اشتباهات بعد از تمام شدن رابطه(اشتباهات بعد از جدایی)⭐

اشتباهات بعد از تمام شدن رابطه
 • اشتباهاتی که بعد از تمام شدن رابطه به هیچ وجه نباید مرتکب شوید

  پایان یک رابطه ممکن است برای هر دو نفری که در آن شرکت داشته اند، مشکلاتی را به همراه داشته باشد. اما بعد از پایان رابطه، ممکن است بعضی از اشتباهات بزرگترین خطاهایی باشند که شما می‌توانید مرتکب شوید. در اینجا ما به بررسی برخی از این اشتباهات می‌پردازیم تا بتوانید از آن‌ها پیشگیری کنید و از بروز مشکلات بیشتری در آینده جلوگیری کنید.

  اشتباه اول: تحلیل دوباره رابطه و نقاط ضعف

  بعد از پایان رابطه، ممکن است شما به دنبال دلایل و نقاط ضعف در رابطه خود باشید. در این حالت، شما ممکن است تمایل داشته باشید که با پارتنر سابق خود تماس بگیرید و سعی کنید مشکلات را برطرف کنید. این امر می‌تواند به شما باعث تجربه دردناک تری از پایان رابطه شود. برای جلوگیری از این اشتباه، بهتر است که در زمان اولیه پایان رابطه، از تفکرات منفی و تحلیل‌های دوباره خود پرهیز کنید.

  اشتباه دوم: تلاش برای بازگشت به رابطه

  پس از پایان رابطه، ممکن است شما به شدت به دنبال بازگشت به رابطه باشید، اما این امر ممکن است باعث افزایش درد و رنج شما شود. اگر شما به این نتیجه رسیده‌اید که پایان رابطه برای شما بهتر است، بهتر است که این تصمیم را به دیگری نیز اعلام کنید و سعی کنید در زمان اولیه پس از پایان رابطه، جایگاه خود را قبول کنید.

  اشتباه سوم: تلاش برای مزاحمت دیگری

  ممکن است بعد از پایان رابطه، شما به دنبال مزاحمت دیگری باشید، اما این امر ممکن است باعث تضعیف جایگاه شما در ذهن دیگران شود. اگر به هر دلیلی با پارتنر سابق خود مشکل داشته‌اید، بهتر است که با او در دوستانه صحبت کنید و سعی کنید بهترین تصمیم را برای تمامی افراد بگیرید.

  اشتباه چهارم: تلاش برای جبران ضرر و زیان

  هرگاه رابطه شما با خاتمه یابد، ممکن است به دنبال جبران ضرر و زیان شما باشید، اما این امر ممکن است باعث تضعیف جایگاه شما در ذهن دیگران شود. بهتر است که به جای تلاش برای جبران ضرر و زیان، بهترین تصمیم را برای خودتان و پارتنر سابق خود بگیرید.

  اشتباه پنجم: عدم تخلیص از خاطرات

  پس از پایان رابطه، ممکن است شما به دنبال فراموش کردن خاطرات باشید، اما این امر ممکن است باعث شود شما به شدت از روابط بعدی خود متاثر شوید. بهتر است که به خاطرات خود احترام بگذارید و به طور صحیح با آن‌ها برخورد کنید تا بتوانید به راحتی از پایان رابطه جدید خود بهره‌مند شوید.

  اشتباه ششم: عدم قبول واقعیت

  پس از پایان رابطه، ممکن است شما به دنبال پوشاندن واقعیت باشید، اما این امر ممکن است باعث تضعیف جایگاه شما در ذهن دیگران شود. بهتر است که به واقعیت پایان رابطه بپذیرید و به صورت باز و صادقانه به آن پاسخ دهید، تا بتوانید با بالاترین استقلال خود به راحتی از پایان رابطه بهره‌مند شوید.

  اشتباهات بعد از جدایی

  جدایی از همسر یکی از سخت‌ترین تجربه‌هایی است که ممکن است برای یک فرد پیش آید. اما این تجربه تنها به خودی خود پایان نمی‌یابد. اشتباهات بعد از جدایی نیز ممکن است باعث دردسرهای بیشتری برای شما شود. در این مقاله به بررسی برخی از این اشتباهات می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم تا از مصیبت‌های احتمالی پس از جدایی جلوگیری کنید.

  ۱- برای گذشته زندگی خود تلاش کنید:

  بعد از جدایی، اینکه شما به گذشته تکیه بدهید و سعی کنید با فکر کردن به گذشته زندگی خود را بازسازی کنید، باعث ایجاد درد و رنج بیشتری برای شما می‌شود. به جای این کار، سعی کنید تمرکز خود را بر روی زندگی حال حاضر و آینده بگذارید.

  ۲- نباید خود را مسئول قضایای جدایی بدانید:

  با اینکه جدایی ممکن است به دلایلی مانند بی‌اعتمادی، خیانت یا تضاد در برخی موارد رخ دهد، اما هرگز نباید خود را مسئول این اتفاق بدانید. سعی کنید تا با دوستان و خانواده‌تان در ارتباط باشید و از آن‌ها حمایت بگیرید.

