۱۰ عادت افراد موفق : کارهای روزانه‌تان را مانند یک میلیاردر آمریکایی انجام دهید

عادت افراد موفق
 • عادت افراد موفق ۱۰ عادت افراد موفق : کارهای روزانه‌تان را مانند یک میلیاردر آمریکایی انجام دهید

  چکیده مطلب

  اگر می‌خواهید موفق شوید یکی از اولین تغییراتی که باید در شما صورت بگیرد تغییر ذهنیت شما برای انجام کارهای روزانه‌تان است. در این مطلب ۱۰ عادت افراد موفق برای انجام کارهای روزانه که حاصل تجربیات یکی از افراد موفق آمریکایی است را می‌خوانید.

  اما موفقیت واقعا آنگونه که تصور می‌کنیم پیچیده است؟ آیا واقعا دستیابی به موفقیت ساده و امکان پذیر است؟ آقای دین گرازیوسی (Dean Graziosi) یک میلیاردر موفق آمریکایی است که مثال بسیار خوبی که برای موفقیت می‌توان زد. کسی که به مدت ۱۷ سال هر روز در تلویزیون برنامه اجرا کرده است و اطلاعات‌اش در مورد املاک و مستغلات بسیار محبوب بود. همچنین او نویسنده‌ی موفق است که کتاب‌هایش در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیوریورک تایمز است. بهترین مربی فروش و مشاور املاک در جهان است ولی او هم مانند افراد موفق دیگر با داشته‌های بسیار کمی شروع کرده است.

  در این مطلب سعی داریم به ذهن درخشان گرازیوسی دست پیدا کنیم و یادبگیریم که چگونه او دنیای خودش را تغییر داد. در ادامه توصیه‌های او را برای موفقیت با عنوان ده عادت افراد موفق نام برده‌ایم.

  « هرچه در مسیر موفقیت بیشتر گام بردارید بیشتر متوجه خواهید شد که تغییراتی که نیاز دارید تا موفق شوید از آنچه که مردم انتظار دارند کوچک‌تر است. »

  ‍۱. مانند افراد موفق باخود روراست باشید

   

  یکی از عادتی که افراد موفق دارند این است همیشه وقتی خودشان را در آینه می‌بینند از شخصیتی و شخصی که دارند خوشحال هستند. آیا شما همسری که دوست دارید باشید هستید؟ دوستی که میخواهید باشید؟ والدین که دوست دارید فرزندان‌تان داشته باشند؟ وقتی که شما آنچه دوست دارید باشید در مسیر درستی قرار دارید.

  ۲. هر روز با یک برنامه منظم خود را برای موفق شدن آماده کنید

   

  همه ما در زندگی رنج‌هایی را تحمل می‌کنیم گاهی این رنج‌ها کوتاه است زمانی هم طولانی می‌شود. اگر بتوانید رنج‌ها و مشکلات خود را کنترل و محدود کنید بهتر و آسان‌تر می‌توانید بر روی راه‌حل‌ها تمرکز کنید و به سوی موفقیت قدم بردارید. کارهایی که هر روز صبح انجام می‌دهید کمک‌تان می‌کند تا افکار منفی‌تان را به حداقل برسانید و تمرکزتان را برای ادامه روزتان افزایش دهید.

  ۳. شکرگزاری را تمرین کنید

   

  در تمام لحظه‌هایی که در زندگی دارید شکرگزار باشید. زیبایی‌ و نعمت‌هایی که در هر لحظه از زندگی‌تان دارید ببینید. برای اینکه هر روز صبج بیدار می‌شوید نفس می‌کشید برای جایی که دارید تا بخوابید و همه جنبه‌های کوچک زندگی شکرگزار باشید. عادتی که افراد موفق دارند و گرازیوسی به آن تاکید دارد این است که تمرین شکرگزاری را در کوچکترین لحظه‌های زندگی انجام دهید نه فقط برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ.

  ۴. به چیزهای حواس پرت کن سریع پاسخ ندهید

   

  عادت افراد موفق این است که بر روی تمام کارهای کوچک و بزرگی که دارند تمرکز دارند اما این تمرکز بروی چیزهای مهم همیشه هست و نه هر چیزی که به سمت آن ها می آید. ما بطور روزانه استفاده زیادی از گوشی موبایل خود داریم. کافی است یکی از دوستان ما پیامی ارسال کند و یا عکسی در اینستاگرام منتشر کند تا بخواهیم تمرکز خود را بروی آنها قرار دهیم.

  این کار از دید یک میلیاردر آمریکایی اشتباه است و آنها سعی می کنند در روز از این گونه حواست پرت کن ها دوری کنند .در انجام کارهای روزانه خود فقط بر روی آن تمرکز کنید و از فکرها و کارهایی که باعث برهم زدن تمرکزتان می‌شود دوری کنید.

  ۵. روح‌تان را تغذیه کنید

   

  روح‌تان را پرورش دهید کارهایی را انجام بدید که هر روز بهتر از دیروزتان باشید. عادت افراد موفق این است که هر روز مطالعه می‌کنند، مدیتیشن انجام می‌دهند، عاداتی دارند که باعث پرورش روح‌شان می‌شود.

  ۶. حواستان به بدن‌تان باشد

   

  عادتی که گرازیوسی دارد این است که هر روز یک لیوان آب با لمیو می‌نوشد. اینکه چه چیزی می خورید به همان اندازه که به چه چیزهای فکر میکنید اهمیت دارد. به قدری غذایی که می‌خورید اهمیت دارد که می‌توان گفت تعادل هورمون‌های بدن به غذای شما نیز وابسته است. به بدن‌تان بیشتر توجه کنید.

   

  ۷. تحرک داشته باشید

   

  ورزش کنید. تاکید می‌کنم ورزش کنید. هرکاری که باعث تحرک بیشترتان شود. تمامی افرادی که در زمینه بازاریابی فعالیت می‌کنند به شما خواهند گفت که فعالیت بیش از ۱۲ ساعت کار در بیرون از خانه و در حرکت چقدر خسته کننده است و اگر ورزش نکنند از پس اینکار برنخواهند آمد. شاید فکر کنید که آنها برای جلب توجه اینقدر بدن های ورزیده دارند اما اگر در زندگی آنها باشید متوجه خواهید شد که انرژی فعالیت های خود را از ورزشی که می کنند می گیرند. آیا تابحال شده یه جلسه مذاکره را بخاطر خستگی ترک کنید و نتیجه مطلوب را نگیرید و متوجه شوید که خستگی شما باعث شد تا جلسه را ترک کنید و با خود آرزو می کنید کاش انرژیتان به میزان کافی بود.

  ورزش چیزی فراتر از تحرک بدنی در دنیای کسب و کار برای شما مهم و حیاتی است. از افزایش تمرکز گرفته تا انرژی بیشتر برای مذاکره بیشتر، صبر و طاقت بیشتر در لحظاتی که باید منتظر بمانید و چیزهای دیگری که اگر اهل ورزش کردن باشید متوجه تاثیر آن در پیشرفت‌تان خواهید شد.

  ۸. لیستی از آنچه که می‌خواهید «داشته باشید» بنویسد نه آنچه که «باید انجام دهید»

   

  گرازیوسی هنگامی که جوان بود در کارگاه نقاشی خودرو کار می‌کرد و هر روز گازهای مختلفی را استشمام می‌کرد. در حال حاضر با اینکه شرکت در کنفرانس زیادی را دوست ندارد به خودش یادآوری می‌کند این روزها به تماس‌های تلفنی‌اش پاسخ می‌دهد به جای اینکه کارگاه نقاشی به ریه‌هاش ضرر برساند. عادت مهمی که افراد موفق در ذهن خود دارند این است که آینده خود را دائما در نظر دارند و سعی می‌کنند فعالیت های خود را در آن مسیر قرار دهند.

  لیستی از چیزهایی که می خواهید داشته باشید را حتما تهیه کنید و بنویسید در چه زمانی و با چه کاری می‌توانید آنها را بدست آورید. سریعا متوجه مسیری که باید طی کنید خواهید شد.

  ۹. نسبت به اهداف خود مشتاق و متعد باشید

   

  دلیل اصلی زندگیتان را پیدا کنید. چرایی زندگی‌تان چیست؟ هنگامی که به پاسخ برسید در خود اشتیاق و تعهد را برای هدفی که می‌خواهید برسید پیدا می‌کنید.

  ریسک کنید!

  همه افراد موفق چگونگی ریسک پذیری را پذیرفتند، عدم اطمینان را پذیرفتند، تغییرات را در نظر گرفتند، پذیرفتند که از مناطق راحتی خود بیرون بیایند و کاری بکنند (حتی زمانی که وضعیت بی فایده بود).

  شما ممکن است از دیگران بشنوید که اهداف شما غیرممکن است. هرچند که به یاد داشته باشید، شما بهترین انگیزه دهنده خود هستید و نباید اجازه دهید دیگران با دید شما درگیر شوند. غیر ممکن فقط محدودیتی است که برای خود تعیین میکنید میتوانید به راحتی آن را حذف کنید و غیر قابل توقف باشید.


   

  ۱۰. افکار شما، «شما» نیستند.

   

  مشاهده‌گر افکارتان باشید و آن‌ها را دنبال کنید. دو کتابی که گرازیوسی در زندگی‌اش بیش از همه کتاب‌ها خوانده است. کتاب The Untethered Soul و The Power of Now است که نکته‌های بسیاری را یاد گرفته است. وقتی در کشمکش با خودتان هستید و چیزهای بیشتری از زندگی می‌خواهید فکر می‌کنید هزاران مطلب هست که باید یاد بگیرید و هزاران روش مختلف را برای تغییر خودتان به کار ببرید اما در واقع این ذهنیت توان شما را می‌گیرد و خسته‌تان می‌کند که آیا موفق می‌شوید یا نه؟ نگذارید که افکار شما، شما را تعریف کنند. آنها فقط یک سری چیز گذرا هستند. شما چیزی متفاوت از افکار گذرایتان هستید.

   

  ۶. ایجاد اعتماد به نفس در توانایی های خود

  اعتماد به نفس یکی از بالاترین امتیاز ها برای برنده بودن در هر زمینه ای است. حقیقت این است که شما باید قبل و بعد از موفقیت خود به خود و توانایی های خود اعتقاد داشته باشید. به همین دلیل است که باید از تردیدها و ترس ها رها شوید و فقط به خودتان بگویید که می توانید این کار را انجام دهید، تا زمانی که در حقیقت شروع به انجام کارها کنید.

  اعتماد به نفس فقط یکی از عادت های افراد موفق نیست، این یک نگرش زندگی است که باید از همه چیز شما حمایت کند. در واقع، ثابت شده است که یک ویژگی موفقیت بزرگتر از خود استعداد است.

   

  ۷.از گذشته رد شوید

   

  اگر می خواهید مانند افراد موفق زندگانی گنید، شما نیاز به یک ذهن روشن دارید. ذهن روشن شما به تصمیمات خوبی دست خواهد یافت، تمرکز بر کار، ساختن نظم و انضباط، از غفلت یا پراکنده شدن، و اهداف و چشم انداز خود را در ذهن حفظ کنید. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید گذشته را ترک کنید و هر چیزی را که پشت آن قرار دارد، به آن متصل کنید.

  چرا؟

  در گذشته ماندن برای ذهنیت و رفتار شما در حال حاضر مضر است. شما نمیتوانید عادت افراد موفق را بسازید اگر به طور مداوم زندگی فعلی خود را با گذشته مقایسه میکنید یا خودتان را از موقعیت های دردناک زمانی که اعتماد به نفس کمتر و کمترین موفقیت را داشتید یادآوری میکنید. با نگاه کردن به گذشته، شما اساسا آن را دوباره ردیابی و در رشد شخصی خود چند گام به عقب برمی گردید.

  زمانی که از گذشته رد می شوید در نهایت می توانید عادات خود را راحت تر و تغییرات مثبت را در زندگی خود ایجاد کنید.شما می توانید آزادانه نفس بکشید، از زندگی لذت ببرید، اقدام کنید تا به اهداف خود برسید، و یک ذهنیت بهتر ایجاد کنید.

  این عادات ساده در زندگی‌تان باعث تغییر می‌شود و میتواند جایگاه‌تان را از جایی که هستید ارتقا دهید. موفقیت از در واقع از آنچه که دیگران فکر می‌کنند آسان‌تر است و به زودی جزو افراد موفق خواهید بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا