با انجام این ۳ کار زندگی تان را متحول کنید

 • با انجام این ۹ کار زندگی تان را متحول کنید

  همه ما می‌دانیم که زندگی کوتاه است و به همین دلیل باید از آن بهترین استفاده را برداشت کنیم. در این مقاله به بیان ۹ کاری می‌پردازیم که با انجام آن‌ها می‌توانید زندگی تان را متحول کنید.

  ۱. شروع کنید به عمل کردن

  تصمیم گیری برای شروع کردن به عمل کردن ممکن است سخت باشد، اما شما باید به خودتان اعتماد کنید و برای شروع کردن به عمل اقدام کنید. تصمیم بگیرید که چه کاری را می‌خواهید انجام دهید و برای رسیدن به آن هدف اقدام کنید.

  ۲. خود را برای یادگیری باز کنید

  یادگیری به شما کمک می‌کند تا در زندگی بهتر عمل کنید. همیشه به دنبال یادگیری جدید بگردید، به کلاس‌ها، دوره‌ها و کتاب‌های جدید بپردازید.

  ۳. به خودتان اعتماد کنید

  اعتماد به خودتان مهمترین عاملی است که در رسیدن به هدف‌هایتان نقش دارد. با اعتماد به خودتان، می‌توانید به دیگران نشان دهید که شما چقدر قابل اعتماد هستید.

  ۴. با دوستان تان ارتباط برقرار کنید

  ارتباط با دوستان می‌تواند به شما کمک کند تا احساس تنهایی نکنید و در مسیر رسیدن به هدفتان تلاش کنید. با دوستان تان در ارتباط باشید و از آن‌ها حمایت بگیرید.

  ۵. ورزش کنید

  ورزش کردن به شما کمک می‌کند برای به دست آوردن انرژی و قدرت فیزیکی نیازمندی‌های خود را برآورده کنید. به صورت منظم ورزش کنید و برای موفقیت در زندگیتان تلاش کنید.

  ۶. به زندگیتان رنگ و بویی جدید بدهید

  زندگی دائماً باید شاد و پرانرژی باشد. برای داشتن یک زندگی پرانرژی، باید به زندگی رنگ و بویی جدید بدهید. این شامل سفر به جای‌های جدید، آشپزی غذاهای جدید و انجام فعالیت‌های جدید می‌شود.

  ۷. به دیگران کمک کنید

  با کمک به دیگران، شما می‌توانید احساس رضایت بیشتری داشته باشید. همیشه به دنبال راهی برای کمک به دیگران باشید و به انجام این کار ادامه دهید.

  ۸. به خودتان زمان بدهید

  همیشه به خودتان زمان بدهید و برای خودتان زمانی را در نظر بگیرید که بتوانید در آن استراحت کنید. این به شما کمک می‌کند تا احساس رضایت بیشتری داشته باشید و برای به دست آوردن هدف‌هایتان انرژی بیشتری داشته باشید.

  ۹. به هدفتان پایبند باشید

  به هدفتان پایبند باشید و هیچگاه از آن دست ندید. به دنبال رسیدن به هدف‌هایتان با انرژی و تلاش مضاعف باشید و در نهایت به دست آوردن آن‌ها افتخار کنید.

  به طور کلی، با انجام این ۹ کار، می‌توانید زندگی تان را متحول کنید و به دنبال رسیدن به هدف‌هایتان با انرژی و شور و شوق باشید.

  مسیر موفقیت به ندرت صاف و قابل پیش بینی است. هر کسی در هرکجای دنیا و در هر زمانی که به موفقیت دست پیدا کرده؛ اگر درباره راه موفقیتش از او بپرسید حتما این جمله را خواهید شنید : “آسون نبود؛ اما…”

  سد راه, سرعت گیر و بن بست هایی که باعث میشوند کل مسیر و انرژی که گذاشتید تا آن نقطه آمدید را برگردید, تصمیم های اشتباه و بلاخره شکست (یا همان تجربه(!) ) همان چیزهایی هستند که اجازه نمیدهند ما یک سفر راحت و امن به سوی موفقیت داشته باشیم.

  اکثر مردمی که به موفقیت دست پیدا کردند و امروز الگوی هزاران نفر هستند آنها هم این تجربیات را داشته اند. آنها هم مسیرهای اشتباه زیادی رفتند, تصمیم های اشتباهی گرفتند که باعث شده تمام زمان و انرژی و پولشان تلف شود… اما ادامه دادند. این افراد معتقدند هر مانع؛ یک فرصت برای قوی تر شدن است.

  اگر روزی از خواب بیدار شدید و یک نگاهی به زندگی اطرافتان انداختید و دیدید با زندگی که تصویرش را در ذهنتان دارید فاصله زیادی دارد افسرده نشید… شما میتونید به هرجایی که تونستید فکرش رو بکنید برسید اگر ابتدا قبول کنید کجا هستید؛ و سپس مهم تر از آن قبول کنید مسئولیت تغییر زندگیتان با شماست.و شما باید زندگی تان را متحول کنید

  این را به خاطر بسپارید که همیشه یک نفر مسئول اوضاع و شرایطی که امروز دارید بوده است و همیشه شما مسئول تغییر آن بودید و هستید و خواهید بود. اما تغییر زندگی اتفاقی نیست که یک سری کارها انجام دهید و شب بخوابید و صبح بیدار شوید ببینید کل زندگیتان متحول شده.

  تغییر زندگی از تک تک کارها و افکاری که داریم شروع میشود. شما اگر بخواهید زندگیتان را متحول کنید از همین الان با افکارتان میتوانید شروع کنید.

  اینجا در این سری مقالات ما برای شما ۱۲ کاری که باید به سرعت از امروز و از همین الان شروع به انجام دادن آنها کنید تا زندگیتان متحول شود و روی مسیر موفقیت حرکت کنید ؛آماده کرده ایم. هر ۱۲ کار توضیح داده شده است و تمریناتی برای شما به صورت کاربردی در هر مورد گنجانده شده است تا بتوانید به سرعت از آنها استفاده کنید.

  شما بعد از خواندن این مقاله یاد میگیرید :

  چرا نباید دیگر تلوزیون تماشا کنید؟ و چطور زندگیمان را تغییر خواهد داد؟
  چطور تلوزیون و اخبار بر روی افکار و طرزفکر شما تاثیر میگذارند؟
  چه چیزی را جایگزین تلوزیون دیدن کنیم؟
  مهمترین مهارت برای ایجاد ارتباط موثر چیست؟
  چرا نباید هیچوقت بهانه تراشی کنیم؟ و چطور این یک مهارت ابتدایی میتواند بر آینده ما تاثیر بگذارد؟
  راه مقابله با بهانه تراشی چیست؟
  و …

  با انجام این ۹ کار زندگی تان را متحول کنید :

   

  ۱. تلوزیون…؛ از همین الان باید برای همیشه ترکش کنید :

  اگر استرس دارید تا سر موقع برسید خونه و سریال مورد علاقه تان ببینید و یا از غیر منطقی تمام شدن فیلم های سینمایی ناراحت و عصبانی میشود خواهش میکنم لطفی در حق خودتان بکنید و تلوزیون رو برای همیشه خاموش کنید… برای موفقیت اصلا به هیچ عنوان نباید تلوزیون نگاه کنید.

  یکی از بی مصرف ترین، وقت گیر ترین و بدون اثر مثبت ترین محصولات جامعه امروزی تلوزیون است. هر زمانی خواستید وقتتان را هدر دهید تلوزیون را روشن کنید و ساعت ها بنشینید و فیلم وسریال تماشا کنید. مخصوصا اخبار ! یکی از مسموم ترین خوراک های ذهن که روزانه آنرا مصرف میکنید و باید متوقفش کنید.

  اخبار چه از نوع خوب چه از نوع بد بسیار اثر مخربی بر روی افکارتان دارد. اخبار فقط به رویداد ها توجه میکند و به صورت رگباری تمام رویداد ها را به مغز شما میدهد و ناآگاهانه شما نیز سعی میکنید بر اساس دید خرد نگری و نه کل نگرانه با مسائل نگاه کنید. (این یکی از اثرات منفی از هزار اثر منفی تلوزیون است)

  اگر واقعا واقعا سعی کردید تماشا کنید اما نشد… حد اقل آنرا تبدیل به بهونه ای برای گذران وقت با دوستان و یا خانواده تان کنید.

  ۲. سخنرانی در جمع را یاد بگیرید :

  در دنیای امروز ایجاد روابط موثر یکی از مهم ترین و با ارزش ترین مهارت هایی است که باید برای موفقیت یاد بگیرید. اینکه چطور با هرکسی ارتباط برقرار کنید میتواند راه موفقیت و تحول زندگیتان را آسان تر و هموار تر کند نسبت به کسانی که بلد نیستند و یا نمیخواهند یاد بگیرند.

  افرادی که مهارت برقرار ارتباط با دیگران با یادگرفتند (زیرا ذاتی نیست…) :

  دوستان بیشتری دارند
  پیشنهاد های بهتری به آنها میشود
  فرصت های بهتری را کشف میکنند
  ایده و نظرشان را شفاف تر برای دیگران تشریح میکنند
  احترام بیشتری نزد دیگران کسب میکنند
  هرجا که هستند به عنوان یک رهبر شناخته میشود
  و …

  و با انجام این کارها می توانید زندگی تان را متحول کنید


  بهترین راه شروع یادگیری این مهارت صحبت کردن در جمع است. شما باید یاد بگیرید چطور بدون هیچگونه نگرانی و استرس در برابر یک جمع غریبه بتوانید ایده تان را ابراز کنید و منتظر دیدن بازخورد در دیگران باشید. یکی از جاهایی که میتوانید این مهارت را بدست آورید در آموزشگاه های تئاتر است. شما با یادگیری تئاتر میتوانید در برابر چند ده و یا صد نفر صحبت کنید.

  ۳. بهانه ممنوع :

  یکی از بدترین عادت ها؛ بهانه گیری است. یکی از کارهایی که باید انجام دهید تا زندگی تان را متحول کنید ترک این مورد است
  اگر این عادت را دارید (هر کاری میخواهید شروع کنید ۱۰ دلیل برای انجام ندادن آن میتوانید پیدا کنید که واقعا منطقی هم هستند(!) ) باید از همین الان که این کلمات را میخوانید آنرا ترک کنید.

  افرادی که بهانه زیادی برای انجام ندادن هرکاری دارند معمولا دید منفی به همه و هر اتفاقی دارند و معمولا تمام آن اتفاقات ناگوار نیز برایشان اتفاق می افتد. به هرکسی شک دارند دقیقا همان فرد به آنها خیانت میکند. هر زمانی که احتمال بدبختی شان را پیشبینی میکنند دقیقا همان اتفاق می افتد و … چرا؟ زیرا آنها واقعا در ذهنشان پذیرای آن واقعه هستند.

  اگر شما این عادت را دارید باید از امروز از آن استفاده نکنید برای همیشه فراموشش کنید. هر زمانی احساس کردید در حال یافتن دلایل زیادی برای انجام ندادن کاری که قرار است برای موفقیت تان انجام بدید سعی کنید کمتر فکر کنید چشماتون رو ببندید و فقط عمل کنید.

  اگر دیدید در حال منفی بافی در مورد شخص یا اتفاقی هستید سریعا ذهنیتتان را عوض کنید و شروع کنید به نکات مثبتی که امکان دارد برایتان بیافتد فکر کنید, اوایل شاید سخت و اصلا نشدنی به نظر آید اما بعدا کم کم به شگفتی این تکنیک کوچک پی خواهید برد.

  یک جمله بسیار با ارزش از ناپلئون هیل نویسنده کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” :

  ” درون هر بدبختی و مشکل یک مزیت با ارزش وجود دارد که باید آنرا پیدا کنید. ” __ناپلئون هیل

  ۴. یک برنامه پس انداز شروع کنید :

  “بهترین زمان برای کاشت درخت؛ ۲۰ سال پیش است و دومین زمان خوب برای کاشت درخت ؛همین الان است.” __ضرب المثل چینی

  اگر تا به امروز هیچ اقدامی برای پس انداز پول برای آینده و سرمایه گذاری نکرده اید؛ از همین الان شروع کنید. تقریبا تمام کارآفرینان و مدیران ارشد مالی دنیا بر این عقیده هستند که حداقل باید ۱۰% از درآمدتان را به صورت پیوسته پس انداز کنید. اما متاسفانه اکثر مردم که در طبقه متوسط و پایین جامعه هستند تقریبا تمام پولشان را خرج میکنند و بدهی هم جمع میکنند…

  این گفته به معنی آن نیست که سخت برای پول درآوردن باید کار کنید و برای هرچیزی به جز خودتان پول کنار بگذارید. خیر. شما اول باید به خودتان پول بدهید. این یعنی آنکه از درآمدتان اول ۱۰% برای خودتان کنار بگذارید حتی اگر خیلی بدهی داشتید ! و بعد مابقی پول را صرف خرج های ثابت کنید و حدالامکان برای پس انداز پول سعی کنید با ۹۰% درآمدتان زندگی کنید. سخت است ولی پاداش خوبی دارد.

  ۵. آب + ورزش بیشتر :

  موفقیت آسان بدست نمی آید. کارهای سخت زیادی باید انجام دهید و برای اینکه کارهایتان به نتیجه برسد و بتوانید به مرحله بعد راه پیدا کنید بدون اینکه فرسوده شوید باید انرژی زیادی تولید کنید؛ ذهنی و جسمی.

  اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید نوشیدن زیاد آب است. آب باعث میشود بدن شما طراوت بیشتری داشته باشد،سیستم حضم غذای بهتری داشته باشید و مواد اضافی و مضر زودتر از بدنتان دفع شوند.

  اغلب اوقات کمبود آب در ظاهر اشتیاق شدید به غذا نمایان میشود زیرا در هر غذایی به مقدار زیادی آب وجود دارد و بدن برای بدست آوردن آب مورد نیاز برای مختل نشدن سیستم پیغامی به مغز ارسال میکند که شما گرسنه هستید تا آب مورد نیازش را تامین کند.

  دومین کاری که باید انجام دهید : حداقل باید روزی ۳۰ دقیقه ورزش کنید. ورزش باعث میشود خونرسانی بدنتان بهبود پیدا کند، قلبتان بهتر کار کند، شش هایتان عملکرد بهتری داشته باشند و در آخر مغزتان در وضعیت بهتری شروع به تفکر کند.

  ورزش و آبرسانی به موق


  ورزش و آبرسانی به موقع به بدن باعث میشود شما در کل بدنی سالم و آماده داشته باشید. این یعنی خواب بهتری هم خواهید داشت و در کل بر روی تمام زندگیتان تاثیر میگذارد. از قدیم گفته اند عقل سالم در بدن سالم پس فکر نکنید اگر بدنتان را خسته کنید و اهمیتی به آن ندهید کار بسیار خوبی برای رسیدن به موفقیت انجام دادید ! تمام رفتاری که با بدنتان دارید در نهایت تاثیر بر روی موفقیت تان خواهد گذاشت.

  ۶. مسیرهای روزانه تان را به کلاس درس تبدیل کنید :

  اگر کارمند هستید و یا برای خودتان کار میکنید حداقل روزی ۱ تا ۲ ساعت در راه هستید. این یعنی هفته ای ۱۲ ساعت و ماهانه ۴۶ ساعت ! آیا نمیخواهید از آنها مفید استفاده کنید؟

  به جای گوش دادن به آهنگ در طول مسیر و یا نشستن و فکر کردن سعی کنید ازین فرصت استفاده کنید و مهارت هایتان را ارتقا دهید. فایل های صوتی، کتاب های آموزشی و یا برنامه ریزی روزانه تان را در این مدت انجام دهید.

  شما اگر روزانه حداقل ۱ ساعت اضافه بر ساعات یادگیری تان شروع به استفاده از زمان تان کنید در آخر ماه حدود حداقل ۲۴ ساعت بیشتر از دیگران چیزهای جدید یاد گرفته اید و این یعنی میتوانید تصمیم های بهتری بگیرید و تصمیم های بهتر به معنی زندگی موفق تر است.

  شما میتوانید فایل های صوتی قسمت سوخت جت را نیز دانلود کنید و کتاب های الکتریکی را هم برای خواندن بر روی تلفن همراهتان داشته باشید تا همیشه و هرکجا که احساس کردید زمانتان به بطالت میگذرد از آنها استفاده کنید.

   

  ۷. هر روز مطالعه کنید :

  اگر میخواهید زندگیتان بهتر از الان شود؛ باید تصمیم های بهتری بگیرید. اگر بخواهید تصمیم های بهتری بگیرید باید خودتان را ایده ها و اطلاعات جدید بروز کنید.

  از امروز شروع کنید روزانه حداقل ۱۰ صفحه کتاب بخوانید. اگر اصلا کتابخوان نیستید از روزی ۱ صفحه شروع کنید و هر هفته ضرب در ۲ کنید : ۱ صفحه هفته اول / ۲ صفحه هفته دوم / ۴ صفحه هفته سوم / ۸ صفحه هفته چهارم و …

  با این روش شما هر ماه حداقل ۱ کتاب خواهید خواند و در سال حداقل ۱۲ کتاب و این یعنی شما با نقطه نظر ۱۲ نویسنده آشنا شدید؛ از هر نویسنده روش ها و ایده های جدیدی یاد گرفتید و مهم تر از همه این عادت را بدست آوردید تا هر روز با خواندن کتاب چیزهای جدید یاد بگیرید.

  تذکر : کتاب های رمان / علمی تخیلی / مجله ماشین و … را نخوانید. وقت شما ارزش دارد. این کتاب ها و مجله ها قرار است شما را سرگرم کنند؛ شما باید کتاب هایی بخوانید تا شما را از نظر فکری قوی تر کند.

  برای مثال در کتاب فروشی ها در قفسه کتاب ها بدنبال قسمت کتاب های موفقیت بگردید؛ اگر اصلا با این بخش از کتاب ها آشنا نیستید ابتدا از کتاب های برایان تریسی / آنتونی رابینز و … شروع کنید تا با این ادبیات و محتوا آشنا شوید. (فرض بر این است هر روز این سایت رو هم چک میکنید و مقالات جدید را میخوانید)

  ۸. اهدافتان را مکتوب کنید :

  جای هیچ شکی نیست : تمام افراد موفق دنیا اهدافی دارند. اهداف آنها معیاری است برای سنجش نتیجه کارشان.

  افرادی که هدف ندارند؛ وارد هر فعالیتی هم شوند نمیدانند از آن فعالیت چه میخواهند و باید به کجا و چی برسند. جمله زیر را لطفا با دقت بخوانید و همین الان یادداشت کنید :

  تحول در زندگی هنگامی شروع میشود که دقیقا مشخص کنید چه میخواهید بدست آورید و سپس استراتژی برای رسیدن به خواسته تان خلق کنید.

  اهدافتان باید یک نقطه پایان داشته باشد. برای مثال “داشتن آسایش” یک هدف نیست ! زیرا مشخص نمیکن


  برای مثال “داشتن آسایش” یک هدف نیست ! زیرا مشخص نمیکند شما چه موقع بدست آوردیدش اما “خرید یک خانه در محله X که تا تاریخ Y چون منطقه آرامی است.” یک هدف است.

  و این نکته را از ناپلئون هیل (نویسنده کتابِ بیندیشید و ثروتمند شوید) فراموش نکنید : اهدافتان را مکتوب کنید و سپس هر روز دوبار آنها را بخوانید ؛یکبار قبل از آنکه بخوابید و یکبار بعد از آنکه اول صبح از خواب بیدار شدید.

  زیرا هر شب هنگام خواب مغز شما شروع به دسته بنده تمام اطلاعاتی که طی روز با آن سپردید میکند و اگر هر روز شما یک جمله وخواسته ای را به آن بدهید ناخودآگاه احساس میکند این خواسته اولویت بیشتری دارد و آنرا در راس دیگر امور برای بدست آوردنش قرار میدهد (تمام این اتفاقات ناخودآگاه اتفاق می افتند و شما شاید اصلا متوجه آن نشوید.)

  ۹. از افرادی که مانع حرکت شما هستند قطع رابطه کنید :

  افرادی در زندگی انسان وجود دارند که بهتر است زمانی صرف انها نکنیم.

  باید قبول کنید که همه ی افراد بدنبال موفقیت نیستند؛ همه ی افراد بدنبال پول و درآمد بیشتر نیستند؛ همه افراد زندگیتان خواهان موفقیت شما نیستند.

  بعضی از افراد وجود دارند که نه خودشان موفق اند نه میخواهند شما موفق شوید. این افراد طرزفکر مریضی دارند و شاید نشان ندهند به شما اما شما به راحتی از روابط و سطح درآمد و نوع دوستان این افراد میتوانید به این موضوع پی ببرید.

  شما برای موفقیت نیاز به افرادی دارید که شما را تشویق کنند؛ اگر بخواهید به اهدافتان برسید و از موانع و بن بست ها خسته شدید به شما امید و انگیزه دهند نه اینکه شما را نا امید و از ادامه راه منصرف کنند !

  قطع رابطه با دیگران در زندگی کار خوبی نیست… اما شما برای موفقیت باید با یک سری افراد این کار را انجام دهید. شاید دوستان شما برای “شما”ی چند سال پیش خوب بودند اما “شما”ی امروز تغییرات و تکامل بیشتری داشته و به افراد دیگری نیاز دارد تا نیاز های جدیدش را رفع کند.

  افرادی که در کنارشان وقتتان را سپری میکنید ناخودآگاه میخواهند شما را تبدیل به خودشان کنند تا بیشتر هماهنگ باشید. برای مثال بهترین دوستتان هماهنگی بیشتری با شما دارد و نکته اینجاست : اکثر افراد فکر میکنند باید با افرادی معاشرت کنند که با آنها هماهنگ هستند !!!! در صورتی که این اشتباه محض است. شما باید با افرادی معاشرت کنید که میخواهید در آن سطح باشید و با آنها هماهنگ شوید.

  بهتر است این جمله را از ریم جان با خط درشت بالای سر در اتاقتان بنویسید : شما میانگین ۵ نفر از افرادی هستید که روزانه بیشترین زمانتان را با آنها سپری میکنید.

   

  در این مقاله روش هایی را یاد گرفتیم که با کمک آن ها می توانید

  زندگی تان را متحول کنید

   

   

   

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا