چکیده مطلب

مسلماً خواندن تمام و کمال ذهن یک انسان دیگر امکان‌پذیر نیست؛ اما می‌توان یک ایده کلی درباره طرز فکر آن‌ها به دست آورد. بسیاری از زنانی که در یک رابطه هستند، می‌خواهند بدانند که مرد موردعلاقه آن‌ها در موردشان چه فکری دارد. آیا من را دوست دارد؟ آیا قصد سوءاستفاده از من را دارد؟ آیا […]

مسلماً خواندن تمام و کمال ذهن یک انسان دیگر امکان‌پذیر نیست؛ اما می‌توان یک ایده کلی درباره طرز فکر آن‌ها به دست آورد. بسیاری از زنانی که در یک رابطه هستند، می‌خواهند بدانند که مرد موردعلاقه آن‌ها در موردشان چه فکری دارد. آیا من را دوست دارد؟ آیا قصد سوءاستفاده از من را دارد؟ آیا قصد تشکیل دادن خانواده را دارد؟ همه این نکات برای زنان اهمیت زیادی دارند. در این مطلب می‌خواهیم طرز فکر مردان را موردبررسی قرار دهیم.

ازدواج یا یک رابطه معمولی و ناپایدار؟

یکی از مسائلی که در یک رابطه اهمیت دارد، مدت زمان آن و پایداری رابطه است. این که بدانید در ذهن فرد مقابل شما در این باره چه می‌گذرد به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید دارید وقت خود را تلف می‌کنید یا آینده‌ای روشن در پیش است. برای این که طرز فکر مردان را در این زمینه بخوانید، به جای توجه به کلمات و حرف‌های آن‌ها به نحوه عملکردشان دقت کنید. آن چیزی که او در عمل انجام می‌دهد، شاخص بهتری برای تشخیص تفکر او است.

انسان‌ها حرف زیاد می‌زنند اما به عمل که می‌رسد بسیاری از چیزها را فراموش می‌کنند. اگر حرف و عمل او با هم در تناقض است، بدانید که به آن چه عمل می‌کند، اعتقاد دارد نه به واژگانی که بیان می‌کند. بیان مداوم دوستت دارم‌ و جملات عاشقانه دیگر نباید چشمان شما را کور کند. وقتی حرف و عمل یکی نباشد، واژگان هیچ اهمیتی ندارند. برای این که ببینید حرف و عمل او یکی است، می‌توانید به دو نکته‌ای که در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم، توجه کنید.

حتما بخوانید
بخشش خطاها و اشتباهات همسر به خاطر اشتباهات گذشته ⭐

آیا او برای دیدن شما وقت می‌گذارد؟

یکی از راه‌های خواندن طرز فکر مردان این است که ببینید او چقدر حاضر است برای بودن با شما وقت بگذارد و برنامه‌هایش را بر اساس ملاقات با شما تنظیم کند. وقتی عاشق فردی باشیم دوست داریم با او وقت بگذرانیم. این زمان را تا جایی که امکان دارد بیشتر می‌کنیم. گاهی به خاطر ملاقات با فرد برنامه‌ای را کنسل می‌کنیم. اگر مردی به شما علاقه داشته باشد صرفاً وقت‌هایی که راحت است و دور و برش شلوغ نیست با شما تماس نمی‌گیرد.

چنین فردی کار و دوستان را بهانه نمی‌کند و بیشتر با دوستانش وقت‌گذرانی نمی‌کند. مردان این گونه هستند. اگر به شما علاقه داشته باشند، زمان بیشتری را با شما می‌گذرانند. اگر علاقه آن‌ها سطحی است یا هدف دیگری را دنبال می‌کنند، بیشتر ترجیح می‌دهند وقت خود را با کار، دوستان و… پر کنند.

سفره دل را باز کردن

یکی دیگر از چیزهایی که به زنان کمک می‌کند تا بتوانند فکر مردان را درباره خود بدانند، گفتن یک سری رازها و خصوصیات پنهان است. اگر مردی حاضر می‌شود درباره کودکی، ترس‌ها، اهداف، امیدها و حتی برخی از روابطش ب شما بگوید، نشان می‌دهد که با شما احساس راحتی می‌کند. مردان زیاد اهل صحبت کردن درباره این موارد و بیان جزییات نیستند. در صورتی که مردی به تدریج درباره چنین مسائلی با شما صحبت کرد، بدانید که می‌خواهد شما او را بهتر بشناسید.

آیا به شما اعتماد دارد؟

یکی از مهم‌ترین پایه‌های یک رابطه عاشقانه اعتماد است. اعتماد یک مسیر دو طرفه است. ممکن است شما به فردی اعتماد داشته باشید و در عین حال، او هنوز به صورت کامل به شما اعتماد نداشته باشد. اگر می‌خواهید طرز فکر مردان را نسبت به اعتماد به زنان بدانید، کافی است به حرف‌ها و اعمال افراد توجه کنید. همین که یک مرد حاضر می‌شود از ترس‌ها و اهدافش به شما بگوید، برخی از کارها را به شما بسپارد و رازهایی را با شما در میان بگذارد، یعنی به شما اعتماد دارد.

انجام کارهای خوب یا صرفاً بیان کردن آن‌ها

فهمیدن طرز فکر مردان در این زمینه کمی سخت است؛ زیرا ممکن است برخی مردان در قبال رفتار خوب چیزی از شما بخواهند؛ یعنی هدف از رفتار خوب رسیدن به چیزی است که می‌دانند این گونه می‌توانند به دست بیاوردند و به محض رسیدن به خواسته خود، تمامی آن رفتارها را فراموش می‌کنند. البته این به معنای آن نیست که مردان نمی‌توانند خوب باشند و خوب رفتار کنند.

حتما بخوانید
تغییراتی که همسران بعد از بچه دار شدن تجربه می کنند

با این حال، برای احتیاط بهتر است به سایر اعمال آن‌ها به ویژه در زمان‌هایی که با هم هم‌عقیده نیستید، توجه کنید. آیا وقتی از شما مخالفت هم می‌شنود باز هم آن رفتار خوب و احترام باقی بین شما جریان دارد یا همه چیز برعکس می‌شود؟

آیا شما جزئی از دنیای او هستید؟

شیوه دیگر برای متوجه شدن طرز فکر مردان درباره یک رابطه، جایگاه زن در دنیا و زندگی مرد است. آیا او حاضر است شما را به خانواده خود معرفی کند؟ آیا او حاضر است شما را در جمع دوستان خود و مهمانی‌ها ببرد؟ آیا جرئت این را دارد که با سربلندی واسطه آشنایی شما با گروه‌های دیگر روابطش باشد؟ اگر مردی از آینده صحبت می‌کند و شما را هم در آن جای می‌دهد، بدانید که قصد داشتن رابطه‌ای بلندمدت را دارد.

آیا مردان بی‌احساس هستند؟

بسیاری از زنان در رابطه با طرز فکر مردان چنین پیش‌فرضی را لحاظ می‌کنند. مردان بی‌احساس نیستند. متأسفانه جامعه به گونه‌ای است که مردان اجازه بروز احساسات خود را مانند زنان ندارند. جملاتی مثل مردان گریه نمی‌کنند یا مردان که زیاد حرف نمی‌زنند، موجب شده است تا این تفکر قالبی بر آنان نیز فشاری وارد کند. علاوه بر این، خود زنان هم این گونه می‌اندیشند و اگر مردی خلاف این موارد عمل کند مورد تمسخر قرار می‌گیرد.

جامعه موجب شده است تا مردان بیشتر به فکر خوشحال کردن زنان و دیدن واکنش آنان در یک موقعیت شادی برانگیز باشند. از طرفی هم کسی انتظار ندارد آنان با هر چیزی خوشحالی خود را بروز دهند. در صورتی که بروز احساسات می‌تواند در بسیاری از مواقع انسان را از خطرات و بیماری‌های روانی نجات دهد. به عنوان مثال، گریه کردن در زمان سوگواری می‌تواند بسیار آرام‌بخش باشد. علاوه بر این، بروز احساس در حین از دست دادن یک عزیز موجب التیام درد می‌شود.

باز کردن چشم‌ها و دیدن واقعیت

گاهی یک مرد نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهد که شما می‌توانید به سادگی طرز فکر او را متوجه شوید. این نشانه‌ها بسیار مشخص هستند اما آیا یک زن این نشانه‌ها را دریافت می‌کند؟ آیا با وجود نشانه‌ها باز هم تصورات و خیالات خود را بر واقعیت ترجیح می‌دهد؟ برخی اوقات یک مرد به سادگی و بسیار واضح در عمل خود نشان می‌دهد که چه فکری درباره آن زن می‌کند؛ اما آن زن آن قدر در خیالات و رویا سیر می‌کند که هیچ کدام از آن‌ها را نمی‌بیند.

حتما بخوانید
من زن می‌خواهم؛ نه مادر! - ويژه خانم ها

در واقع، عشق چشمان او را کور می‌کند. البته نباید فقط به دید منفی به این امر نگاه کرد. در برخی موارد تفکرات و خیالات یک زن منفی است و جلوی دیدن نشانه‌های مثبت را می‌گیرد. همین مسئله موجب ایجاد حس شک، دلهره، عدم اعتماد و… می‌شود.

آیا طرز فکر مردان و زنان با هم تفاوت دارد؟

سرشت انسان‌ها با هم برابر است. همان طور که در قرآن آمده است، همه انسان‌ها در ذات یکی هستند و آن چه آنان را از یکدیگر متفاوت می‌کند، تقوا است. در نتیجه، خدا که مخلوق انسان‌ها و کل جهان هستی است با این جمله به ما نشان می‌دهد که دسته‌بندی کردن زنان و مردان و نسبت دادن رفتارهای مختلف به هر جنس کار درستی نیست. با این حال، در اطراف خود این تفاوت‌ها را می‌بینیم؟ شاید از خود بپرسید پس این اختلاف‌نظرها و تفاوت‌ها از کجا می‌آید؟

آن چه دو جنسیت را از هم متفاوت می‌کند، نگاه جامعه و نقش‌هایی است که در هر فرهنگ به مردان داده شده است. به عنوان مثال، شاید فکر کنید تاج گل تنها مخصوص عروس و زنان است. این تفکر آن قدر قالب است که اگر مردی را با تاج گل روی سر ببینید، فکر کنید که حالش خوب نیست یا دارد برای خنده ادای زنان را درمیاورد! در صورتی که مردان قبیله تهامه و عسیر در عربستان از تاج گل و ست کردن آن با لباس برای زیبایی استفاده می‌کنند.

جمع‌بندی

در این مطلب به چگونگی طرز فکر مردان و خواندن ذهن آنان پرداختیم. افرادی که در اطراف ما حضور دارند، هر لحظه در حال نشان دادن طرز فکر و عادات خود هستند. آن کسی که این نشانه‌ها را دریافت نمی‌کند، خود ما هستیم. بسیار از افراد نیز سعی می‌کنند در ابتدای رابطه خود واقعی و نوع افکارشان را پنهان کنند. در نتیجه، باید چشمان خود را باز و گوش‌هایتان را تیز کنید تا خود را اسیر یک رابطه غلط نکنید.