چطور حس خوشبختی را در زندگی ایجاد کنیم؟

حس خوشبختی
 • چطور حس خوشبختی را در زندگی ایجاد کنیم؟

  حس خوشبختی چطور حس خوشبختی را در زندگی ایجاد کنیم؟

  چکیده مطلب

  آیا به دنبال حس خوشبختی هستید؟ فکر می‌کنید باید ثروتمند باشید تا به این احساس برسید؟ آیا بدون پول و ثروت این حس بدست نمی‌آید؟ با تغییر مدل ذهنی و طرز فکر می‌توانید به این احساس برسید. این مطلب به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه می‌توانید حس خوشبختی را در هر شرایطی در زندگی خود بوجود بیاورید.

  انسان همیشه به دنبال حس خوشبختی است و می‌خواهد این حس را برای همیشه برای خودش بدست آورد. مشکلات بر سر راه شما ظاهر می‌شوند، مسیرهای اشتباهی را طی می‌کنید، اشتباه عمل می‌کنید. اتفاقاتی که خارج از کنترل شما هست و شما متوجه این موضوع نبوده اید که رسیدن به خوشبختی امکان پذیر نیست زیرا یک هدف دست یافتنی نیست و همین امروز می‌توانید احساس خوشبختی داشته باشید.

  ما زمان زیادی را برای رسیدن به حس خوشبختی صرف می‌کنیم. در شغل جدید خودمان، در خانه ی جدید، در شهر جدید و یا در رابطه عشقی جدید در جستجوی آن هستیم. اما با این چیزها بدست نمی آید. حس خوشبختی هیچ وقت در اطراف شما اتفاق نمی افتد و به محیط شما وابسته نیست، حداقل حس خوشبختی که ماندگاری داشته باشد این گونه نیست زیرا حس خوشبختی همیشه در درون هرکسی اتفاق می‌افتد.

  اما گاهی ناخواسته حس خوشبختی خود را از بین می‌برید.

  ۱. شما ذهن خود را کنترل نمی‌کنید

   

  هرچیزی که می‌بینید، هر تجربه ای که دارید، ابتدا در ذهن شما شکل گرفته و سپس در دنیای واقعی اتفاق افتاده است. اگر این موضوع را بدانید وقتی که ابرهای غم و اندوه در فضای ذهن شما پدیدار می‌شوند می‌توانید با فکر کردن به چیزهایی که دوست دارید آنها را کنار بزنید و چیزی که می‌خواهید را در ذهن خود پرورش دهید.

  اگر اجازه دهید که ذهن شما خودش به هر سمت و سویی فکر کند، به احتمال زیاد به داستان‌های منفی گذشته و تجربیات تلخ قبلی را یادآوری می‌کند و منطق ذهنی به دنبال دلایل منطقی برای اتفاقات زندگی می‌گردد که این افکار به افسرده بودن شما می‌انجامد و خود را آنقدر مهم و مورد توجه نمی یابید.

  همیشه در ذهن خود دانه‌های مثبت اندیشی را بکارید و به هر روز خود نگاه کنید و تمرین کنید که مدل ذهنی مثبتی به شرایط و محیط خود داشته باشید و زندگی خود را خودتان بنویسید. با این کار می‌توانید در راهی که می‌خواهید قدم بگذارید و به اهداف شخصی خود برسید.

  ۲. شما از هر چیزی انرژی منفی‌ در ذهن جای می‌دهید

   

  متوقف کردن این موضوع یکی از ساده ترین راه ها برای ماندن در وضعیت خوشحالی و حس خوشبختی است. وقتی موضوعی در گذشته شما را ناامید کرده است سعی کنید با اتفاق مثبت جدیدی آن را فراموش کنید. بیشتر افراد تا مشکل و احساس بدبختی بعدی خود آن را با خود حمل می‌کنند و نگرانی و احساس بدبختی همیشه در زندگی آنها حضور دائم دارد.

  اگر این توانایی را بدست آورید که جلوی افکار نگران و افسرده کننده را بگیرید و با حس خوشبختی ادامه دهید قدرت و هوش شما برای مقابله با شرایط مختلف افزایش خواهد یافت. پس برای لحظات بهتر در زندگی پیش بروید.

  البته این فرایندی پیچیده هست. وقتی از شکست قبلی می‌خواهید به موفقیت بعدی بروید، بدون در نظر گرفتن این موضوع که در چه شرایطی هستید، بدون لحظه ای فکر کردن، چشم‌های خود را ببندید و به خروجی و موفقیت کار خود فکر کنید.


   

  خود را در شرایط که دوست دارید تصور کنید و این کار را هر روز تمرین کنید، با این کار ذهن شما می‌آموزد که همیشه بروی رسیدن به اهداف عالی تمرکز کند تا مشکلاتی که وجود خارجی ندارند و یا در حال گذر هستند.

  دیگر شما افکار منفی را همراه خود نخواهید داشت و به دنبال تجربیات جدیدتر و بهتر خواهید بود و حس خوشبختی در شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت زیرا آموخته اید که در هر تجربه و کاری خوشحال و سرگرم باشید و همه چیز را آسان بگیرید و این راهی عالی برای زندگی کردن است.

  ۳. شما با یاد مصیبت‌ و بدبختی‌ها زندگی می‌کنید

   

  به این موضوع واقعا فکر کنید. آیا شما همیشه با یاد مصیبت ها و بدبختی ها زندگی می‌کنید؟ شما احساس عصبانیت و نفرت نسبت به فردی یا موضوعی را همیشه به همراه خود دارید؟ این موضوع سمی مهلک برای حس خوشبختی درونی است.

  حس خوشبختی هیچ گاه بوجود نخواهد آمد تا اینکه چیزهایی که به شما ضربه زده اند و عصبانیتان می‌کنند را فراموش کنید و آن احساسات را در اعماق قلب خود دفن شان کنید.

  هیچ قدرتی بالاتر و بهتر از گذشت و بخشش و نگاه کردن به موضوعات از زاویه دید عاشقانه نمی تواند حس خوشبختی را در شما بوجود بیاورد. منش بزرگی را برای خود در نظر بگیرید و از چیزهایی که به شما ضربه زده اند و ناراحتتان کرده اند را به عنوان چیزهای ناچیز و بسیار کوچک در زندگی یاد کنید.

  تجربیات گذشته، درس‌های زندگی هستند. اتفاقات خوب در زندگی زمانی اتفاق می‌افتد که با چشمانی باز آنها را انتخاب کنید و از تجربیات گذشته خود درس بگیرید. شانس خود را برای زندگی بهتر با استفاده از تجربیات گذشته را از دست ندهید. شما تجربیات بد گذشته تان نیستید و لایق چیزهای بهتری هستید.

  ۴. شما همه چیز را تصادفی می‌بینید

   

  منظور ما این نیست که همه چیز در زندگی را به صورت شانس و تصادف می‌بینید. بلکه منظورمان این هست که شما از اهمیت و تاثیر آگاهانه زندگی کردن مطلع نیستید زیرا قدرتمندترین نیرو در جهان آگاهی هست و شما بخشی از آن هستید و این موضوع را باید کاملا درک کنید.

  فکری که در ذهن شما هست و احساسی که دارید طبیعت شما را شکل می‌دهد و برای کسی که زندگی خوشبختی دارد حس خوشبختی درونی نیز دارد.

  همین الان شروع کنید و با نگرش مثبت آینده نزدیک عالی برای خود تصور کنید و ساختار ذهن خود را بسازید. اگر شایعه ای می‌شنوید که با خوشبختی شما رابطه ای ندارد آن را به عنوان بخشی از زندگی خود نپذیرید. سعی کنید یادبگیرید که به منفیات فکر نکنید و تصمیم بگیرید چه چیزهایی را بشنوید، چه چیزهایی را ببینید و به چه چیزهایی فکر کنید.

  شاید به نظر عجیب برسد که بخواهید خودتان را تحت کنترل داشته باشید. اما اگر به دنبال حس خوشبختی و زندگی بهتری هستید باید این مدل ذهنی را به همراه خود داشته باشید وگرنه آینده شما همین امروز شما است.

  ۵. شما نمی‌دانید که حس خوشبختی به دنیای اطراف از درون شماست

   

  باید این اصل پایه ای را در زندگی بدانید که دنیای بیرون انعکاسی از دنیای درون شما است. چیزی در زندگی شما اتفاق نمی افتد مگر این که به آن فکر کرده و آن را پذیرفته باشید و هر عملی در زندگی آینده شما را خواهد ساخت.

  خوشحالی و خوشبختی وقتی به سراغ شما می‌آید که در درون خود این احساس را داشته باشید.

  برای ایجاد زندگی با حس خوشبختی بهتر است به درون خود بسیار توجه کنید و همیشه با جملات خوب و مثبت از خودتان و چیزهایی که در زندگی دارید قدر دانی کنید. شما قدرت رسیدن به آرزوهای خود را دارید البته زمانی که دنیای درون شما به این سمت با زاویه دید مثبت حرکت کند و به زودی حس خوشبختی را در دنیای بیرون خود خواهید یافت.

  بدست آوردن حس خوشبختی و خوشحال بودن یک هنر است که از زندگی روزمره خود این احساسات را بدست آورید. با این رویکرد جدید راه‌های رسیدن به حس خوشبختی را پیدا کنید و زندگی خوبی برای خود رقم بزنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا