شیک اندیش » آکادمی رشد و تحول فردی » چگونه با عادات شخصی مناسب به موفقیت و افزایش بهره وری برسیم؟

چگونه با عادات شخصی مناسب به موفقیت و افزایش بهره وری برسیم؟

 

چکیده مطلب

آیا از اینکه خیلی تلاش می‌کنید اما نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید رنج می‌برید؟ مثلا می‌خواهید پروژه کاری خود را که در نظر داشتید در طول یک هفته انجام دهید زمان بیشتری صرف آن می‌کنید و به نتیجه نمی‌رسد ؟ مشکل از کجا هست؟ رسیدن به موفقیت نیاز به بررسی رفتار و عادات شخصی خودتان دارد. در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا دوباره بتوانید عادات شخصی خود را برای رسیدن به موفقیت طراحی کنید.

یکی از بدترین احساسات در جهان این است که شما به طور باور نکردنی مشغول باشید اما هیچ پیشرفتی نداشته باشید. شما در مبارزه ، مبارز خوبی هستید، اما رویکرد شما برای سلامتی‌تان مخرب است. نداشتن عادات شخصی مناسب آنقدر به شکلی پنهان در حال ضربه زدن به شما هستند که متوجه آنها نمی‌شوید. زمان آن فرا رسیده تا مجددا به رفتارها و عادت‌هایی که برای زمان روزانه خود شکل داده‌اید نگاه کنید.

بیشتر ما این مشکل را در برخی موارد تجربه کرده‌ایم. ما به بسیار از کارهایمان که در طول روز انجام می‌دهیم پایان می‌دهیم و از آنها می‌گذریم بدون اینکه تصویر بزرگی از پیشرفت داشته باشیم. با این حال در صورتی که عادات‌ شخصی مناسب را در جای خود قرار دهیم ، تعادل و پیشرفت بیشتر امکان پذیر است. گاهی اوقات موثر بودن و چک کردن چیزهایی که از لیست انجام می‌شود کافی نیست.

 

در انجام کارهایتان سازماندهی شخصی داشته باشید

 

اگر با آنچه که ما هستیم و آنچه که ما واقعا می‌خواهیم انجام دهیم و آنچه که قادر به انجام آن هستیم، هماهنگ نباشد موفقیت ناچیز خواهد بود. ما نیاز به یادگیری تفاوت بین انجام کارها و بهره‌وری با کارایی بالا را داریم. من عملکرد افرادی با کارایی بالا را بررسی کرده‌ام و متوجه شده‌ام که همه آنها در برنامه‌ریزی روزها، پروژه ها و وظایف خود برای ایجاد عادات شخصی مناسب در مقایسه با افراد ناکارآمد روش بسیار محتاطانه‌ایی دارند.

بیشتر افراد با بهره وری بالا، و شخصیت های کاری برتر اظهاراتی همچون: «این کار در اولویت من هست» و «روی آنچه که مهم است کار می‌کنم و من متمرکز هستم» و «از حواس پرتی و وسوسه دوری می‌کنم.» در بین صحبت های خود دارند.

تفاوت بین انجام کارها و بهره‌وری بالا را یاد بگیرید

 

هنگامی که بهره وری افراد موفق را بررسی و یا به زندگی آنها توجه می‌کنید می بینید که افرادی شادتر، با استرس کمتر و در طولانی مدت پاداش بیشتری نسبت به همکاران خود کسب می‌کنند.
شادی به طور خاص زمانی پیدا می شود که بسیای از مردم معتقد باشند که احتمالا نمی‌توانند بدون به خطر انداختن سلامتی و حس تعادل، بیشتر کار کنند اما این درست نیست. افرادی که کارایی بالایی دارند راهی برای تولید بالا پیدا کرده‌اند و عادات شخصی مناسبی را شکل داده‌اند،


 

آنها همیشه سالم غذا می‌خورند، تمرین‌های ورزشی بیشتری دارند و عشق بیشتری برای انجام دادن چالش‌های جدیدتر نسبت به همسالان خود احساس می‌کنند. و کسانی که بهره وری بالایی ندارند کارهای زیادی را نمی‌توانند انجام دهند در واقع فقط کارها را آشفته می‌کنند و بهم می‌ریزند. افرادی که کارایی بیشتری دارند فعالیت های بیشتری را تکمیل می‌کنند و گزارش آنهاست که باعت برتری آنها نسبت به رقبایشان می‌شود.

 

اعتقاد قلبی به کار، رمز بهره وری بالا

 

هیج کدام از این ها به این معنی نیست که افرادی که کارایی بالایی دارند فراتر از انسان باشند. نه به خاطر اینکه آرمان های خوبی که دارند امروز در فروش محصولات شرکت‌شان موفق‌تر هستند و یا به تولید بیشتری دست پیدا کرده‌اند. اعتقادی که به کار خود دارید و یا تفاوتی که در کار خود ایجاد می‌کنید باعث افزایش بهره وری و انگیزه شما در کار می‌شود. البته این مورد به تنهایی نیز شاید همیشه به افزایش بهره وری ختم نشود.  چیز دیگری که نیاز دارید اولویت بندی کارها و دوری از چیزهایی است که حواس‌تان را پرت می‌کند.

رمز بهره وری بالا : به شغل خود اعتقاد قلبی داشته باشید، نسبت به سایر همکاران تفاوتی در کار ایجاد کنید، اولویت بندی کنید و از چیزهایی که حواس‌تان را پرت می‌کند دوری کنید. 

 

با بالارفتن بهره وری در کار، شما خوشحال‌تر خواهید بود

 

برندن بورچارد (Brendon Burchard) گفته است: به عنوان روانشناس موفقیت در بررسی بیش از ۲۰ سال تحقیق متوجه شده‌ام که اگر شما احساس کنید که مولدتر هستید، احتمال بیشتری وجود دارد که شما احساس شاد بودن، موفق‌تر و اعتماد به نفس بیشتری را داشته باشید. احتمالا بیشتر و بهتر از خودتان مراقبت می‌کنید و بیشتر از افرادی با بهره وری کمتر ارتقا می‌یابید. این ها نظرات من نیستند بلکه حاصل اندازه گیری ها و تحقیقات مهمی هستند  در چندین نظر سنجی و تحقیق به این نتایج رسیدیم.

در تجربه خود می‌توانم بگویم که واضح است که افرادی که کارایی بالاتری دارند افراد با ارزشی در یک سازمان هستند. شرکت‌ها افرادی با کارایی بالاتر ، رهبرانی سازنده می‌خواهند زیرا تمرکز بالاتری دارند. مدیریت کارهایشان حساب شده‌تر و وظایف را به نحو احسن و با موفقیت بیشتر در به پایان رساندن پروژه هایشان انجام می‌دهند. آن‌ها کمتر سرگردان می‌شوند و بیشتر روی اهدافشان کار می‌کنند، لذا حس لذت بیشتری نسبت به دیگران در کارهای خود تجربه می‌کنند.

 

ایجاد عادات شخصی مناسب اثر بلندمدت خواهد داشت

 

اگر بتوانید در ایجاد عادات شخصی مناسب و افزایش بهره وری در کارهای خود فکر کنید و کارهای جدیدی را انجام دهید، تا مدت زمان طولانی کارهایتان را به شکل درستی انجام خواهید دارد. البته می دانیم که شما این توانایی را دارید.

پس بروی فعالیت های اصلی خود تمرکز کامل پیدا کنید، چیزهای حواس پرت کن را شناسانیی کنید و سعی کنید هر زمانی به سراغ‌تان می‌آیند آنها را نادیده بگیرید و به پایان رساندن پروژه کاری خود فکر کنید. در نتیجه با افزایش بهره وری زندگی شادتر، سالم‌تری خواهید داشت.

 

قیمت مشاوره شیک اندیش

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا