چرا فقط بعضی افراد خاص را دوست داریم

چرا فقط بعضی افراد خاص را دوست داریم

چرا بعضی افراد خاص را دوست داریم و به دیگران علاقه ای نداریم؟

چرا از بعضی چیزها خوشمان می‌آید و بعضی چیزهای دیگر را دوست نداریم؟

بعضی مرم می‌گویند شباهت‌ها همدیگر را جذب می‌کند اما همیشه اینگونه پی نمی‌آیند و ما گاهی به افرادی جذب می‌شویم که متضاد با ما هستند.

اما باز هم این سوال پی می‌آیند که اگر ما به افراد متضاد با خود جذب می‌شویم پس چرا به کسانی که شبیه ما هستند نیز جذب می‌شویم؟ در این مقاله قصد دارم به همه ی این سوالات پاسخ دهم و به شما بگویم چرا ما انسان ها به بعضی افراد خاص علاقه مند می‌شویم.

دلیل این موضوع که چرا ما به بعضی افراد یا بعضی چیزهای خاص علاقه مند میشویم.

بهنام ( یک شخص فرضی) از ته قلب از کت و شلوار متنفر است. حتی تصمیم دارد از اولین کاری که پیدا کرده است خارج شود فقط به دلیل اینکه مجبور است کت و شلوار به تن کند. وقتی از بیرون به این قضیه نگاه کنید بهنام به نظر دیوانه میرسد اما اگر به صورت عمیق تر درون ذهن وی را بررسی کنیم متوجه می‌شویم که همه ی اقدامات وی کاملا طبیعی است.‌

بهنام تنها فرزند خانواده بوده و کمی نازپرورده بزرگ شده است چرا که هر چیزی می خواست سریع در اختیارش گذاشته می‌شود. به دلیل نوع تربیت و رشد وی، برای آزادی بسیار ارزش قائل بوده و از اجبار و تحت کنترل بودن متنفر است.

از سوی دیگر، وقتی جوان تر بوده است عینک های درشتی بر چشم داشته که باعث می شده همکلاسی هایش او را مورد نیشخند و تمسخر قرار دهند. اکنون که وی بزرگ شده است، به صورت ناخودآگاه از لباس و کت و شلوار به دلیل اینکه یادآور خاطرات دوران کودکی است متنفر هستند.

از سوی دیگر، تمایل وی به آزادی باعث می‌شود از گره ی کروات هم متنفر شود زیرا باعث می شود احساس اسارت و در بند بودن پیدا کند.از این مثال به سادگی می توان فهمید چرا چیز های خاصی داریم. همانطور که مشاهده کردید، بهنام از کت و شلوار متنفر است زیرا یاداور چیزی منفور است و مانع چیزی که برای ارزشمند است.

به همین دلیل است که بعضی افراد خاص را دوست داریم

در مورد مردم نیز جریان به همین گونه است. کسانی را دوست داریم که ما را به یاد چیزهایی می اندازند که در مورد خود دوست داریم و از افرادی که ما را به سمت چیز هایی می کشند که دوست نداریم متنفر می شویم.

به همین دلیل است که یک دختر زیبا و خجالتی ممکن است به یک مرد جذاب و با اعتماد به نفس جذب شود. به این دلیل افراد خاصی را دوست دارم که در آنها ترکیبی از دو نوع ویژگی وجود دارد. اول ویژگی هایی که در مورد خود دوست داریم و دوم ویژگی هایی که در مورد خود از آنها متنفر هستیم.

images

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا