ابراز محبت مهارتی است که قبل از ازدواج باید آموخت

ابراز محبت
 • ابراز محبت مهارتی است که قبل از ازدواج باید آموخت

  ابراز محبت یا نشان دادن علاقه و احترام به شریک زندگی، یکی از مهارت‌های مهمی است که هر فردی باید قبل از ازدواج آن را آموخته باشد. این مهارت برای رسیدن به یک رابطه سالم و پایدار بسیار مهم است.

  ابراز محبت شامل بسیاری از عوامل است که باید در نظر گرفته شود، از جمله:

  ۱- اعتماد به نفس: افراد باید اعتماد به نفس خود را به نمایش بگذارند و به شریک خود نشان دهند که ارزششان را می‌دانند.

  ۲- توجه به نیازهای شریک: برای ابراز عشق و محبت، باید به نیازها و موانع شریک خود توجه کرد و به آن‌ها کمک کرد.

  ۳- تعامل موثر: برای ابراز محبت، باید بتوانید با شریک خود به خوبی ارتباط برقرار کرده و با او در مورد مسائل مختلف صحبت کنید.

  ۴- بیان احساسات: باید بتوانید احساسات خود را به شریک خود بیان کنید و به او نشان دهید که چقدر او را دوست دارید.

  ۵- نشان دادن احترام: برای ابراز محبت، باید به شریک خود احترام بگذارید و به او نشان دهید که ارزشش را می‌دانید.

  بنابراین، آموختن این مهارت‌ها قبل از ازدواج بسیار مهم است تا بتوانید رابطه‌ای سالم و پایدار با شریک خود داشته باشید. این مهارت‌ها می‌توانند باعث شادی و رضایت بیشتر در زندگی مشترک شما و شریکتان شوند.

  چگونه میتوان به همسر خود نشان داد که او را دوست داریم؟ آیا همه به راحتی میتوانند به همسر خود ابراز محبت کنند؟ شماهم جزو کسانی هستید که در ابراز احساسات مشکل دارید؟ در هر صورت حتماً یکی از این سه حالت را دارید:

  یا در ابراز محبت مشکل دارید. یا در مواقعی از زندگی در این مسئله مشکل داشتید و الان حل شده است. یا اینکه افراد زیادی از قبیل همسر خود را میشناسید که در ابراز احساس خود مشکل دارند. نتیجه اینکه افراد زیادی در بیان احساسات خود مشکل دارند.

   

  چرا ابراز محبت سخت است؟

  ابراز عشق

  حتماً میدانید که آغاز یک رابطه چیزی نیست؛ اما حفظ یک رابطه عاطفی و عاشقانه سخت است. همانطور که از اسم آن پیداست، در یک رابطه عاشقانه، ابراز محبت یکی از رفتارهای الزامی است. مگر میشود بدون ابراز محبت مداوم رابطه عاطفی داشت؟در رابطه ای مانند ازدواج مسئله ابراز احساسات بسیار اهمیت پیدا میکند.

  برای اینکه بتوان در تمام خوشی ها و بدی های زندگی آرامش و صمیمیت موجود را حفظ کرد، نیاز به وجود عشق و علاقه بین زوج است. اما خود عشق هم برای دوام آوردن، نیاز به چیزی دارد به اسم “ابراز کردن عشق”. کاری که انجام آن برای خیلی از زن و شوهرها چندان آسان هم نیست.

  حال دلیل اینکه کسی نمیتواند ابراز محبت کند چیست؟ دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد. اما چیزی که حتمی است این است که خیلی ها در این کار مشکل دارند.

  برخی میگویند تمام توان من این است و بیشتر از این بلد نیستم. یا میگویند من حرف نمیزنم و دوست داشتنم را عملی بیان میکنم. دلایل دیگری مانند فرهنگ عمومی جامعه هم تاثیر دارد. مثلاً برخی معتقدند که ابراز محبت به زن از سوی مرد شاید نتایج بدی در آینده داشته باشد.

   

  چرا ابراز محبت نیاز اساسی است؟

  خیلی از افراد ظاهراً از همه نظر عالی هستند. یعنی دارای شغل خوب، تحصیلات بالا و شرایط مالی و رفاهی عالی هستند. اما چون مهارت ابراز محبت را ندارند، بعد از مدتی در زندگی به مشکلاتی برمی خوردند. در نتیجه زندگیشان با چالش های جدید رو به رو شده و خیلی از این افراد مجبور به اتمام رابطه میشوند.

  توانایی ابراز محبت یکی از نشانه های بلوغ فکری و شخصیتی است. این مهارت باید قبل از ازدواج بدست بیایید. اکثر افراد فکر میکنند که با گاهی گفتن چند جمله عاشقانه همسرشان متوجه دوست داشتن آنها خواهد شد. اما این اصلاً کافی نیست و کافی نبودن آن در عمل هم ثابت میشود. انسان، انسان است و نیاز به توجه کردن دارد. مخصوصاً کسانی که در رابطه عاشقانه بوده و زن و شوهر هستند. این ذات انسان است و قرار نیست کسی فکر کسی را بخواند. ابراز احساسات و ابراز محبت مداوم جزو جدانشدنی زندگی و از بایدها است.

  چگونه میتوان از این وضعیت رهایی یافت؟

  یکی از دلایلی که ممکن است این مهارت را یاد نگرفته باشید و نتوانید به خوبی ابراز محبت و صمیمیت بکنید، گرفتار شدن به تله های شخصیتی یا همان طرحواره است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا