دوستان صمیمی و نزدیکان ما چطور روابط ما را تباهی می‌کشانند؟

 • دوستان صمیمی و نزدیکان ما چطور روابط ما را تباهی می‌کشانند؟

  روابط دوستانه و نزدیکی با دیگران، به دلایل مختلفی می‌تواند تحت تاثیر دوستان صمیمی و نزدیکان قرار گیرد. در بعضی موارد، دوستان صمیمی و نزدیکان می‌توانند به یک مثبت و نهایتا کمک کننده برای روابط شما با دیگران تبدیل شوند، اما در برخی موارد، آن‌ها ممکن است تبعیض شخصیتی شما را در مقابل دیگران به وجود آورده و باعث تباهی روابط شما شوند.

  در ادامه به بررسی دلایلی که دوستان صمیمی و نزدیکان می‌توانند باعث تباهی روابط شما شوند، پرداخته می‌شود.

  تبعیض شخصیتی

  ممکن است دوستان صمیمی و نزدیکان شما، تبعیض شخصیتی شما را در مقابل دیگران پذیرفته باشند. این به معنی آن است که آن‌ها در برخورد با دیگران، شما را نسبت به آن‌ها برتر می‌دانند و به دلیل اینکه شما دوست صمیمی یا نزدیک آن‌ها هستید، از شما حمایت می‌کنند. این رفتار می‌تواند باعث تباهی روابط شما با دیگران شود، زیرا شخص دیگر فکر می‌کند که شما به دلیل دوستی با شخصی با این شخص رفتار خاصی دارید.

  اعتماد به نفس بالا

  دوستان صمیمی و نزدیکان شما ممکن است به دلیل اینکه خودشان اعتماد به نفس بالایی دارند، به شما این حالت را القا کنند که شما هم اعتماد به نفس بالایی دارید. این موضوع می‌تواند باعث شود که در روابط با دیگران، بسیار خودمطلب و بی‌احترام به دیگران رفتار کنید. این رفتار می‌تواند باعث تباهی روابط شما با دیگران شود، زیرا دیگران ممکن است به دلیل رفتار شما، احساس تحقیر و تبعیض کنند.

  پذیرش نکردن اشتباهات

  دوستان صمیمی و نزدیکان شما ممکن است به دلیل علاقه زیادی که به شما دارند، اشتباهات شما را نپذیرفته و به شما این حالت را القا کنند که شما همیشه درست عمل می‌کنید. این رفتار می‌تواند باعث تباهی روابط شما با دیگران شود، زیرا شخص دیگر ممکن است به دلیل اینکه شما با دوست صمیمی یا نزدیکی رابطه دارید، احساس ناامیدی از رابطه با شما داشته باشد.

  نداشتن تفاوت‌های عقیدتی

  دوستان صمیمی و نزدیکان شما ممکن است برخلاف شما در تفکرات و عقایدشان با دیگران تفاوت داشته باشند. این رفتار می‌تواند باعث تباهی روابط شما با دیگران شود، زیرا شخص دیگر ممکن است به دلیل اینکه شما با دوست صمیمی یا نزدیکی رابطه دارید، احساس ناراحتی از رابطه با شما داشته باشد.

  در نهایت، دوستان صمیمی و نزدیکان شما می‌توانند نقش مثبتی در روابط شما با دیگران داشته باشند، اما برخی رفتارهای آن‌ها می‌تواند باعث تباهی روابط شما شود. برای رفع این مشکل، بهتر است با دوستان خود صحبت کنید و رفتارهای منفی آن‌ها را در قبال دیگران بررسی کنید.

  در بسیاری از اوقات دوستان صمیمی ما نقش پررنگی در نابودی و تباهی روابط عاطفی ما ایفا می‌کنند. نقش دوستان ازآن‌جهت بسیار برجسته است که اگر به دوستان خود اجازه دهیم مدام در مورد روابط ما نظر دهند و بارها و بارها نظرات آن‌ها را در این مورد بشنویم اگر این نظرات منفی باشد روابط ما را دچار فاصله و سردی خواهد کرد.

  چرا دوستان و نزدیکان ما صلاحیت نظر دادن در مورد روابط ما را ندارند ؟

  دوستان ما به علت اینکه در گفته‌ها و قضاوت‌های خود بر اساس تجربیات قبلی خود عمل می‌کنند و براین اساس نظر می‌دهند می‌توانند ذهن و ضمیر ناخودآگاه ما را به شیوه‌ای غلط برنامه‌ریزی کرده و روابط ما را به سمت شکست سوق دهند.روابط دوستان صمیمی و نزدیکان ما چطور روابط ما را تباهی می‌کشانند؟

  مثلاً تصور کنید یکی از دوستان شما قبلاً به دلیل خیانت کردن مردی دچار آسیب‌های روحی فراوانی شده است. این فرد اکنون ممکن است نشانه‌های کوچک و ناچیز مثل عدم تماس زیاد مردی را دلیل و شاهدی بر خیانت او بداند؛ و این دردها آسیب‌های خویش را در شما به‌طور ناخودآگاه در شما تخلیه می‌کند.

  حالا اگر شما به‌طور مکرر و زیاد با این دوست خود در ارتباط باشید و این صحبت‌ها را بشنوید شما نیز این موضوعات را باور خواهید کرد و در روابط خود سعی می‌کنید به‌شدت طرف مقابل را محدود کنید و زیر نظر بگیرید و رفتاری به‌شدت کنترل‌کننده از خود نشان خواهید داد.

  و همین کنترل کردن باعث می‌شود طرف مقابل به پنهان‌کاری و دروغ‌گویی رو بیاورد و روابط عاطفی شمارا به تباهی بکشاند.

  یعنی دوستان صمیمی شما با تکرار مداوم یکسری باورها و عقیده‌های غلط باعث شده‌اند شما رفتاری کنترل‌کننده داشته باشید و روابط شما به سمت تباهی پیش رود.

  در حقیقت بسیاری از شک‌ها و تردیدهای ما نه به این دلیل که واقعیت داشته‌اند بلکه به این دلیل که خود با باورهای غلط و رفتارهای نامناسب آن‌ها را به واقعیت تبدیل کردیم به وقوع خواهند پیوست.

  در نظر داشته باشید که دوستان صمیمی شما از جزئیات رابطه شما باخبر نیستند و فقط بر اساس موضوعی که از شما شنیده‌اند و نه بر اساس آن چیزی که واقعیت دارد نظر می‌دهند و به همین دلیل روابط شمارا به تباهی خواهند کشاند. در اینجا لزوم مشورت با یک روانشناس یا مشاور خوب ضروری به نظر می‌رسد.

  دوستان شما به این دلیل که رابطه‌ی نزدیک و صمیمانه‌ای با شما دارند در نظرات خود طرف شمارا می‌گیرند و متعصبانه و به‌دوراز درنظرگرفتن همه شرایط نظر می‌دهند و دیگران را مقصر قلمداد می‌کنند.

  و اکثر این قضاوت‌ها بر اساس تجربیات گذشته خودشان بوده و نه آن چیزی که واقعیت دارد آن‌ها روانشناس یا مشاور نیستند که بخواهید به آن‌ها اعتماد کنید.

  تصور کنید دوست شما قبلاً با فردی در ارتباط بوده که از بعضی جهات شباهت‌هایی با شریک عاطفی شما دارد و دوست شما لطمات زیادی در این رابطه خورده، در این شرایط او به افرادی که با شما در ارتباط‌اند هم به چشم بدبینانه‌ای نگاه می‌کند و به‌طور ناخودآگاه به دنبال نشانه‌های عدم صداقت در وی می‌گردد؛ زیرا او اکنون ترسی از مردان دارد که باعث می‌شود در همه حال نگاه منفی نسبت به مردان داشته باشد و حق را به خانم‌ها بدهد.

  چگونه اجازه ندهیم دوستان صمیمی روابط ما را به تباهی بکشانند؟

  دوستان صمیمی ما می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند و ارتباطات ما را به تباهی بکشانند. بنابراین، برای جلوگیری از چنین اتفاقی، باید با دقت انتخاب دوستان خود را انجام داده و از معیارهای خود در انتخاب آن‌ها پیروی کرد. همچنین، باید هوشمندانه عمل کرد و در برخورد با دوستان صمیمی، همیشه بر اصول اخلاقی و ارزش‌هایی که ما حمایت می‌کنیم تأکید کرد. در نتیجه، با برقراری ارتباطات سالم و با دوستانی که به ما احترام می‌گذارند، می‌توانیم از تباهی روابطمان جلوگیری کنیم.

  اجازه دهید دوستان صمیمی‌تان در همان جایگاه دوست باقی بمانند و به آن‌ها به‌عنوان یک راهنما و مشاور اعتماد نکنید.

  و اگر دوستان شما خواستند در مورد روابط شما نظر دهند مواردی که گفتیم را برای خود یادآوری کنید و اجازه ندهید آن‌ها بر اساس باورها و عقاید خود ضمیر ناخودآگاه و ذهن شمارا برنامه‌ریزی کنند.

  هرچقدر بیشتر صحبت‌های منفی دوستان خود را راجع به شریک عاطفی‌تان بشنوید بیشتر احتمال دارد حرف‌های او را باور کنید و بیشتر احتمال به تباهی کشیده شدن رابطه شما وجود دارد.

  پس تا می‌توانید از دوستان منفی خود که نگاه بدبینانه‌ای دارند فاصله بگیرید.

  چطور اجازه ندهیم دوستان و اطرافیان همسر رابطه‌ی ما را به تباهی بکشانند؟

  همه‌ی ما در رابطه‌ی خود با چالش‌هایی مواجه می‌شویم، اما یکی از بزرگترین چالش‌ها که ممکن است باعث تباهی رابطه‌ی ما شود، دخالت دوستان و اطرافیان است. برای جلوگیری از چنین اتفاقی، لازم است که ما از اطرافیان خود درخواست کنیم که از نظرات خود درباره‌ی رابطه‌ی ما صرفنظر کنند و به ما اعتماد کنند. همچنین، می‌توانیم با همسر خود درباره‌ی این موضوع صحبت کنیم و توافق کنیم که هیچ‌کدام از ما به دیگران درباره‌ی مشکلاتمان صحبت نکنیم. به این ترتیب، می‌توانیم از دخالت افراد غیرمجاز در رابطه‌ی ما جلوگیری کنیم و به‌طور صحیح از رابطه‌ی خود مراقبت کنیم.

  سعی کنید نظر آن‌ها را به خود جلب کنید. یکی از بهترین کارها برای اینکه جلوی تأثیر منفی که خانواده و نزدیکان همسرتان روی او می‌گذارند تا او را نسبت به شما بدبین کنند این است که در مقابل همسر خود تا می‌توانید به آن‌ها محبت کنید.

  بعد در پشت سرشان به همسرتان بگویید:

  من خیلی خانواده‌ات (مثلاً مادرت) را دوست دارم. می‌خواهم هر کاری انجام دهم تا رضایت آن‌ها را به دست بیاورم. امیدوارم موفق شده باشم. به نظرت کار دیگری هست که بتوانم انجام دهم تا بیشتر خوشحال شوند؟

  اگر به این شکل عمل کنید حتی اگر خانواده وی مثل مادرش پشت سر شما بدگویی کند به دلیل تلاش‌هایی که برای جلب رضایت او انجام دادید و حرف‌هایی که به همسرتان زدید باعث می‌شوید همسرتان از شما دفاع و حمایت کند؛ زیرا قبل از اینکه آن‌ها بخواهند ذهنیت همسرتان را نسبت به شما منفی کنند شما ذهن و ضمیر ناخودآگاه همسرتان را طوری برنامه‌ریزی کرده‌اید که فردی مطمئن و درستکار هستید.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا