دلیل بی احساس شدن مردها چیست؟ (۵ دلیل بی احساس شدن مردان)

دلیل بی احساس شدن مردها چیست
 • دلیل بی احساس شدن مردها چیست

  دلیل بی احساس شدن مردها ممکن است به عوامل مختلفی برگردد. یکی از این عوامل ممکن است به دلیل فشارهای زیادی باشد که در زندگی روزمره آنها وجود دارد. به عنوان مثال، فشار کاری، امور خانوادگی، مشکلات مالی و … می‌توانند باعث بروز خستگی و بی انگیزگی در مردان شوند.

  به علاوه، برخی مردان ممکن است به دلیل تجربه ترس، ناراحتی و ناامیدی در گذشته، بی احساس شوند. همچنین، ممکن است به دلیل مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی، اضطراب، تنش و استرس نیز بی احساس شوند.

  به طور کلی، بی احساس شدن مردان ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد. برای بهبود وضعیت، می‌توان به مشاوره روانی و روان‌شناسی مراجعه کرد و روش‌های مختلفی را برای مقابله با این مشکل اعمال کرد

  در صورتی که شما هم یکی از افرادی هستید که می خواهید بدانید دلیل بی احساس شدن مردها چیست تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

  دلایل بی احساس شدن مردها

  اولین مورد جور در نیامدن خرج و مخارج زندگی مشترک

  یکی از معضلات زندگی امروزی جور در نیامدن خرج و مخارج زن و شوهرها است که در نتیجه  فشار اقتصادی زیاد نه تنها سرپرست خانواده باید به کار کردن در بیرون از منزل بپردازد ، بلکه علاوه بر شوهر خانم خانه نیز بایستی  مشغول و عهده دار مسئولیت  کار کردن و به دوش کشیدن بخشی از مخارج زندگی و سپری کردن اوقاتی به کار را داشته باشد تا از پس خرج و مخارج سنگین زندگی مشترک پیروز بیرون آیند.

  در نتیجه سخت شدن زندگی مشترک  زن و شوهر مجبور به اشتغال به شغل دوم و در بعضی موارد شغل سوم هم می شوند. این اتفاق متاسفانه در اکثریت عموم زندگی های مشترک همسران ایرانی شایع شده است که زن پا به پا و در رکاب همسر خود مشغول به کار شود.

  استرس و مشغله ی زنان در دنیای امروزی

  یکی از وظایف بسیار مهم و کلیدی خانم ها در خانه همان طور که آگاه هستید نقش خانه داری خانم خانواده می باشد؛  با ورود زن خانواده از سر کار تازه شروع ماجراست وظیفه خانه داری ، آشپزی کردن ، نظافت منزل ، بچه داری ، اتو کشیدن لباس ها و شست و شوی لباس ها  و ….  این امور گرچه شاید در ابتدا چندان موارد چشمگیر و قابل اشاره ای به نظر نیایند ولی ، زمانی که حتی یک روز این امورات در خانه توسط زن خانواده انجام نشوند در آن صورت نقش حیاتی خانم خانواده مشخص و عیان می شود.

  یکی از دلایل بی احساس شدن مردها پر مشغله شدن خانم ها در انجام کارهای بیرون از منزل می باشد

  نیاز به همفکری و تعامل همسرها برای حل مشکلات

  در ادامه ی این مطلب برای این که متوجه شویم دلیل بی احساس شدن مردها چیست  لازم است اشاره کنیم همه ی وظایفی که توسط زن خانواده و نقش کلیدی او وجود دارد باعث ایجاد استرس بسیار شدیدی در او می شود که با کمال تاسف برای همسران این افراد چندان قابل درک نیست.

  برای حل و فصل این مشکل نیاز به همراهی  و همکاری زن و مرد در زندگی می باشد. صحبت از زندگی مشترک است شاید نیاز باشد قوانین کهنه و قدیمی را از نو بازخوانی کنیم و دور بزنیم چون با واقعیات زندگی مشترک و بسیار شلوغ امروزه سازگاری ندارند.

  ..

  برای حل مشکلات زندگی مشترک نیاز به تعامل  و اشتراک گذاشتن بیشتر نظرات همسرها داریم ، نیاز است تا هم خانم ها وهم مردان تعامل داشتن با یکدیگر را فرا بگیرند  و با رفتارهایی سازنده و مناسب باعث کاهش و از بین بردن استرس ها و خستگی ناشی از این زندگی شوند.

  هورمون تستوسترون هورمونی است که به مقادیر بسیار کم در بدن خانم ها وجود دارد این هورمون ، هورمونی مردانه می باشد که در هنگام خستگی خانمها این هورمون مردانه در بدن خانم ها مقدارش افزایش پیدا می کند و سبب کاهش پیدا کردن هورمون زنانه ای به نام اکسی توسین  می شود که در بسیاری از منابع معتبر و مهم به نام هورمون عشق نام گرفته است.

  با افزایش خستگی زنان هورمون مردانه تستوسترون در آن ها افزایش پیدا می کند و باعث کاهش هورمون اکسی توسین ( هورمون عشق) در آن ها می شود

  با کاهش هورمون زنانه اکسی توسین (همان هورمون عشق) خانم دچار اضطراب و خستگی می شود چرا که با ورود به منزل تازه شروع وظایف خانه داری او به عنوان زن خانه آغاز می شود، در نتیجه استرس زن تا ورود همسرش به خانه پابرجا می ماند و کم نمی شود ، در نتیجه  این موضوع شوهر هنگام ورود به خانه با زنی پر استرس و مضطرب و کلافه روبرو می شود که باعث بی رغبتی  او برای ورود به منزل می شود که این موضوع خود یکی دیگر از پاسخ های سوال دلیل بی احساس شدن مردها چیست می باشد.

  بی احساس شدن مردان بدلایل هورمونی

  یکی از صحنه هایی که شاید در فیلم های زیادی در تلویزیون مشاهده کرده باشد این است که خانمی با سرو روی آرایش کرده مشغول نظافت خانه است در حالی که همسر او کاملا بی احساس و بی اعتنا مشغول تماشای تلویزیون و رفتار کردن است.

  این موضوع طبق اکثر نظریات کارشناسان امر بدلیل قرارگرفتن انرژی عاطفی مرد در مسیر مستقیم و بدون افت و خیزی است که از مضرات افزایش استرس و کاهش سطح تستوسترون یا همان هورمون مردانه در بدن آقایان است. در همچنین  شرایطی زن خانواده باید مدیریت استرس همسر خود را بلد باشد و بتواند آن را جهت دهی کند.

  یکی از دلایل بی احساس شدن آقایان کاهش پیدا کردن هورمون تستوسترون در آن ها می باشد

  ..

  هورمون تستوسترون در ابتدای زندگی مشترک بدلایل بالا بودن انگیزه و اشتیاق مردان برای زندگی در اوج و بالاترین حالت خود قرار دارد.

  لازم است  بدانیم هنگامی که مرد توجه و اعتماد همسرش را بر می انگیزد و احساس خوشحالی و خوشبختی اش در زندگی مشترک افزایش پیدا می کند باعث افزایش هورمون تستوسترون در بدن خود می شود ، و هنگامی که هورمون  تستوسترون مرد کاهش پیدا می کند با مردی بی حس و بی تفاوت در زندگی مواجه خواهیم بود.

  طبق برسی ها نیز هورمون تستوسترون  در هنگام کار و فعالیت و تلاش برای رسیدن به اهداف شغلی نیز افزایش پیدا می کند ، اما برای بازیابی دوباره و ریکاوری ، هنگام بازگشت به منزل باید استراحت کند تا باعث افزایش دوباره هورمون تستوسترون شود تا بتواند روابط گرم و صمیمانه ای را با همسر خود داشته باشد.

  حل مشکل بی احساسی با تعادل رساندن هورمون ها در همسرها

  در صورتی که هورمون تستوسترون را در مردان و هورمون اکسی توسین را در زنان به تعادل و توازن برسانیم باعث افزایش عشق و علاقه و افزایش لذت از کنار هم بودن در آن ها خواهیم شد.

  زنان باید در ابتدا هورمون اکسی توسین خود را بتوانند به تعادل برسانند تا استرسشان کم شود تا به احساس خوبی برسند و در نهایت در این حالت می توانند کمک کنند تا هورمون تستوسترون همسرشان به تعادل برسد.

  زنان با انجام فعالیت هایی مانند گوش دادن به موسیقی و انجام فعالیت های مورد علاقه و دوش گرفتن در حمام می توانند باعث به تعادل رسانیدن هورمون اکسی توسین در بدن خود شوند.

  زنان با افزایش هورمون اکسی توسین و مردان با به تعادل رساندن هورمون تستوسترون می توانند باعث افزایش عشق و علاقه شوند

  خانم ها نیاز است که بدانند برای بازیابی هورمونی و عاطفی خود همانند اکثریت آقایان برای خود وقتی را صرف کنند تا حال روحی شان مناسب شود. اکثریت خانم ها بدلیل اولویت قراردادن رسیدگی به خانواده نسبت به تفریح و وقت گذراندن برای خود ، اکثرا بی تفاوتند در حالی که آقایان توانایی فوق العاده ای برای شارژ روحی خود به وسیله ی استفاده از فرصت ها در زندگی را دارند.

  تذکر و پیشنهاد به خانم ها

  در ادامه ی پاسخ به پرسش دلیل بی احساس شدن مردها چیست لازم است به خانم ها متذکر شویم بدون دغدغه و عذاب وجدان زمانی را برای خود صرف کنند تا از نظر روحی شارژ فوق العاده ای شوند و بتوانند  مادر و همسر مناسبی برای خانواده ی عزیز خود باشند.

  خانم ها بدون دغدغه و عذاب وجدان زمانی را برای خود صرف کنند تا از نظر روحی شارژ فوق العاده ای شوند

  در صورتی که همسر خود را بی حال و بی روحیه  جلوی تلویزیون دیدید اصلا نه دچار ناراحتی شوید و نه عذاب وجدان بگیرید شما فقط نیاز دارید تا منتظر بمانید تا همسرتان دوباره با استراحت کردن شارژ روحی شود .

  شما بایستی توجه کنید که فقط برای افزایش سطح اکسی توسین خود تلاش کنید و وظیفه اصلی  شما افزایش سطح تستوسترون همسرتان نیست ، شما خانم ها فقط می توانید برای رسیدن به هدفش کمکش کنید.

  به نظر شما دلایل دیگه ای هم برای بی احساس شدن مردها وجود داره یا خیر ؟ لطفا تمامی نظرات خودتون رو در این باره در پایین همین مقاله برای استفاده ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه ارسال بفرمایید ممنون.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا