اهمیت ارتباط چشمی در گفتگو و بالا بردن جذابیت صورت⭐

اهمیت ارتباط چشمی در گفتگو
 • اهمیت ارتباط چشمی در گفتگو و بالا بردن جذابیت صورت

  ارتباط چشمی از جوانب بسیاری در گفتگو و ارتباطات بشری تاثیرگذار است و می‌تواند در بالابردن جذابیت و صورت فرد نیز نقش مهمی داشته باشد. یکی از مهمترین این جوانب، بیانکردن احساسات و افکار فرد می‌باشد. وقتی که دو نفر در گفتگو هستند، چشمان آن‌ها قادرند تمام احساساتی که درونشان می‌گذرد را نشان دهند، بدون اینکه برای آن کلماتی لازم باشد. به علاوه ، چشمان آدم‌ها می‌توانند بدون کلام انتقال دهنده از احساسات رنج برای همدیگر باشند و این ابزار موثری در سازماندهی و برقراری ارتباطات میان فرد و فرد می‌باشند.

  علاوه بر این، ارتباط چشمی نیز می‌تواند در بالابردن جذابیت و صورت فرد تاثیرگذار باشد. چشمان یک فرد می‌توانند بیانگر صدق و صمیمیت او باشند و در نتیجه، باعث ایجاد جذابیت در گفتگو و رابطه باشند. همچنین، چشمان قادرند احساسات عمیق و نیازهای انسانی را انتقال دهند و این می‌تواند باعث ایجاد ارتباط عمیق و نزدیکی با فرد مقابل شود، که این برای بالا بردن جذابیت در گفتگو بسیار مهم می‌باشد.

  به طور کلی، ارتباط چشمی می‌تواند به عنوان یک وسیله قابل اعتماد در ارتباطات بشری در نظر گرفته شود. از طریق آن، احساسات، نیازها و افکار می‌توانند به راحتی منتقل شوند و باعث ایجاد ارتباطات موثر و جذاب در گفتگوها شوند. همچنین، ارتباط چشمی می‌تواند در بالابردن جذابیت و صورت فرد تاثیر گذار باشد و باعث ساختن روابط صمیمی و نزدیکی با دیگران شود. بنابراین، در هر گفتگو و مکالمه، اهمیت ارتباط چشمی را نباید در نظر گرفت و در استفاده صحیح از آن تلاش کرد تا نتایج مثبتی در گفتگو حاصل شود.

  ارتباط چشمی یکی از ساده‌ترین و البته قدرتمندترین روش‌ها برای برقراری ارتباط، ایجاد احساس و سنجش افراد است. این ارتباط از هر نوعی که باشد، یعنی از نوع کاری باشد و یا از نوع دوستی باشد، این قدرت را به شما می‌دهد که بتوانید یک ارتباط عمیق، صمیمی و متعهدانه را رقم بزنید.

  بنابراین درک ارتباط چشمی در زندگی و ارتباطات‌ ما بسیار اساسی و مهم است چون اگر دقت کرده باشید، می‌بینید که کودک از بدون تولد خود با چشمانش با پدر و مادر ارتباط برقرار می‌کند.خود ما وقتی می‌خواهیم در مورد قضاوت آدم‌ها حرف بزنیم، بیشتر از طرز نگاه آن‌ها صحبت می‌کنیم مثلا “فلانی به من چپ چپ نگاه می‌کرد و یا فلانی چقدر نگاه مهربانی داشت” این ها همه نشان دهنده این است که انسان‌ها در اولین دیدارشان با چشم‌هایشان ارتباط برقرار می‌کنند بعد موارد دیگری چون بادی لنگوییج اهمیت پیدا می‌کند که در مراحل بعدی قرار می‌گیرد.

  برقراری ارتباط چشمی ریشه در دی ان ای ما انسان‌ها دارد؛ انسان‌های غار نشین برای برقراری ارتباط با قبایل دیگر و حتی حیوانات جهت شکار از تماس چشمی استفاده می‌کردند. پس اگر می‌خواهید استاد تماس چشمی شوید بهتر است ابتدا بدانید چرا ارتباط چشمی در گفتگو مهم است، که به نه مورد اساسی و مهم آن در این مقاله اشاره خواهیم کردکه شما می‌توانید مزایای ارتباط چشمی و استفاده بهینه از نگاه‌ها را به خوبی یاد بگیرید.

  ارتباط چشمی و  ماندگاری کلام شما

  شما به عنوان یک سخنران و یا متکلم وحده اگر نحوه تماس چشمی را به خوبی آموخته باشید و بتوانید این مهارت را به هنگام صحبت به درستی ایفا کنید، کلام شما ماندگاری و اثر بخشی بهتری را روی فرد یا افراد مورد نظر خواهد داشت.این  یافته ها توسط دو دانشگاه معتبر ولور همپتون و استرلینگ انگلستان انجام شد.

  در این تحقیق دو گروه مورد مطالعه قرار گرفتند، کسانی که با طرف مقابلشان تماس تصویری برقرار کردند و کسانی که برای گفتگو خود از تماس چشمی استفاده کردند ، نتیجه این شد که تماس چشمی نتیجه بهتری داشت و افراد تا مدت‌ها مکالمه فرد مقابل  را در ذهن خود داشتند در حالی که در تماس تصویری اینگونه نبود.

  ارتباط چشمی عامل اصلی در ماندگاری کلام شماست.

  حرکت های مکمل بادی لنگویج چشم

   

  دقت کنید که حرکت چشم خود به تنهایی می‌تواند گویایی بسیاری از مفاهیم و علایم باشد اما گاهی خود تماس چشمی در ذهن مخاطب تکراری و خسته‌کننده می‌شود که حرکت‌های مکمل مثل حرکت دست و یا سر می‌توانند به کمک این ارتباط بیایند و تاثیر کلام و یا سخنرانی را چند برابر کنند.

  به نوعی ارتباط چشمی در کنار بادی لنگوییج می تواند اثربخش ‌تر باشد چون همگی در جهت تفهیم یک موضوع تلاش می‌کنند و آن هم انتقال مفهوم است. اما در نهایت این ارتباط چشمی است که باز هم کار اصلی خود را می‌کند و در واقع با حرکت‌های مکمل تیر نهایی را به خوبی خواهد زد.

  تماس چشمی در کنار حرکت‌های مکمل دست و سر می‌تواند،گویای یک کلام و یا سخنرانی بی‌نقص باشد.

  تماس چشمی و خودآگاهی

  خودآگاهی یعنی آگاه شدن نسبت به حالات و احساسات شخصی خود که نسبت به آن‌ها گاهی بیگانه هستیم.اجازه بدهید تا ارتباط بین خودآگاهی و ارتباط چشمی را با یک مطالعه علمی پیش ببریم که هم قابل قبول‌تر باشد و هم قابل فهم باشد. در مطالعه‌ای که محققان فرانسوی در دانشگاه پاریس انجام دادند به این نتیجه رسیدند، وقتی فردی با برقراری تماس چشمی با همسرش، همکارش و یا دوستش صحبت می‌کند، تمرکز بر روی خودش نیز بیشتر می‌شود،اینگونه از رفتار خودمان آگاهی پیدا می‌کنیم، اما این آگاهی از کجا نشات می‌گیرد؟

  از جایی که فرد مقابل نسبت به حرف‌ها و جملات و البته نگاه شما واکنش نشان می‌دهد و شما هم متقابلا به رفتار و احساس خودتان که از طریق نگاه و کلام شما منعکس می‌شود متمرکز‌تر می‌شوید، البته اگر فرد مسلط و با اعتماد به نفسی باشید این تمرکز به حساسیت‌های منفی تبدیل نمی‌شود بلکه در جهت افزایش قدرت تماس چشمی پیش می‌رود، چون اکنون می‌دانید، مخاطب شما برای حس پذیرش و صمیمت نیاز به ارتباط چشمی به همراه لبخندی ملیح دارد تا ارتباط شما به سمت صمیمت بیشتر پیش برود.

  با تماس چشمی به خودآگاهی شخصی خواهید رسید.

   

  جذابیت شخصیتی با نگاه کردن

  موضوعی که در مورد تماس چشمی باید بدانید این است که کاملا مطلع نیستید که چقدر این تماس می‌تواند روی جذابیت شما تاثیر مثبت و بسیار زیادی داشته باشد، مخصوصا اگر با معشوقه خود این ارتباط را برقرار کنید.ولی چگونه یک ارتباط چشمی ساده می تواند ما را جذاب کند؟

  شاید تا حالا شنیده باشید که لبخند زدن چهره را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند، اما قبل از این لبخند این نگاه و  تماس چشمی شما است که  به کمک آن می‌توانید خود را مرد جذاب و گیرا جلوه دهید. تماس مستقیم با فرد مورد نظر به مدت پنج الی ده ثانیه گاهی برخی مطالعات تا بیست ثانیه می‌تواند شما را تا حد قابل توجهی جذاب جلوه دهد.

  چون بخش اعظمی از صحبت‌ها و خواسته‌های شما از طریق نگاه است که به مخاطب منتقل می‌شود. بعد از تماس چشمی لبخند زدن و گوش دادن آگاهانه به صحبت‌ها می تواند در جذابیت شما تاثیرگذار باشد.

  خبر خوب این است که ارتباط چشمی یک زبان جهانی است شما هر جای دنیا که باشید، هدف شما هر چه باشد، یعنی چه برای مصاحبه کاری چه برای تعمق بخشیدن به روابط دوستی و یا هر چیز دیگری که مد نظر شما باشد، می توانید دست به دامان تماس چشمی شوید، روشی آسان و بدون هزینه که باید تنها تکنیک‌هایش را به خوبی بدانید.

  نگاه‌های مستقیم می توانند، مولد جذابیت شخصی باشند.

  تماس چشمی لازمه توجه

   

  وقتی می‌خواهید بدانید که آیا کسی به شما توجه می‌کند یا نه از نگاه او و تماس‌هایی چشمی که با شما برقرار می‌کند، کاملا واضح و روشن می‌توانید متوجه این موضوع بشوید. البته حفظ تماس چشمی با افراد تنها به معنای توجه نیست، بلکه نشان از علاقه آن‌ها نیز می‌باشد.

  وقتی با طرف مقابل نگاه های مستقیم برقرار می‌کنید و او به خوبی به این تماس‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهد،یعنی شما در مرکز توجه او قرار گرفته‌اید و به صحبت‌های شما علاقه‌مند است. همچنین توجه به همراه خود احترام و قدردانی را ایجاد می‌کندکه اصل و اساس یک ارتباط متقابل است.

  تماس چشمی برای تمرکز و ایجاد توجه در مخاطب ضروری است.

  انتقال اعتماد و اطمینان با ارتباط چشمی

  برقراری ارتباط چشمی در عین حال که روشی آسان است، اما برای مدت طولانی کار دشواری می‌باشد و این موضوع را تا حدودی همه می‌دانند و درک می‌کنند. بنابراین در یک سخنرانی وقتی شما بر روی مطلبی که ارائه می‌دهید اشراف کامل داشته باشید، می‌توانید تا اخر کنفرانس ارتباط‌های چشمی خود را حفظ کنید.

  اینگونه می‌شود که افراد حاضر در این سخنرانی شما را فردی قابل اطمینان می‌دانند که نسبت به آنچه که ارائه می‌دهید مطمئن هستید و برای انتقال این داده‌ها و اطلاعات تلاش می‌کنید تا با حفظ ارتباط چشمی حق  سخنرانی به خوبی ادا شود.البته از آنجایی که چشم‌ها گویای واقعیت و حقیقت هستند،وقتی ارتباط چشمی شما با حضار حفظ شود،حس اعتماد در وجود آن‌ها متبلور خواهد شد و اشتیاق برای همراهی شما پیوسته ادامه می‌یابد.

  ارتباط چشمی به راحتی منعکس کننده اعتماد و اطمینان از سوی شما به سمت مخاطب یا مخاطبان است.

  تماس چشمی گویای اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس یکی از عناصر مورد نیاز برای برقراری ارتباط‌های فردی و جمعی است. این اعتماد به نفس به روش‌های گوناگون می تواند حاصل شود، یکی از این روش‌ها برقراری ارتباط چشمی است، زیرا باعث ایجاد ارتباط مستقیم شما با دیگران می‌شود و همان طور که در بالا گفته شد، منجر به نوعی خودآگاهی از خودتان  خواهد شد که چگونه به یک ارتباط چشمی گویا و شفاف دست پیدا کنید تا مفهوم اصلی کلام خود را برسانید و به دنبال آن حس قاطعانه اطمینان نسبت به خودتان جوشان شود که این حس مستعد اعتماد به نفس است و شما را یک قدم جلوتر از کسی قرار می‌دهد که ارتباط چشمی برقرار نمی‌کند.

  یک موضوع قابل ذکر این است که تماس چشمی در ابتدا کمی سخت است و طبیعی است که کمی از درون دچار هیجان و یا دست پاچگی شوید ولی وقتی این ارتباط را حفظ کنید و از آن بهره ببرید، قطعا ترس شما به  مرور از بین ‌می‌رود و چیزی جز یک نتیجه خوب را در ادامه نخواهد داشت.

   

  ارتباط چشمی و شمرده صحبت کردن

  وقتی شما دو کار را همزمان با هم انجام می‌دهید، قاعدتا مغز باید تمرکز را بین دو کار در حال انجام تقسیم کند. بنابراین خاصیت تماس چشمی این است که بخش اعظمی از تمرکز مغز را برای برقراری ارتباط مستقیم چشمی می‌گیرد، برای اینکه روی فرد یا افراد به درستی توجه کنید و از طرفی نمی‌توانید متن یا صحبت‌های خود را سریعا ارائه دهید.

  چون بخشی از تمرکز روی نگاه شما قرار گرفته است و اتفاقا این موضوع خوشایند است چون منجر به شمرده حرف‌زدن و آرام صحبت کردن شما می‌شود که برای مخاطب دلنشین است، چون هم نگاه شما را دارد و هم صحبت های شما را می‌شنود که برای او می تواند مزیت زیادی به همراه داشته باشد.

  ارتباط چشمی و نگاه هیز

   

  این مورد آخر به طریقی نوعی هشدار است، دقت کنید، همان طور که گفتیم تماس چشمی نوعی زبان جهانی است که به راحتی می‌توانید حرف و کلام خود را ارائه بدهید اما هر نوع نگاهی در هر نوع ارتباطی جایز نیست. مثلا در کشور‌های اسلامی که خود ما یکی از آن‌ها هستیم، معمولا نگاه‌های طولانی و البته نگاه‌هایی که با دریدگی همراه هستند، متناسب فرهنگ ما نیستند و چون همه ما با همین فرهنگ رشد کرده‌ایم، باید مراقب برخی از نگاه های خود باشیم.

  از نگاه های بیش از اندازه به خصوص زمانی که با نامزد خود ملاقات دارید و جز اولین دیدارهای شما به حساب می‌آید، بشدت خودداری کنیم. نه تنها ارتباط چشمی در ملاقات‌های دو نفره خصوصی بلکه از نگاه‌هایی تعبیر شده به هیز بازی و دریدگی چه در شرایط کاری و چه در شرایط خصوصی باید با دقت بیشتری رعایت شوند.

  نظر مخاطب

  شما به عنوان خواننده این متن چقدر در مورد تاثیر ارتباط چشمی ایمان دارید و چقدر خودتان تاثیر  این نوع ارتباط را در زندگی داشته‌اید؟ آیا واقعا موثر بوده است، می‌توانید نظرات خود را کامنت کنید تا دیگران نیز استفاده کنند و اگر دلایل دیگری از ارتباط چشمی جهت ارتباط بهتر در نظر دارید ،آن را هم کامنت کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا