۸ روش آسان برای تداوم زندگی زناشویی

۸ روش آسان برای تداوم زندگی زناشویی
 • ۸ روش آسان برای تداوم زندگی زناشویی

  خانواده یکی از ارزشمندترین موجودیت‌هایی است که در زندگی ما وجود دارد و تلاش برای حفظ و تقویت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. زندگی زناشویی نیز به همین دلیل از اهمیت بسیاری برخوردار است و تلاش برای حفظ آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. اما به دلیل شرایط روزمره، ممکن است تلاش برای حفظ و تقویت زندگی زناشویی مشکل و پیچیده به نظر بیاید. در اینجا به برخی از روش‌های آسان برای تداوم زندگی زناشویی اشاره می‌کنیم.

  ۱. ارتباط برقرار کنید: این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که بیشتر مشکلات زندگی زناشویی برای عدم ارتباط و ارتباط بیش از حد از طریق پیامک و ایمیل است. برای برقراری ارتباط، بهتر است هر روز حداقل ۱۵ دقیقه صحبت کنید و برای ارتباط بهتر، برنامه‌ریزی کنید.

  ۲. فضای مشترک: داشتن فضای مشترک در خانه بسیار مهم است. این فضا ممکن است یک ناهار یا شام با یکدیگر باشد و یا تماشای یک فیلم با هم. این فضا باعث تقویت ارتباط و رابطه شما با همسرتان می‌شود.

  ۳. تعطیلات را با هم بگذرانید: تعطیلات یک فرصت خوب برای گذراندن زمان با همسرتان است. شاید بتوانید یک سفر کوتاه و یا زمان آرامشی در خانه داشته باشید.

  ۴. مشارکت در کارها: از همکاری در کارهای روزمره خود لذت ببرید. این کارها ممکن است شامل پخت و پز، تمیز کردن خانه و مراقبت از فرزندان باشد. این کارها باعث افزایش همبستگی و تعامل بین شما و همسرتان می‌شود.

  ۵. چالش‌های مشترک: برای تقویت رابطه با همسرتان، می‌توانید به چالش‌های مشترک بپردازید. مثلاً، یادگیری یک زبان جدید یا شرکت در یک مسابقه ورزشی. این کار باعث افزایش همبستگی و تعامل بین شما و همسرتان می‌شود.

  ۶. احترام متقابل: احترام متقابل در روابط زناشویی بسیار مهم است. به همسرتان به عنوان یک شخصیت مستقل احترام بگذارید و از او احترام بگیرید.

  ۷. کمک به همدیگر: همکاری در مشکلات مالی، فشار کاری و مشکلات دیگر در رابطه با همسرتان می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. برای این کار به همدیگر کمک کنید و هیچگاه از یکدیگر پشتیبانی نکنید.

  ۸. برنامه‌ریزی برای آینده: برنامه‌ریزی برای آینده و تعیین اهداف مشترک می‌تواند باعث افزایش همبستگی و تعامل بین شما و همسرتان شود. برای این کار، می‌توانید یک برنامه برای رسیدن به هدف‌های مشترک خود تهیه کنید و به همدیگر کمک کنید تا به این اهداف برسید.

  در نهایت، تلاش برای حفظ و تقویت زندگی زناشویی، یک فرایند پیچیده است، اما با تلاش و همکاری، می‌توانید رابطه خود را بهبود بخشید و از زندگی زناشویی خود لذت بیشتری ببرید.

  از طرف متخصصان روانشاسی روابط

  ۱- آن را اولویت اول خود قرار دهید.

  دکتر هارویل هندریکس که به همکاری همسرش، هلن لیکلی هانت، کتاب «ازدواج را آسان کنید»را نوشته و ۳۲ سال زندگی زناشویی را تجربه کرده است، می گوید:

  اول زندگی زناشویی، دوم فرزندان و سپس کار در اولویت قرار دارنداگر زندگی زناشویی را اولویت اول خود قرار دهید، فرزندانتان بهتر رفتار خواهند کرد و دیگر مجبور نخواهید بود وقت زیادی را صرف کنترل آنها کنید و همچنین در حرفه خود نیز بازدهی بیشتری خواهید داشتاما اگر این اولویت ها را جابجا کنید، هیچ چیز به خوبی پیش نمی رودزندگی زناشویی را اولویت اول قرار دهید.

  ۲- نیازهای خود را دوباره ارزیابی کنید.

  مددکار اجتماعی، رابرت تایبی، نویسنده کتاب  زوج درمانیمهارت و خلاقیت موثر در رابطه یاران صمیمی” که ۸ سال از زندگی زناشویی‌اش می‌گذرد بیان می کند:

  تئوری «برانگیختگی هفت‌ساله زناشویی» حقیقت داردمشکل این است که دیگر به آنچه که در سال اول نیاز داشته اید نیازمند نیستید زیرا در اصل شخص دیگری به خوبی آن چاله را برایتان پر می کندوقتی که نیازهایتان نغییر می کند، از یکدیگر درباره سه چیزی که می توانستید به طور متفاوت انجام دهید بپرسیدفقط سه چیز ملموس و مشخصمثلا من سه بار در هفته رابطه جنسی می خواهم و یا از تو می خواهم در کنترل بچه ها کمکم کنیآن وقت من برای سه خواسته تو تلاش خواهم کرد تو هم برای خواسته های من.

  ۳- با همسر خود بازی کنید.

  به نظر دکتر جیمز فارو، استاد ازدواج و خانواده درمانی دانشکده الهیات فولر که ۳۲ سال پیش ازدواج کرده است:

  به رابطه خود به عنوان یک ماجراجویی آشکار و پایدار بنگرید نه چیزی که به دست آورده ایدرابطه چیزیست که در طول زندگی روی آن سرمایه‌گزاری می‌کنیدزوج هایی که زندگی پایداری دارند اغلب تشریفاتی دارند – کارهایی که مکررا انجام می دهند، گاه هفتگی و گاه سالانه– که اهمیت رابطه شان را به آنها یادآوری می کندبخشی از آن تشریفات بازیگوشی و روابط جنسی بانشاط استآن احساسات مثبت برای شما ابتکار را به ارمغان می آورد.

  ۴- اما حساب بازی را نگه ندارید.

  دکتر اورت ورثینگتون، استاد روانشناسی دانشگاه دولتی ویرجینیا که ۴۴ سال زندگی متاهلی را پشت سر گذاشته است بر این باور است که:

  مردم معمولا روابطشان را با مدلی حسابگری یا دادگاهی ارزیابی می کنند و این در حقیقت به این معناست که لازم نیست برای شریک زندگی ام کاری انجام دهم مگر اینکه او برایم کاری انجام دهدخب به نظر می آید این روش تا وقتی خوب کار می کند که هیچ کدام اشتباهی نکنندمن سعی می کنم مدلی محبتی را استفاده کنممی خواهم وقتی شریک زندگیم اشتباهی می کند به او مهرو محبت کنم و نمی خواهم حسابگری کنم؛ می خواهم صرف نظر از آن اشتباه شریک زندگیم را ببخشماین خوبی ها به خودمان باز می گردد، اما نه متقابلا، زیرا به جای آن شما محیطی را فراهم آورده اید که هر دو دیگری را بالا می برید.

  ۵- زیپ دهانتان را نکشید.

  چیزی که تمام شده تمام شده استصحبت درباره آن دیگر تغییری در چیزی که رخ داده است به وجود نخواهد آورد اما می تواند فرد را از برخی رنج ها برهاندبا ابراز آن، مضایقه نکرده‌اید و مشکلی برای جسم و روح خود به وجود نمی آورید.

  این نظر چارلی بلوم، کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی است، که کتاب «۱۰۱ چیزی که آرزو می کردم هنگام ازدواج می دانستم» را به همراهی همسرش، لیندا بلوم، تالیف کرده است و ۴۲ سال زندگی مشترک دارد.

  ۶- یادتان باشد برای چه ازدواج کرده اید.

  دکتر مارک ای یانگ، استاد مشاوره تحصیلی موسسه ازدواج و خانواده دانشگاه مرکزی فلوریدا، که ۴۳ سال است از تاهلش می گذرد می گوید:

  اولین باری که یکدیگر را دیدید دوست داشتید چه کاری انجام دهید؟ سفر؟ گردش؟ باهم دوچرخه سواری کردن؟ بیش از آن را انجام دهید.

  ۷- اما و اگرها را فراموش کنید.

  آلن پلینر، درمانگر خانواده و ازدواج، که ۲۶ سال پیش به جرگه متاهلین پیوسته است بر این باور است که:

  باید صبور و پذیرا باشیدمردم از کسی که قرار است شریک زندگیشان شود توقع دارند اجازه دهند که خود واقعیشان باشندپذیرفتن افراد آنگونه که هستند همان عشق ورزیدن به آنهاستنمی توانید برای عشق ورزیدن به شریک زندگیتان شرایط تعیین کنید.

  ۸- از تعریف کردن سود ببرید.

  من و همسرم معمولا به هم می گوییم برای کارهایی که برای یکدیگر انجام می دهیم تا چه اندازه سپاسگزاریم، و وقتی که برای چیزی قدردانی و تشکر می کنید باعث می شود بخواهید آن را بیشتر انجام دهیداین کار رابطه ما را مستحکم کرده است حتی وقتی که روزگار سختی داریمتمام زوج ها اوقات سخت دارند و برای عبور از آن، باید در حسابتان وجه عاطفی داشته باشید.

  این باور کارشناس ارشد جان دابلیو جیکوبز، مولف کتاب «تمام چیزی که نیاز دارید عشق است و دیگر دروغ هایی درباره زناشویی» است که ۳۰ سال در با همسر خود زندگی کرده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا