چگونه با همسرمان سازش کنیم (راه های سازش کردن با همسر چگونه است)

چگونه با همسرمان سازش کنیم
  • چگونه با همسرمان سازش کنیم

    سازش کردن با همسر یکی از موضوعاتی است که در زندگی زناشویی بسیار مهم است. هنگامی که در رابطه با همسرمان اختلافاتی پیش می‌آید، باید بدانیم که صبر و شکیبایی در مذاکره و مشاوره با همسر بسیار مهم است.

    برای سازش با همسر، ابتدا باید به مشکلات و اختلافاتی که بین دو نفر وجود دارد، توجه کنیم و سعی کنیم به دنبال راهکارهایی برای حل این مسائل باشیم. همچنین باید در این مرحله به نظرات و ایده‌های همسر خود نیز گوش دهیم و سعی کنیم به نتیجه‌گیری مشترک برسیم.

    در مرحله بعد، باید با همسر خود به توافقاتی برسیم و تصمیم بگیریم که چگونه می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم. در این مرحله از مذاکره و صحبت با همسر بسیار مهم است و باید تمامی نقاط نظر را به دقت بررسی کرده و به نتیجه‌گیری مشترک برسیم.

    در پایان، باید به همسر خود نشان دهیم که مشکلات حل شده است و از او بخواهیم که همیشه با ما صادق باشد و نظرات و ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارد. همچنین باید مطمئن شویم که در آینده نیز اختلافاتی پیش نیاید و در صورت بروز هرگونه مشکل، با همسرمان به نتیجه‌گیری مشترک برسیم.

    برای این که بفهمیم چگونه با همسرمان سازش کنیم لازم به ذکر است که در زندگی زناشویی زوجین ایجاد مشکلات  و اختلافات عاطفی و سایر اختلافات دیگر، در برهه هایی از زندگی اجتناب ناپذیر می باشد.

    در جریان زندگی ممکن است زوجین نظرات و انتقاداتی نسبت به شرایط زندگی شان و نسبت رفتار یکدیگر شان داشته باشند؛ همه ی این اختلاف نظر و اختلاف سلایق و وجود انتقادها ممکن است بد هم نباشند.

    بلاخره همه ی ما انسان هستیم و در رفتار و کردار و گفتار خودمان قطعا در شرایطی از زندگی بی نقص و بی اشکال نخواهیم بود.

    منظور ما از اختلافات و مشکلات بیشتر نوع کلامی آن است که ممکن است بین هر زوجینی اتفاق بیفتد.

    برسی اختلافات و مشکلات از نوع کلامی آن

    رابطه زناشویی سالم

    در رابطه ای که از سلامت کاملی برخوردار قطعا کلید رمزگشای آن رابطه صحبت کردن زوجین بوده است؛ صحبت هایی که همراه با اثرگذاری فراوان هستند بدون شک و تردید موجب درک بیشتر طرف مقابل احساسی شما خواهد شد.

    وقتی که توانایی صحبت کردنی اثرگذار را با طرف مقابل تان داشته باشید، قطعا رابطه ی احساسی شما با همسرتان نیز بسیار گرم تر و قدرتمند می شود.

    با صحبت های موثر شما می توانید گره ها و مشکلات و انتقادات موجود در زندگی تان را با همسرتان به خوبی و به راحتی تمام بیان کنید و رابطه ی احساسی خودتان  و زندگی مشترک تان را نیز سرشار از سلامتی و احساس رضایت نمایید.

    اولین نکته ی مهم بحث چگونه با همسرمان سازش کنیم این است که با وجود این که بروز بعضی مشکلات و تعارضات در زندگی مشترک کاملا طبیعی می باشند، اما این مشکلات قطعا بخشی از زندگی و رابطه ی شما را بیان گر هستند که دچار مشکلاتی است.

    اگر اختلافات شما با همسرتان بر مسائلی نظیر این است که چه کسی ظرف های شام را بشورد؟ یا چه دوستانی را می توانید برای بیرون رفتن خودتان انتخاب کنید؟ یا کدام فیلم سینمایی تلویزیون را مشاهده کنید؟ می توانید از نکاتی که ما در این مطلب بیان می کنیم برای حل مشکلات و تعارضات خودتان استفاده کنید.

    بروز لختلافات تا حدی در زندگی اکثریت مردم طبیعی است ولی اما این اختلافات به نوعی بیان گر بخشی از زندگی شما می باشند که نیاز به ترمیم دارند

    مشخص کردن مرزبندی خودتان

    همه ی ما انسان ها می توانیم حق محترمانه برخورد شدن با خودمان را داشته باشیم، ما می توانیم حتی در میان دعواها و بحث های مهم و ساده ی خودمان با همسرمان محترمانه صحبت نماییم و محترمانه هم رفتار کنیم.

    هنگام بد زبانی کردن همسرمان در زندگی مشترک، یا هنگام فحش دادن های او می توانیم از او درخواست کنیم که اکنون بحثی با شما نکند، همچنین در صورتی که بحث و جدلش را همسرتان تمام نکرد، خودتان آن محیط را برای مدتی ترک کنید یا از او بخواهید در زمان دیگری با هم دیگر بحث کنید.

    پیدا کردن مشکل اصلی

    در ادامه ی مطلب چگونه با همسرمان سازش کنیم می توانیم بگوییم که اکثریت اختلافات و تعارض های زوجین مواقعی بروز می دهند که نیاز یکی از زوجین به درستی شناخته نشده اند و برطرف نشده است.

    شما بایستی تلاش کنید تا بفهمید مشکل اصلی رابطه تان چه چیزی می باشد، ممکن است همسرتان فقط نسبت به زندگی شما و رابطه تان دچار پریشانی و آشفتگی است و نمی تواند در رابطه تان حس امنیت خاطری داشته باشد و فقط به تشویق کردن شما نیازمند باشد.

    شما ممکن است از این مسئله که همسرتان زباله های خانه را در بیرون نگذاشته دچار عصبانیت و ناراحتی روحی شوید، شاید این گونه احساس می کنید که همه ی امورات منزل تان به دوش شما افتاده است و یاری رسان و همراهی در انجام کارهایتان ندارید.

    در این شرایط بهتر است که یاد بگیرید ریشه ی اصلی مشکلات زندگی خودتان را کشف کنید و در مورد آن با همسرتان صحبت کنید تا از بروز بحث و جدال های بعدی و مشکلات دیگر جلوگیری کنید.

    در هنگام مشکلات بهتر است که یاد بگیرید ریشه ی اصلی مشکلات زندگی خودتان را کشف کنید و در مورد آن با همسرتان صحبت کنید

    برسی حاد بودن اختلافات و توافق در مورد آن

    مورد دیگر از مقاله ی چگونه با همسرمان سازش کنیم این است که گاهی اوقات بهتر است وقتی در مورد مشکلاتی در زندگی مشترک به نتیجه ای نمی رسیم و راه حلی برای آن پیدا نمی کنیم بی توجه از کنار آن ها عبور کنیم.

    بهتر است توجه کنید امکان این که در مورد بعضی از مسائل ریز و جزئی و اختلافات زندگی مان با همسرمان توافق نداشته باشیم وجود دارد؛ بهتر است در چنین مواقعی روی مسائل اصلی و بسیار مهم زندگی مشترک تان تمرکز کنید.

    ولی اگر مشکلات زندگی تان بقدری بزرگ و عمیق هستند که به این نتیجه رسیده اید که هیچ شرایطی باعث توافق کردن سر آن ها وجود ندارند، این امکان وجود دارد که شما اصلا شریک مناسب و بدرد بخوری برای ادامه زندگی مشترک یکدیگر نباشید.

    تا جای امکان با همسرتان صلح کنید

    بسیاری از مشکلات زندگی مشترک با تفاهم بین زوجین قابل حل کردن هستند، اما در شرایطی از زندگی مشترک ممکن است به این نتیجه برسید که حل کردن بعضی از مسائل واقعا خیلی سخت و دشوار است؛ در چنین شرایطی بهتر است تا جای امکان با همسرتان صلح و سازش نمایید.

    شریک زندگی مشترک تان ممکن است فلان غذا را دوست داشته باشد اما شما به غذایی دیگر علاقه مند هستید این مثال فقط نمونه ی ساده است مشکلات زندگی است که همین مورد هم در بعضی از زندگی زوجین ایجاد شکاف های بزرگ تری کرده است.

    بهتر است از مطلب چگونه با همسرمان سازش کنیم این را بدانید که تا جای امکان با حل نشدن بعضی اختلافات با همسرتان با هم دیگر صلح و سازش برقرار کنید.

    مناسب تر این است که حد میانه ای را در روابط تان پیدا کنید تا هر جفت شما از نتیجه ی آن منتفع شوید و رضایت داشته باشید.

    تا جای امکان با حل نشدن بعضی اختلافات با همسرتان با هم دیگر صلح و سازش برقرار کنید

    در نظر گرفتن همه جوانب مسائل

    شاید بد نباشد که هر از گاهی با ایجاد اختلافات خودتان با همسرتان به این موضوع فکر کنید، واقعا این مسئله این قدر مهم است که ما داریم بر سرش با همدیگر بحث می کنیم؟

    یا فکر کنید این مشکل آن قدر اهمیت دارد که باعث کینه و دلخوری و یا بحث های بعدی ما شود یا خیر؟

    یا به این فکر کنید این مشکل آیا این قدر اهمیت دارد که احساسات پاک و زیبای زندگی مشترک تان را به طور کامل نادیده بگیرید؟ اگر واقعا با تمام این تفاسیر به این نتیجه می رسید که بله همه ی این اختلافات آن قدر اهمیت دارند که من همه ی این چیزها را نادیده بگیرم و بر روی صحبت های خودم پافشاری کنم.

    اما اگر به این نتیجه رسیدید که این مشکلات آن قدرها هم مهم نیستند که باعث چشم پوشی من از این مسائل شود، در همچین شرایطی بهتر است که  با همسرتان صلح کنید و صحبت های او را محترم شمارید و مورد نظر داشته باشید.

    با توجه به مواردی که در بحث چگونه با همسرمان سازش کنیم عرض نمودیم شاید بد نباشد به این فکر کنیم که اصلا ما بدرد هم دیگر می خوریم یا خیر؟ با توجه به مواردی که ذکر شد خوب است فکر کنیم آیا هنوز هم باید دعوا کنیم یا سازش کنیم بهتر است؟

    همه ی ما انسان شایستگی و حق این را داریم که در زندگی سرشار از آرامش و سلامتی زندگی کنیم.

    حل کردن مشکل کنترل شدن بیش از حد توسط همسر

    همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم وجود بعضی از اختلافات و تعارضات در زندگی زوجین کاملا طبیعی و نرمال است؛ اما مشکل زمانی جدی می شود که طرف مقابل ما فقط فکر توهین های شخصی و انفرادی به شما باشد.

    هیچ یک از زوجین نباید باعث کم شدن اعتماد به نفس  و خودباوری طرف مقابل شود، اگر ترس این دارید که کوچکترین حرف و عملی که انجام می دهید همسرتان سریعا آن را تلافی خواهد کرد، مطمئنا در این رابطه ی زناشویی شما به سختی مورد آزار همسرتان هستید.

    رابطه ی مشترکی آسیب زننده است که فقط احساس کنترل شدن از طرف مقابل خودمان را حس می کنیم، دلایل ناراحتی همسرتان آیا چنین مواردی هستند؟

    مشکل بین زوجین زمانی جدی می شود که طرف مقابل ما فقط فکر توهین های شخصی و انفرادی به شما باشد

    دلایل ناراحتی همسرتان آیا این موارد هستند

    شما به جای این که در این رابطه برای همسرتان وقتی مناسب و به خصوص تعیین کنید، سعی می کنید مثلا برای بازی والیبال بیرون بروید.

    مورد بعدی اختلافات در مطلب چگونه با همسرمان سازش کنیم  این است که به پیام ها و تماس های تلفنی از طرف همسرتان بصورت کامل بی اعتنا هستید و به آن ها توجهی ندارید.

    همچنین بخوانید :
    نحوه برخورد با افراد بی منطق

    اکثرا علاقه دارید زمان خودتان را با دوستان خودتان سپری کنید، در این شرایط ممکن است همسرتان هم احساس کند شما در حال خیانت کردن به او هستید.

    اکثرا آمادگی رابطه جنسی و علاقه ی به برقراری رابطه ی جنسی با همسرتان را ندارید.

    هنگامی که همسرتان قصد صحبت کردن با شما را دارد شما دوست دارید مطالعه کنید.

    سخن آخر

    اگر موضوعات مورد اختلاف شما  و همسرتان بر سر چنین مواردی هستند و توانایی حل کردن آن ها  را به تنهایی ندارید، خوب است که از مشاوری برای کمک به حل کردن آن ها بهره بگیرید.

    میانگین امتیازات ۵ از ۵
    از مجموع ۱ رای
    images

    اولین جلسه مشاوره

     

    قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

    قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

    روز
    ساعت
    دقیقه
    ثانیه
    اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

    هیچ نظری وجود ندارد

    پیمایش به بالا