چه چیزهایی در زندگی زناشویی خیانت به همسر محسوب می شود؟

خیانت به همسر
 • چه چیزهایی در زندگی زناشویی خیانت به همسر محسوب می شود؟

  خیانت به همسر چه چیزهایی در زندگی زناشویی خیانت به همسر محسوب می شود؟

  چکیده مطلب

  خیانت به همسر می تواند شکل های مختلفی داشته باشد و ابتدا باید خیانت را در زندگی مشترک تعریف کرد. آیا فقط داشتن رابطه جنسی با کسی به جز همسر را خیانت می دانید؟ آیا صحبت کردن همسر شما با فردی ناآشنا نیز خیانت محسوب می‌شود؟ در این مطلب با انواع خیانت به همسر در زندگی زناشویی آشنا خواهید شد. حتما تا انتها بخوانید.

  بله واقعا همینطور است. شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که خیانت به همسر واقعا اشتباه بزرگ و نابخشودنی هست. وقتی شما به کسی متعهد هستید ارتباط با شخص دیگری شکل خودخواهانه ای دارد. آیا اینطور نیست؟

  هرچند، تعریف خیانت به همسر فقط وقتی برای شما واضح می‌شود که با چنین رفتاری از سوی شریک عاطفی خود روبرو می‌شوید.

  هرکسی در ذهن خودش تعریفی از عدم وفاداری به عشق و خیانت دارد. برای بعضی ها این موضوع به داشتن رابطه جنسی معنی می‌یابد. برای بعضی دیگر داشتن رابطه احساسی با دیگران خیانت به همسر تلقی می‌شود.

  شکی نیست که افراد مختلف دیدگاه های متفاوتی درباره رابطه عاطفی دارند و با در نظر گرفتن این موضوع از گروهی از مردها که به طور تصادفی انتخاب شده اند پرسیدیم که به چه چیزی «خیانت به همسر» می‌گویند. مورد اول بیشترین چیزی بود که مردان آن را به عنوان خیانت در رابطه عاطفی نام برده اند.

  ۱. خیانت یعنی مخفی کردن چیزهای مختلف

   

  خیانت به همسر تقریبا به این معنی هست که مسائل مختلفی را از همسر و شریک عاطفی خود مخفی کنید. البته منظور ما این نیست که هر چیز کوچکی از مسائل شخصی و حتی سورپرایزی که برای طرف مقابل خود در نظر گرفته‌اید را به او بگویید. اما اگر چیزی را از همسر و یا شریک عاطفی خود مخفی می‌کنید که حس می‌کنید اگر متوجه آن شود خیانت به همسر محسوب می‌شود، این تعریف بهتری از خیانت به همسر هست. هرچیزی که احساس می‌کنید باید از همسر خود مخفی کنید و یا دروغ بگویید تعریف خیانت است.

  بسیاری از مردانی که با آنها صحبت کرده‌ایم گفته‌اند که مخفی کردن چیزهای مختلف اثر مخربی بروی رابطه زناشویی آنها داشته است. برای مردان این موضوع که همسرشان چیزی را از آنها مخفی کند به منزله این هست که همسرشان می‌تواند فرد خیانت کاری نیز باشد.

  حتی اگر همسر آنها کار اشتباهی انجام دهد که احساس گناه پیدا کنند حتما باید آن موضوع را نیز به آنها بگویند در غیر اینصورت حتی این مدل پنهان کردن نیز برای مردان خیانت تلقی می‌شود.

  هرچند برای مردان خوش و بش کردن با زنان در محیط کاری و حتی صحبت های دوستانه با آنها را خیانت به همسر نمی‌دانند ولی این را در نظر داشته باشید که مردان چنین موضوعی را برای همسران خود نمی‌پسندند.

  ۲. داشتن رابطه احساسی با دیگران

   

  هر نوع احساس و علاقه ای که به شخص دیگری دارید حتما فقط باید نسبت به همسر و شریک عاطفی خود باشد.

  بعضی مردها، مانند بعضی زن ها داشتن رابطه احساسی با کسی بجز خودشان را خیانت به همسر تلقی می‌کنند.

  در چنین مواردی، خیانتی که آنها در نظر دارند به مرحله رابطه جنسی حتی نزدیک هم نشده است.

  در این شرایط اختصاص دادن وقت و احساسات و انرژی خود به دیگران وقتی که می‌توانسته اید آن را برای همسر و شریک عاطفی خود اختصاص دهید، نقض حقوق روابط عاطفی تلقی شده و به منزله خیانت خواهد بود.

  پس این موضوع را در نظر بگیرید که شخص مقابل شما به موضوع خیانت در چه حدود و چارچوبی نگاه می‌کند. گاهی اوقات آسیب زدن به رابطه زناشویی خودتان به سادگی صحبت با فرد دیگری می‌تواند اتفاق بیفتد.

  ۳. شکستن عهدها و نادیده گرفتن توافقات قبلی در رابطه زناشویی

   

  بعضی مردها خیانت کردن را به عنوان شکست عهد و قرارهایی می‌دانند که در گذشته با همسر و شریک عاطفی خود ایجاد کرده اند و یا حتی بدون صحبت اگر آن توافقات وجود داشته باشد. ارتباط صحیح مهم ترین موضوع در روابط زناشویی هست، یک دروغ کوچک می‌تواند به دعوای مهمی ختم شود. اگر چیزی برای شما مهم هست باید زودتر درباره آن با همسر خود صحبت کنید.

  هرچیزی خارج از محدوده ای که توافق دوجانبه دارید خیانت محسوب خواهد شد و اگر چنین احساسی نیز دارید باید درباره آنها صحبت کنید. به عنوان مثال اگر دیدن ویدیو موزیک با خواننده زن را برای مرد خود مناسب نمی‌دانید و احساس خیانت کردن به شما دست می‌دهد باید درباره این موضوع با او صحبت کنید تا مرد خود را متوجه این موضوع کنید. زیرا مرد شما شاید اصلا چنین دیدگاهی تا قبل از صحبت های شما نداشته باشد و این خود باعث مشکلاتی خواهد شد.

  با بسیاری از مردانی که صحبت کرده ایم گفته اند که عدم وفاداری به همسر را خروج از حدود تعریف شده در رابطه خود می‌دانند. شما می‌توانید این حدود را با شریک عاطفی خود در میان بگذارید. شاید آشنا شدن با فرد جدید و نگفتن به همسر نیز عدم وفاداری تلقی شود.

  ۴. خیانت به همسر با داشتن رابطه جنسی با دیگران

   

  داشتن رابطه جنسی با شخصی بجز همسر یکی از موارد عدم وفاداری به رابطه زناشویی و خیانت به همسر چه برای مردان و چه برای زن‌ها است. زیرا اساس موضوع رابطه زناشویی برمبنای زندگی دو نفر هست و تقریبا بسیار واضح هست که چنین کاری گذشتن از تمام خط قرمزهای رابطه زناشویی خواهد بود. با این کار تمام ویژگی های دیگر در رابطه عاطفی زیر سوال رفته و باعث از بین رفتن آن می‌شود.

  هر موضوعی که به عنوان خیانت مطرح می‌شود باید با همسر و یا شریک عاطفی خود به اشتراک برسید. گاهی مسائل ساده نیز به عنوان عدم وفاداری به رابطه زناشویی دیده می‌شود و این موضوع به رابطه عاطفی شما آسیب خواهد زد.

  صحبت کردن برای رسیدن به اشتراکات ذهنی یکی از بهترین راه ها برای حل مشکلات زناشویی هست. به خودت متعهد شوید که هر هفته چندین ساعت را به صحبت دو نفره درباره موضوعات مشترک به صحبت با همسر خود بگذرانید. برای این کار بهتر است به مکان تفریحی با آرامشی بروید.

  رسیدن به نقاط مشترک بیشتر پایداری رابطه شما را افزایش می دهد و احتمال عدم وفاداری را کاهش داده و همسر شما بیشتر شما را درک خواهد کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا