۱۲+۱۷ نکته برای اینکه چطور دوست داشتنی باشیم ؟(روش های دوست داشتنی شدن)

چطور دوست داشتنی باشیم
 • چطور دوست داشتنی باشیم 12+17 نکته برای اینکه چطور دوست داشتنی باشیم ؟(روش های دوست داشتنی شدن)

  چکیده مطلب

  افراد دوست داشتنی مهارت‌های ویژه ای در ارتباط با دیگران دارند که اگر این خصوصیات را تشخیص دهید براحتی می‌توانید فرابگیرید و شما نیز شخصیتی دوست داشتنی داشته باشید. این نوشته به شما کمک می‌کند ویژگی‌های افراد دوست داشتنی را بدانید و بکار بگیرید.

  همه ما افراد دوست داشتنی در اطراف خود داریم، البته احتمالا فقط چند نفر، که می‌توانند هرکسی را به خود جذب کنند. کاریزمای آن‌ها قابل اندازه گیری نیست، با هر کسی که روبرو می‌شوند دیگران با آنها احساس راحتی دارند و به سمت آنها جذب می‌شوند.

  این افراد چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ دو راه را حدس می‌زنیم : اول اینکه آنها به طور ذاتی از زمان کودکی این ویژگی دوست داشتنی بودن را داشته اند و یا مطالعه و یادگیری در این زمینه داشته اند که چگونه می‌توانند دیگران را به خود جذب کنند و یادگیری های خود را در زندگی روزمره خود به کار گرفته اند.

  با عاداتی که کسب کرده اند می‌توانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرده و به نتیجه دلخواه خود در گفتگوها دست یابند. اگر شما نیز علاقه مند هستید که این ویژگی ها را در خود پرورش دهید در این نوشته با ویژگی های مهمی که بیان می‌کنیم عادات مناسب خود را شکل دهید و بزودی شما نیز می‌توانید الگویی برای رفتار با دیگران باشید.

  ۱.آنها بسیار مودب هستند اما به اندازه و بجای خود

   

  استفاده از کلماتی مانند «لطفا» و «متشکرم» شاید از لحاظ عرف اجتماعی برای حفظ ادب مناسب باشند اما اگر می‌خواهید شخصیتی کاریزماتیک داشته باشید باید بدانید که کدام کلمه را در در چه محیطی و متناسب با چه شخصی می‌خواهید بزنید.

  درست است که شما همسرتان را با کلمه عزیزم صدا میزنید اما آیا رئیس خود را هم اینطور صدا میزنید؟ (حتما اخراج میشوید )

  از قدرت مثبت نگری در کلمات خود غافل نشوید به شما کمک میکند تا کلماتی که بر زبان می آورید پر انرژی باشد و به مخاطب حس بهتری القا کند.این نکته را هرگز فراموش نکنید که کسانی که در دیگران حس خوب ایجاد می‌کنند، توسط دیگران نیز دوست داشته خواهند شد.

  ۲. بخاطر چیزهای کوچک تشکر می‌کنند

   

  پاسخ شما به صورت «خواهش می‌کنم» زمانی که فردی مقابل شما نیاز به تایید شما در گفتگو دارد نسبت به استفاده از عبارتی مانند «بله، مشکلی نیست» ارتباط قوی تری را ایجاد خواهد کرد. افراد دوست داشتنی قدردانی خود را هرچند به میزان کوچک نشان می‌دهند حتی به صورت بیان چند کلمه کوتاه که باشد.

  ۳. آنها برای شایستگی افراد تعریف و تمجید ویژه ای دارند

   

  افراد دوست داشتنی و کاریزماتیک شایستگی دیگران را در جاهای مختلف تشخیص می‌دهند و تعریف های صادقانه و ویژه ای از شایستگی افراد دارند و در این زمینه به مهارت مناسبی دست یافته اند.


   

  اینکه در این زمینه چقدر موفق خواهید بود به آمادگی ذهنی شما بستگی دارد. سعی کنید ابتدا ویژگی ها و شایستگی های افراد را تشخیص دهید و در مرحله بعد صادقانه از آنها تعریف کنید.

  ۴. آنها به شکل محترمانه ای همدردی می‌کنند

   

  افراد دوست داشتنی از عباراتی مانند «حتما به اصالت خود افتخار میکنی» و یا «می توانم حدس بزنم که چقدر عصبانی هستی» استفاده می‌کنند .حالا می‌پرسید نکته در چیست ؟ هر دوی این عبارات احساس افراد را تایید می‌کنند و هرکسی دوست دارد که درک شود.

  ۵. افراد دوست داشتنی اطلاعات مفیدی را به اشتراک می‌گذارند

   

  بعضی از افراد دوست دارند اطلاعات خود را به کسی ندهند زیرا فکر می‌کنند با این کار احساس قدرت بیشتری دارند. شما از این دست افراد نباشید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بین اطلاعات مفید و شایعات بی اساس تفاوتی وجود دارد. همچنین از صحت اطلاعات خود مطمئن باشید.

  ۶. به دیگران کمک می‌کنند

   

  خیلی از ما می‌خواهیم به جامعه خود کمک کنیم اما نمی‌دانیم از کجا باید شروع کنیم. افراد کاریزماتیک ساده شروع می‌کنند و به دنبال موقعیت هایی برای کمک می‌گردند، در دوستان و نزدیکان خود، در جامعه کاری و تحصیلی خود و با اختصاص دادن بخشی از زمان خود به دیگران کمک می‌کنند.

  ۷. با اعتماد به نفس بالا صحبت می‌کنند

   

  افراد دوست داشتنی اهل لاف زدن و یا به رخ کشیدن چیزهای مختلفی نیستند و وقتی با چالشی روبرو می‌شوند مخصوصا زمانی که افراد دیگر دچار دردسر شده اند اینها افرادی هستند که می‌توانند با مشکلات با خونسردی، آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس مقابله کنند و شاید از این افراد در زمان مواجه با مشکل بشنوید که می‌گویند : «امم … چطور این مشکل رو با کمک همدیگه حل کنیم؟»

  ۸. نام و عنوان سمت های افراد را با احترام بیان می‌کنند

   

  افراد کاریزماتیک نام دیگران را بخوبی بیاد دارند و در شرایط مختلف با عنوان های محترمانه ذکر می‌کنند که احساس خوبی به افراد دست بدهد. بهرحال زمان زیادی را افراد زحمت می‌کشند تا عنوان دکتر یا مهندس و… را بدست آورند چرا از آنها استفاده نکنیم؟

  ۹. آنها بیان می‌کنند که چقدر به دیگران ایمان دارند

   

  پنج کلمه ساده : «من به تو اعتقاد دارم.» می‌تواند تاثیر بسزایی در روحیه کارمندانتان داشته باشد. این نوع تایید الهام بخش و بسیار موثر خواهد بود. افراد کاریزماتیک دیگران را با جملات ناب خود تایید می‌کنند.

  ۱۰. افراد کاریزماتیک همیشه خود را عضوی از تیم می‌دانند

   

  حس دوستی شرایط سخت و دشوار را قابل تحمل می‌کند. داشتن حس شوخ طبعی حتی بهتر است. واقعا افراد کاریزماتیک کسانی هستند که از عباراتی مانند «همه ی ما در این ماجرا سهیم هستیم» را در شرایط سخت استفاده می‌کنند و سخت تلاش می‌کنند تا به اهداف تیمی دست پیدا کنند.

  ۱۱. افراد را به یکدیگر معرفی می‌کنند

   

  یکی از ویژگی های افراد دوست داشتنی این هست که وقتی در جمعی قرار می‌گیرند با تمایل شخصی افراد را به یکدیگر معرفی می‌کنند. این کار به تعداد روابط و دوستان افراد می‌افزاید و خود دلیلی بر تاثیرگذار بودن افراد کاریزماتیک است.

  ۱۲. آنها می‌توانند نوبت خود را به دیگران واگذار کنند

   

  افراد دوست داشتنی از این که نوبت خود را برای لذت بردن افراد دیگر به آنها بدهند امتناعی ندارند و حتی می‌توانند چیزی که کاملا خوشایند نیست را نیز تحمل کنند  و یا حتی از دیگران تعریف و تمجید کنند و یا هزینه های روزانه جمعی را خود قبول کنند که بپردازند.

  ۱۳. آنها به دیگران اجازه می‌دهند که تصمیمات خودشان را بگیرند

   

  افراد واقعا کاریزماتیک در دیدگاه خود اعتماد به نفس بالایی دارند اما به دیگران این حق را می‌دهند که از زاویه دید خودشان به مسائل نگاه کنند و برای زندگی خودشان تصمیم بگیرند. همچنین رهبران کاریزماتیک از اینکه کارها را به دیگران واگذار کنند هراسی ندارند و به دیگران برای به ثمر رسیدن کارهایی که از افراد تیم خود خواسته اند اعتماد می‌کنند.

  ۱۴. آنها شنوندگان خوبی هستند و دلشان می‌خواهد که بیشتر بشنوند

   

  افراد دوست داشتنی به گوش دادن به صحبت های دیگران علاقه مند هستند. شما می‌توانید نظرتان و یا داستانی از زندگیتان را برای آنها تعریف کنید و یا از آنها توصیه ای بخواهید و آنها با سوالاتی از خودتان به دنبال سرنخ هایی از صحبت های خودتان خواهند بود که برای شما صحبت کردن لذت بخش تر می‌گردد.

  برای بسیاری از ما، زمان مهم ترین منبع با ارزش در زندگی است و با این حال افراد کاریزماتیک را خواهید دید که علاقه مند هستند زمان خود را در اختیار شما بگذارند.

  ۱۵. آنها مسئولیت پذیری بالایی دارند

   

  افراد دوست داشتنی و کاریزماتیک وقتی اشتباهی در کارشان رخ دهد خود مسئولیت آن را به عهده می‌گیرند و سعی می‌کنند کنترل اوضاع را در دست بگیرند. به نظر طبیعی نیز می‌آید که افرادی که اطمینانی بیشتری از کار کردن آنها دارید دوست داشتنی تر هستند.

  ۱۶. افراد دوست داشتنی حمایت خود را از شما اعلام می‌کنند

   

  ما از افرادی که در کنار ما در شرایط گوناگون می‌ایستند قدردانی می‌کنیم. به افرادی که در زندگی شما را حمایت کرده اند فکر کنید و ببینید که چقدر برای شما دوست داشتنی هستند.

  ۱۷. آنها آماده یاری رساندن به شما هستند

   

  افراد دوست داشتنی بیشتر افرادی رویاپرداز، خوش بین و عملگرا هستند. آنها می‌توانند رویاهای شما را تصور کنند و برای رسیدن به آنها به شما یاری برسانند. افراد کاریزماتیک از این جهت رهبران خوبی برای تیم ها و شرکت ها هاستند.

  راه های دوست داشتنی شدن

  گاهی اوقات افراد به دلیل جاذبه های که در خود دارند، مدام افراد زیادی را به خود جذب کرده و با آن ها معاشرت می کنند. گاهی اوقات این سوال پیش می آید که چه چیزی در درون این فرد وجود دارد که باعث جذب دیگران می شود؟!

  در واقع باید بگوییم که آن ها محبوبترین صفات شخصیت را دارند. ما در این مقاله می خواهیم ” راه های دوست داشتنی شدن ” را به شما عزیزان آموزش دهیم، اگر می خواهید دیگران را شیفته خود کنید تا پایان با ما همراه باشید که راز جذب کردن دیگران را به شما بگوییم.

  روش های دوست داشتنی شدن

  ۱. راستگویی

  اعتماد کردن به طرف مقابل بسیار حائز اهمیت است، صداقت بهترین سیاست در زندگی است بنابراین سعی کنید در هر شرایطی با افراد صادق باشید که به صورت متقابل اعتماد آن ها نیز به شما جلب شود.

  ۲. تعهد و وفاداری

  در یک رابطه عاطفی تعهد و وفاداری از هر چیز دیگر با اهمیت تر است ، اگر تعهدی در این بین باشد هیچ کس توانایی جدا کردن این دو نفر را از یکدیگر ندارد. وفاداری تنها چیزی است که برای دوام یک رابطه عاشقانه نیاز است.

  در یک رابطه عاطفی تعهد و وفاداری از هر چیز دیگر با اهمیت تر است

  ۳. اعتماد کردن

  پایه و اساس یک زندگی خوب و شاد اعتماد طرفین است. داشتن اعتماد در زندگی مشترک باعث طول عمر آن رابطه خواهد بود، طرفین باید این موضوع را بدانند که از اعتماد باید مراقبت کرد.

  از اعتماد باید مانند یک نهال رفتار کرد و آن را رشد داد که  ریشه ی محکم تری داشته باشد. این کار باعث قوی شدن پایه و اساس زندگی مشترک می شود.

  ۴. احترام گذاشتن

  از ” راه های دوست داشتنی شدن ”  می ‌توان به احترام گذاشتن اشاره کرد. از نظر آرتا فرانکلین در دنیا هیچ چیزی بهتر از احترام گذاشتن به طرف مقابل نیست. زمانی‌ که احترام متقابل در یک رابطه وجود داشته باشد آن رابطه قطعا رابطه ای زیبا و قابل رشد خواهد بود.

  ۵. فروتنی کردن

  مطمئنا این موضوع را می دانید که هیچ انسانی در دنیا؛  فرد خودپسند و مغرور او را دوست نخواهد داشت. فروتنی یکی از زیباترین صفات انسان است، اگر هر دو طرف فروتن باشند مطمئناً رابطه آن ها بیش از پیش گرم و دلپذیر خواهد کرد.

  ۶. مهربان بودن

  یکی از تکنیک های تداوم رابطه مهربانی با فرد مقابل است. زمانی که با مهربانی با کسی برخورد می ‌کنید، مطمئناً او نیز با مهربانی پاسخ شما را خواهد داد و سعی در جبران محبت شما دارد.

  یکی از تکنیک های تداوم رابطه مهربانی با فرد مقابل است

  ۷. پخته رفتار کردن

  گاهی اوقات رفتارهای بچه‌ گانه در زندگی مشترک باعث ایجاد تنوع می ‌شود، این رفتار ها بسیار بامزه و سرگرم کننده هستند؛ اما باید این موضوع را بدانید که هر چیزی زمان و مکان خاص خود را می طلبد. بنابراین بهتر است در زمان‌هایی که نیاز است مانند یک انسان بالغ رفتار کنید.

  ۸. شکیبایی و صبر کردن

  صبوری و شکیبایی جزو خصوصیات بسیار پسندیده هر فردی است، اگر رفتاری آرام و صبورانه ای داشته باشید مطمئنا مانع از بروز هرگونه مشکل خواهید شد.

  از ” راه‌های دوست داشتنی شدن”  می‌ توان به شکیبایی و صبر اشاره کرد. بیشتر مجادله هایی که در زندگی وجود دارد، بر سر مسائل جزئی و پاک است.

  گاهی اوقات این مسائل مشکل ساز شده و باعث جدایی ها نیز می شوند، بنابراین با شکیبایی و صبر می توان این رابطه خود را مستحکم تر کنید.

  ۹. مسئولیت پذیری

  هر کسی باید مسئولیت کارهایی را که انجام می ‌دهد بپذیرد، این کار باعث به وجود آوردن اعتماد طرف مقابل خواهد شد؛ همین طور در این صورت هر دو طرف در کنار یکدیگر آرامش خواهند داشت.

  هر کسی باید مسئولیت کارهایی را که انجام می ‌دهد بپذیرد

  ۱۰. قلب خود را به روی دیگران باز کنید

  برای دوست داشتنی بودن نزد دیگران باید قلب خود را باز بگذارید، اجازه بدهید که دیگر افراد شما را دوست داشته باشند.

  زمانی که می دانید یک فرد واقعا به شما علاقه مند است، مطمئناً دوست داشتن متقابل می تواند علاقه او را بیشتر کند.

  ۱۱. شادی و نشاط

  داشتن دلشوره های مداوم  و ناراحت شدن احساس شادی و نشاط در زندگی از بین می ‌برد و رابطه را از حد نرمال خارج می ‌کند، بنابراین باید برای پیدا کردن کسی که به زندگی شما شادی و نشاط مضاعف می بخشد تلاش کنید. در مقابل شما نیز باید در زندگی خود شاد باشید که بتوانید چنین فردی را به خود جذب کنید.

  ۱۲. منطقی بودن

  شاید این موضوع را بدانید که عشق و منطق متضاد یکدیگر هستند، اما جالب است که بدانید این دو ویژگی مکمل خواهند بود، قطعاً این موضوع به رابطه شما احساس امنیت و ابدی بودن می ‌بخشد.

  ما در این مقاله سعی کردیم ” راه های دوست داشتنی شدن ” را به شما دوستان عزیز آموزش دهیم، مطمئن باشید که به همین سادگی می توانید یک فرد دوست داشتنی تبدیل شوید. اگر در این خصوص نظر، پیشنهاد و یا تجربه‌ ای دارید می توانید ان را با ما به سایر کاربران زیر از این مطلب در میان بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا