بعد از طلاق چیکار کنیم؟ نقشه راه ساخت زندگی فوق العاده عالی

بعد از طلاق
 • بعد از طلاق بعد از طلاق چیکار کنیم؟ نقشه راه ساخت زندگی فوق العاده عالی

  چکیده مطلب

  طلاق و جدایی از همسر در بسیاری از فرهنگ‌ها یک تابو محسوب می‌شود. همین امر موجب می‌شود تا افراد زیادی بدون علاقه به زندگی مشترک خود ادامه دهند. درست است که چنین نگاهی نسبت به طلاق در جامعه وجود دارد اما پایان دادن به یک زندگی مشترک سمی بهتر از شنیدن زخم‌زبان‌های مردم است. چنین […]

  طلاق و جدایی از همسر در بسیاری از فرهنگ‌ها یک تابو محسوب می‌شود. همین امر موجب می‌شود تا افراد زیادی بدون علاقه به زندگی مشترک خود ادامه دهند. درست است که چنین نگاهی نسبت به طلاق در جامعه وجود دارد اما پایان دادن به یک زندگی مشترک سمی بهتر از شنیدن زخم‌زبان‌های مردم است. چنین دیدگاه‌هایی موجب می‌شوند تا داشتن زندگی عادی بعد از جدایی برای بسیاری از افراد ناممکن شود. در این مقاله می‌خواهیم راهکارهای بازگشت به زندگی عادی بعد از طلاق را بررسی کنیم.

  رو به رو شدن با واقعیت

  پایان دادن به یک زندگی مشترک می‌تواند یکی از دشوارترین تصمیماتی باشد که یک انسان در زندگی خود می‌گیرد. فرقی ندارد که عمر این زندگی مشترک چقدر بوده است، طلاق در هر صورت می‌تواند دردناک باشد. با این حال، اتمام یک رابطه چندین ساله می‌تواند درد بیشتری بر روح و روان انسان بر جای بگذارد. بعد از طلاق ممکن است احساسات مختلفی به انسان دست دهد. بهترین کار این است که واقعیت را بپذیرید. چشمان خود را باز کنید و با این مرحله از زندگی خود رو به رو شوید.

  در وهله اول این مواجهه می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد اما همین که شما توانستید برای زندگی خود چنین تصمیم بزرگی بگیرید، نشان‌دهنده شجاعت و جسارت شما است. واقعیت این نیست که همه چیز تمام شده است، بازگشت به زندگی عادی امکان‌پذیر نیست و قرار است تا آخر عمر تنها و افسرده بمانید. واقعیت این است که شما فردی شجاع هستید، می‌توانید تصمیمات بزرگی برای زندگی خود بگیرید و قرار است از این مرحله از زندگی نیز به خوبی و با موفقیت بگذرید.

  نیمه گمشده‌ای وجود ندارد

  شاید شما هم از دوران نوجوانی خود همیشه در فکر این بوده‌اید تا بتوانید نیمه گمشده خود را پیدا کنید. بسیاری از جوانان چنین آرزویی دارند و افراد برای توصیف شریک زندگی‌شان از این عبارت استفاده می‌کنند. شاید این نگاه رمانتیک و عاشقانه باشد اما واقعیت ندارد. اصل اول ما نیز رو به رو شدن با واقعیت بود. پس تمام آن چه را با این اصل مطابقت نداشته باشد، کنار می‌گذاریم. قرار نیست فردی بیاید و شما را کامل کند زیرا شما از همان ابتدا هم نصفه و نیمه نبودید!

  دو فرد می‌توانند زندگی بسیار عاشقانه‌ای داشته باشند اما این تفکر که ما انسان‌ها باید حتماً فرد دیگری را پیدا کنیم تا به موفقیت برسیم، غلط است. یک فرد می‌تواند با تلاش و پشتکار به تمام آن چه می‌خواهد دست پیدا کند. همان چیزها را با همراهی شریک زندگی هم می‌توان به دست آورد. در نتیجه، قرار نیست منتظر کسی باشید تا شما را کامل و خوشبخت کند. خودتان خوشبختی را برای خود بسازید.

  به حرف مردم اهمیت ندهید

  ما در جامعه و با مردم زندگی می‌کنیم؛ بنابراین، نمی‌توان گفت که آن‌ها را از زندگی خود حذف کنیم؛ اما کاری که می‌توان کرد این است که حرف‌ها را بشنویم اما آن‌ها را نادیده بگیریم. به خود یاد دهید تا با هر حرفی فوراً واکنش نشان ندهید و تحت تأثیر قرار نگیرید. بعد از طلاق حرف‌های زیادی رو به رو و پشت سر شما زده خواهد شد. این را بدانید که هر کاری انجام دهید، باز هم حرفی در آن است؛ زیرا مردم متفاوت هستند و نظرات مختلفی می‌توانند نسبت به یک اتفاق داشته باشند.

  مهم‌ترین نکته این است که بپذیرید همه به بلوغ فکری، اجتماعی و… نرسیده‌اند و ممکن است هر چیزی بگویند. پس قرار نیست شما تحت تأثیر حرف افرادی قرار بگیرید که هنوز نمی‌دانند چگونه باید حرف بزنند و رفتار کنند. برای پرورش این قابلیت، در ابتدا باید خودتان را از هر گونه قضاوت و سخن‌چینی عاری کنید. سعی کنید روزتان را بدون نظر دادن نسبت به بقیه یا حرف زدن درباره آن‌ها به پایان برسانید.

  انجام کارهای روزانه و همیشگی

  با توجه به این که تصمیم‌گیری برای جدا شدن از شریک زندگی کار دشواری است، بسیاری از افراد بعد از طلاق دچار افسردگی، خمودگی و… می‌شوند. افراد در این زمان غذا خوردن، خوابیدن، نظافت و هر گونه کار روزانه دیگری را کنار می‌گذارند و زانوی غم بغل می‌گیرند. غمگین بودن در این مرحله کاملاً طبیعی است. با این حال، چیزی که مهم است برگشتن به روال عادی زندگی است.

  ما در روز کارهای زیادی انجام می‌دهیم که گاهی حتی متوجه انجام دادن آن‌ها نمی‌شویم؛ اما همین کارها بسیار مهم هستند و سلامتی ما را تضمین می‌کنند؛ بنابراین، برای شروعی دوباره کافی است از فعالیت‌های ساده روزمره شروع کنید. یادتان باشد که به اندازه کافی آب بنوشید، مسواک بزنید، دوش بگیرید و… . پافشاری برای انجام فعالیت‌های روزانه به شما یادآوری خواهد کرد که در هر شرایطی باید اول خود را مقدم قرار دهید و به خود رسیدگی کنید.

  دنیا به آخر نرسیده

  ممکن است بسیاری از افراد فکر کنند بعد از طلاق گرفتن و جدا شدن دنیا به آخر می‌رسد. همان طور که گفتیم قطعاً طلاق ناراحت‌کننده و دردناک است و شما باید زمانی را برای بروز احساسات خود بگذارید. گاهی برای از دست دادن رابطه سوگواری کنید اما این روند نباید ادامه پیدا کند؛ زیرا این گونه به خود و حتی اطرافیانتان ضربه روحی وارد می‌کنید. مسلماً خودخوری و به صورت مداوم غمگین بودن دردی را دوا نمی‌کند.

  شما زمان زیادی برای زندگی کردن دارید و بهتر است از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. شجاعت خود را تحسین کنید. اجازه ندهید ناراحت بودن کار هر روزه شما شود. همان طور که انسان‌ها برای از دست دادن عزیزی گریه و زاری می‌کنند، شما هم می‌توانید برای رابطه خود سوگواری کنید؛ زیرا همین امر به شما کمک می‌کند تا به مرور تسکین پیدا کنید. حتی برای این کار هم در طول روز زمان خاصی را مشخص کنید و تمام روز خود را در چنین حالتی نگذرانید.

  وارد اجتماع شوید

  اگر بعد از طلاق خود را فرد طردشده‌ای بدانید که دیگر نمی‌تواند با سربلندی وارد اجتماع شود، اشتباهی بزرگ در حق خود می‌کنید. همه ما دوستان و خانواده‌ای داریم. رفت و آمدها را قطع نکنید و از تصمیمی که گرفته‌اید، خجالت نکشید. گاهی خانواده و دوستان پشت فرد را خالی می‌کنند و به خاطر طلاق گرفتن او را طرد می‌کنند. در این شرایط کار کمی دشوار می‌شود اما دنیا پر از آدم‌هایی است که به دنبال دوستی خوب می‌گردند.

  دوستان جدید و موفقی پیدا کنید. آدم‌های جدیدی را در زندگی خود ملاقات کنید و وارد اجتماع شوید. دنیا در حال پیشرفت کردن است و تفکرات قدیمی و پوسیده به لطف شبکه‌های اجتماعی در حال از بین رفتن هستند. در نتیجه، گروه بزرگی از انسان‌ها در دنیا وجود دارند که شما را حمایت می‌کنند. بدانید که افراد زیادی هم مانند شما هستند و شما تنها فردی نیستید که طلاق گرفته است. همه این افراد، هر چند هم شما آن‌ها را نشناسید و نبینید، در ذهنشان از تصمیمی که گرفته‌اید حمایت می‌کنند.

  مسئولیت جدیدی را بپذیرید

  مسلماً در زندگی مشترک وظایفی بر عهده شما بود. اکنون که جدا شده‌اید ممکن است جای خالی آن وظایف را احساس کنید، وظایفی که انجام دادنشان به عادت تبدیل شده است. سعی کنید علاقه‌های خود را پیدا کنید و زمان خالی خود را با مسئولیت و نقش جدیدی پر کنید. اگر سرکار نمی‌رفتید، شغلی پیدا کنید، اگر نقاشی بلد هستید، نقاشی بکشید و… . چیزی را پیدا کنید که از انجام دادن آن لذت می‌برید و وقتتان را به خوبی پر می‌کند.

  کمک گرفتن از مشاور بعد از طلاق

  بهترین کار این است که به مشاور مراجعه کنید. مشاوران در این زمینه تخصص دارند و می‌توانند راه برگشت به زندگی عادی را به شما نشان دهند. اگر بعد از طلاق نمی‌توانید خودتان را به زندگی عادی برگردانید، کافی است از مشاوری باتجربه و دلسوز کمک بگیرید. مشاور به شما کمک می‌کند تا دوباره سرپای خود بایستید و احساسات و حالات خود را مدیریت کنید.

  از خودتان قدردانی کنید

  همان طور که گفتیم شما تصمیم بزرگ و شجاعانه‌ای برای زندگی خود گرفته‌اید؛ بنابراین از خود قدردانی کنید. به کاری بپردازید که به آن علاقه دارید، فیلم ببینید، برای خود لباس جدیدی بخرید، به رستوران موردعلاقه خود بروید و… . ورزش کردن را فراموش نکنید. یک پیاده‌روی نیم‌ساعته در طول روز می‌تواند شما را بسیار سرحال کند. برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنید و هر زمان که هدف‌هایتان در راستای برگشت به زندگی را انجام دادید، به خودتان جایزه دهید.

  جمع‌بندی

  در این مقاله به بررسی روش‌های بازگشت به زندگی عادی بعد از طلاق پرداختیم. جدا شدن از سخت‌ترین تصمیماتی است که یک انسان در زندگی خود می‌تواند بگیرد. چه بسا همین جدا شدن زندگی بسیاری از افراد را نجات می‌دهد و آنان را از یک زندگی اسفناک دور می‌کند؛ بنابراین طلاق در اکثر مواقع اتفاقی مثبت است که متأسفانه با دید منفی به آن نگاه می‌شود، اتفاقی که می‌تواند زندگی جدید به انسان تقدیم کند

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا