلار برای کرایه تاکسی سفر ارزان محسوب می شود. بنابراین ۲۵ یا ۳۰ دلار در روز یک بودجه واقعا واقع‌بینانه برای سفر به میانمار است.

 

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به کامبوج

کامبوج کشوری است که بعد از یک سفر ارزان بازهم دوست دارید به آن سر بزنید. این کشور جزئیات زیادی برای عرضه دارد: تازگی و عظمت پایتخت خویش یعنی پنوم پن، تاریخچه شگفت ‌انگیز نمایش در (انگکور وات)، جذابیت دنیای باستانی اش، مناظر طبیعی خیره‌کننده شمالی اش، فرصتی برای دیدن دلفین ها در رودخانه مکونگ، غذای خوش‌مزه و مهم‌تر از همه، شهروندان خون گرم آن همه باید دست کم یک بار دیده شوند.

به غیر از این جاذبه ‌های شگفت ‌انگیز، کامبوج مکان خوبی برای بازدید و سفر ارزان محسوب می شود. این امکان وجود دارد که مسافران مستقل هر روز ۱۰ / ۱۲ دلار در روز بابت محل اقامت، غذا و مسافرت خرج کنند. برای بودجه ۲۰ تا ۳۰ دلار در روز، شما می‌توانید به راحتی در این کشور زندگی کنید. همچنین در یک اتاق با امکانات خصوصی مثل یک مهمان خانه بمانید. غذای خیابانی (۱ / ۲ دلار در هر وعده غذایی) یا تهیه غذا از رستوران ‌های معمولی (۳ تا ۵ دلار) هزینه در پی خواهد داشت.

 

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به هندوستان

هند یک مقصد عالی برای کوهنوردان و توریست‌هایی است که به دنبال یکی سفر ارزان می گردند. در سفر ارزان به هند سه مقوله وجود دارد. یکی اینکه شما می‌توانید برای مدتی طولانی کمترین بودجه را صرف کنید. دوم اینکه نمی‌توانید نسبت به هندوستان و جاذبه هایش بی‌تفاوت باشید. شما یا آن را دوست دارید و یا از آن متنفر خواهید بود.

هند بنا به جمعیت زیادی که دارد بیش از حد شلوغ است. اما پس از چند روز، به سرعت می توانید خود را با شرایط حاکم بر آن وفق داده و یاد می‌گیرید؛ که هرج و مرج سازمان‌یافته آن را پذیرا باشید. سوم اینکه، هند ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف است. که در آن همه با هم در هماهنگی مشخصی زندگی می‌کنند. پس بدون وجود پیش زمینه درست یا غلط یک سفر ارزان به هند را آغاز کنید.

سفر ارزان به هندوستان، برای کوهنوردان عالی است. چون آنان می توانند با خرج کردن بسیار کمی تجربه های جذابی به دست آورند. ممکن است در طی سفرتان به هند در حدود ۱۳ تا ۲۵ دلار در یک شب خرج کنید. البته بسته به شهری که به آن سفر می کنید ممکن است این رقم بالا و پایین برود.

مثل سفر ارزان و به صرفه، غذا در هند هم ارزان است. با داشتن چند دلار می‌توانید غذاهای مختلف را امتحان کنید. غذاهایی مانند thali که یک سینی بزرگ با غذاهایی پر ادویه است و تنها با پرداخت ۱۰۰ روپیه ( در حدود ۱.۵۰  دلار) پیدا خواهید کرد. اقامت در هتل های ۵ ستاره با پرداختن ۵۰ دلار یا ۱۰۰ دلار برای غذا می تواند، سفر جالبی را برایتان به ارمغان آورد.

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به اکوادور

 

اکوادور، بهشت مسافران محسوب می شود. و هنوز هم یکی از ارزان‌ ترین کشورهایی است که در آمریکای جنوبی به سر می‌برد. جزایر، کوهه‌ای آند و جنگل‌های بارانی آمازون، شهرهای مستعمراتی، بازار های پر جنب و جوش، و یک فرهنگ بومی قوی، چشمه‌ های آب ‌گرم، رودخانه ‌های خروشان و حیات وحش منحصر به فرد اکوادور زبانزد است. سفر ارزان به اکوادور می تواند به راحتی و با کمترین هزینه ها انجام گیرد.

در این کشور کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. کیتو ، گران‌ترین شهر آن است. اما حتی در آنجا هم، می‌توانید به راحتی با ۱.۵۰ تا ۳ دلار برای صبحانه و ۲ تا ۵  دلار برای ناهار در یک رستوران بودجه‌ بندی داشته باشید. هزینه اتوبوس در کیتو حدود ۰.۲۵ تا ۰.۳۵ دلار هزینه دارد. و تاکسی‌ها تنها چند دلار محدود در حومه شهر دریافت می کنند. هزینه مسافرخانه از ۱۰ تا ۱۵ دلار خواهد بود. و شما می‌توانید به راحتی یک اتاق دو نفره در یک هتل با خرجی کم‌تر از ۴۰ دلار در یک شب برای یک سفر ارزان، پرداخت کنید.

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به السالوادور

 

السالوادور یک کشور بزرگ است که گردشگران مختلفی برای یک سفر ارزان به آنجا عزیمت می کنند. چیزی که واقعا در مورد السالوادور جالب است؛ تنوع و تعداد بیشمار دیدنی های خیره کننده در این کشور کوچک است. در اینجا آتشفشان ها، دریاچه‌ها، سواحل و معابد مایایی، شهرهای سنتی وجود دارد؛ که برای بازدید بسیار زیبا هستند.

مسافرت داخل کشور بسیار آسان است. چون اتوبوس‌های محلی بسیاری وجود دارند؛ که شهرها را به هم متصل می‌کنند. به دلیل اینکه این کشور مساحت کوچکی دارد، سفرها بسیار سریع در آن انجام می شوند. با این حال ساعات ترافیک خاصی در آن وجود دارد. بنابراین از سفر در آن زمان‌ها خودداری کنید. هزینه سفر در سراسر کشور بسته به فواصل بین ۰.۲۵ سنت تا ۵ دلار متغیر است.

غذا در السالوادور مانند سفر ارزان به آن است. همچنین Pupusas، غذای ملی این کشور است؛ که تنها بین ۵۰ سنت و ۱ دلار هزینه دارد. این تورتیلای ذرت لذیذ سرشار از پنیر، لوبیا و ترکیبات دیگری است؛ که با یک سس کلم و سس گوجه‌فرنگی سرو می‌شود. این مورد بهترین غذایی است که بیرون از محل اقامتتان می توانید پیدا کنید.

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به کوبا

کوبا یکی از جمله مکان‌ هایی است که سفر ارزان به آن نتایج دلپذیری دارد. هاوانا که پایتخت این کشور است را می توان در ۲ – ۳ روز بررسی کرد. این شهر به طور ایده‌آل در حالت پوشش قدیمی بوده، و ورود به یک تور به واسطه سفر با خودروی کلاسیک، و یادگیری همه چیز در مورد تاریخچه آن انتخاب مطلوبی به شمار می آید.

تعداد زیادی از هتل‌ های مختلف در سفر ارزان به هاوانا وجود دارد. به طور معمول ماندن یک شب در آن، ۵۰ دلار و حتی بالاتر از آن هزینه خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که هتل ۳  و ۴ ستاره در کوبا به عنوان یک مقیاس مرجع خواهند بود. یک وعده غذایی کامل با یک نوشیدنی، دسر و غذای اصلی در هاوانا بسیار ارزان محاسبه می شود.  همچنین برای تماشا، مکان‌های توریستی بسیاری وجود دارند که در واقع در هاوانا رایگان هستند. اگر بخواهید که یک ماشین قدیمی اجاره کنید؛ می‌توانید با هزینه پایین به مدت ۴ ساعت آن را در اختیار داشته باشید.

 

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به ارمنستان

یک سفر ارزان برای بازدید ارمنستان بسیار جالب توجه است. کشوری کوچک با حدود ۳ میلیون سکنه در قفقاز بسیار زیبا و جالب توجه است. اما سوال بسیاری از گردشگران این است که: ارمنستان در کدام قاره قرار دارد؟ پاسخ این سوال بسیار مشکل است. زیرا ارمنستان در وسط آسیا و اروپا قرار گرفته ‌است و در عین حال سنت و آداب دو قاره را در بر می‌گیرد. و از لحاظ جغرافیایی، واقعا بخشی از هر دو محسوب می شود!

شما می‌توانید برای یک غذای عالی در یک رستوران در این کشور تا حدود ۵ دلار بپردازید. همچنین می‌توانید تقریبا همه بازدید ها و رفت و آمد های خود را کاملا ارزان انجام دهید. اجاره آپارتمان به طور متوسط در آن ۳۰ دلار است. و دریافت یک اتاق در یک هتل می‌تواند به اندازه ۱۰ دلار در هر شب محاسبه شود. ۲ تا ۱۰ دلار نیز برای هزینه جابجایی بین شهر های آن، به عنوان هزینه سفر ارزان محاسبه می شود.

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به کرواسی

 

کرواسی اخیرا به عنوان یک کشور برای سفر ارزان بسیاری از توریست ها در نظر گرفته می شود. اگرچه بازدید از جزایر split و هوار در اوج فصل تابستان چندان ارزان نیستند، اما اگر در اواخر ماه های آگوست و سپتامبر به این کشور سفر کنید، می‌توانید قیمت‌ های خوبی را پیدا کنید.

قیمت محل اسکان، در کرواسی می‌تواند بسته به نوع (مهمانخانه، هتل) از ۲۰ تا ۴۵ دلار در شب متغیر باشد. اگر رستوران بسیار خوبی را در یک منطقه توریستی انتخاب کنید، یک وعده غذایی می‌تواند از ۶ تا ۱۴ دلار هزینه داشته باشد. اگر با اتوبوس سفر کنید، حمل و نقل بین شهره‌ای منطقه ی آن، می‌تواند به قیمت ۳.۵۰ دلار محاسبه شود. شما می توانید ارزانترین اسپرسو های جهان را در یک سفر ارزان به این کشور امتحان کنید.

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به لتونی

لتونی یک کشور بسیار دوستانه برای بازدید و یک سفر ارزان را در اختیارتان قرار می دهد. این مقصد در میان سه کشور بالتیک در شمال شرقی بوده؛ و مملو از فرهنگ غنی و موارد زیادی برای دیدن و لذت بردن است. هزینه‌ های حمل و نقل در ریگا بطور ۲۴ ساعته بسیار ارزان و مناسب است. که عمدتا مردم با ترامواها، و اتوبوس‌ها رفت و آمد دارند. و این جابجایی در حدود ۵ دلار برای هر نفر هزینه دارد.

به همین ترتیب، در صورت امکان، شما می‌توانید راه خود را در اطراف شهر ریگا با پای پیاده طی کنید. که می‌تواند هزینه هایتان را در سفر ارزان، بیشتر کاهش دهد. اقامت در این کشور می‌تواند از ۱۵ تا ۲۸ دلار برای یک شبانه‌روز محاسبه شود.

قیمت مشاوره شیک اندیش

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا