انواع دروغ مردان به زنان (دلایل دروغ‌گویی و تاثیر آن بر رابطه)

دروغ مردان
 •  

  چکیده مطلب

  دروغ‌گویی بدترین چیزی است که می‌تواند برای یک رابطه اتفاق بیافتد. با دروغ گفتن و پنهان کردن حقیقت همیشه ترسی همراه انسان خواهد بود. عدم صداقت و روراست نبودن می‌تواند همه را از فرد دور کند. از طرفی هم شما نباید در رابطه با یک مرد دروغ‌گویی باقی بمانید و وقت خود را تلف کنید. […]

  دروغ‌گویی بدترین چیزی است که می‌تواند برای یک رابطه اتفاق بیافتد. با دروغ گفتن و پنهان کردن حقیقت همیشه ترسی همراه انسان خواهد بود. عدم صداقت و روراست نبودن می‌تواند همه را از فرد دور کند. از طرفی هم شما نباید در رابطه با یک مرد دروغ‌گویی باقی بمانید و وقت خود را تلف کنید. شاید با خود بپرسید دروغ مردان چه علتی دارد؟ مردان درباره چه چیزهایی بیشتر دروغ می‌گویند؟ در این مطلب قصد داریم به بررسی این موارد بپردازیم.

  میزان واقعی قد

  پژوهش‌های انجام شده توسط مجله Personality and Social Psychology نشان می‌دهد که یکی از رایج‌ترین دروغ مردان درباره قدشان است. اصولاً مردان احساس می‌کنند هر چه قدشان بلندتر باشد، جذاب‌تر و قدرتمندتر خواهند بود. از طرفی هم زنان مردانی را جذاب می‌دانند که قد بلندی دارند. در نتیجه، با مطالعات انجام شده بر پروفایل مردان در شبکه‌های اجتماعی مشخص شد که بسیاری از آن‌ها قدشان را بلندتر اعلام می‌کنند. در صورتی که کوتاه‌تر هستند.

  ۵۵ درصد مردان درباره قد خود دروغ می‌گویند. این دروغ‌گویی نشانه فشاری است که از طرف جامعه بر مردان وارد می‌شود. قد چیزی نیست که دست خود انسان باشد و بتواند آن را تغییر دهد. در نتیجه این فشارها آن‌ها مجبور می‌شوند دروغ بگویند. چه بسا بسیاری از پسران به خاطر نرسیدن قدشان به معیار متناسب از نظر جامعه، مورد تمسخر قرار می‌گیرند.

  احساسات

  یکی دیگر از موضوعات دروغ مردان در رابطه با احساساتشان است. بسیاری از انسان‌ها عواطف حساسی دارند و در برابر سختی‌ها و بدی‌ها آسیب می‌بینند. اصولاً کسی از زنان انتظار ندارد احساسات خود را پنهان کنند. البته اگر زنان احساسات خود را پنهان کنند، از طرف جامعه مورد فشار قرار می‌گیرند. حال این مسئله برای مردان متفاوت است؛ زیرا همه از یک مرد انتظار دارند تا قدرتمند باشد و همه بتوانند به او تکیه کنند. همین امر موجب می‌شود تا آن‌ها به تنهایی با مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

  اگر مردی مشکلی داشته باشد و از او درباره آن پرسیده شود، ممکن است بگوید که همه چیز خوب است. در صورتی از درون به او فشار وارد می‌شود. خود مردان نیز فکر می‌کنند باید به تنهایی در برابر مشکلات بجنگد. چه بسا دروغ‌گویی مردان در این زمینه به خاطر این است که نمی‌خواهند شریک زندگی خود را ناراحت کنند. دلیل دیگر این است که دوست ندارند بحث و درگیری ایجاد شود.

  اعتراف به اشتباهات

  دروغ مردان درباره اشتباهاتشان نیز رایج است. در بسیاری از موارد مردان برای این که روی کار اشتباه خود سرپوش بگذارند، دروغ می‌گویند. گاهی دروغ‌گویی در مورد اشتباهات به خاطر این است که نمی‌خواهند شریک زندگی خود را ناامید و سرافکنده کنند. علت دیگر این است که نمی‌خواهند احترامی را که در نزد اطرافیان دارند، خدشه‌دار کنند.

  آن‌ها می‌خواهند بقیه دوستشان داشته باشند و تحت تأثیرشان قرار بگیرند. از طرفی هم می‌خواهند نزد دیگران ارزشمند باشند. آن‌ها شرایط را سبک‌سنگین می‌کنند. ممکن است به خاطر اشتباهشان خجالت‌زده شوند. از طرفی هم اطرافیان می‌خواهند حقیقت را بشنوند.

  شرایط روحی

  همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم مردان کمتر از زنان احساسات خود را بروز می‌دهند. مردانی که افسردگی دارند سعی می‌کنند این واقعیت را انکار کنند یا خودشان را متقاعد می‌کنند که حالشان خوب است. دلیل دیگر دروغ مردان در رابطه با افسردگی این است که برخی از علائمی که دارند با انتظارات فرق دارد.

  برای این بیماری علائمی وجود دارد. علائم آن متنوع است اما ممکن است در هر فرد به گونه‌ای خاص بروز پیدا کند. ممکن است مردان افسرده بیماری خود را با عصبانیت، پرخاشگری و دعوا نشان دهند. از طرفی همه فکر می‌کنند یک فرد افسرده با ناراحتی، غصه خوردن، سکوت، شاد نبودن، شکننده بودن و امثال این احساسات باید بیماری خود را نشان دهد.

  روابط گذشته

  پرسش در رابطه با روابط گذشته یک فرد کار درستی نیست. با این حال، دروغ‌گویی در مورد آن نیز اشتباه است. با توجه به تحقیقات انجام شده ۴۴ درصد مردان در مورد این که در روابط گذشته خود خیانت کرده‌اند، دروغ می‌گویند. علت این دروغ مردان کاملاً واضح است. آنان نمی‌خواهند شریک جدید خود را بترسانند و فراری دهند. این دروغ‌گویی بسیار آسیب‌زننده است. اعتماد در چنین موقعیتی کاملاً از بین می‌رود و در نهایت رابطه نابود می‌شود.

  نیاز آن‌ها به شما

  یکی از مخرب‌ترین دروغ مردان این است که فکر می‌کنند می‌توانند همه چیز را به تنهایی انجام دهند. انسان موجودی اجتماعی است. این یک نوع فردگرایی و خودمحوری است که یک مرد احساس می‌کند به کسی نیاز ندارد. از طرفی هم زیر بار تمامی مسئولیت‌هایش له می‌شود. آن‌ها به کمک شریک زندگی خود احتیاج دارند اما این نیاز را عنوان نمی‌کنند. علت این امر می‌تواند انتظارات جامعه، سوءاستفاده کردن از این احساس توسط شریک و نشان دادن قدرت باشد.

  میزان درآمد

  با توجه به تحقیقات انجام شده توسط Body LogicMD و پژوهش بر ۱۳۰۰ مرد، نتایج نشان می‌دهد که از هر پنج مرد، یک مرد درباره درآمدش دروغ می‌گوید. مسلماً می‌خواهند اطرافیان را تحت تأثیر قرار دهند. مخصوصاً این که اغلب مردان برای به دست آوردن یک زن درآمد خود را بالاتر از حد واقعی بیان می‌کنند. به این دروغ مردان «خیانت مالی» گفته می‌شود.

  اگر خیانت مالی منجر به شکل‌گیری یک رابطه شود، اثرات مخربی را در طولانی‌مدت به وجود می‌آورد. بدترین نتیجه آن از دست رفتن اعتماد است. بسیاری از افراد به دلیل دروغ‌گویی در زمینه مالی از یکدیگر جدا می‌شوند. بسیاری از مردان بدهی‌های خود را بیان نمی‌کنند زیرا بدهی سنگین می‌تواند خرج و مخارج زندگی را تحت تأثیر قرار دهد. مسلماً کسی نمی‌خواهد شریک پرداخت یک بدهی بزرگ یا حتی نسنجیده باشد.

  عدم علاقه به شکل‌گیری تعهد

  دلیل دیگر دروغ مردان این است که نمی‌خواهند وارد یک رابطه طولانی‌مدت شوند. اگر چنین باشد، نباید ارتباط خود را با این فرد ادامه دهید. آن‌ها نمی‌خواهند به سؤالات شما پاسخ دهند. در نهایت، اگر سؤالی پرسیده شود، در جوابش دروغ می‌گویند. از نظر آن‌ها دلیلی ندارد فردی که تعهدی به او ندارند بداند که کجا رفته‌اند، چرا رفته‌اند، با چه کسی بودند و… .

  دروغ گفتن این فکر را در آن‌ها ایجاد می‌کند که دارند از تعهدی کامل فرار می‌کنند. البته نتیجه کارشان را هم می‌گیرند و مسلماً شریک خود را از دست خواهند داد. این افراد صرفاً وقت شما را تلف خواهند کرد و فکر می‌کنند هیچ چیزی از زندگی آن‌ها به شریکشان ربطی ندارد.

  ترس

  یکی دیگر از چیزهایی که موجب می‌شود مردان دروغ بگویند، شجاعت است. دروغ مردان در این رابطه هم به فشار جامعه برمی‌گردد. همه انتظار دارند مردان ترسی نداشته باشند. فشار همیشه شجاعت به خرج دادن نیز باعث ترس می‌شود. آن‌ها می‌ترسند که نکند شجاعت خود را از دست ندهند و به نظر بقیه ترسو و بزدل بیایند. وقتی احساس ترس می‌کنند نمی‌توانند به کسی بگویند؛ بنابراین در رابطه با این احساس دروغ می‌گویند.

  نشان دادن خود واقعی

  شاید این ترس برای همه افراد وجود داشته باشد. همه افراد دوست دارند با کسی در ارتباط باشند که صادق و راستگو باشد. گاهی فشارهایی بر مردان وجود دارد که می‌ترسند خود واقعی‌شان را نشان دهند. برخی از علایق آن‌ها ممکن است مورد تمسخر قرار بگیرد. در نتیجه، این دروغ مردان بیشتر برای این است که خود را مطابق با خواسته‌های دیگران نشان دهند.

  آن‌ها می‌ترسند که نکند با نشان دادن خود واقعی‌شان شریک زندگی را از دست دهند. حتی ممکن است در همان وهله اول نتوانند کسی را پیدا کنند و رابطه‌ای عاشقانه داشته باشند. به همین دلیل خود را با توجه به چهارچوب‌هایی که از یک مرد انتظار می‌رود تعریف می‌کنند و خودشان را بر پس پرده این چهارچوب‌ها پنهان می‌کنند.

  گذراندن وقت با شما

  یکی دیگر از چیزهایی که مردان در رابطه با آن دروغ می‌گویند وقت‌گذرانی به شما است. آن‌ها در ابتدای رابطه مدام قول می‌دهند که همیشه در کنارتان باشند. وقت خود را تنها برای شما بگذارند. وقتی مدتی از رابطه بگذرد و خیالشان در رابطه با رابطه مطمئن شود، دیگر آن چنان وقتی برای شما نخواهد گذاشت. مدام سرشان گرم کار و فعالیت‌های دیگر خواهد بود. پس حواستان باشد که یک شخص نمی‌تواند به این قولش در ابتدای رابطه عمل کند!

  اگر در همان ابتدا دو شخصی که وارد رابطه می‌شوند، بسیار عاقلانه فکر کنند، می‌دانند که چنین چیزی ممکن است. از طرفی هم علاقه واقعی بین دو نفر موجب می‌شود تا وقت‌های اضافی خود را که سرکار نیستند، با یکدیگر بگذرانند. از یکدیگر هم انتظار نداشته باشند که از همه چیز بزنند، تمام روابط دیگر را قطع کنند تا تنها در کنار یکدیگر باشند.

  جمع‌بندی

  در این مطلب به بررسی انواع دروغ مردان و دلیل عدم صداقتشان در رابطه با این موارد پرداختیم. همان طور که اشاره شد بسیاری از دروغ‌ها به خاطر فشاری است که از سمت جامعه و اطرافیان به مردان وارد می‌شود. با این حال، هیچ چیز بهتر از صداقت نیست و نباید دیگران را مسئول دروغ‌های خود بدانیم. نکته مثبت این دوران این است که به خاطر رسانه و فرهنگ‌سازی‌های صحیح بسیاری از تفکرات قالبی در رابطه با جنسیت‌ها در حال از بین رفتن است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا