۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

زندگی موفق
 •  

  چکیده مطلب

  داشتن زندگی موفق نیاز به موفقیت در جنبه های متخلف آن از سلامتی بدن و ذهن گرفته تا مدیریت درست منابع مالی و زمان و انرژی خود در طول زندگی دارد. اگر می‌خواهید فرد موفقی در زندگی باشید بهتر است یادگیری خود را در جنبه های مختلف افزایش دهید. این نوشته شما را با نکته‌های مهم برای زندگی موفق آشنا خواهد کرد. این نوشته را حتما تا انتها بخوانید.

  اصلا مهم نیست که چند سال دارید، کجا زندگی می‌کنید و یا چه اهدافی در زندگی دارید بهرحال هدف همه ما در زندگی خوشحالی و خوشبختی و موفقیت است. داشتن یک زندگی موفق به معنایی فراتر از ثروت و تعداد ارقام حساب‌های بانکی شما هست. زندگی موفق به این معنی هست که به دنبال چیزهایی باشیم که برای آن‌ها شوق و هیجان داریم، با هدف زندگی می‌کنیم و از زندگی در لحظه لذت می‌بریم.

  در این مقاله آموزشی با نکاتی برای داشتن یک زندگی موفق بیشتر آشنا شوید.

  ۱. چیزهایی که نسبت به آن‌ها شوق و هیجان دارید را مشخص کنید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  قبل از اینکه به موفقیت دست پیدا کنید، ابتدا باید موفقیت را به شکل دقیقی برای خود تعریف کنید. شاید چندین سال طول بکشد تا بفهمید واقعا از زندگی چه چیزی می‌خواهید، چه چیزهایی به شما هیجان می‌بخشد، علایق و ارزش‌های شما چیست زیرا ارزش‌های شما هستند که به اهداف شما معنا می‌بخشند. اگر شما نمی توانید به درستی علایق خود را تشخیص دهید، از دوستان و یا اعضای خانواده خود کمک بگیرید. پاسخ دادن به سوالات زیر به شما در این راه کمک خواهد کرد:

  میراث شما در زندگی چه چیزی خواهد بود؟

  دوست دارید که دیگران چگونه از شما یاد کنند؟

  دوست دارید چگونه به بهبود جامعه خود کمک کنید؟

  موضوعات مورد علاقه شما در زندگی چه چیزی خواهد بود؟ برای مثال در مدرسه و یا دانشگاه چه موضوعاتی برای شما جذاب بوده اند؟ و از خود بپرسید که چرا آن‌ها دوست داشته اید؟

  ۲. لیستی از اهداف تهیه کنید و نقشه رسیدن به آن‌ها را ترسیم کنید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود را تعیین کنید، سعی کنید فقط اهداف مالی ترسیم نکنید، اهداف شما بهتر است با دیدگاه این باشد که چه تجربیاتی را کسب خواهید کرد، چه چیزهایی را می‌آموزید. خط زمانی چندین ساله برای پیشرفت در مسیر رسیدن به اهداف خود بنویسید.


   

  اهداف خود را باید مشخص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط و در بازه زمانی مشخص باشد.

  اهداف بسیار بزرگ خود را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید، برای مثال دوست دارید دنیا را ببینید، پس برای پس انداز پول مسافرت خود باید برنامه ریزی کنید و بدانید دقیقا چه کشورهایی را می‌خواهید ببینید.

  ۳. هدفمندانه زندگی کنید

  زندگی موفق

  برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود و شخصی که می‌خواهید باشید بهتر است به عملکرد خود دقت کنید. از خودتان بپرسید آیا این کاری که انجام می‌دهم من را به اهدافم نزدیک خواهد کرد؟

  اگر خود را دائما فردی خسته و بی حوصله می‌بینید و یا ساعات خود را در خیال پردازی روزانه سپری می‌کنید احتمال از کاری که انجام می‌دهید باید دست بکشید و شما در حال رسیدن به سمت اهداف خود نیستید و باید کار جایگزینی انتخاب کنید.

  بهره وری در کارهای خود را با ایجاد اشتیاق و علاقه افزایش دهید و نه براساس چیزهایی که در نظر دارید  و فکر می‌کنید که با رسیدن به آن‌ها باید بهره وری خود را افزایش دهید. نباید هرکاری که به شکل بهره وری بالا انجام دهید. فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید باید پرهیجان و سرگرم کننده باشد و این کار وابسته به دیدگاه شما دارد. به افزایش شوق و اشتیاق در کارهای خود فکر کنید و بیندیشید.

  ۴. نسبت به اهداف خود باید باید باید متعهد باشید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  برنامه ریزی به تنهایی کافی نیست. متعهد ماندن همچنین مهم است. اگر به کسی می‌گویید که کاری را انجام می‌دهید، حتما خود را به حرف خود متعهد بدانید. همچنین اگر مطمئن نیستید که کاری را نمی توانید انجام دهید به طرف مقابل خود قولی ندهید. انسان همانند هر موجود و سیستم دیگری دارای محدودیت‌هایی هست. برای موفقیت همیشه باید با محدودیت‌های خود صادقانه باشید. از انصراف دادن بپرهیزید و با یک نفر دوبار قول خود را نشکنید.

  به خودتان متعهد باشید. تعهدات خود را بنویسید و در جایی قرار دهید که بتوانید دائما ببینید.

  دائما پیشرفت بروی تعهدات خود را بررسی کنید. اهداف خود را مرور کنید و مسیر خود را برای رسیدن به اهداف خود بررسی کنید.

  ۵. آموزش‌های لازم را بدست آورید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  آموزش به افزایش دانش و آگاهی و مهارت کمک می‌کند.طبق تحقیقات برای رسیدن به موفقیت مالی آموزش نقش بسیار مهمی دارد. هرچه دانش و یا تحصیلات بیشتری کسب کنید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

  البته این موضوع را در نظر داشته باشید که آموزش رسمی و دانشگاهی لزوما بهترین راه یادگیری نیست. اگر قصد کار آکادمیک و دانشگاهی دارید دانشگاه مناسب خواهد بود اما اگر علاقه به کسب و کارهای خارج از محیط آکادمیک دارید بهتر است به افزایش توانایی‌ها و مهارت‌های بپردازید.

  برای لذت بردن از زندگی همچنین نیاز به آموزش دارید. هرچه درباره دنیا اطلاعات بیشتری کسب کنید، سوالات بیشتری برای شما ایجاد خواهد شد و علاقه بیشتری برای اهداف خود پیدا خواهید کرد.

  ۶. هوش مالی خود را تقویت کنید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  یادگیری مدیریت مالی در زندگی همه ما بسیار مهم و حیاتی هست و به ثبات زندگی ما کمک خواهد کرد، تفاوتی نمی کند که درآمد شما چقدر هست. شما برای داشتن یک زندگی موفق باید جریان‌های مالی زندگی را کنترل کنید. هزینه‌های ماهیانه خود را از درآمدهای خود کم کنید و ببینید با باقی مانده پول چگونه می‌توانید پس انداز کنید.

  خرید بیمه عمر به عنوان مثال یک سرمایه گذاری بسیار بلندمدت هست که می‌تواند آینده مالی فرزندان را تامین کند. نکته دیگر این هست که شما توانایی خرید بسیاری از چیزها را همیشه دارد اما اولویت خرید داشتن بسیار مهم تر هست. شما باید بدانید که چه چیزهایی را صرف نظر کنید تا درآمدهای خود را در موارد بهتری که دلخواه شما هست هزینه کنید.

  ۷. زمان را به شکل درست مدیریت کنید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  زمان سرمایه ای هست که در اختیار هر انسانی قرار می‌گیرد و شما باید بتوانید مدیریت درستی بروی استفاده بهینه از زمان خود داشته باشید، مثلا در کارهای شخصی اگر کارها را در زمان مناسب انجام دهید از استرس و فشار کارهای دقیقه نود جلوگیری کنید.


   

  ابزارهای مدیریت زمان زیادی وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید، از ساعت گرفته تا اپلیکیشن‌های پیشرفته مدیریت زمان که می‌توانید بروی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

  ۸. از لحظات لذت ببرید و حس موفقیت درونی را حفظ کنید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  اگر دائما در گذشته خود کاوش می‌کنید و یا خیال پردازی آینده را دارید، لحظات زندگی را از دست خواهید داد. فراموش نکنید که گذشته و آینده فقط یک فریب ذهنی هستند و زندگی واقعی در لحظه اتفاق می‌افتد.

  برای زندگی موفق سعی کنید از افکار منفی دور باشید. مدیتیشن‌های روزانه، تمرینات فیزیکی می‌تواند به شادابی و مثبت اندیشی شما کمک کند.

  ۹. زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه نکنید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  متاسفانه بسیاری از مردم سعی می‌کنند موفقیت خودشان را با موفقیت اطرافیانشان مقایسه کنند. اگر می‌خواهید زندگی موفق داشته باشید باید زندگی تان را با ارزش‌های خودتان مقایسه کنید. مقایسه نقاط ضعف زندگی خود با نقاط قوت زندگی دیگران شما را دچار نگرانی و تشویش خواهد کرد.

  ۱۰. قدردان چیزهایی که در حال حاضر دارید باشید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  فرقی نمی کند که چه چیزهایی در زندگی بدست آورده اید و چه چیزهای را نتوانسته اید بدست آورید. اگر دائما بروی نداشته هایتان تمرکز کنید احتمالا حس بدی خواهید داشت. بجای آن زمان خود را صرف فکر کردن به داشته هایتان برای بکار گیری در موقعیت بهتر و یا افرادی که عاشق آن‌ها هستید کنید و یا خاطرات خوب گذشته خود را بیاد بیاورید.

  ۱۱. برای داشتن زندگی موفق مراقب سلامتی خود باشید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  از قدیم گفته اند که عقل سالم در بدن سالم هست. خب اگر توجه داشته باشید روزهایی که فعالیت فیزیکی و ورزشی داشته اید احتمالا شادتر و پرانرژی تر بوده اید. کمبود انرژی در بدن می‌تواند حس ناخوشایندی به شما بدهد و حتی بروی عملکرد شما تاثیر منفی بگذارد. سعی کنید همیشه برای تغذیه و ورزش برنامه ریزی کنید.

  ۱۲. حدود ارتباط خود با دیگران را تنظیم کنید

  زندگی موفق ۱۲ راهکار آسان و اثبات شده برای داشتن زندگی موفق

  برای رسیدن به خواسته‌های خود باید بتوانید ابتدا از افکار خود دفاع کنید. برای این کار باید حدود ارتباط خود با دیگران را تنظیم کنید، هر درخواستی از هرکسی را نپذیرید و سعی کنید با رفتار خود دیگران را متوجه حدود ارتباطی خود با آن‌ها کنید.

  به فاصله روابط دیگران نیز احترام بگذارید و سعی کنید برای داشتن زندگی موفق تنظیم روابط با دیگران را به درستی شکل دهید. ارتباطات سهم بزرگی در زندگی موفق داشتن شما دارند.

  بر روی خجالت و عدم اعتماد به نفس خودتان کار کنید و مهارت ارتباطی تان را افزایش دهید تا از محبوبیت بیشتری برخوردار شوید و ارتباطات عالی داشته باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا