۷ نشانه که رابطه شما پایدار و بادوام است (نشان های عشق ماندگار)

رابطه پایدار
 • ۷ نشانه که رابطه شما پایدار و بادوام است

  روابط آدم‌ها از دوران باستان همواره مطرح بوده و در طول تاریخ نشان داده شده که یکی از اساسی‌ترین عوامل پایداری هر رابطه‌ای، اعتماد و صداقت است. در رابطه با روابط عاشقانه، باید گفت که اعتماد و صداقت همچنان جایگاهی مهم در پایداری آن دارند. اما برای بررسی اینکه یک رابطه عاشقانه پایدار و بادوام است، باید به برخی نشانه‌ها توجه کنیم که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

  ۱. احترام متقابل: احترام به همدیگر از اولین و مهمترین نشانه‌های پایداری یک رابطه است. در صورتی که هر دو طرف به یکدیگر احترام بگذارند و در زمینه‌های مختلف نظرات خود را با هم به اشتراک بگذارند، این رابطه بسیار پایدار خواهد بود.

  ۲. توجه به نیازهای همدیگر: در یک رابطه عاشقانه، باید به نیازهای همدیگر توجه کرد و در صورت نیاز، تلاش کرد تا آن نیازها را برآورده کرد. این نشانه از این است که هر دو طرف به یکدیگر اهمیت می‌دهند و این می‌تواند در پایداری رابطه تأثیر بسزایی داشته باشد.

  ۳. قابلیت رفع اختلاف: هر رابطه‌ای، حتی در صورت پایداری، با اختلافاتی مواجه می‌شود. در صورتی که هر دو طرف قابلیت رفع اختلاف و صحبت با هم را داشته باشند، این رابطه پایدار خواهد بود.

  ۴. حضور در کنار هم: حضور فیزیکی در کنار یکدیگر به عنوان یک نشانه پایداری در رابطه مطرح است. هر چند که در برخی موارد افراد با همدیگر در فاصله جغرافیایی زیادی هستند، اما هنوز هم با تماس تلفنی یا ارتباطات مجازی می‌توانند با هم در ارتباط باشند.

  ۵. توانایی در شکل‌گیری رویاهای مشترک: رویاهای مشترک می‌تواند به عنوان یکی از عوامل پایداری رابطه در نظر گرفته شود. هر دو طرف می‌توانند به سمت یک هدف مشترک حرکت کنند و در این راه، هم‌دیگر را حمایت کنند و به همراه هم پیش بروند.

  نتیجه‌گیری

  با توجه به موارد فوق، می‌توان گفت که پایداری رابطه عاشقانه به طور کلی به ارتباط متقابل بین دو طرف بستگی دارد. اگر هر دو طرف به همدیگر احترام بگذارند، به نیازهای همدیگر توجه کنند، قابلیت رفع اختلاف داشته باشند، حضور در کنار هم داشته باشند و توانایی شکل‌گیری رویاهای مشترک را داشته باشند، رابطه آن‌ها پایدار و بادوام خواهد بود.

  در این مقاله نشانه‌های یک رابطه پایدار و بادوام می‌پردازیم که علائم یک عشق ماندگار است. نشان می دهد رابطه عاشقانه دوام دارد.

  ۱-شما آرامش رضایت بخشی کنار هم دارید:

  تمام عشق مربوط به درک متقابل است، وقتی شما شخصی که با او هستید به‌خوبی می‌شناسید، احساس نمی‌کنید که لازم است فضا را با حرف‌های بیهوده پرکنید. وقتی می‌توانید در کنار کسی که دوستش دارید یک سکوت آرامش‌بخش داشته باشید و از حضور هم راضی هستید این می‌تواند نشانه این باشد که ارتباط شما در تمام عمر ادامه پیدا می‌کند و یک رابطه پایدار است.

  ۲-وقتی از هم دور هستید به هم ‌فکر می‌کنید:

   از نشانه‌های دیگر رابطه پایدار این است که عشق واقعی مدام در ذهن شماست. از اولین لحظه‌ای که بیدار می‌شوید تا لحظه‌ای که می‌خوابید فکر او مدام در ذهن شماست. شما صرفاً به عشقتان فکر نمی‌کنید بلکه به این فکر می‌کنید که کجاست، با چه کسی است و حالش خوب است یا نه؛ اما این نباید با وابستگی اشتباه گرفته شود، فکر کردن به همدیگر لزوماً به این معنی نیست که شما به هم وابسته شده‌اید، این یعنی شما به شریک عاطفی‌تان خیلی اهمیت می‌دهید.

  اگر متوجه شدید که کل روز فکرتان درگیر رابطه‌تان است. می‌تواند نشانه این باشد که رابطه‌تان تا آخر عمر دوام دارد و یک رابطه پایدار است.

  ۳-شما باهم ارتباط دارید:

  اگر از زوج‌های پیر بپرسید که چرا رابطه‌شان دوام آورده خیلی‌ها به یک فاکتور مهم به نام ارتباط اشاره می‌کنند. ارتباط یک بخش ساده از رابطه است اما اگر درست انجام شود باعث پیوند طولانی‌مدت زوج‌ها می‌شود.

  ارتباط چیزی فراتر از این است که شما از شریک عاطفی‌تان بپرسید روزش چطور بود یا اینکه برای شام چه چیزی بخورید.

  روابط پرمعنای عمق شامل به چالش کشیدن هم رفع موانع و اجازه یکی شدن شخصیت‌های اصلی‌تان به هم است؛ و این‌یکی از نشانه‌های رابطه پایدار است.

  ۴-جروبحث‌های شما باعث قوی‌تر شدن رابطه‌تان می‌شود:

  هیچ اشکالی ندارد که در یک رابطه بحث پیش بیاد. درواقع بیشتر مشاوران ازدواج معتقدند این طبیعی است و زوج‌هایی که هیچ بحثی نمی‌کنند احتمالاً یک مشکلی دارند.

  جروبحث باعث می‌شود خودتان را خالی کنید، اگر همه‌چیز را در خودتان بریزید فاجعه پیش می‌آید. جروبحث نباید باعث جدایی شما شود، درواقع احساسی‌ترین زوج‌ها کشف کرده‌اند که جروبحث باعث قوی‌تر شدن رابطه‌شان شده است. آن‌ها تغییرات ایجاد می‌کنند، باهم سازش می‌کنند، اگر رابطه شما هم این‌گونه است می‌تواند تا آخر عمر دوام داشته باشد و رابطه پایدار است.

  ۵-به رشد هم کمک می‌کنید:

  یکی دیگر از نشانه‌های رابطه پایدار مفهوم زوج موفق این نیست که دوتا آدم خیلی موفق دریک رابطه باشند.

  هیچ‌چیز بهتر از این نیست که باکسی باشی که کمکت کنه به چیزی برسی که هرگز به‌تنهایی نمی‌توانستی آن موفقیت را به دست بیاری.

  کمک کردن به شریک عاطفی برای تبدیل‌شدن به یک آدم بهتر، نهایت عشق و علاقه است. شما نه‌تنها به او اهمیت می‌دهید و درکنارش احساس آرامش می‌کنید، بلکه به رشدش و بهترشدنش کمک می‌کنید.

  هرچند خیلی‌ها دوست ندارند از کسی کمک بگیرند، اما در یک رابطه قوی این مسائل مطرح نیست و هر دو طرف به حدی فروتن هستند که کمک یکدیگر را قبول می‌کنند.

  ۶-فکر خیانت به سرتان نمی‌زند:

  خیلی از زوج‌ها حداقل یک‌بار فکر خیانت به سرشان زده است حتی اگر در ضعیف‌ترین شرایطشان بوده‌اند. حتی قوی‌ترین زوج‌ها هم ممکن است این فکر را بکنند و لازم نیست به خاطرش شرمنده باشید اما اگر شما در یک رابطه بادوام باشید هرگز اجازه نمی‌دهید این فکرها جدی شوند.

  این برای یک‌لحظه کوتاه ذهنتان را مشغول می‌کند و به‌سرعت محو می‌شود

  ۷-انتظارات واقع‌گرایانه دارید:

   یکی دیگر از نشانه‌های رابطه پایدار این است که در دنیای رسانه‌های اجتماعی و تلویزیون، خیلی راحت است که انتظارات واهی از رابطه داشته باشیم.

  هرکسی نظر خودش را درباره یک رابطه رمانتیک دارد؛ اما اگر قرار است رابطه‌تان تا آخر عمر دوام داشته باشد شما به انتظارات توهمی مثل ماشین لاکچری یا خانه گران‌قیمت فکر نمی‌کنید و همین‌که شما یکدیگر رادارید کافی است.

  رابطه برای هرکسی به یک معنی است، اما اگر قرار است تا آخر عمر دوام داشته باشد شما رابطه‌تان را همان‌طور که طبیعی پیش می‌رود دوست دارید.

  اگر احساس می‌کنید برای شروع یک رابطه عاشقانه و یا برای جذب و تداوم آن و همچنین برای بالا بردن هوش عاطفی‌تان نیاز به آموزش‌ها و مشاوره تخصصی دارید از طریق لینک زیر اقدام به مطالعه معرفی آکادمی شیک اندیش و ثبت‌نام نمایید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا