مهمترین قوانین فروش (چطور به سادگی با رعایت ۵ قانون فروشمان را ۵ برابر کنیم)


 • مهمترین قوانین فروش (چطور به سادگی با رعایت ۵ قانون فروشمان را ۵ برابر کنیم)

  فروش یکی از مهمترین بخش‌های کسب و کار است که به دنبال افزایش درآمد و سود بیشتر هستند. اما فروش اگر با رعایت قوانینی نباشد، ممکن است با خسارت‌های بسیاری همراه باشد. در این مقاله، به بررسی پنج قانون اساسی فروش می‌پردازیم که به سادگی می‌توانید با رعایت آن‌ها، فروش خود را پنج برابر کنید.

  ۱. شناخت مشتری
  شناخت مشتری یکی از مهمترین قوانین فروش است. با شناخت مشتری، می‌توانید نیازها و مسائل او را بیشتر درک کنید و در نتیجه محصولات یا خدمات خود را بهتر به او پیشنهاد دهید. بدین منظور، بهتر است با مشتریان خود در تماس باشید و با ایجاد رابطه ای بر پایه احترام و اعتماد، نیازهایشان را بیشتر بشناسید.

  ۲. قیمت گذاری مناسب
  قیمت گذاری مناسب یکی دیگر از قوانین فروش است. برای قیمت گذاری مناسب، باید بازار را به خوبی بشناسید و قیمتی را که مشتریان آماده پرداخت آن هستند، تعیین کنید. همچنین، باید به ارزش محصول یا خدمت خود در بازار توجه کنید و قیمتی را برای آن تعیین کنید که ارزش آن را نشان دهد.

  ۳. ارائه خدمات پس از فروش
  ارائه خدمات پس از فروش یکی دیگر از قوانین فروش است که می‌تواند به شما در جذب مشتریان جدید و نگه داشتن مشتریان قبلی کمک کند. با ارائه خدمات پس از فروش، مشتریان خود را از کیفیت محصول یا خدمت خود راضی نگه می‌دارید و بر آن‌ها اعتماد بیشتری به شما پیدا می‌کنید.

  ۴. مدیریت زمان
  مدیریت زمان یکی دیگر از قوانین فروش است که بسیار مهم است. با مدیریت زمان، می‌توانید به بهترین شکل ممکن محصولات و خدمات خود را به مشتریان خود ارائه دهید. برای مدیریت زمان، می‌توانید از برنامه ریزی مناسب و استفاده از ابزارهایی مانند تقویم استفاده کنید.

  ۵. بازاریابی
  بازاریابی یکی از مهمترین قوانین فروش است که بسیاری از کسب و کارها به آن توجه نمی‌کنند. بازاریابی به شما کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را بهتر به مشتریان خود معرفی کنید و برای آن‌ها جذابیت بیشتری ایجاد کنید. برای بازاریابی، باید از روش‌های مختلفی مانند تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا و سئو استفاده کنید.

  در نهایت، با رعایت این پنج قانون اساسی فروش، می‌توانید فروش خود را بهبود بخشید و از بهترین نتایج ممکن برای کسب و کار خود بهره بگیرید.  مهمترین قوانین فروش
  چطور به سادگی با رعایت ۵ قانون فروشمان را ۵ برابر کنیم

  فروش امری پیچیده نیست؛ اگر قوانین آنرا بلد باشید.
  بسیاری اوقات در بسیاری از کتاب ها و سمینار ها مشاهده میشود که فروش را برای کارآفرینان و فروشندگان چنان فرموله و پیچیده کرده اند که باید روزها وقت فقط صرف حفظ کردن مراحل آنها کرد تا بتوانیم استفاده کنیم (البته اگر قابل استفاده باشند!)

  یک فروشنده موفق هرگز فرمول و جادو و جمله رازآلودی برای فروش محصول/خدماتش استفاده نمیکند. تنها کلید موفقیتش یک ذهن ساده و تنها کاری که میکند پیروی از قوانین است.
  بله, فروش نیز مانند طبیعت قوانین خاص خودش را دارد. اگر به قوانین احترام بگذارید ،قوانین نیز به شما احترام میگذارند و درآمد شما را چندین برابر میکنند.

  نکته قابل توجه این است که قوانین فروش نه پیچیده هستند، نه حفظ کردنی. شما باید آنها را درک کنید. درست زمانی که آنها را درک کردید نگرش و طرزفکرتان در مورد فروش دستخوش تغییر خواهد شد.

  اگر میخواهید فروشنده موفق شوید.
  اگر میخواهید در رده ۱۰% فروشنده برتر شرکتتان قرار بگیرید.
  اگر میخواهید محصولی که تولید کرده اید را خودتان بفروشید.
  اگر میخواهید تشخیص دهید چه محصولی تولید کنید تا مشتری بخرد

  و اگر میخواهید یکبار برای همیشه علم فروش را به صورت ساده و اجمالی یاد بگیرید

  باید از قوانین زیر پیروی کنید.
  هر قانون ابتدا به صورت علمی و سپس عامیانه توضیح داده شده + روش استفاده از آن نیز برایتان آورده شده.

  نکته مهم : هر فرمول و گنجینه ای از رازهای فروش دارید را باید فراموش کنید. اگر میخواهید از فردا فروشتان افزایش پیدا کند… از قوانین پیروی کنید.


  مهمترین قوانین فروش :

  ۱. قانون ارزش. مشتری تنها محصول یا خدماتی را میخرد که برایش منفعتی داشته باشد.

  اولین چیزی که لازم دارید بدانید این است که مشتری،فقط بخاطر اینکه شما فروشنده خوبی هستید از شما خرید نمیکند . به عنوان کارآفرین یا فروشنده حرفه ای شایسته شماست که این حقیقت را قبول کنید که مشتری تنها محصولات یا خدماتی را حاضر است بخرد که “باور” دارد آن محصولات یا خدمات برایش به طریقی حاوی سود و منفعت خواهد بود.

  برای اجرای قانون ارزش در کسب و کارتان، باید بدانید که محصول یا خدمت شما باید سودی برای کاربر (اگر آنلاین است) یا مشتری شما داشته باشد. اگر مشتری(کاربر) از خرید محصول/خدمات شما خوشحال نباشد, شما نمیتوانید پولی بدست آورید… که باید قانون بعدی را رعایت کنید.

  ۲. قانون تعادل. ارزش همیشه همراه با قیمت خواهد بود.

  قانون تعادل به شدت ساده است. هرچقدر محصول یا خدمات شما بیشتر باعث منفعت مشتری شود، شما بیشتر میتوانید قیمت آنرا افزایش دهید. هیچ چیز با ارزشی در زندگی بدون قیمت عرضه نمیشود.

  قانون تعادل در مرحله تولید محصول/خدمت به شدت رعایت آن ضروری است. زیرا باید آنرا بعد از اتمام مرحله تولید عرضه کنید. پس آیا به نظر شما میتوان بعدا ارزش آنرا نزد مشتری افزایش داد؟ برای مثال خدمات پس از فروش

  ۳. قانون نفوذ. اعتبار تنها وابسته به دو عامل است – اعتماد و تخصص

  شما تنها زمانی میتوانید بر شخصی نفوذ داشته باشید که نزد او دارای اعتبار باشید. این اعتبار حتما نباید سالیان سال طول بکشد تا در انباشت فکری فرد مورد نظر جای بگیرد اکثر اوقات تنها ۲۰ ثانیه ابتدای آشنایی این اعتبار تشکیل میشود (اینجا را بخوانید)

  قانون نفوذ به شدت و با اهمیت فراوان توسط جان مکسول تدریس میشد. مکسول در کتاب پرفروش و جامع اش با عنوان : “۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری” مینویسد ” رهبری یعنی نفوذ. نه چیزی بیشتر، نه کمتر. ”

  ما تنها زمانی میتوانیم به چنین درجه از نفوذ در مشتریمان برسیم که بتوانیم در مشتری (کاربر) مان اعتمادی ایجاد کنیم که هر پیشنهادی بدهیم قبول کند. یکی از راه هایی که میتوانیم به چنین اعتمادی دست پیدا کنیم داشتن تخصص در حوزه کاریمان است.

  ۴. قانون اعتبار. با ارزش ترین هدیه ای که دارید و میتوانید هدیه کنید – خودتان – هستید.

  باب بورگ و دیوید من در کتابی با عنوان “بخشنده” مینویسند “تا زمانی که سعی میکنید کسی جز خودتان باشید، رفتار یا اعمالی انجام دهید که شخص دیگری به شما آموزش داده است، شما هیچ امکانی برای بدست آوردن یک رابطه خوب با مردم نخواهید داشت. تنها چیز با ارزشی که دارید و باید به مردم اهدا کنید خودتان هستید. مهم نیست چه چیزی میفروشید، شما در حال پیشنهاد دادن خودتان هستید.”

  برای استفاده از قانون اعتبار شما باید با تمام وجود و از ته قلبتان راه حلی برای مشکل مشتری پیشنهاد دهید. باید خوب فکر کنید چه محصول/خدماتی تولید کنید تا واقعا نیاز مشتری را برطرف کند و زندگی اش را متحول کند.
  شما باید مشتریتان را دوست داشته باشید. نباید به دید یک کیف پول به او نگاه کنید. باید با تمام وجود برای خوشحال کردنش فکر کنید و در قالب یک محصول به او عرضه کنید.

  این طرزفکر چنان قدرتی دارد که میتواند تمام مشتریان شما را برای شما ابدی کند…

  ۵. قانون تقابل. یک ارتباط دو طرفه؛ انجام کاری و جبران آن توسط طرف مقابل.

  از نگاه عام مردم، کسب و کار شما باید خدمات و محصولاتی تولید کند و به مشتری بدهد و مشتری نیز باید برای آن خدمات/محصولات عرضه شده به شما پول بدهد. این یک اشتباه بزرگ است…

  چیزی که در واقعیت وجود دارد چنین است : شما همیشه در حال عرضه محصول و خدمات هستید و مشتری همیشه در حال دریافت آن.

  قانون تقابل میگوید زمانی که شما محصولی عرضه میکنید مشتری آنرا میخرد، اما اگر میخواهید همیشه از شما خرید کند، همیشه چیزی بیشتر از ارزش محصول به او بدهید (اشانتیون یا کادو یا حتی یک رابطه خوب با مشتری برقرار کردن) اینطوری مشتری همیشه مدیون شما خواهد بود و باید لطف شما را جبران کند پس همیشه سعی میکند از شما خرید کند.

  این مهمترین قوانین فروش میتوانند درآمد شما را چندین برابر کنند. فقط آنها را رعایت کنید و سعی نکنید آنها را تغییر دهید… قدرت قوانین از شما بیشتر است.

  دراین مقاله مهمترین قوانین فروش را با شما در میان گذاشتیم نظر شما چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا