چگونه یک زن موفق باشیم؟ (راه های موفق شدن زنان چیست)

چگونه یک زن موفق باشیم
 • چگونه یک زن موفق باشیم

  برای موفقیت در زندگی، به دوست داشتن هدف های شخصی، برنامه ریزی و مدیریت زمان، اعتماد به نفس، خلاقیت، تلاش و پشتکار نیاز است. همچنین، ارتباطات زندگی شخصی و حرفه ای را بهبود بخشید، از روابط صحیح با دیگران بهره ببرید، با دوستان، همکاران و خانواده صمیمی باشید و سعی کنید خود را بهبود بخشید. همچنین، از فرصت های آموزشی و شغلی بهره ببرید، خود را به روز کنید و برای پیشرفت خود تلاش کنید. در نهایت، از کارهایی که شما را شاد می کنند لذت ببرید و از لحظات خوب زندگی لذت ببرید.

  امروزه نیز مانند گذشته تفاوت هایی  در پایه وجود دارد که خانم ها از آقایان جدا می کند این مشکل به دلیل فرهنگ نامحسوس غلط، جنس ضعیف  بسیار قابل مشاهده است.

  شاید این موضوع را درک کرده باشید که از کودکی تا بزرگسالی این موضوع در رفتار و گفتار خیلی از افراد جامعه نمود پیدا کرده است؟! اما جالب است بدانید که خانم ‌ها توانایی های خارق العاده دارند اما اعتماد به نفس کافی برای ابراز وجود در جامعه را ندارند.

  حتی گاهی  نخبه های خانم در دنیا تنها  به روی ظواهر و مسائل جزئی تمرکز می کنند. برای موفقیت یک خانم باید اعتماد به نفس او تقویت شود.

  برچسب زدن تصور درستی درباره خانم ها ایجاد نمی کند؛ شاید تا به حال متوجه شده باشید که متخصصان و کارآفرینان خانم ، عادت های خوبی برای رسیدن به موفقیت ندارند و اکثر آن ها را از ادامه راه باز می دارد.

  ..

  جالب است بدانید که خانم های باهوش و با استعداد، یکی از سخت ‌ترین موانعی که بر سر راه آن ها قرار دارد در درون خود آن ها است ؛ باید آن را بیابند و به آن غلبه کنند.

  خانم هایی که موفق هستند می دانند که قرار گرفتن در محیط مردانه آن ها را در شرایط نامساعد قرار می دهد، ممکن است گاهی اوقات حتی به سخره گرفته ‌شوند.

  خانم ها معمولاً درباره توانایی های خود بسیار خشن و سخت قضاوت می کنند، ان ها باید ابتدا بدانند که چرا می خواهند کاری را انجام دهند.

  اولین قدم برای اصلاح افکار و اشتباهات همین است به موقع اقدام کردن در انجام کارها بسیار در موفقیت  زنان حائز اهمیت است.

  ما در این مقاله می خواهیم به سوال ” چگونه یک زن موفق باشیم ” پاسخ دهیم. اگر شما هم برای یافتن پاسخ این سوال مشتاق هستید؛ لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید؛ امید است که این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

  بررسی راه های موفق شدن زنان

  اگر امروز در کارهای خود موفق هستید ؛مطمئن باشید که یک زن باهوش و با استعداد هستید. کارول وک که یک روانشناس بود؛ در دهه ۸۰ میلادی آزمایشاتی را بر روی دختران و پسران باهوش کلاس پنجم انجام داد.

  وک می خواست چگونگی غلبه دختران و پسران را بر سختی ها بسنجد. نتایج این آزمایش بسیار شگفت انگیز  بود، او دریافت دخترانی که باهوش تر بودند؛ در مواجهه با  سوال های سخت زودتر کنار می کشیدند و آن سوال را رها می کردند.

  جالب توجه است که دخترانی که هوش بالایی داشتند درس های سخت را زودتر پاس می‌ کردند؛ اما در مقابل پسرانی که باهوش بودند به سوالات و درس سخت به عنوان یک چالش نگاه می کردند و انرژی بیشتری برای حل این چالش می ‌گذاشتند. به طور کلی آن ها تلاش خود را دو برابر می کردند که هر جور شده از پس این مسئله بر بیایند.

  جالب توجه است که دخترانی که هوش بالایی داشتند درس های سخت را زودتر پاس می‌ کردند

  چگونه یک زن موفق باشیم اما چه اتفاقی افتاد؟! چرا دختران باهوش آسیب ‌پذیرتر بودند و اعتماد به نفس کمتری داشتند؟

  ..

  در پاسخ باید بگویم که هیچ تفاوتی بین توانایی های دختران و پسران شرکت‌ کننده در آزمون وجود نداشت و هیچ کدام از آن ها سابقه ی موفقیت قبلی در چنین آزمونی را نداشتند. تنها تفاوت؛ نحوه نگرش آن ها نسبت به سوالات درس سخت بود.

  تفاوت آن ها در نگرش  و فقط در معنا و مفهوم سخت بودن درس خلاصه می شد. به طور کلی خانم های باهوش زودتر خود را به چالش می‌ کشند و در توانایی های خود شک می کنند؛ بعد از این موضوع اعتماد به نفس خود را به شدت از دست می دهند به همین دلیل است که کارایی کمتری نسبت به  آقایان دارند.

  محققان دلیل این تفاوت دیدگاهی را تنها به نوع فید بک و حمایتی که والدین و معلم ها در کودکی داشته اند می دانند.

  حال این سوال مطرح می شود که چگونه یک زن موفق باشیم در پاسخ باید بگویم که خانم هایی که کنترل نفس را از سنین پایین شروع می کنند؛ دستورالعمل‌ها را بهتر اجرا می کنند.

  آن ها مطمئن هستند به خاطره انجام کار خوب و مورد تشویق قرار می ‌گیرند که این موضوع بسیار بر روی روحیه و اعتماد بنفس خانم ها تاثیر گذار است.

  معمولا دخترها نسبت به پسرها روحیات آرام تری دارند به همین دلیل والدین و معلمان کمتر آن ها را تشویق می کنند ؛اما در عوض پسر ها به دلیل شیطنت های بالا و کنترل سخت آن ها برای پدر مادر و معلم، بیشتر مورد تشویق و تعریف و تمجید قرار می ‌گیرند.

  به نوعی می توان گفت برای آرام نشستن، توجه کردن و گوش دادن آن ها باید از شیوه تربیتی تشویقی استفاده کنند. به همین دلیل است که آن ها به دنبال تایید کننده تلاش هستند.

  ..

  افراد وقتی که با یک موضوع جدید و سخت مواجه می شوند به تفکیک جنسیت ممکن است رفتارهای متفاوتی از خود نشان دهند؛ برای مثال دخترها آن را به عنوان باهوش نبودن خود می بینند و پسر ها نشانه توجه و دقت و تلاش بیشتر می دانند. این عقاید به طور ناخودآگاه تا آخر عمر همراه افراد است.

  چگونه یک زن موفق باشیم معمولا خانم هایی که توانایی بالایی دارند و باهوش هستند این توانایی ‌ها را ذاتی و غیر قابل تغییر می دانند؛ به همین دلیل زندگی را بر خود سخت می کنند.

  آن ها معمولاً به صورت نابالغانه نتیجه گیری می کنند و به خودت اعتماد ندارند که توانایی لازم برای انجام کار مهم و سخت را  دارند؛ بنابراین دل سرد می شوند و دست از تلاش بر می دارند.

  معمولا خانم هایی که توانایی بالایی دارند و باهوش هستند این توانایی ‌ها را ذاتی و غیر قابل تغییر می دانند

  موانع جلوگیری از موفقیت خانم ها

  چگونه یک زن موفق باشیم در پاسخ باید بگویم که برای موفق شدن در زندگی باید خود را در برابر بسیاری از عوامل بیرونی ایمن کنید که از رسیدن به موفقیت شما را باز می دارد.

  عواملی مثل نابرابری در فرصت ها ؛ کلیشه های مرد سالارانه؛ چالش هایی که بین کار و خانواده به وجود می آید همگی مانعی برای موفقیت خانم ‌ها هستند.

  خانم های خواهان موفقیت باید تمام این مسائل را بدانند و آن ها را بپذیرند. این باورهای غلط در تمام جوامع مخصوصاً کشور ما وجود دارد که می تواند بدترین دشمن و سد راه برای پیشرفت خانم ها باشد.

  شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تنها به دنبال انجام کارهای آسان باشید و از چالش‌ها دوری کنید؟ شاید شما هم مهارت ها و توانایی های باور نکردنی داشته باشد؟ اما به خاطر باور نداشتن خود از انجام آن ها صرف نظر کنید. حتی ممکن است مهارت‌های خارق العاده ای  داشته باشید، اما باور رسیدن به آن را نداشته باشید.

  مطمئن باشید شما نیز یکی از خانم های باهوش بوده اید که تنها به خود باور نداشتید، توانایی ،هوش ،خلاقیت، کنترل نفس، جذابیت، ورزشکار بودن به طور کامل قابل تغییر هستند.

  برای موفق شدن در زندگی باید خود را در برابر بسیاری از عوامل بیرونی ایمن کنید که از رسیدن به موفقیت شما را باز می دارد

  اگر می خواهید یک زن موفق باشید؛ باید در هر کاری استاد باشید. رمز موفقیت خانم ها تنها تلاش و پشتکار است که باعث پیشرفت و بالا رفتن اعتماد به نفس آن ها می ‌شود و آن ها را برای مقابله با هر چالشی آماده می کند.

  سخن آخر

  ما در این مقاله سعی کردیم در این مقاله به سوال ”  چگونه یک زن موفق باشیم ”  پاسخ بگوییم. اگر شما هم  نظر و یا پیشنهادی برای موفقیت خانم‌ ها دارید، می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین پست در میان بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا