۵ نشانه ای که عدم اعتماد به نفس شما را نشان می دهد

 • ۵ نشانه ای که عدم اعتماد به نفس شما را نشان می دهد

  اعتماد به نفس یکی از مهمترین عواملی است که در موفقیت هر فرد تاثیرگذار است. به عنوان یک مثال، در کارآفرینی، افراد با اعتماد به نفس بالا، می توانند ریسک های بیشتری را بپذیرند و در نتیجه، به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند. با این حال، گاهی اوقات، عدم اعتماد به نفس می تواند از رشد شخصیتی و حرفه ای شما جلوگیری کند. در این مقاله، پنج نشانه ای را برای شناسایی عدم اعتماد به نفس شما آورده ایم.

  ۱. انجام وظایف با ترس و استرس

  اگر هنگام انجام وظایف روزمره، احساس ترس و استرس دارید، احتمالاً عدم اعتماد به نفس در شما وجود دارد. این ترس ممکن است به دلیل ناامیدی از خود، ناراحتی در مورد نتیجه کار یا ناامیدی از عملکرد خود در گذشته باشد.

  ۲. اجتناب از چالش ها

  اگر از انجام چالش های جدید و به چالش کشیدن خودداری می کنید، ممکن است به دلیل عدم اعتماد به نفس باشد. این رفتار می تواند باعث شود که شما از فرصت های جدید بازاریابی یا ایجاد روابط جدید با مشتریان، بازدید کنندگان و دوستان غافل شوید.

  ۳. بیماری از نظر اجتماعی

  اگر از برقراری رابطه با دیگران و گفتگو با آنها بیماری می کنید، ممکن است به دلیل عدم اعتماد به نفس باشد. این می تواند باعث شود که شما از فرصت های شغلی، روابط دوستانه و پیوندهای خانوادگی غافل شوید.

  ۴. ارائه بهانه های بیشتر

  اگر شما به دلیل ناتوانی های خود به طور مداوم بهانه های بیشتری ارائه می دهید، احتمالاً به دلیل عدم اعتماد به نفس است. این رفتار می تواند باعث شود که شما از موفقیت های فردی و حرفه ای خود غافل شوید.

  ۵. عدم توانایی در پذیرش انتقاد

  اگر به دلیل ناتوانی در پذیرش انتقاد، احتمالاً به دلیل عدم اعتماد به نفس است. این رفتار می تواند باعث شود که شما از فرصت های بهبود کاری، یادگیری و رشد شخصیتی غافل شوید.

  در نهایت، شناسایی علائم عدم اعتماد به نفس می تواند به شما کمک کند تا از رشد شخصیتی و حرفه ای خود بیشتر لذت ببرید. با شناسایی علائم عدم اعتماد به نفس، می توانید از بین برنده وجود این مشکل شوید و به زودی به شخصیت با اعتماد به نفس تبدیل شوید.

  ۸۰% مردم بدونِ آنکه بدانند از کمبود اعتماد به نفس رنج می برند…
  اغلب مان در زندگی از نبود اعتماد به نفس کافی در رنج هستیم… بدون اینکه حتی بدانیم مشکل چیست، اما همیشه انگار یک چیزی در زندگی ما کم است.

  اگر کمبود اعتماد به نفس داشته باشیم؛
  هیچوقت لذتِ واقعیِ موفقیت را نمی چشیم. شکست، بیش از حد بر ما تاثیر میگذارد و در کلِ زندگی مان جای خالیِ چیزی در زندگی ما احساس میشود… یک احساس گناه بابتِ هرچیزی در انتهای ذهن وجود دارد.

  نکته جالب در مورد این حس مشترک این است که فکر میکنیم “گذراست” با اینکه همیشه هست !
  این احساس هربار که توجه ما را به خودش جلب میکند، ناخودآگاه درخواستی از ما دارد… اعتماد به نفس فراموش شده ای را میخواهد بازیابی کنیم.

  اصلا شاید بعضی از ما، میدانستیم جریان چیست، میدانستیم نبودِ اعتماد به نفس مشکل اصلی ماست. اما بدون هیچ شناخت دقیقی، به دنبال چیزی میگشتیم که شبیه به راه حل مشکلمان است… شاید دقیقا نمیدانستیم دنبال چه چیزی هستیم، اما درباره یک چیزی خیلی مطمئن بودیم؛ اینکه یک شخصیت بهتری لیاقت ماست.

  زیرا اگر دنبال احساسات و شخصیت بهتر نبودیم؛ هرگز نه اینجا بودید این مطلب را بخوانید و نه دنبال راه های برای بدست آوردن آن، اما نکته ای که قبل از شروع باید به آن اشاره کنیم و اهمیت فوق العاده ای دارد این است که؛
  بالا بودن اعتماد به نفس در شخصی، چنان زیباست که به اشتباه تصور میکنیم خصوصیاتی کاملا ذاتی است، در حالی که نه تنها ذاتی نیست، بلکه تماما اکتسابی است.

  یعنی اگر بخواهید از همین الان میتوانید یک اعتماد به نفس قدرتمند برای خود بسازید.
  هیچ مانعی بر سر راه شما وجود ندارد، بجز قدرت اراده تان.

  اما در این مقاله؛
  ۵ نشانه ای که عدم اعتماد به نفس شما را نشان می دهد می پردازیم، این نشانه ها، حتی اگر زندگی خوب و خوشی دارند، به شما از آینده دردناکی خبر خواهند داد.

  پس، باید تک تک این نشانه ها را به دقت بررسی کنید، با خود مطابقت دهید، اگر احساس کردید هرکدام از آنها آشنا است، سریعا به کمک راه حلی که برای هرکدام توصیه شده، سعی کنید جلو پیشرفت آنرا بگیرید و سریعا آنرا خنثی کنید.

  این ۵ نشانه از کتاب ها و مقالات علمی در مورد اعتماد به نفس جمع آوری شده و به عنوان ۵ نشانه جدی اما مخفی اعتماد به نفس شناخته شده که خلاصه آنرا به همراه راهنمای کامل و عملی برای رفع آن را در این مقاله میخوانید.

  و البته از همه مهم تر !!!!
  برای هرکدام از این نشانه ها، یک تمرین و چالش فوق العاده عملی قرار دادیم، تا هر زمانی توانستید بر آن غلبه کنید، مطمئن شوید این مورد از ضعف اعتماد به نفس را برطرف کردید.

  شما بعد از خواندنِ این مقاله به طور کامل یاد میگیرید:

  چطور در جمع هایی که تنها هستید یا برای اولین بار است حضور دارید، با نهایت اعتماد به نفس ظاهر شوید؟
  چطور کاری کنید مشکلات مالی و کاری تان اعتماد به نفس تان را تخریب نکنند؟
  چطور خیلی رُک و با اعتماد به نفس صحبت کنید و کاری کنید دیگران برای شخصیت قاطع و قدرتمند شما احترام قائل شوند؟
  در شرایط استرس و اضطراب چطور سریعا کنترل کامل اوضاع را به دست بگیریم؟
  چرا خواندنِ ذهن دیگران کاری بیهوده و مضر است و چطور این کار را نکنیم؟
  و …

  ۵ نشانه ای که عدم اعتماد به نفس شما را نشان می دهد :

  هر زمانی که تنها گذاشته می شوید احساسی شما را مجبور میکند تلقن همراه تان را چک کنید. فرض کنید در رستورانی با دوستتان در حال غذا خورد و صحبت کردن هستید، ناگهان دوست شما یادش می آید که درب اتومبیلش را قفل نکرده و بر میگردد به پارکینگ رستوران. شما در چنین شرایطی بلافاصله بعد از ترکِ دوستتان تلفن همراه تان را از جیبتان بیرون می آورید و آنرا چک میکنید؟ بازی میکنید و یا تماس و پیامک های از دست داده را جواب میدهید؟ در واقع در حال وقت تلف کردن هستید تا دوستتان برگردد؟

  اگر چنین است؛ شما از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید.
  اکثر مردم تنها به این دلیل مشغول به انجام چنین کاری میشوند زیرا تصور میکنند دیگران در محیط های اجتماعی آنها را به صورت خالی قضاوت میکنند. یعنی، اگر دوستتان نباشد، شما هیچ چیز خوبی برای ارائه از خودتان ندارید… شما خودتان به تنهایی هیچ چیز نیستید؛ در حالی که کاملا اشتباه است.

  *راه حل: شما باید ابتدا به خودتان ثابت کنید، حضور منفرد در جمع های اجتماعی هیچ نکته بدی ندارد. برای مقابله با آن میتوانید خیلی کوچک شروع کنید، خودتان تنهایی بیرون بروید، تنهایی به کافی شاپ بروید و یک قهوه سفارش دهید و بدون آنکه روزنامه بخوانید، یا خودتان را سرگرم تلفن همراه تان کنید.
  زمانتان را به دیدن مردم اختصاص دهید، لذت فوق العاده ای دارد. فرض کنید قرار است فقط مردم را نظارت کنید، همین ! اگر توانستید اینکار را انجام دهید، از ۸۰% مردم یک قدم جلو تر قرار خواهید گرفت.

  **چالش فوق العاده: به مدت یک ماه، هر آخر هفته به یک مهمانی، رستوران، کافه، تئاتر یا هرجای دیگری که قبلا به تنهایی نمی رفتید بروید و حداقل با ۵ غریبه سرصحبت را بازکنید. شاید تعجب کنید اگر بدانید تنها ۵% مردم میتوانند این کار را انجام دهند.

  بدون درست کردم موهایتان یا آرایش کردن نمیتوانید خانه را ترک کنید. متاسفانه کشور ما جزو ۳ کشور اول در مصرف مواد آرایش است و جراحی زیبایی است، در حالی که دیگران کمتر از خودمان به زیبایی ظاهری مان دقت میکنند… اگر هر روز قبل از خروج از خانه، حتی برای یک سوپر مارکت رفتن، حداقل ۱۰ دقیقه در برابر آیینه در حال آماده شدن هستید، این نشانه کمبود اعتماد به نفس است… آگاه باشید.

  اینکه در برابر خودتان زیبا به نظر برسید یا در برابر دیگران، دو مقوله کاملا جدا از هم است. اگر بخواهید رقابت زیبا ترین بودن در هر جمعی را برنده شوید، شما همیشه بازنده این رقابت خواهید شد.

  *راه حل: کار مهمی که باید انجام دهید، مشخص کردن هویت واقعی خودتان و پیدا کردن ظاهری زیبا هماهنگ با هویت شماست.

  سعی کنید خودتان را به خود ایده آل تان مقایسه کنید، تا ایده آل دیگران… شاید دوست دارید خودتان را به عنوان یک آرتیست یا یک بیزینس من (تاجر) ببینید، سعی کنید ظاهرتان را هم مانند یک آرتیست یا یک بیزینس من باشد تا چیزی که دیگران میخواهند.

  **چالش فوق العاده: کافیست به مدت ۱ هفته حمام نروید، از آیینه و از هیچ لوازم آرایش هم استفاده نکنید. روزی حداقل یکبار بیرون بروید و با مردم در ارتباط باشید، بدترین و زشت ترین لباس هایتان را بپوشید، حتی اگر پاره شده بود هم بپوشید. این یک هفته با بدترین وضع ظاهری بیرون بروید؛ ممکن است قضاوت شوید اما مطمئن باشید اتفاق بدی نخواهد افتاد.
  این کارِ سخت باعث میشود دفعه بعد، برای اینکه با یک شلوار ساده بخواهید به مغازه بروید، مجبور نشوید یک ساعت آرایش کنید.

  شما دروغ ها کوچکی میگویید تا دعوا نشود، صلح و آرامش برقرار باشد و شغل تان را حفظ کنید. در حالی که در حال نابود کردن اعتماد به نفس تان هستید. اگر بابت اتفاق های کوچک دروغ میگویید و خیلی از اوقات هم کسی دروغ شما را متوجه نمیشود، بدانید که شما در حال تخریب اعتماد به نفس خودتان هستید.

  *راه حل: راه حل این مشکل، شروع به روراست بودن و همیشه حرف واقعیت را زدن است. باید کوچک شروع کنید و بابت اتفاق های کوچک همیشه واقعیت را بگویید و کم کم اعتماد به نفس شما تقویت میشود برای اینکه هر اتقاقی نتواند شما را مجبود کند دروغ بگویید.

  **چالش فوق العاده: اگر بتوانید به مردم اجازه دهید ضعف های شما را ببینند، میتوانید بر ترس از ترد شدن غلبه کنید. اگر نمیخواهید کدورتی پیش بیاید به خاطر همین دروغ میگویید، دلیل آن این است که میخواهید همیشه شما را دوست داشته باشند.

  موقعیت های استرس زا را به کمک راه حل های موقتی برطرف میکنید. اگر در موقعیت های استرس زا ای قرار دارید، آیا معمولا سعی میکنید از رفتارهای ناصحیح و ناسالم استفاده کنید تا حواستان را پرت کنید و یا بر موقعیت غلبه کنید؟

  برای مثال خرید کردن، خوردن بی رویه غذا و تنقلات، سیگار کشیدن، نوشیدنی های الکلی و … تنها از مواردی هستند که باعث میشوند تلقین شود که استرس و اضطراب در حال ناپدید شدن است. برای مثال اغلب جوانان سیگاری تصور میکنند در شرایط استرس باید سیگار کشید! در حالی که اصلا چنین نیست، این ها راه حل های موقت و گاهی اصلا راه حل نیستند تنها تلقین اند !

  *راه حل: واقعیت ساده این است که شما میتوانید بدون کمک گرفتن از هیچ ابزار یا وسیله ای بر اضطراب و استرس تان غلبه کنید، یکی از این موارد تکنیک دکتر گاش از که قبلا خواندید. دفعه بعد که در شرایط استرس زا –ای قرار گرفتید، به خودتان قول دهید که باید خودتان به تنهایی بر آن غلبه کنید… بدونِ هیچ کمکی.

  **چالش فوق العاده: به مدت دو ماه، به کمک هرآنچه ک استرس و اضطرابتان را رفع می کردید را کنار بگذارید. تصور نکنید اگر به کیسه بوکس ضربه بزنید اضطرابتان برطرف میشود و یا اگر بی رویه پول خرج کنید احساس خوبی پیدا خواهید کرد. در این دو ماه از هیچ وسیله یا رفتار خاصی نمیتوانید استفاده کنید، خودتان فقط به صورت ذهنی باید با استرس و اضطراب بجنگید… همین. شاید جالب باشد اگر بدانید تنها ۳% از مردم کامل میتوانند همیچن کاری کنند، شما چطور؟

  شما ذهن خوانی میکنید. اصلا کسی را می شناسید این کار را نکند؟ قبل از صحبت شخص مقابل، میخواهیم ذهن و افکار او را بخوانیم، همیشه احساس میکنیم چیزهایی در ذهن طرف مقابل می گذرد که به ما نمیگوید.

  زمانی که دوست ما میگوید نمیتواند با ما بیرون بیاید، میخواهی


  زمانی که دوست ما میگوید نمیتواند با ما بیرون بیاید، میخواهیم ذهن خوانی کنیم، چرا؟ برای چی؟ چه چیزی در مورد ما فکر میکند و … باید بدانید این کار از شرایط منفی فکری نشات میگرد که خودمان برای خودمان از طرف مقابل درست میکنیم.

  افراد موفق و با اعتماد به نفس، درباره افکار طرف مقابل اصلا فکر نمیکنند و وقت شان را درباره قضاوت افکار ذهن خوانی شده شان هدر نمیدهند. آنها هر زمانی که شک میکنند یا میخواهند مطمئن شوند خیلی ساده سوالشان را می پرسند. اگر نمی پرسند، پس اهمیتی به آن نمیدهند. به همین سادگی.

  عمل ذهن خوانی میتواند فوق العاده مضر باشد.
  شما شب را تا صبح نمیخوابید و فقط به این فکر میکنید چرا هم دانشگاهی تان امروز با شما سرد صحبت کرد، چرا همکارتان جواب سلام شما را نداد؟ رئیس شما چرا امروز حال شما را نپرسی

  د؟ بدون اینکه در نظر بگیریم شاید مشکلاتی جدی تر برای آنها وجود داشته، یا حتی اصلا حواسشان نبوده و هیچ قصد و نیتی نداشتند.

  *راه حل: به مدت یک هفته، هر بار که احساس میکنید در حال خواندن افکار دیگران هستید و فکر میکنید آنها نظر منفی داشتید، سریعا جنبه مثبت آنها را در نظر بگیرید و درباره آن فکر کنید. اگر فکر میکنید طرف مقابل فکر کرده شما فرد خجالتی هستید، سریعا فکر کنید او برعکس تصور میکند شما فرد شجاع و با اراده ای هستید.

  **چالش فوق العاده: هر وقت و هر زمانی که احساس کردید میخواهید افکار طرف مقابل را بخوانید، سریعا از خودش بپرسید آیا اینطور فکر میکند یا نه؟ مثلا، “آرش، امروز خیلی سرد سلام دادی، چیزی شده؟”

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا