چطور با چند قدم آسان جذابیت رفتاری را در دست بگیریم؟

چطور با چند قدم آسان جذابیت رفتاری را در دست بگیریم؟
 • چطور با چند قدم آسان جذابیت رفتاری را در دست بگیریم؟

   

  چکیده مطلب

  جذابیت رفتاری به عوامل زیادی بستگی دارد، اگر شما می‌خواهید ارتباط خود با دوستان، همکاران و افراد خانواده خود را گسترش دهید. باید بروی مهارت‌ها و توانایی فردی خود برای جذب دیگران کار کرده و چیزهای جدیدی بیاموزید. در این نوشته به شما خواهیم گفت که با انجام چه کارهایی بر جذابیت رفتاری خود بیفزایید.

  وقتی که صحبت از جذابیت می‌شود، ذهن ما ناخودآگاه به سمت جذابیت ظاهری و فیزیکی کشیده خواهد شد، هرچند که جذابیت رفتاری به اندازه جذابیت ظاهری تاثیرگذار است. تحقیقات مختلف علمی ثابت کرده است که جذابیت به عوامل زیادی بستگی دارد، در این آموزش قصد داریم عوامل موثر در جذابیت رفتاری را برای شما بنویسیم. که با به کار گیری این ترفند های مهم به راحتی جذابیت رفتاری را در دستان خود حس کنید. و دیگران هم جذابیت شما رو حس خواهند کرد.

  برای جذابیت رفتاری شنونده خوبی باشید

  جذابیت رفتاری

  اگر شما به دنبال جذب دیگران هستید، باید بروی توانایی شنونده بودن خود بسیار کار کنید، شنوندگی یکی از مهارت‌هایی است که در نظر دیگران بسیار ارزشمند و زیبا است. وقتی که شما بتوانید در هنگام گوش دادن به صحبت‌های دیگران احساس درک سخنان طرف مقابل را به او نشان دهید، جذابیت رفتاری بالایی پیدا خواهید کرد. گوش دادن فعال، باعث ایجاد حس اعتماد و ارتباط موثر دوستانه خواهد شد. سعی کنید در هنگام گوش دادن هیچ موضوعی حواس شما را پرت نکند و با زبان بدن خود به طرف مقابل نشان دهید که کاملا متوجه حرف‌های او هستید، مانند تکان دادن سر و یا ارتباط چشمی که بیان کننده ارتباط دوستانه خواهد بود.

  به زبان بدن تسلط پیدا کنید

  زبان بدن و جذابیت رفتاری

  اگر می‌خواهید دیگران را به خود جذب کنید، یکی دیگر از چیزهای بسیار مهم زبان بدن هست. ما همانقدر که ارتباط زبانی برقرار می‌کنیم می‌توانیم ارتباط غیرزبانی ایجاد کنیم، برای مثال وقتی که با فردی روبرو می‌شوید باید بدانید که چگونه لبخند بزنید و با او دست دهید و یا وقتی در مقابل دیگران چگونه بنشینید و یا در هنگام صحبت کردن از دستان خود چگونه برای انتقال بهتر مفاهیم کمک بگیرید. شاید در اینجا مجال بیان تمام نکات زبان بدن و منظور آنها نباشد اما می‌توانید با مراجعه به منابع مختلف ویدیویی و آموزشی مختلف زبان بدن را بیاموزید. پس برای اینکه بر جذابیت رفتاری خود بیفزایید، مهارت زبان بدن را نیز بیاموزید.

  مهربان بودن

  مهربانی و جذابیت رفتاری

  وقتی که می‌خواهید شور و اشتیاق در دیگران بوجود بیاورید، یکی از مهم ترین چیزها رفتار مهربانانه شما است. مهربان بودن شامل توجه کردن، مراقبت کردن و رفتار از روی حسن نیت شما است. اگر می‌خواهید جذابیت رفتاری داشته باشید باید مهربان بودن و ملاحظه کردن را بیاموزید. شاید این نکته بسیار عجیب و جدید نباشد زیرا بسیاری از ما جذب مهربان بودن دیگران شده ایم و حالا باید به خودتان فکر کنید که چقدر با رفتار و عمل مهربانانه می‌توانید دیگران را به خودتان جذب کنید. توجه به دیگران و مهربان بودن جذابیت رفتاری شما به شکل زیادی افزایش خواهد داد.

  لبخند زدن

  لبخند و جذابیت رفتاری

  یکی از ساده ترین و آسان ترین رفتار هر انسانی لبخند زدن است و می‌دانیم که قدرت بسیار زیادی در جذب دیگران به ما می‌بخشد، لبخند زدن در ذهن ما هورمون اندروفین و سرتونین را آزاد می‌کند که به خلق و خوی بهتر ما کمک می‌کند و همچنین می‌توانید با حال خوب بود به حس خوب دیگران کمک کنید. شاید توجه کرده باشید که شما به افرادی که لبخند بر لب دارند بیشتر توجه می‌کنید و جذابیت رفتاری بیشتری دارند، پس برای جذب دیگران سعی کنید بیشتر لبخند بزنید و بروی اثر روانی آن فکر کنید. طبق تحقیقات دانشکده روانشناسی دانشگاه برن سوییس، لبخند زدن تاثیر بسیار زیادی در زیبا دیده شدن افراد دارد. سعی کنید لبخندی از روی مهربانی و توجه به دیگران داشته باشید. این یک راه ساده و میانبر برای جذابیت رفتاری بیشتر است. امتحان کنید!

  خندیدن

  خندیدن و جذابیت رفتاری

  گفته می‌شود که «خنده بر هر درد بی درمان دواست!» آیا تابحال به این ضرب المثل فکر کرده اید؟ بسیاری از ما از ناراحتی‌های روانی رنج می‌بریم، افسردگی، تنهایی، غم، شکست عشقی و … شاید آنقدر که از این ضربه‌ها و آسیب‌های روحی آزرده هستیم که اگر دچار ضربه فیزیکی بودیم ناراحت نمی شدیم. پس می‌بینیم که خنده می‌تواند برای مهم ترین دردهای ما دوا باشد! با خندیدن نه تنها حال روانی و احساسی ما بهبود پیدا می‌کند بلکه میزان اکسیژن بیشتری را تنفس می‌کنیم و حال جسمانی ما نیز بهتر می‌شود.

  خندیدن حتی مصری است، شما کافی است در جمع دوستان خود موضوعی خنده دار تعریف کنید و ببینید با خندیدن یک نفر بقیه چطور واکنش نشان می‌دهند. خندیدن حتی در روابط عاشقانه و عاطفی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند، اگر می‌خواهید جذابیت رفتاری بیشتری داشته باشید سعی کنید با دیگران بیشتر بخندید، متوجه خواهید شد که مورد توجه دیگران قرار خواهید گرفت.

  اگر شما واقعا به دنبال جذب دیگران هستید، ایجاد حس اعتماد و صداقت شما را به حد زیادی در نظر دیگران مورد پسند و دوست داشتنی خواهد کرد. بهرحال کسی دوست ندارد با عدم صداقت و اعتماد ارتباط برقرار کند و اگر شما با روی گشاده با دیگران برخورد نداشته باشید احتمال کمتری وجود دارد که ارتباط موثر برقرار کنید.

  به بیان دیگر، توانایی شما در جلب حس اعتماد و صداقت دیگران بسیار اهمیت بالاتری نسبت به جذابیت ظاهری شما خواهد داشت. شاید بسیار شنیده باشید که صداقت اساس روابط دوستی و زناشویی است.

  از عطر خوش استفاده کنید

  عطر و جذابیت رفتاری

  عطر خوش یکی از چیزهایی است که هرکسی را می‌تواند به خود جلب نماید. در واقع استفاده از عطر خوش می‌تواند میانبری برای جذب دیگران باشد. همه ما به عطرخوش دیگران واکنش نشان خواهیم داد. پس برای داشتن جذابیت رفتاری از عطرها و ادکلن‌های خوش کمک بگیرید. همچنین در استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی سعی کنید از برندهایی استفاده کنید که بوی خوشی دارند. هیچوقت تاثیر عطر خوش بر دیگران را فراموش نکنید.

  اعتماد به نفس داشته باشید

  اعتماد به نفس و جذابیت رفتاری

  رفتار با اعتماد به نفس نقش بسیار مهمی در زندگی شخصی و حرفه ای ما ایفا می‌کند. در واقع، داشتن اعتماد به نفس، باور به توانایی‌های خود، داشتن عزت نفس بالا بخش اصلی جذابیت رفتاری هستند که باید در نظر بگیرید. طبق تحقیقات علمی، افرادی که احساس اعتماد به نفس بالاتری دارند، حس خلاقیت، باور به خود و توانایی بیشتری در انجام کارهای با ریسک بالاتر داشته و توانایی بیشتری در جذب دیگران دارند.

  اگر می‌خواهید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید راه‌های زیر به شما کمک خواهند کرد:

  • دواطلب شدن
  • ورزش کردن
  • دور شدن از افکار منفی
  • شروع یک سرگرمی جدید
  • مدیتیشن

  گذراندن وقت با افرادی که دوستشان دارید

  فعالیت در پروژه‌هایی که توانایی‌های شخصی شما را بروز می‌دهند

  از قدرت خلاقیت خود کمک بگیرید و با هدف افزایش اعتماد به نفس خود یکی از کارهای بالا را انجام دهید. متوجه خواهید شد که بزودی همه شما را تشویق خواهند کرد.

  آن‌تایم بودن

  آن تایم بودن و جذابیت رفتاری

  زمان یکی از چیزهایی که برای هر کسی بسیار مهم است، شما برای ارتباط با دیگران باید برای وقت دیگران ارزش قائل شوید و سعی کنید سر موقع حضور پیدا کنید و یا پروژه‌های خود را سر موقع تحویل دهید، با این کار جذابیت بیشتری برای ارتباط با دیگران پیدا خواهید کرد زیرا مورد اعتماد و دوست داشتنی خواهید بود. اگر با دوستان خود برنامه تفریحی دارید، حتما سعی کنید به موقع حضور پیدا کنید و با این کار احساس بهتری در دیگران ایجاد خواهید کرد که روابط مستحکم تری شکل خواهد گرفت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا