۴ دلیل برای اینکه چرا باید از موفقیت دیگران خوشحال باشیم

موفقیت دیگران ۴ دلیل برای اینکه چرا باید از موفقیت دیگران خوشحال باشیم

چکیده مطلب

آیا برای یک لحظه فکر کرده اید که چقدر خوب می‌شد اگر شما از موفقیت دیگران به اندازه موفقیت خودتان خوشحال می‌شدید؟ خوشحالی از موفقیت دیگران احساس خوشبختی به شما می‌دهد و خستگی را از شما دور می‌کند. اگر به دنبال یادگیری این موضوع هستید این مطلب را کامل بخوانید

حسادت و تلخ مزاجی شما را به جای نمی رساند. آیا به یاد دارید زمانی که کسی موفقیتی به دست می آورد یا ارتقا مقام پیدا می کرد شما در آن لحظه چه حالی داشتید؟ شاد بودید یا حسادت می ورزیدید؟ در حال حاضر آخرین دستاورد و موفقیت خود را به یاد بیاورید، چه احساسی به شما دست می دهد؟ آیا با همین احساس می توانید از موفقیت دیگران خوشحال باشید؟

هنگامی که بازار کار رقابتی است و درآمد شما کم می باشد و رقبا از شما پیشی گرفته اند آیا پیش آمده که فکر کنید که چرا من در این کار موفق نشده ام و چرا من در جای رقبا قرار نگرفته ام؟

آیا برای یک لحظه فکر کرده اید که چقدر خوب می‌شد اگر شما از موفقیت دیگران به اندازه موفقیت خود خوشحال می‌شدید؟ خوشحالی از موفقیت دیگران احساس خوشبختی به شما می‌دهد و خستگی را از شما دور می‌کند.

خوشحالی از موفقیت دیگران سلامتی شما را افزایش می‌دهد

 

درمجله اپیدمیولوژی آمریکا خبری از دانشگاه هاروارد منتشر شد که در آن محققان با مطالعه روی ۷۰۰۰۰ زن دریافتند که حس خوش بینی، خطر مرگ را کاهش می دهد، زیرا امروزه اغلب آمار مرگ و میر بخاطر بیماری‌های قلبی و عروقی است. یعنی با استرس کمتر می‌توانید بیشتر عمر کنید و زندگی بدون استرس با خوشحال بودن و خوش بینی و پایین آوردن سطح نگرانی میسر است.

خوشحال شدن از موفقیت دیگران مربوط به نگرش افراد است. پیدا کردن یک نگرش مثبت و دوست داشتنی به شما کمک می‌کند که از موفقیت کسانی که می‌شناسید و با آنها در ارتباط هستید خوشحال شوید.

ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد اما این راه عالی برای رسیدن به یک زندگی خوب و مثبت هست. در ادامه با فواید بیشتر آن آشنا شوید و رفاه و آسایش خود را افزایش دهید.

۱.سلامتی

 

اگر ما موفقیت دیگران را همانند موفقیت های خود جشن بگیریم می توانیم احساس شادی زیادی را در خود احساس کنیم که این کار منجر به خوش بینی بیشتر می شود و این کار به حفظ سلامتی ما کمک می کند.

در مطالعاتی که قبلا صورت گرفته و ذکر شد نتایج نشان می‌دهد که خوش بین بودن نه تنها انسان را در برابر بیماریهای قلبی و عروقی محافظت می‌کند بلکه از ابتلا به بیماریهای مانند سرطان، سکته مغزی، بیماریهای تنفسی و عفونت ها نیز جلوگیری می‌کند.

رسیدن به چنین پاداش های از لحاظ سلامتی قانع کننده است و تاکید می کند که قدرت تفکر مثبت وجود دارد در واقع در یکی دیگر از مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که ویژگی های مثبت روانشناسی مانند خوش بینی و احساسات مثبت، سلامت جسمانی را نیز تایید می‌کنند.


 

۲.رضایت

 

داشتن شجاعت برای بروز خوشحالی خود از موفقیت دیگران یکی از راه های رسیدن به رضایت درونی است. برای مثال: به یکی از بهترین دوستان شما پیشنهاد یک کار خوب در شرکتی بزرگ داده می شود ممکن است در آن لحظه خوشحال شوید یا احساس ضعف و ناراحتی کنید اما اگر شهامت این را داشته باشد که بتوانید موفقیت دوست خود را جشن بگیرید و احساس رضایت و خوشحالی کنید این می‌تواند به شما حس خوبی دست دهد و در قلب شما احساس رضایت ایجاد کند و احساس راحتی کنید .

با توجه به گفته تای گودین نویسنده و بنیانگذار کسب و کار : خوشحالی برای دیگران می تواند روابط شما را بهبود ببخشد .

روابط سالم شامل به اشتراک گذاشتن احساسات خود با دیگران است و اگر مردم احساس کنند که شما واقعا از خوشحالی آنها خوشحال هستید می توانند با شما صمیمیت بیشتری پیدا کنند و به شما اعتماد کنند.

۳.موفقیت

 

موفقیت های انسان می تواند با موفقیت دیگران رشد کند و یا باعث موفقیتی جدید شود و به عنوان مثال دوست شما در یک شرکت تبلیغاتی کار می‌کند و موفقیت های زیادی به دست آورده و این شرکت به طرح های جدید نیاز دارد، ممکن است شما ایده ای داشته باشید که مفید باشد و از طریق دوست خود به آن شرکت معرفی شوید.

در اینجا علم روانشناسی چه می گوید؟ ما می‌توانیم فرصت های را که با موفقیت های دیگران به دست می‌آیند را در نظر بگیریم و با نگرش مثبت به آنها نگاه کنیم یا می‌توانیم فرصت ها را نادیده بگیریم و اوقات خود را تلخ کنیم و بدون تغییر افکار و احساسات خود از موفقیت دست بکشیم.

۴.اراده

 

از دست رفتن فرصت های در دسترس می‌تواند عاملی برای تلاش بیشتر باشد، برای رسیدن به دستاوردها و موفقیت های بیشتر مربی تیم فوتبال آمریکایی وینس لومباردی گفته است: «تفاوت بین یک فرد موفق و دیگران در عدم قدرت و کمبود دانش نیست بلکه فقدان اراده است.»

حال با درک مزایایی که موفقیت دیگران برای ما می‌تواند داشته باشد از راهنمایی‌های زیر استفاده کنید تا بتوانید با آنها جامه عمل بپوشانید:

  • از طریق کارت تبریک، پست در رسانه های اجتماعی، هدیه و غیره موفقیت دیگران را به آنها تبریک بگویید.
  • خبرهای خوب را با خانواده در میان بگذارید و در فضای مثبت نفوذ کنید.
  • انگیزه و اشتیاق خود را برای رسیدن به موفقیت افزایش دهید.

 

خوشحالی از موفقیت دیگران نه تنها مانع موفقیت شما نمی‌شود بلکه باعث پیشرفت و گسترش و بهبود روابط شما و کسب موفقیت‌های بعدی‌تان می‌شود. سعی کنید با تمرین این ویژگی مثبت را در خود تقویت کنید.