  ۳- ترس از ازدواج مجدد:

  در بعضی موارد، اشخاص پس از جدایی از ازدواج مجدد شک دارند و این باعث می‌شود به دنبال رابطه جدید نباشند. این ترس ممکن است باعث ایجاد درد و رنج بیشتری برای شما شود. سعی کنید با افرادی که به شما احترام می‌گذارند و از شخصیت شما پشتیبانی می‌کنند، در ارتباط باشید.

  ۴- عدم پذیرش وضعیت فعلی:

  اگرچه جدایی یک تجربه سخت است، اما باید به وضعیت فعلی خود پذیرش کنید. سعی کنید به جای فکر کردن به آنچه که برای شما اتفاق افتاده، به سمت آینده نگاه کنید و از آن استفاده کنید.

  ۵- اجبار به بازگشت به رابطه قبلی:

  گاهی اوقات، به دلیل عدم قبول وضعیت فعلی، شما ممکن است به بازگشت به رابطه قبلی اجبار شوید. این اجبار باعث می‌شود که شما در آینده با مشکلات بیشتری رو‌به‌رو شوید. برای این کار، سعی کنید تا به دنبال رابطه جدید با افراد دیگر بگردید.

  در نهایت باید گفت که جدایی یک تجربه سخت است ولی شما باید سعی کنید که در این مسیر، با خودتان مهربان باشید و به سمت آینده پیش بروید. با دوستان و خانواده‌تان در ارتباط باشید و به دنبال رابطه جدید با افراد دیگر بگردید.

   کارهایی که بعد از جدایی نباید انجام دهید

  جدایی از همسر یا شریک زندگی، یکی از سخت‌ترین تجربه‌هایی است که می‌توانید در زندگی خود داشته باشید. در این موقعیت، شما با تغییرات بزرگی در زندگی خود مواجه هستید و باید به دنبال یافتن راهی برای ادامه زندگی خود باشید. اما در این موقعیت، بسیاری از افراد به اشتباهاتی می‌افتند که می‌تواند برای آن‌ها در آینده باعث مشکل شود. در این مطلب، به بررسی کارهایی که بعد از جدایی نباید انجام دهید پرداخته‌ایم.

  ۱. تحلیل کردن رابطه‌ی پایان یافته

  چنانچه رابطه‌ی شما با همسر یا شریک زندگی‌تان پایان یافته، بهتر است که تحلیل آن رابطه را به جایی که نیاز به آن ندارید، به تعویق بیندازید. در این موقعیت، تلاش برای پیدا کردن چرایی جدایی و پیدا کردن مسئولین آن، می‌تواند باعث افزایش درد و رنج شما شود. برای شروع، بهتر است که سعی کنید به دنبال یافتن راه‌هایی برای بهبود وضعیت خود باشید.

  ۲. انجام کارهای سریع

  در بعضی مواقع، بعد از جدایی، افراد به دنبال انجام کارهای سریع هستند تا سعی کنند خود را از این درد و رنج در بیاورند. این کارها ممکن است شامل تغییر کار، اقدام به یک رابطه جدید یا خرید خودرو و غیره باشند. در این موقعیت، بهتر است که از این کارها خودداری کنید تا بتوانید با خودتان بهتر آشنا شوید و سعی کنید به دنبال راه‌هایی برای بهبود وضعیت خود باشید.

  ۳. اقدام به انتقام‌جویی

  در بعضی مواقع، بعد از جدایی، افراد به دنبال انتقام‌جویی هستند تا سعی کنند از شریک سابق خود انتقام بگیرند. این کار ممکن است شامل انتشار اطلاعات شخصی، تحقیر شدن یا ایجاد مشکلات برای شخص دیگر باشد. در این موقعیت، بهتر است که از انتقام‌جویی خودداری کنید زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتر برای شما شود.

  ۴. افزایش مصرف الکل

  در بعضی مواقع، بعد از جدایی، افراد به دنبال مصرف الکل هستند تا سعی کنند از درد و رنج خود فرار کنند. اما این کار ممکن است باعث افزایش مشکلات برای شما شود. در این موقعیت، بهتر است که از مصرف الکل خودداری کنید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود وضعیت خود باشید.

  ۵. دوست داشتن شما را شرطی کردن

  در بعضی مواقع، بعد از جدایی، افراد به دنبال دوست داشتن شما هستند تا سعی کنند شما را به دنبال خود بکشانند. این کار ممکن است باعث ایجاد مشکلات برای شما شود. در این موقعیت، بهتر است که از دوست داشتن شرطی خودداری کنید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود وضعیت خود باشید.

  در نهایت، بعد از جدایی، بهتر است که به دنبال راه‌هایی برای بهبود وضعیت خود باشید و از کارهایی که ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتر برای شما شود، خودداری کنید. اینکه شما به دنبال یافتن راه‌هایی برای بهبود وضعیت خود باشید، می‌تواند در بالا بردن روحیه و انگیزه شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا