صراحت لهجه در زندگی زناشویی

صراحت لهجه
 • صراحت لهجه در زندگی زناشویی

  صراحت در لهجه زندگی زناشویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در یک رابطه عاطفی، صراحت به عنوان یکی از مهمترین عوامل برای داشتن یک رابطه سالم و پایدار تلقی می‌شود. صراحت به معنای بیان دقیق و روشن نظرات، احساسات و نگرش‌های خود به طرف مقابل می‌باشد. با این که صراحت گاهی اوقات ممکن است باعث ناراحتی و تنش شود، اما در نهایت به درستی بیان شدن نیازهای هر دو طرف کمک می‌کند و باعث افزایش اعتماد به نفس و احترام متقابل می‌شود.

  وقتی که هر دو شریک زندگی به صراحت پرداخته و به یکدیگر احترام می‌گذارند، برای رفع مشکلات و درک بهتر همدیگر تلاش می‌کنند. این باعث می‌شود که رابطه آنها بیشتر و بیشتر به سمت پایداری و خوشبختی پیشرفت کند. همچنین، صراحت در برقراری رابطه با اعضای خانواده و دوستان نیز اهمیت بسیاری دارد. به دلیل اینکه هر فرد دارای نگرش‌ها، نظرات و تجربیات مختلفی است، لذا صراحت در بیان این موارد باعث بهبود روابط می‌شود.

  در کل، صراحت در لهجه زندگی زناشویی از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌تواند به شدت بهبود روابط بین افراد و به دست آوردن رابطه‌ای پایدار و خوشبخت کمک کند.

   

  تعریف صراحت لهجه

  یکی از رفتارهایی که با صبحت کردن ارتباط دارد، «صراحت‏ لهجه‏» و «قاطعیت در بیان» است. صراحت لهجه به معنای رُک‌گویی و به روشنی سخن گفتن است. یعنی با کنایه و غیرمستقیم حرف نزنیم.

   

  صراحت‏ لهجه‏ گاهی اوقات خوب و گاهی اوقات بد است. اما در همان مواقعی که صراحت لهجه خوب و لازم است، نباید دور از احترام بیان شود و در واقع باید عفت کلام حفظ شود. با کنایه سخن گفتن و یا رُک و پوست کنده حرف زدن هیچگاه نتیجه ای به دنبال ندارد. صراحت لهجه باید در کنار ادب، عفت کلام و مهربانی رفتار شود. در این صورت فرد میتواند هرچیزی در دل دارد را بیان کند بدون اینکه طرف مقابل آزرده شود.

  لزوم داشتن صراحت لهجه

  اکثر افراد فکر میکنند که شریک زندگی شان احتیاجات، نیازها، احساسات و حتی افکار و عقاید آنها را به خوبی می داند. در نتیجه دیگر لزومی برای بیان حرف ها و احساسات خود نمیبینند. این یک اشتباه رایج است که فکر کنید همسرتان فکر شما را می خواند. این امر موجب می شود که هر دوی شما دچار سوء تفاهم و آسیب زیاد شوید.

  راه حل رهایی از چنین اتفاقاتی، داشتن صراحت لهجه در بیان افکار و احساسات خود است. سعی کنید هنگام بیان احساسات خود شریک زندگیتان را متهم یا انتقاد نکنید.

  مطمئنا مواقعی پیش آمده که از دست شریک زندگی خود ناراحت یا عصبانی شده اید. به دلایلی این احساس منفی خود را نتوانسته اید به او بگویید. اما باید بدانید که این موضوع وضع را به شدت بدتر می کند. بدون حل شدن این مسئله، با اتفاق بعدی شما تبدیل به یک بمب خنثی نشده می شوید که با یک اشاره آماده انفجار است. در نتیجه بیان احساسات با صراحت لهجه در کنار احترام و موارد دیگر، از این مسائل جلوگیری کرده و در همانجا بحث را تمام میکند.
  گاهی نیز همسران تصور می کنند بیان احساسات به هر شکلی واجب است و باید گفته شود. در نتیجه احساسات خود را بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیتی که در آن هستند، بلافاصله بیان میکنند. این کار هم مانند نگفتن احساسات میماند. یعنی گفتن یا نگفتن آن یک نتیجه دارد.

   

   

   

   

  گاهی اوقات هم از طرف مقابل سخنی می شنویم که بسیار ناراحت می شویم.  اما به خاطر ترس یا تعارف، نه تنها صراحت لهجه نداریم بلکه در کل پاسخ او را نمی دهیم. در نتیجه در وجود خود احساس ضعف و بی لیاقتی می کنیم. در ادامه برای جبران این شکست به عیب جویی از او و غیبت کردن پیش دیگران روی می آوریم. این هم اشتباه دیگری است که اگر حل نشود تا آخر عمر عذاب آن همراه ما خواهد بود.

  در این مواقع اگر تمرین کرد که احساس خود را با صراحت لهجه بیان کرد، میتوان از این افکار رهایی یافت. همچنین میتوان مسئله را در همانجا حل کرد.

  نکته آخر اینکه بیان احساسات با صراحت لهجه به کمی مطالعه، تحقیق و تمرین نیاز دارد. پس از آن میتوان کم کم آن را اجرا کرد و زندگی زناشویی را یک قدم به سوی آرامش پیش برد.

  حال اگر چنین فردی میشناسید که با صراحت لهجه صحبت میکند، حتماً میتواند یکی از گزینه های نیمه گمشده و ازدواج با شما باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا