نحوه برخورد با افراد بی منطق(راهنمای جامع برخورد صحیح با افراد بی منطق)

نحوه برخورد با افراد بی منطق
 • نحوه برخورد با افراد بی منطق

  افراد بی منطق ممکن است به دلایل مختلفی باشند، مانند عدم تعادل عاطفی، نارضایتی از وضعیت فعلی، مشکلات شخصی و غیره. در هر صورت، برخورد با این افراد ممکن است چالش‌برانگیز باشد، ولی با رویکردهای مختلف می‌توانید با آن‌ها برخورد کنید.

  اولین قدم در برخورد با افراد بی منطق، حفظ آرامش و صبر است. در این صورت، می‌توانید از واکنش‌های عصبانی و تندبختانه جلوگیری کنید و با رویکردهای خود، آن‌ها را به سمت صحبت کردن و حل مشکلات هدایت کنید.

  در برخورد با افراد بی منطق، بهتر است از اصول ارتباطات مؤثر استفاده کنید. این اصول شامل شنیدن فعال، ابراز احترام، تمرکز بر اصل مسئله و غیره است. با این رویکردها، می‌توانید با افراد بی منطق بهتر درک کنید و به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

  در صورتی که با افراد بی منطق در محیط کاری روبرو شدید، بهتر است با مدیران و سرپرستان خود مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند راه حل‌هایی برای مدیریت این افراد در محیط کاری ارائه دهند.

  در نهایت، برای برخورد با افراد بی منطق، بهتر است هرگز با آن‌ها در انتقاد و نقد شخصی از سوی خود شروع نکنید. به جای آن، به آن‌ها کمک کنید تا بهتر از خودشان به دنبال راه‌حل‌هایی برای مشکلات خود باشند. این رویکرد می‌تواند به بهبود روابط شما با این افراد کمک کند.

  اگر شما هم می خواهید که نحوه برخورد با افراد بی منطق را بدانید با ما همراه باشید.

  گاهی اوقات افراد غیر منطقی در اطراف ما وجود دارد که راهی به جز سازش با آن ها نداریم، مطمئنا در زندگی به این موضوع برخورد می کنید و در این فکر هستید که با افراد غیر منطقی و سرسخت چگونه کنار بیایید!! این وضعیت ممکن است برای هر کسی ناامید کننده و یا حتی دیوانه کننده باشد!

  هیچ کس نمی تواند با افراد غیرمنطقی کنار بیاید، زیرا آن ها روی حرف خود هستند و حرف دیگران را قبول ندارند. تکنیک های بسیاری برای مدیریت چنین افرادی ارائه شده است که می توان از آن ها برای موقعیت های بغرنج استفاده کرد.

  ما در این مقاله می خواهیم ” نحوه برخورد با افراد بی منطق ” را مورد بررسی قرار دهیم؛ لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید.

  نحوه برخورد با افراد بی منطق

  معمولاً در برخورد با افراد بی منطق از تکنیک های محدود سازی یا اصلاح کلامی استفاده می ‌کنند، این تکنیک باعث خنثی کردن و یا اصلاح موقعیت های دشوار در برخورد با افراد بی منطق است.

  در ادامه ما نکاتی را برای پرورش ذهنیت افکار و بیان آن می ‌کنیم، به شما توصیه می‌ کنیم که حتماً این کارها را برای مقابله با افراد بی منطق به کار بگیرید:

  نحوه برخورد با افراد بی منطق :: گوش کردن به صحبت های او

  برخورد با افراد بی منطق به این صورت است که باید به صحبت های او گوش دهید، گوش دادن به  آن ها یک قدم بسیار مهم در برخورد با این دسته از افراد است، آن ها تنها هدف خود را شنیده شدن در نظر گرفته اند، اما مطمئنا هیچ پیشرفتی در این زمینه برای آن ها صورت نمی گیرد تا زمانی که آن ها را درک نکنید.

  زمانی که فرد بی منطق می فهمد که دیگران به سخنان او اهمیت می دهند از نظر روانی آرام تر می شوند. نیازی نیست که حرف های او را به کار بگیرید تنها به او گوش دهید و بر روی آن چه که می گوید تمرکز کنید.

  زمانی که فرد بی منطق می فهمد که دیگران به سخنان او اهمیت می دهند از نظر روانی آرام تر می شوند

  نحوه برخورد با افراد بی منطق :: حفظ کردن آرامش خودتان

  نحوه برخورد با افراد بی منطق به این صورت است که باید آرامش خود را حفظ کنید، در موقعیت هایی که افراد احساس خوبی درباره افراد بی منطق ندارند، تنها کاری که باید بر روی آن تمرکز کرد حفظ آرامش است.

  ممکن است آرامش خود را از دست دهید، با نفسی عمیق و آرام می ‌توانید خود را کنترل کرده و به آرامش برسید.

  بهتر است زود قضاوت نکنید، زیرا شما خبر ندارید که چه اتفاقی برای طرف مقابل افتاده است. حتی رفتارهای غیر منطقی یک شخص ممکن است به دلیل آسیب پذیر بودن و یا ترس آن فرد باشد.

  به شما توصیه می کنیم که به همه افراد همواره احترام بگذارید، حتی گاهی اوقات جدی نگرفتن افرادی عصبانی می ‌تواند آن ها را آرام کرده و از اتفاقات بد جلوگیری کند.

  اصلاً این موضوع را برای خود برجسته نکنید که افراد با شما چگونه رفتار می کنند، مطمئن باشید که تحقیر و کوچک کردن طرف مقابل مشکل شما را حل نمی کند، تنها این موضوع را به دیگران ثابت می‌ کند که شما هم مانند او هستید.

  نحوه برخورد با افراد بی منطق :: توجه به نیازهای پنهان و عمیق فرد بی منطق

  نحوه برخورد با افراد بی منطق به این صورت است که باید به نیازهای پنهان او توجه کنید و ببینید که او برای انجام چه کاری یا برای اجتناب از چه چیزی رفتاری غیر منطقی از خود بروز می دهد.

  بهتر است از افرادی که طرف مقابل را می شناسند کمک بگیرید و یا این که از دیگران بخواهید که فرد عصبانی و بی منطق را آرام کنند.

  نحوه برخورد با افراد بی منطق :: استفاده کردن از کلمات درست

  از جمله‌هایی مانند ” آرام باش ” استفاده نکنید. زیرا اگر از این جملات استفاده کنید، مطمئنا او عصبانی تر می شود، بنابراین شروع به شکایت کردن نکنید در عوض می توانید از او سوال کنید که دلیل ناراحتی او چه چیزی است و از او درخواست کنید که درباره آن با یکدیگر صحبت کنید و یا اگر شرایط مناسب نیست محل را ترک کنید.

  اگر در برخورد با افراد بی منطق از کلمات مناسب استفاده نکنید؛ اوضاع بدتر می شود همواره سعی کنید از او توضیح بخواهید مشکل را با شما در میان بگذارد که بتوانید شرایط او را درک کرده و به تبع آن را حل کنید.

  از جمله‌هایی مانند ” آرام باش ” استفاده نکنید. زیرا اگر از این جملات استفاده کنید، مطمئنا او عصبانی تر می شود

  استفاده نکردن از لبخند یا استفاده به جا از لبخند

  در برخورد با افراد بی منطق باید از لبخند زدن خودداری کنید، در شرایط غیر طبیعی نباید لبخند بزنید؛ زیرا طرف مقابل شک می ‌کند که شما او را فریب می دهید و یا دست می اندازید که این رفتار شرایط را حاد تر می کند.

  البته منکر این موضوع نیستیم که حرف های طنز باعث تغییر خلقیات افراد می شود؛ اما گاهی اوقات نیز ممکن است رفتار طرف مقابل جنبه خطرناک تری به خود بگیرد.

  نحوه برخورد با افراد بی منطق :: گارد دفاعی به خودتان نگیرید

  نحوه  برخورد با افراد بی منطق به این شکل است که نباید گارد دفاعی بگیرید، البته این کار بسیار سخت است؛ زیرا به طور طبیعی افراد به رفتارهای تند و زننده و نامربوط واکنش نشان می دهند.

  در برخورد با چنین افرادی مطمئنا هر کسی خواهان دفاع کردن از خود است اما زمانی که تشخیص می ‌دهید طرف مقابل از نظر روحی از حد نرمال خارج است؛ گارد گرفتن هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.

  به شما توصیه می کنیم که مسئله را شخصی نکنید؛ البته این موضوع به راحتی صورت نمی پذیرد، اما غیر قابل انجام هم نیست.

  برخورد با افراد بی منطق به این صورت است که اگر می ‌دانید که طرف مقابل بسیار خشمگین است، پاسخ او را با خشم ندهید.

  شما نباید با بلند کردن صدا؛ به کار بردن الفاظ تند و زننده ؛ اشاره با انگشت ؛ صحبت های همراه با بی احترامی را در برخورد با افراد خشمگین استفاده کنید.

  سعی کنید از صدای آرام و یکنواخت بهره بگیرید ؛اگر با این دسته از افراد به صورت ملایم صحبت کنید مطمئناً به او فرصت آرام شدن را می دهید. در برخورد با این افراد نفس عمیق بکشید و صحبت‌های خود را آرام آرام پیش ببرید.

  به شما توصیه می کنیم که موضوع را استدلال نکنید. در زمان عصبانیت ؛ افراد بی منطق می شوند بنابراین زمان مناسبی برای متقاعد کردن آن ها نیست.

  از گرفتن گارد دفاعی در مقابل افراد بی منطق پرهیز کنید

  فاصله مناسب را با او حفظ کنید

  نحوه برخورد با افراد بی منطق به این صورت است که اگر فاصله مناسب را با فرد بی منطق رعایت نکنید ممکن است این موضوع تبعات بدتری را به دنبال داشته باشد.

  سعی کنید از لمس کردن شانه ها؛ هول دادن و … خودداری کنید. این رفتارها ممکن است به صورت غریزی رخ بدهد؛ اما باید آن ها را کنترل کنید مطمئن باشید کسی که عصبانی و ناراحت است دوست ندارد که کسی به او نزدیک شده و او را لمس کند ممکن است کار شما را اشتباه تفسیر کند.

  کمک به فرد بی منطق با جملات مناسب

  برخورد کردن با افراد بی منطق به این صورت است که باید از راهکار هایی استفاده کنید که او هرچه سریع تر آرام شود.

  استفاده از جمله هایی مثل ” من متاسفم ” یا ” من قصد دارم این موضوع را حل کنم ” راهکار بسیار خوبی برای مقابله با این دسته از افراد در چنین موقعیت هایی است.

  هر فردی باید برای خود و حد و مرزی تعیین کند تا هیچ کسی نتواند از آن تجاوز کرده و حقوق شما را پایمال کند. در حالی که بسیاری از کار‌ها مثل گوش دادن به حرف های فرد عصبانی می ‌تواند مشکل را ختم بخیر کند؛ اما این را بدانید که هیچ کس نباید از حد و مرز های شما عبور کنند.

  استفاده از جملات مناسب در برخورد با افراد بی منطق بسیار مناسب است

  نحوه برخورد با افراد بی منطق :: توجه به غرایز درونی خودتان

  نحوه برخورد با افراد بی منطق به این صورت است که باید به غریزه خود اعتماد کنید. اگر غریزه به شما هشدار می دهد که ممکن است اتفاقی بیفتد؛ آن را نادیده نگیرید.

  بهتر است آمادگی هر چیزی را داشته باشید و با استفاده از استراتژی های باقی مانده موضوع را حل کنید. مهمترین موضوعی که قبل از هر چیز باید در نظر بگیرید امنیت است؛ ابتدا امنیت خود را تضمین کنید و بعد به کارهای دیگر بپردازید.

  اگر شما فردی انعطاف پذیر باشید و از یک دستورالعمل در شرایط بغرنج استفاده می کنید، باید این موضوع را بدانید که به دلیل این که تفاوت خلقیات افراد؛ یک دستورالعمل و استاندارد برای همه جواب نمی دهد. هر فردی اخلاق و رفتار منحصر به فرد خود را دارد و شما هم بنا بر شخصیت طرف مقابل باید به او جواب دهید.

  اطلاعات لازم پس از بحران می تواند به شما درباره آن چه اتفاق افتاده کمک کند؛ بنابراین بهتر است بعد از تمام شدن موضوع با کسی که در ان جا حضور داشته است صحبت کنید.

  شاید برای مدت کوتاهی بتوانید واکنشی طبیعی خود را سرکوب کنید؛ بعد از تمام شدن موضوع سعی کنید آدرنالینی که در بدن تولید شده را از بین ببرید؛ به گونه ای این کار را انجام دهید که دیگر خشمی در بدن شما باقی نماند.

  می توانید به پیاده روی بروید یا با یکی از دوستان خود وقت بگذرانید و درباره این موضوع صحبت کنید. سعی کنید احساسات سرکوب شده که در درون شما وجود دارد را بروز دهید.

  اعتبار خودتان را حفظ نمایید

  از نحوه برخورد با افراد بی منطق می توانیم به حفظ اعتبار برده اشاره کنیم. اگر در وضعیت ‌های ناراحت‌ کننده‌ ای قرار گرفته اید باید اعتبار خود را حفظ کنید.

  اگر فردی رفتاری ناشایست از خود بروز می دهد شما نیز نباید برای تنبیه کردن او چنین رفتاری را پیش بگیرید؛ زیرا شخصیت های شما با یکدیگر کاملا متفاوت است.

  ما در این مقاله سعی کردیم درباره ” نحوه برخورد با افراد بی منطق ” برای شما عزیزان صحبت کنیم. اگر شما هم تجربه؛ نظر و یا پیشنهاد درباره برخورد با افراد بی منطق دارید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا